Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

xxmartinxx

Ano, Evě Green to sekne. Nevím vlastně o nikom, kdo by dneska zvládnul femme fatale se stejnou samozřejmostí. Jinak tu ale není nic. Ne že by toho bylo výrazně míň než před deseti lety, jenže to bylo to nic alespoň neokoukané (a zpětně se tak trochu ukazuje, že Rodriguez tenkrát nebyl vizionář, jen náhodou nudil něčím, čím ještě nikdy nikdo nenudil). Nejsem naštvaný, protože jsem nečekal nic jiného. A nedá se říct, že by šlo o nezvládnutý film. Rozhodně je ale zbytečný. Něco jako Tři bratři. Ehm... ()

gudaulin

Můj vztah k filmu nejlépe ilustruje, že jsem se mu bezmála 8 let od premiéry dokázal úspěšně vyhýbat. Rodriguez nikdy nepatřil k mým oblíbencům, i ve chvílích slabosti jsem mu naděloval maximálně 3 hvězdičky a s přibývajícími léty cítím, že se od jeho tvorby stále více vzdaluju, takže bych dnes k jeho kouskům byl mnohem přísnější. Od prvního výletu do města hříchu se Rodriguez nikam neposunul, nic nepochopil ani se ničemu novému nenaučil. Můžeme znovu sledovat selhávání vypravěčských postupů a žalostnou neschopnost práce s postavami. Příliš rychle se snímek stává nechtěnou parodií sebe sama. Millerovo přehnaně afektované komiksové vidění potřebovalo filmovou kultivaci a citlivé rozvíjení jeho světa, nikoliv mechanické převzetí a křečovitou doslovnost. Rodriguez se nestal vizionářem, ale objevitelem a propagátorem typicky cimrmanovské slepé uličky filmové tvorby. Nebýt fetišisticky svůdného vizuálu a přítomnosti Evy Green, která své proradné femme fatale propůjčuje sebejistotu a nadhled jako žádná jiná herečka, šel bych s hodnocením ještě níž. Celkový dojem: 35 %. ()

choze

Opožděný nášup luxusně obsazených omalovanek, které jsou tak drsné, sexy a přehrávané, až je vám ta pohádka celá jedno. Komiksová forma sluší noiru na tripu jménem Sin City mnohem víc. Ale Eva Green jako titulní ženská, pro kterou bych vraždil, je cast roku. ()

Gilmour93

Green´s Titty: Prsa, pro které bych vraždil… Devět let uteklo jak splašky ve stoce Basin City a staré, olovem ošlehané tváře jsou zpět o síle mužské fixace na dámské poprsí. Senátor Roark kluzký, jak podlaha na pánských záchodech u Kadie, Marv Bernini s ksichtem podobným kovadlině a holky z Old Townu tak sexy, že samurajským mečem lze sekat vertikálně. Miluju ty drsné noirové hlášky, na které se obratem reaguje další (ještě drsnější), obdivuju originální vizualizaci celého projektu i genius loci města, kde si smrt vždycky najde cestu a tak jsem si řekl, ať poslední příběh pomsty, kdy si Hartigan musel připadat, že je zase v Šestém smyslu, vše rozsoudí. A najednou jsem měl pocit, že jsem ten večer byl v Avě Lord až jako druhý.. ()

Mertax

Brolin postrádá charisma Owena a ani ty pěkné trojky to nezvýší na čtyři. Polovinu stopáže zabírá manipulativní mrcha Ava, jejíž příběh je šablonovitý a bez překvapení. Hojně prezentovaná prsa Evy Green jistě nejednoho muže potěší, ale její přednosti jsou na plátně tak často a zřetelně, že vymizí jakákoliv aura tajemství a prostor pro fantazii. Dvojka je bohužel jen šedým odstínem vynikající jedničky a postrádá silné scény nebo nápaditou akci. A co humor a chytlavé repliky? Zapamatováníhodných hlášek je ve filmu pohříchu málo, a to vzhledem k pestrému hereckému ansámblu a jejich postavám obzvlášť mrzí. Vždyť v jakém jiném filmu kroutí J. Alba zadnicí tak, až jí málem pánev vyletí z kloubů, vkusně oblečená (!) Lady Gaga dává zmlácenému Gordonu-Levittovi dolar, nebo M. Rourke vytrhává nepříteli oko, jako kdyby to byla pampeliška? 65 %. [CSFD projekce, 2D] ()

sportovec

Předpisatelé to vystihli za mne. Nápadité výtvarné řešení filmu viditelně předstihuje samotnou fabuli i vlastní příběh. Dá se říci, že komiks tu žánrově trivializuje sebe sama. Ke škodě věci. I v tomto případě je té nastavované kaše příliš. ()

TeeAge

|| Scenár: Frank Miller | Hudba: Robert Rodriguez | Distribúcia: Dimension Films | Štúdio: Troublemaker Studios, Aldamisa Entertainment, Miramax Films, Demarest Films, Solipsist Films | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 31,6 miliónov $ (29.9.14) || Film, ktorý ma zo začiatku neuveriteľne pohltil, no ku koncu nechal úplne prázdnym. Neviem, či to bolo tým Jamesonom u vchodu, ktorý ma naladil (díky:), každopádne druhú pólku filmu ma už neovplyvňoval. Vizuálne ešte stále podmanivé, ale už raz videné, a obsahovo síce dobre rozohraté, ale bez akejkoľvek nadstavby k výnimočnu. Eva Green sa definitívne zapísala do top5 (upravujem, top3) filmových štetiek hollywoodu. Naopak, Gordon-Levitt herecky najzaújimavejší, akurát škoda občasného nelogického chovania jeho postavy. Tým ale trpela väčšina postáv, tak isto, ako aj absenciou fyzických zákonov. Ale to zas ku komixu patrí. Ps: Je zaujímavé, že to bude pravdepodobne finančný prepadák. 60% | Cinestar Anděl Praha, 3.9.2014 | ()

Aluska88

Tu čtvrtou hvězdičku musím dát a všichni, kdo ji přidávali také, už určitě budou vědět proč:) Miss Eva Green. Ona je prostě úžasná. Dokonalá a nebezpečná Femme Fatale. Scény s ní jsou pastva pro oči. Ty její havraní vlasy, hypnotické oči, nádherné křivky a bujné poprsí... ach jo, vypadat tak jako ona:) Záporné role jsou jí jako šité na míru a dokáže v nich být démonická, tvrdá a téměř neporazitelná. Další dámou v pořadí je Rosario Dawson. Tato dáma má nezaměnitelný sex-appeal a přitom pořád působí jako správná ženská. Obsahově i scénáristicky je na tom toto pokračování docela slušně, i když zase na druhou stranu těžko říct, co by z příběhu zůstalo, nebýt Avy Lord a drsných holek ze Starého města. Jinak je zajímavé sledovat ten vypucovaný, temný, noirovský vizuál, když zjistíte, že se všechny scény natáčely před zeleným plátnem:) "Bohyně nemá milence, bohyně dělá z mužů otroky. V mžiku ti nahlédne do hlubin duše a promění se podle tvých nejtajnějších přání." ()

genetique

Fejkové pokračovanie kultu, po ktorom som si prišiel rovnako podvedený, ako by mi v originálnom Adidas obchode predali tenisky len s dvoma pásikmi. Na prvý pohľad všetko sedí, výrobca a konštruktéri tí istí, výsledok je však kvalitou niekde úplne inde. Stratil sa drajv, dravosť, drzosť a šmrnc, ostali len krásne čierno-biele farbičky so zmyslom pre detail, občas nejaká dobrá hláška, dialóg, drsná scéna a Mickey Rourke. To je všetko, čo si z filmu platí zapamätať si. 60%. ()

zelvopyr

Až takovou nastavovanou kaši jedničky jsem nečekal. Škoda vedlejšího karetního příběhu, u kterého jsem naivně nevěřil, že se nedočkám pointy. Udělat ve vrcholně stylizovaném komiksu ještě karikaturní herectví, to mi moc nesedlo. Zkrátka, Rodriguez dotáhl vítězství formy nad obsahem (nic než Grindhouse) do důsledného konce. Někomu to může stačit, protože si jde na rozpohybovaný kvalitní komiks bez dalších ambicí, no... a někdo jde na film. Půl hodiny vyprsená odkvétající Eva Green, která ale opravdu nemá co na sebe, je hrozně chabá náplast na vyšší očekávání. // P.S. překladatel pár idiomů těžce nepochopil, třeba condition v prvních větách fakt není podmínka, ale stav (velký rozdíl) atd. Doporučuji je nečíst, ostatně to odvádí pozornost od vizuálu. ()

3DD!3

Už to není to co to bývalo. Možná za to může, Kurva velké Sin City, které jsem mezitím přečetl (před jedničkou jsem komiksovou předlohu nemohl sehnat), ale prostě už mě to neposadilo na prdel. Kvalitativně jsou příběhy více méně stejné. Klíčová Dáma, pro kterou se zabíjí je pak jednoznačně nejlepší. Evička Greenovic se sem nádherně hodí. Nový příběh s Joem Levittem je výborný, ale Jessica Alba jako mstící se Nancy už ne tak moc. Není to vyslovený průšvih, ale působí nedotaženě až příliš věcí podezřele vychází. Suma sumárum fajn, ale moment překvapení je fuč. ()

NinadeL

Historky ze Sin City jsou tím nejlepším, co v komiksu v 90. letech vzniklo. To bez debat. A jejich filmový přepis je více než důstojný. Neřešila bych oba filmy jako samostatné projekty, ale jako jediný celek a takto mi to vyhovuje velmi. Herecky kraluje Eva Green se svou další neomylnou variací na Angelique z Dark Shadows, Jessica Alba potemněla a kurvy ze starýho města mají zase mezi sebou překrásná dvojčata s tváří Jaime King. Julia Garner s tou svojí kučeravou hlavinkou taky potěší a koho jiného by chtěl člověk poutat, než Juno Temple? #čsfdprojekce ()

Kaka

Víc než plnokrevný film je to add-on k jedničce, či snad "data-disk" chcete-li. Původní Sin City bylo ve své době nevídaně stylové, inovativní, průkopnické. Doba, kdy se zdokonalily filmy před zeleným plátnem a šly do módy 3D efekty je ale dávno pryč, přece jen 9 let je dlouho a dnes už je to samozřejmost. A tak druhý díl vypadá maximálně tak cool a tím to hasne. 3 zmateně sestříhané příběhy jsou odosobněné a nebudete fandit hrdinům tak jako dřív. Možná budete obdivovat trojky Evy Green a čtyřky (!) Rosario Dawson, možná budete mít rádi i málomluvného, zato jednajícího Mickeyho "born to kill" Rourkea, ale do sedačky to určitě nepřišpendlí. Na to je to až příliš sterilní a nastavované/vařící z vody. ()

Spiker01

Jedničku mám rád hodně, ale tohle je jiné kafe. Samé explicitní neopodstatněné násilí, přeobsazení většiny postav (během těch devíti let dva herci zemřeli a koho vůbec napadlo to točit až po devíti letech?) Je to celé takové jiné a víc tupější. Čekal jsem víc, ovšem na druhou stranu jsem po trailerech ani moc doufat nemohl. Rodriguez nedokázal navázat na super jedničku. Škoda. PS : Asi by bylo snazší spočítat minuty Evy Green když je oblečená než naopak PPS : Po druhém zhlédnutí překvapivě mnohem lepší pocity...70%...[3.9.2014_Čsfd projekce_Cinestar Anděl] ()

sud

Klidně bych mohl okopírovat svůj komentář k jedničce a bylo by, protože moje pocity jsou víceméně obdobné. Na druhou stranu je mi pokračování přeci jen o něco sympatičtější - samoúčelné brutality částečně ubylo, více se spoléhá na příběh a jsou tu zajímavější hrdinové (Josh Brolin mě zkrátka baví) i záporáci (famózní Powers Boothe). Navíc si marně vzpomínám, kdy jsem v poslední době viděl svůdnější femme fatale než Evu Green. Ona skutečně JE ženská, pro kterou bych vraždil! 60%. ()

Tyler

Jsem rád, že jsem se rozhodl jít na 3D verzi (přitom na 3D vlastně vůbec nechodím), která podtrhuje vizuální působivost Sin City a vlastně vylepšuje celkový dojem z filmu. Totiž on ani první díl neměl nijak úžasně vypilovaný scénář, stavěl v první řadě na tehdy revolučním obrazovém pojetí, přesto se mu povedlo divákovi přiblížit postavy, získat jejich sympatie, logicky vrstvit děj. V tomhle ohledu "Dáma" selhává, roztříštěnost epizod respektive nevhodné řazení jejich částí má za následek neblahý fakt, že dalece nejzajímavější titulní příběh skončí zhruba ve třech čtvrtinách filmu - a poté už se jen lopotně prokulháme nastavovanou kaší až k závěrečným titulkům. Svůj podíl však nesou také herci, taková Jessica Alba opětovně potvrzuje, že jí to lépe jde na striptérském jevišti, hlubší emoce nebo přerod v drsnou mstitelku jí nevěřím ani v nejmenším. Josh Brolin příjemně překvapuje, přítomnost Bruce Willise je zbytečná, Rosario Dawson má bohužel jen malý prostor, Marv Mickeyho Rourkea funguje pouze jako ocelový boxer, který na svou ruku nasazuje vždy někdo jiný. Z nových postav zaujme zejména Dennis Haysbert, vidět Christophera Meloniho v podobně expresivní roli beru také jako zpestření. Karbaník Joseph Gordon-Levitt troufale přihazující proti senátoru Roarkovi mě naopak moc neoslovil. Vlastní děj navíc připomíná pouze šňůrku, na kterou scénář navléká korálek za korálkem v podobě jedné násilné scény za druhou, jako kdyby stříkající krev byla podstatnější, než hrdinové filmu nebo budování atmosféry... Naštěstí, jak už jsem se zmínil, si film pro sebe nakonec ukradne titulní dáma, pro kterou se zabíjí (a umírá). Eva Green - od chvíle, kdy poprvé ještě mimo záběr promluví - charismatem a krásou rozené femme fatale strhává veškerou pozornost na sebe. Události, které Dáma rozehrává, spalují všechny muže v jejím okolí, a přinášejí do jinak ledově odtažitého snímku plného drsných či toporně nadživotních proklamací osvěžující závan emocí. Byť, jak se v průběhu děje ukazuje, často jen umně předstíraných ;). ()

castor

Prázdné jako první díl. Millerův Spirit byl propadák, tohle bude jakbysmet. Sledovat vytrčené bradavky Evy Green nebo kroutící se pozadí Jessicy Alby je možná pro určitou skupinu diváků fajn (nepopírám, že do ní nepatřím), ale sexy hrdinky ještě jaro nedělají. Digitálně silně stylizovaný obraz mi spíš vadil, než lákal, Robert Rodriguez jen houpe nohama a může tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. Samozvaný všeuměl už toho totiž moc neumí. Hlavně neumí přikovat diváka k sedačce, dojímat ho, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Dvojka se navíc pase na stejné louce, na které tehdy docela příjemně těšila jednička. Jenže to je skoro deset let zpátky. Fanoušci se taktéž posunuli někam jinam. Dopředu. Příběh je nudný, nenapínavý, ošizený o vypointované dialogy, chybí zpětná vazba na diváka. U Rodrigueze znovu!! Akce je hodně mdlá, rozsekávání záporáků na kusy rozhodně nestrhne, nekorektní násilí je prostě jen estetizované násilí. Navíc mě točí sledovat hrdiny, kteří zároveň popisují/mluví o tom, co dělají. Rozhodně jsem neodpočítával dny ani měsíce do premiéry, a udělal jsem sakra dobře. Vaříme z vody. Rodriguez by měl třetího Mačetu odpískat. Hodně mizerné tři hvězdy!! ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády