Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

• Stegr

Zlaté maliny 2006 - 1x - Nejhorší rodinný film...(12.2.2008)

• F.man

Tohle už nezachrání ani Robin... Do you wanna hear about the time Jesus saved us from a tornado?(17.6.2010)

// Distribútor: Sony, Columbia //Počet premietajúcich kín v USA: 3,651 // Otvárací Víkend v USA: $16,414,767 //(5.10.2014)

Takéto americké rodinné komédie sú už dosť otrepané. Táto ponúkne všetko, čo sa od takého filmu dá očakávať a celé sa to zakončí typickým morálnym poučením. Od horšieho hodnotenia ju zachraňuje Robin Williams a to, že sa obišla bez výraznejších trápností. Občas je to aj vtipné, ale jedno pozretie mi bohato stačlo. Keď budem chcieť vidieť rodinku na ceste, pozriem si radšej Griswoldovcov.(3.2.2012)

celkem oddychovka, která místy fakt pobaví, i přes ty některé až příliš křečovité pohledy Robina.(11.8.2011)

• - V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)

• - Do role Cassie Munro byla původně obsazena Carly Schroeder. Ta ale musela odmítnout kvůli natáčení filmu Firewall (2006). Roli nakonec získala Joanna 'JoJo' Levesque. (Cheeker)

• - O rolu Cassie sa pôvodne uchádzala Daveigh Chase. (Niles)