Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Je to průměrná komedie , ale i přesto jsem se velice dobře bavila.Člověk se u ní odreaguje od celodeního náporu.(16.12.2006)

// Distribútor: Sony, Columbia //Počet premietajúcich kín v USA: 3,651 // Otvárací Víkend v USA: $16,414,767 //(5.10.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $71,726,025Tržby Celosvetovo $87,528,173║__║Tržby za predaj DVD v USA $31,832,459 /počet predaných kusov 2,114,480(8.11.2008)

• Desperado

Neviem, či to bol Sonnenfeldov zámer, alebo sa mu to stalo nedopatrením, avšak táto rádoby komédia sa tvárila až príliš "snobsky". Nikdy som nežral Sonnenfeldov štýl, a čo ma najviac štve, že sa tentoraz do jeho pseudo-filozoficko-komediálnej pasce chytil môj obľúbenec Robin Williams, ktorý sa tu očividne trápi a pôsobí tu ako slon v porceláne. No najviac ma zamrzel fakt, že som sa za celý film zasmial maximálne 2 krát, pretože drvivá väčšina komických situácii pôsobila ťažkopádne a hlavne, boli bez vtipu. Veľké sklamanie.(12.8.2006)

• Rex Mundi

Zo začiatku to vyzerá na neškodnú, bláznivú rodinnú komédiu, ale keď začnú striekať fekálie, človeka až zamrazí z toho nepríjemného prekvapenia. Okrem scén s vypúšťaním odpadu je to pozerateľný (pod)priemer s ošúchaným humorom aj scenárom, bohužiaľ pôsobiaci, akoby sa niekto pokúsil oživiť rodinku Griswoldovcov, lenže bez nich...(7.4.2007)