Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

a0001

Jednoznačne najkvalitnejší príbeh oproti všetkým pokračovaniam, skvelý humor, akcia a všetko bezchybné spracovanie. Dobrodružstvo a myšlienka 100 bodov. ()

Hruskovice odpad!

Pche, 78% no spoustu uživatelů u mě čím dál tím víc klesá :) přesná definice americké filmové pí***iny... odpad! ()

javynabi

Boj autobotu – něco pro muže. Láska krásného hrdiny : Shia LaBeouf s nádhernou Megan Fox – něco pro holky! Film ve kterým si každý najde své - nic složitého ! :-) nechybí tam napětí, humor... ()

IronArnie

Transformers, úžasný sci-fi film s perfektnými efektami, dejom a veľmi veľa výbuchmi a explóziami,ako inak... veď ho režíroval Michael Bay. Raz sa Samov otec rozhodol že mu kúpi auto, no vtedy ešte nevedel, že sa z toho navonok obyčajne vyzerajúceho auta "vykĺbe" obrovský robot, ktorý sa bude snažiť ochrániť zem pred Decepticonmi na čele s Optimusom Primeom. No ale aj tak ako vždy sa všetko skončí dobre a Decepticoni prehrajú. K tomuto filmu neviem už neviem povedať nič viac, proste paráda! ()

blondboss

Michael Bay je čistý "cvok" v dobrom slova zmysle. Pán režisér sa jemne povedané nasral a ukázal všetkým, ako sa točí akčný film. Toto totiž bol film prešpikovaný najlepšou akciou v dejinách kinematografie, ktorá sa bude len ťažko prekonávať a siahajú jej na päty hádam len Avengeri. Skvelá monumentálna a epická kanonáda okorenená skvelou Jablonskeho atmosferickou hudbou a do toho nádherná Megan Fox. Čo viac si človek môže priať? Nie je to u mňa plných 5 hviezd kvôli dosť gýčovému scenáru, avšak tie efekty to všetko skutočne prekryli. Povedzme si pravdu, za akým účelom idete do kina pozerať takýto druh filmu. 85 % ()

ESNYR

Musím přiznat že jsem si nedokázal představit jak chce Michael Bay natočit film z hračkama. Byl jsem, asi jako většina lidí, překvapený tím že to dokázal zformovat tak že to dávalo smysl a dalo se na to dívat. Vytknul bych jen trapné plácání v rodinném kruhu a trapné pokusy Sama balit holku. Jináč hodně povedená podívaná ( Byl jsem na tom dokonce v kině - to už svědčí o tom že jsem to považoval za dobrý film ) ()

eMeMko

Michael Bay a recyklace všech jeho filmů + velmi povedení CGI roboti. Tak by se v jedné větě dal shrnout tento blockbuster. Dost záběrů vypadá nachlup stejně jako v Armagedonu (např. zamilovaná scéna na kapotě auta proti západu slunce) nebo v Mizerech (pověstná Michaelova otočka kamery okolo vstávajících herců či jakákoliv honička). Oproti těmto filmům je zde však o dost slabší scénář, herecké výkony a celý snímek na svoji stopáž bohužel nemá co nabídnout. Trochu to zachraňuje výše zmíněné CGI, ale na více než průměr to rozhodně nestačí. ()

AndrewNewman

No jó Megan je sexi ako nikdy predtým a Shia je celkom sympaťák ale toto je to práve orechové? No pre mňa ani nie. Vždy som si myslel,že Bay je hoci dementní no slušný režisér,ktorý baví hlavne starších a teda filmu-múdrejších ľudí ale toto je skôr určené detičkám do 10 rokov aby hneď po skončení filmu trhali otcovú ruku smerom k supermarketu kúpit si nejakého sračkomera. Nezaujíma ma ,že je Steven producent,tých som nikdy neriešil,riešim ľudí,ktorí sa na filme podieľali priamo a za toto sa môže Bay právom hanbit pretože sa vyfarbil ako komerčná štetka! ()

Karlos8

"Je to primitivní a násilná rasa." Je k neuvěření, že tohle jsou naprosto pravdivá slova, vždyť co jako lidstvo zmůžeme. Války, násilí, chaos. Jeden se ke druhému nechováme pěkně, povyšujeme se nad ostatní, myslíme si, že jsme lepší, ale nejsme. Jsme všichni úplně stejní, akorát v sobě pěstujeme zlobu a faleš. Bohužel proto ten dnešní svět vypadá, tak jak vypadá (psáno 10. listopadu 2016 krátce před půlnocí). Každé slovo, které Optimus Prime řekl, byl natolik pravdivé, až z toho běhá mráz po zádech. Ale zpátky k filmu. Výborné propojení obyčejného kluka s mimozemskou rasou. Co dělá tento film jeden z nejoblíbenějších, to je zcela určitě akce. Ta je zde dovedena svým zběsilým tempem přímo k dokonalosti. Chybět nemůže ani láska, přátelství, oddanost a plno dalších lidských pocitů. Na odreagování super film. Vřele doporučuji. ()

Lubos_Hurych

Letní blockbuster napěchovaný pořádnou akcí, zajímavým námětem, povedeným příběhem, skvělými přestřelkami v poušti nebo ve městě, vtipnými scénami, ale zároveň scénami ve kterých člověka zamrazí a honičkami které se posléze změní v boj obrovských kovových monster. A málem bych zapomněl na krásnou Megan Fox a na Shia LaBeoufa který hraje nemehla v kterém se vidím. Jenže se nemohu zbavit pocitu, jakoby před poslední čtvrtinou zasedl na křeslo režiséra / scénaristy někdo úplně jiný. Postavy se začnou chovat zcela nelogicky, zmatečně a ve spěchu, ti kteří se neměli v rádi jsou najedou přáteli a všechny scény jsou najednou nějak hrr. Nicméně je to film, za kterým stojí pozadí, chcete-li universum, z kterého mě až mrazí. Někdo může namítnout, že svět postavený na tom, že mimozemšťani jsou vlastně živé auta, je blbost, ale já v něm vidím (viděl) potenciál. Je škoda, že díky dalším dílům této série zůstal právě ten potenciál zcela nevyužitý. Ale alespoň za tento ve výsledku povedený film jsem rád. ► 75% ◆ 7.5/10 ◆ 4* ◄ ()

Marcas

První Transformers jsou bezpodmínečně nejlepší díl z celé série. Musím zde ocenit zejména hudbu Steva Jablonskeho, která je naprosto úžasná, a obvzlášť scéna při příletu na Zem je dechberoucí a řadí se mezi jedny z mých nejoblíbenějších scén vůbec. Akční scény jsou nápadité, svěží a dobře natočené. Možná kdyby byl film o pár minut kratší, tak by to nevadilo, ale nemění to nic na tom, že je to kvalitní snímek, ke kterému se vždy rád vracím. ()

diccon

Popcornova kokotina. Dve hvezdy za krivky Meganinych kozi, ktery zjevne narusujou casoprostor, protoze v jejich blizkosti bezi cas pomalejc. ()

TR4XY_CZ

Dlouho mi trvalo než jsem se na tenhle film konečně rozhodl podívat a byl jsem příjemně překvapen. Čekal jsem jen další americkou pakárnu s přeplácanými efekty a prostě se souboji gigantických robotů (ne že bych měl něco proti takovým americkým filmům, jenom mi to přijde ohraný), ale dostal jsem film s dobrým příběhem, se skvělými efekty (na rok 2007), fajn postavami, a celkově jsem se bavil. Snad první film, kde jsem nekroutil hlavou nad tupostí armády USA, která byla v tomhle filmu aspoň trochu rozumná. Jen jsem doufal, že dostanu trochu větší pohled na Megatrona a Deceptikony, kteří tu byli jako záporáci nezajímaví (až na to, že vypadali krutopřísně). Ke konci filmu jsem byl trochu zmatený protože, při boji Transformerů bylo těžké poznat, který je který a to mi celkem zkazilo zážitek. Vztah Sama a Mikaely se hezky postupně vyvíjel skrz celý film a měli nějakou tu chemii, na rozdíl od většiny romantických vztahů ve filmech. 7/10 film ()

PaTeXx

Jako malý jsem byl absolutně vystříkaný ze všech těch výbuchů, transformací a Megan Fox. Teď, když jsem se na to podíval zpětně, tak se nedivím. Příběh je celkem béčkový a bez té famózní vizualizace a unikátního soundtracku by to nemělo smysl, ale pořád je to obrovská pastva pro oči. Hvězdičku navíc dávám z nostalgie. ()

Drozdo57

Keď som si pred rokmi kúpil svoj prvý poriadny televízor: 50" 3D plazmu, bol toto prvý film, čo som si pustil. A v polke som ho vypol. Vizuál dobrý, ale jednoducho je to až príliš hlúpe na viac ako jedno pozretie. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)