Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

Beckett51

Klady: Marv, Marv, Marv, Eva Green (a její Kozy?), Marv, Marv, Josh Brolin, Marv, Marv, jazzový hudební podkres, Marv, černej humor, Marv, Jessica Alba, Marv, Marv loupající oko, stylizace, Marv, Marv a bad-ass feeling. ..... Zápory: Kurevskejch devět let. ()

S.Quentin QUALE

Ale nakálet na celý komentář, nemá cenu hledat něco tam, kde to najít nejde. Tohle je maximální audiovizuální nářez v kategorii 15+. Prdelky, pagače, imrvére vytasený cecky Evy Green, jebačky, krev, ještě víc krve, řešeta....Robert Rodriguez live ve 3D. Ano, tam kde vítězí forma nad obsahem, mi ke štěstí stačí opravdu málo aneb "Ne každýmu fízlovi se naskytne příležitost utěšit truchlící vdovu". Pokud si tento film pustím ještě někdy doma, tak asi hodnocení snížím, ale v chumlu filmů, ze kterých je v 95% případů 3D úplně k ničemu, je i jednooký králem. ()

Foox

Vizuální pecka a dech berouce zpracovaný komiks, možné lépe řečeno doslovně převedený na plátno, jenž vyprávěl několik stejně dobrých a poutavých příběhů naráz, to bylo přesně první Sin City. Hříšné město po devíti letech zůstalo, bohužel většina ostatního ne. Druhé pokračování je netradičně sequelem i prequelem zároveň, záleží, jaký příběh se zrovna vypráví, ale kvalitně se těm původním vyrovná jen jeden. Jemu bezkonkurečně kraluje neuvěřitelně sexy Eva Green, nestydatě pak krade všechny sympatie pro sebe, bez ohledu jestli je její postava kladná nebo záporná, ani bouchač Marv nemá moc šancí s tím něco dělat. Ještě menší změnou, než herecká parta, prošlo výtvarné pojetí, no vlastně žádnou. Odstíny černé, bílé, rudé, s občasnými záblesky jiných barev (zrzavé vlasy či zelené oči) pořád lahodí oku, jenže na pozadí onoho nepříliš zajímavého děje začnou komiksové obrázky s bublinami nudit, ani koketování filmu se stylem noir příliš nepřidá. Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, jednoduše přišlo příliš pozdě a určitě mohlo více čerpat z původních prací Franka Millera, místo nově napsaných příběhů. Pro fanoušky jedničky bylo čekání příliš dlouhé, nemluvě o strachu příchodu dalšího Spirita, což potvrzují i výdělky ze zámoří. Raději tedy dali přednost pokrčování 300: Vzestup říše nebo Strážcům - Watchmen, není se čemu divit. Robert Rodriguez měl buď zkusit něco nového, posunout tenhle specifický styl ještě dál nebo se více zaměřit na postavy a samotný děj, avšak nejlépe by udělal, kdyby již kultovní Město hříchu nechal spát, i když z pozice velkého fanouška jedničky se mi to píše těžko. 50% ()

Allien.9

Tak stejné, a přesto tak jiné... Film je opět černobílý (samozřejmě s několika dobře zvolenými barevnými výjimkami), opět ho tvoří 3 vzájemně se prolínající příběhy, opět nechybí skvělé monology, brutální scény, ani vybraná mluva. Je tu zkrátka vše, co udělalo z devět let starého "Sin City" jednu z nejlepších a nejoceňovanějších komiksových adaptací vůbec. A možná právě to je kamenem úrazu, protože za oněch 9 let jsme se nedočkali vůbec ničeho nového. Navíc jsem zklamaná, že se z prvního dílu nevrátilo více postav, ale vzhledem k tomu, že se některé příběhy odehrávají před a jiné po "Sin City (2005)", se dá jejich absence logicky vysvětlit, a tudíž i omluvit. Co se ovšem logicky vysvětlit nedá, je Marv a jeho fyzická koexistence hned v několika odlišných časových liniích - včetně té post mortem (?). ()

HAL

Hodinu a půl dlouhé promo prsou Evy Green v dokonalém vizuálu, který má papírově přesně to samé co měl první díl před devíti lety, ale ve výsledku postrádá to hlavní - pořádně tíživou a bezvýchodnou noirovou atmosféru. Už je to jen místy zábavná splatterová komiksovka se stylizací, před kterou všechno kolem smutně brečí (Snydere, jdi se zabít). Telegraficky k postavám: - Mickey Rourke je gumák - Jessica Alba je stará (!!?!§) - Christopher Lloyd pořád ještě žije - Bruce Willis už nežije - Josh Brolin není Clive Owen (bohužel) - Jamie Chung není Devon Aoki (bohužel!!... já ten její ksichtík žeru) - Joseph Gordon-Levitt je zbytečný - Eva Green je (a hraje stejnou postavu jako v úplně všech svých filmech) 6/10 ()

misterz

To najlepšie na filme je originálne a nápadité komiksové spracovanie a účelová farebná kompozícia. Podobne ako v jednotke, aj tu sa rozpletá pomerne jednoduchá krimi zápletka so zaujímavými týpkami v čudnom meste menom Sin City. Eva Green mi opäť raz dokázala, že je žena, pre ktorú by som "vraždil" (ale to asi každý zdravý chlap :D) - nádherná, štýlová, nonšalantná a inteligentná. Nechýba tu ani pár skvelých hlášok a veľa akcie. Pravdou však je, že sa mi jednotka o malinkatý kúsoček páčila viac. 75/100 ()

Vančura

Zvláštní, jak se mi jednou za čas stane, že se mi pokračování nějakého filmu líbí víc než jednička. Podobně jako jsem třeba první MACHETE prozíval coby přiblblou nudu, ale dvojka mě nadchla a královsky pobavila, stejné je to u mě s oběma snímky SIN CITY - jednička mě před lety dost minula a považoval jsem ji za nepříliš vydařený film, kde vizuální stránka přebíjí zoufale dysfunkční děj. Nové SIN CITY mě ovšem téměř bezmezně dostalo - snad mi film sednul do nálady, nebo jenom prostě ještě působilo doporučení, které jsem na tento film před časem dostal od někoho, na koho po stránce filmového vkusu hodně dám. Osobně považuji za fascinující, jak snad nic v tomto filmu není původní - veškeré dějové motivy, postavy, dialogy i obrazové legrácky jsou důvěrně povědomé a převzaté z nespočetného defilé jiných snímků tohoto ražení. Původní je ovšem to, jakým způsobem je tato přehlídka převzaté látky spojena do jednoho filmového tvaru, který je ve svém celku impozantní. Vyžádalo by si nadliské úsilí pokusit se zde dešifrovat původní zdroje všeho, na co se SIN CITY odvolává a čemu skládá působivý moderní hold, a možná proto na tom nakonec nesejde, a stačí si to celou tu krvavou jízdu prostě užít. Film to sice není úplně dokonalý - dějová struktura nedrží úplně pohromadě a občas se tříští, a Eva Green se podle mě do své role moc nehodila - ale ve svém celku je skutečně odzbrojující smrští filmařské radosti, pohráváním si s žánrovými klišé, a především opulentní vizuální podívanou, která se rovná čisté kráse - každý záběr z filmu by bylo možno vytisknout a pověsit na zeď coby vrcholně stylový plakát. A všechny scény s postavou senátora jsou dokonalé - on je nejzajímavější postavou celého filmu a hlavním důvodem, proč jsem chvílemi uvažoval i o plném hodnocení. Nakonec zůstávám u 4 hvězd, a hlavou mi pořád vrtá jedna věc - dle hodnocení na ČSFD se většině lidem víc líbila jednička. Ty jo, fakt nechápu proč. ()

Idaho

Frank Miller by měl okamžitě přestat psát scénáře, slézt z režisérské židle a věnovat se jen komiksu. ()

liskam

Já vám vlastně ani nevím, proč na to koukám... Už u "Města hříchu" jsem věděl, že mě tato animace spíše popuzuje, než abych z ní byl unešen. S animací přichází i styl vyprávění, ztvárnění postav a scénář. Navíc Rodriguez zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější režiséry. Takže ať dělám co dělám, více než dvě * dát nemohu. Za mě 40% ()

kingik

Sexy propadák. Se slušivou vizitkou "Prázdný & Předimenzovaný". V bohaté historii lidstva každý někoho zradil. Jidáš Krista, Pamela Anderson Tommyho Lee, hrášek Jánošíka, Jakeše Gorbačov, a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Víte, co zradilo vizuálního fetišistu Roberta Rodrigueze? Byly to kšandy, ano, obyčejné kšandy, které mu ruply na záchodě, kam každé ráno chodíval psát svůj scénář pro druhé pokračování comicsárny Sin City. Když už mu ty kalhoty spadly, bylo by blbé nevyužít šanci na vykonání potřeby. I neotálel, milý Rodriguez, usedl na mísu a začal tlačit barevnou šišku z nebarevné řitě a do toho psal a psal, až se z něj kouřilo, podobně z jako jeho hovna. A protože měl ve své vile rozmístněných více toalet, dost často se stávalo, že během tvorby scénáře u něj přespával kolega Frank Miller, a toho postihl podobný osud. Stalo se tedy, že na sebe přes stěnu, která od sebe toalety oddělovala, v jednom kuse pořvávali a sdělovali si nápady, které je při té bohulibé činnosti napadaly, a pak se nestačili divit, co to vlastně sepsali. V den natáčení tedy dali oba sepsané scenáristické výsery dohromady, a i když to nevypadalo nijak extra, na přepisování už nebyl čas. Podle nich byla ve scénáři přece jen zachována podstatná složka toho, co bylo už v prvním díle, včetně starých známých postav, a navrch se připlácla osudová Femme Fatale, co se v jednom kuse obnažuje. Ano, Eva Green oběma tvůrcům zatemnila smysly, když se komplet svlékla, a za to jí i jim patří velký dík. Rodriguez s Millerem tím pádem už zřejmě víc nepotřebovali. Vše kolem Evy Green alias Avy Lord působí roztroušeně, nahodile, neuceleně, zmateně, ledabyle, nechtěně komicky i nepochopitelně. Zarážející je už je ten způsob, jakým se postavy objevují a opětovně mizí ze scény. Stejně tak neodůvodněné zůstavá, proč jsou ženské postavy nebo jejich určité tělesné partie barevné, oproti ostatnímu, které zůstává nebarevné. To samé platí o světelných pouličních poutačích, případně i jiných záležitostech, a také o chlístající krvi. Ta je jednou barevná, podruhé je vyvedena jen jako chlístající bezbarvé nic. Ve filmu dokonce nechtěně komicky vyznívají souložící postavy. Pokračování se do erotické dimenze tlačí tím nejprvoplánovějším stylem, jaký lze filmu v dobrém i špatném, přisoudit. Rodriguez by už po devíti letech, které od jedničky uplynuly, mohl mít dostatečně vyzrálý režijní přístup i nadhled, ale ten pokaždé není ve stoprocentním poměru přítomen. Povídkový styl, který pro vyprávění zvolil, totiž zrovna nenadchne, stejně tak příběhům schází větší invenčnost, esprit i síla pro divácké zaujetí. Netvrdím, že je to přímo nudně natočeno, ale přece jen pořád se čeká na něco extra, a to za ty necelé dvě hodiny sice přijde, ale po stránce kvality příběhu, to až tak není, ale především se to týká sexy ženských postav a jejich outfitů, a také vizuálního zpracování, které je nepokrytě fetišistické. I když to zůstalo při starém, je technicky, oproti jedničce, vypiplanější, ačkoliv to není hned na první pohled až tak patrné. Do středobodu zájmu se už nevrátil například Nick Stahl, Bruce Willis a ani Clive Owen. Po posledním jmenovaném jeho postavu převzal Josh Brolin. Bruce Willis tady hraje tak trochu zbytečně ducha sebe sama(!) Návrat prodělala striptérka Nancy v podání Jessica Alba, která se mstí za jeho smrt. Ta se sice ani na druhý pokus nesvlékne, režisér dokonce rozhodl o zohavení její líbezné tvářičky v závěrečné fázi filmu, ale zato dostane více prostoru k rozvinutí své pomsty na zlotřilém senátorovi v adekvátním podání Power Bootha, který podle mě celou dobu jednal tak nějak mimo mísu, když svého syna (Joseph Gordon-Levitt) majícího v oblibě hazard, k smrti nenáviděl, a přitom svého druhého zohaveného syna, co ho v jedničce ztvárnil Nick Stahl, k smrti miloval. No nevím, co si z toho vybrat. Některé postavy ztvárněné známějšími herci jsou ve filmu přítomny třeba jen v jedné jediné scéně, následně zmizí, a divák z nich nic nemá. Nejvíce z dvojky utkví její celkové sexy pojetí, jež je doprovázeno atraktivním zástupem hereček, jako je v prvé řadě Eva Green, a hned za ní Jessica Alba, Jamie Chung ohánějící se šavlí, drsná Rosario Dawson mající v oblibě všechno, co dělá ratatata, a i režisérův přívěšek pro štěstí, na který nikdy ve svých filmech nezapomíná, a sice Alexa Vega. Ano, pokud jde o ženský sexy prvek, je tady zastoupen meganásobně. Vše blyštivě a současně i unikátně povrchně nasnímané, včetně "mini" příběhů, zaobalených do málo strhujících kompozic, které už tady vlastně své zastoupení měly před devíty lety. Tehdy to bylo něco téměř revolučního ve spojení s nevídaným vizuálem, nyní už je to předimenzované a jednoznačně ženoucí režiséra Roberta Rodrigueze z výsostní "áčkové" kategorie režisérů do "béčkové" kategorie, kam po tomhle filmu spravedlivě patří. Ostatně, říkal si už o to delší dobu. No vidíte, kam až kdysi kvalitního režiséra můžou dostat jedny zpropadené kšandy a nehorázně stupidní pičus Danny Trejo s jeho mačetou. To máte, jako s tou zpropadenou Avou, co Dwightovi slibovala lásku, a místo toho, mu udělala ze života (comicsové) peklo. Ne, za ženy ani pro comicsy by se nemělo tvůrčím způsobem zmírat, pane Rodriguezi. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

sochoking

Mno, Marv s plastikovým ksichtomm a v babskom nátelníku nám za ten čas už pekelne zostarol a divím sa, že ho Sly ešte nenaverboval k tým svojím starcom! ()

dr.horrible

Kritika si asi zgustne. Ignorujúc drobnosti, Dvojka Sin City nefunguje v tom úplne hlavnom, teda v rozprávaní príbehu. Kopa vedľajších postáv, málo priestoru pre každú. Napríklad Nancy SPOILER absolútne nemá nato ukončovať film, ide vlastne o (pre zvyšok) nedôležitú vedľajšiu postavu. Koniec SPOILERU. A Dame to Kill For trvá od tridsiatej, možno do 70-tej minúty stopáže, čo je na ústrednú tému tiež strašne málo. Ale, ale, ale .. jak moc ma normálne vizuálna stránka nezaujíma, tak moc a ešte viac, to pri prenášaní Millera na plátno žerem. Spirit bol fail, Sin City kult. Pokračovanie je pre mňa povinnosť srdca; neexistovať jednotka, dám tomu aj cez všetky (miestami závažné) nedostatky plnú. A keďže existuje, nedám ju len pre rozlíšenie kvality, bo jednotka hrala predsa o niečo vyššiu ligu.. Ps: Greenovej kozy dostali hlavnú rolu. Sláva im! ()

Aknah

Ale jo, po vizuální stránce je to pořád super podívaná, Eva Green se rozhodně nahoty nebojí... a můj miláček Josh Brolin je tu prostě opět jedno velké chodící charisma :) takže paráda. Potěšil mě i minirolička Lady Gagy... Jinak je to lepší průměr, škoda prostě tý jedný linie + dvě vedlejší který souvisely s Roarkem... no dalo se to :) ale jednička je prostě jednička... ()

HoneyBunny

Nebudeme si nic namlouvat: první Sin City bylo o třídu lepší. Mělo takovou tu pravou noir drsnost, osudovost, originální vizuál a hlavně mělo srdce. Dáma, pro kterou se zabíjí (ano, tak se správně v češtině jmenuje Millerův komiks) sice stále vypadá stejně dobře, ale samotné příběhy výrazně pokulhávají. Nancyina pomsta i ústřední Dáma jsou hrozně předvídatelné, až klišoidní. Zaujala mě ale story gamblera Johnyho, to bylo něco nového... bohužel ale tenhle příběh nemá pointu a končí velice slabě. Ani jednomu z příběhů navíc nepomáhá, že většina postav i hereckých výkonů je velice plochá. Jediní, kdo do svých postav vložili nějakou snahu, jsou Joseph Gordon-Levitt (Johny), Eva Green (Ava) a Powers Boothe (Roark). Ostatní jsou buď děsivě průměrní, nebo nudní (ano, dívám se na vás, Rosario Dawson a Bruci Willisi). Příště prosím o zfilmování nějakého jiného Millerova komiksu, Sin City už očividně nemá co nabídnout. Prostitutek s bouchačkama, zjizvených drsňáků s temnou minulostí a prolétávání zasklenými okny už jsme viděli dostatek. ()

Tsuki

Bavila jsem se možná dokonce o krapet víc než u jedničky, i když to asi bude i tím, že jedničku jsem bohužel neviděla v kině. Každopádně, musím určitě vyzdvihnout vizuální propracovanost - to se mi ostatně líbilo už u prvního dílu. Obsahové zpracování možná není vůbec věrné předloze (nedokážu posoudit, komiks jsem nečetla), ale vizuální určitě je - ta komiksovost se v tom nezapře. Jinak byly chválihodné především herecké výkony, obzvlášť Eva Green zazářila - myslím že jí role mrchy zkrátka sedne. Nemluvě o tom, že někteří překvapili v mini roličkách (Lady Gaga, Alexa Vega), i když to je jen taková lahůdka navíc. A bavila jsem se především některými hláškami ("Looks like... Christmas!") Ani mi nepřišlo, že by to snad bylo extrémně natahané, jak si tady někteří lidi stěžují... já se nenudila ani minutu. ~(4,0)~ ()

Anderton

V podstate to isté čo jednotka, takže aj v rovnakej miere sklamanie a zároveň aj fajn vizuálny zážitok. Osobne som mal pocit, že dvojka má viac šťavy, ale zase wow efekt je raz a navždy preč a A Dame to Kill For nič navyše už neponúka. Dobre, Evu Green, ale to nemá s objektívnym zlepšením obsahu a nielen fasády nič spoločné. Dramatický oblúk pôsobí dosť divne, skáčeme z postavy na postavu, niektoré sa objavujú zase po desiatkach minútach a keď sa tešíte na finále, tak to je useknuté pred tým ako sa poriadne rozbehne. ()

Frajer42

Na film jsem se těšil převelice dlouhé 2 roky. A dočkal jsem se. Za sebe křičím: "Paráda!" Totální vizuální orgasmus. A nejen vizuální. Všechny příběhy se mi líbily. Postavy jsou také velice zajímavé. Nejvíce bych chtěl vyzvednout Mickey Rourke - coby Marva, který jako by spojuje příběhy v jeden a stará se o takovou tu hlavní dějovou linku. Dále mě velmi potěšila Eva Green, kdybych mezi oblíbenými herečkami stále měl nějaké to místečko, tak bych ji okamžitě začlenil, a to rozhodně ne jenom pro její přednosti, které ukazovala více, než by bylo zdrávo. Celkové městečko hříchů je skvělé, ale to už vím z jedničky. Kdopak by tam nechtěl bydlet?! Všude panuje dokonale depresivní atmosféra, kterou odstíny šedé ještě zdokonalují. Kdyby tam měl odvahu člověk hodit kamenem, tak trefí kurvu nebo vraha. Moc jiných lidí se zde nevyskytuje. Všechna akce je hrozně úsměvná a dost přemrštěná, ale jde o přepis komixu, takže je tomu tak správně. Stopáž mi utekla neskutečně rychle a já se nenudil ani vteřinku. Možná to bude tím, že už jsem dlouho neviděl parádní film. Nemůžu ohodnotit jinak než plným počtem. ()

Dzeyna

Musím říct, že jednička byla lepší, ale dvojka taky super a splnila moje očekávání. Mohla být sice trochu delší s lepším koncem, ale nevadí. Hlavní hrdinka Ava byla dokonalá a sexy, možná až přehnaně. Děj promakaný do poslední minuty a celková projekce s výhrou lahve Jamsona byla už jen třešnička na dortu. ()

Kothy

Po dlouhé době jsem si zašel do kina na 3D. A nebylo to vůbec špatné. I když jsem měl trochu obavy i tady do fungovalo. Celých 9 let trvalo, než Robert Rodriguez s Frankem Millerem dali dohromady pokračování. Ale už to není tak dobré jako 1. Je to vlastně pokračování a prequel zároveň. Opět nás vítá zkažené město, kterému vládnou prostitutky. Příběhy jsou opět tři a vzájemně se propojují. Objevují se tu staré postavy jako: Marv, Dwight, Gail, Nancy Callahan nebo mrtvý John Hartigan. Ty nové ale taky nejsou k zahození. Nejvíc mě zaujal právě příběh o oné Dámě. Eva Green je jako Ava úžasná a má prostě dokonalou postavu. :) Dwighta tentorkát hraje Josh Brolin. Ten spolu s Rourkem všechny vykosí a snaží pomstít Avě. Další je o Nancy, která se spolu s Marvem mstí senátorovi Roarkovi za smrt Hartigana. Část s hráčem Johnnym mi přišla nejslabší. I když se v té roli Joseph Gordon-Levitt docela předvedl. Ani jedna z těchto dvou částí nebyla v předloze. Celý tento film je hlavně o atmosféře a hře s barvami. A to se jim opět povedlo. Mihne se tam i Lady Gaga. "Jak poznám, že jsi vevnitř? Myslím, že na to přijdeš." :D ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády