Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Ne že bych miloval takovéto komedie, ale u mě byla asi dobrá konstelace hvězd jakožto i u kamaráda s kterým jsme na to koukali a můžu říct, že smích jsme mohli přímo rozdávat. Ne že by tam byly nějaké nikdy nikým nepoužité vtipné scénky, ale Robin Williams jako Bob Munro ( otec co chce pro rodinu to nejlepší a při tom chce ještě zvládat svojí práci, které investuje také dost času ). A tak naplánuje "dovolenou", jako za starých časů při které ale bude muset chodit na schůzky a vypracovávat různé projekty. Zmínil bych ale jednu scénu, jak Robin dělá, že má průjem a tak vyšle svoji rodinu na túru a sám odjede na schůzku. Po jejím ukončení pospíchá do kempu kde byl předtím. Ale stala se nehoda a na cestě je velká zácpa. Aby to stihnul a neprovalilo se to na něj, musí jet cestou jen pro auta s pohonem 4x4 ( podle té cesty kterou jede by tam měl problém i zkušený jezdec s Hummerem ) a co se stane když tam jede s karavanem? Uvízne na vrcholku a jeho čtyři kola jsou ve vzduchu. Nejprve se snaží karavan rozhoupat zevnitř, poté zvenku stojíc na předním skle a když už ho rozhoupe natolik, že je jisté, že se karavan překulí tak mu dojde, že je zcela ztracen. Následuje smrtelná jízda na předním skle zakončená odhozením od auta na zem a následovném přejetí karavanem a příchodu jeho rodiny a pohledem jak leží na zemi celý špinavý a bledý - ještě je mu asi "špatně"? A takových to scén je tam více převelice, takže se budete bavit. (( ::(18.6.2007)

Pomerne dobrá komédia, ktorá ponúkne niekoľko srandovných situácií. Vo filme sa ďalej stretávame s jednou dotieravou rodinkou, ktorá prenasleduje hlavných hrdinov na každom kroku. Dej je nenáročný, zápletka takmer žiadna. Film ponúkne pomerne očakávaný záver, ktorý by som si však ani inak nevedel predstaviť. Majstrovské dielo to síce nie je, ale občas sa zasmiať dá. Hlášky detí dopĺňa schopná situačná komika, na dcérušku je veľmi pekné pozeranie. Proste americká komercia so svojimi kladmi i zápormi.(4.1.2015)

• Cival

Nepovedená komedie, v níž se střetává ta horší esence Williamsova komediantství s prvoplánovým moralizováním o kompaktní americké rodině. Gagy jsou většinou blbé a předvídatelné dlouho dopředu a humor spočívá v pitvoření. Nebrat. 30%(4.6.2006)

Taký priemer, ktorý ani neurazí, ani nenadchne. Na jedno, či dve pozretia na zabitie nudného dňa je to ako stvorené. /55%/(28.8.2011)

No tak tohle nuda.. očekávala jsem od komika R. Williamse mnohem víc.. 3 hvězdy jsou jen za to, že se u toho muj přítel občas zasmál.. jinak to trochu postrádá smysl ten film ?(24.7.2011)