Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Komedie s Robinem Williamsem, nic světoborného pod sluncem, člověk by snad chtěl říct, že si scénář napsal sám, aby vykřičel do světa, jak moc má velký srdce a že pro něj není nic víc než rodina, ale přesto musím říct, že shlédnutí ani nějak moc nelituju, protože ono je to celé i přes nějaké své naivní a kýčovité prvky celkem vtipné a průměrného diváka to předpokládám nezklame. Sice si na to brzy asi nevzpomenu, ale pakliže mi neunikl mejdan s nějakými přítulnými kočkami, tak shlédnutí nelituju.(18.7.2007)

Dovolená s Robinem Wlliamsem a jeho rodinou může být i zábavná. Jasně, scénář těží hlavně z neokoukaného prostředí, ale jinak jsem s filmem neměl větší problém. Scházelo mně více komických eskapád, ale režisér Barry Sonnenfeld je schopný a pojmu rodinná zábava rozumí dokonale. 60%(29.9.2011)

Ze začátku jsem doufl že to Robin Williams pořádně rozjede ale nepřišlo nic.Příběh byl nudný a zdlouhavý. Nakonec mě nejvíc dostal ten klasický kíč, že rodina je důležitější než práce.Hovadina.(30.5.2010)

• Desperado

Neviem, či to bol Sonnenfeldov zámer, alebo sa mu to stalo nedopatrením, avšak táto rádoby komédia sa tvárila až príliš "snobsky". Nikdy som nežral Sonnenfeldov štýl, a čo ma najviac štve, že sa tentoraz do jeho pseudo-filozoficko-komediálnej pasce chytil môj obľúbenec Robin Williams, ktorý sa tu očividne trápi a pôsobí tu ako slon v porceláne. No najviac ma zamrzel fakt, že som sa za celý film zasmial maximálne 2 krát, pretože drvivá väčšina komických situácii pôsobila ťažkopádne a hlavne, boli bez vtipu. Veľké sklamanie.(12.8.2006)

Pohodový film s příjemnými herci (Williams, Daniels, Chenoweth, Hutcherson) o tom, že rodina by měla být pokaždé na prvním místě... I když trávit s ní dovolenou se může rovnat zážitku ze setkání se samotným antikristem :)(22.6.2012)

• - Jeff Daniels hrál na banjo ve všech hudebních scénách sám. (Cheeker)

• - V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)

• - Snímek byl v roce 2006 oceněn Zlatou malinou pro nejhorší rodinný film. (Pepinec)