Rodinná dovolená a jiná neštěstí

RV

RV: Runaway Vacation

• Německo

Die Chaoscamper

Rodinná dovolenka a iné nešťastia

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Road movie

USA / Německo, 2006, 98 min

Pomerne dobrá komédia, ktorá ponúkne niekoľko srandovných situácií. Vo filme sa ďalej stretávame s jednou dotieravou rodinkou, ktorá prenasleduje hlavných hrdinov na každom kroku. Dej je nenáročný, zápletka takmer žiadna. Film ponúkne pomerne očakávaný záver, ktorý by som si však ani inak nevedel predstaviť. Majstrovské dielo to síce nie je, ale občas sa zasmiať dá. Hlášky detí dopĺňa schopná situačná komika, na dcérušku je veľmi pekné pozeranie. Proste americká komercia so svojimi kladmi i zápormi.(4.1.2015)

• mysiak

Slabá komédia, Jojo je pekná, Robin trápny...až sa nejaké svetlé momenty, a ten čierny humor tam mohol byť, že Barry...(5.7.2008)

Neviem prečo takejto komédii dávam hodnotenie tromi hviezdami, keď je viditeľne jednoduchšia, ale asi to bude tým, že som sa bavil. Kristin Chenoweth je navyše nádherná žena, ktorá mi film vylepšila, Williams sa na ten film tiež hodil, zbytok mi priam zdvíhal žalúdok. Tento cestovný film je pohodový aj keď som mu mnohé neveril, paradoxne mám pocit, že akoby inšpiroval iné filmy. Americké vnímanie reality mu podľa mňa poškodilo, naozaj to nemusím.(29.5.2013)

• tron

„Na Havaj pôjdeme v zime. Len my a Židia. Zostane nám veľa šunky.“ Občas som sa chechtal (cúvanie, vypúšťanie fekálií, hororový raňajší útek pred Gornickeovcami), ale keď som si predstavil, že by som musel túto road movie absolvovať ešte raz, veselo mi nebolo. Rodinka Griswoldovcov skrátka i po viac, ako dvoch desaťročiach (!) potvrdila svoj kultový štatút resp. fakt, že ich len tak niekto nedobehne, nedajbože nepredbehne. Ani Robin Williams a jeho patálie, ktoré sme videli už aspoň 48-krát (SPOILER ukradnutý notebook, výpoveď SPOILER).(27.5.2011)

Tak ja jsem se u tehle komedie celkem dobre pobavil!Robin Williams stale dokazuje ze je skvely,ikdyz uz trochu ohrany! Ovsem klasicka rodinna jak ma vypadat-deti spravne neprijemne,rodice hodne obetavi,aspon ze ve filmu to ma happy end!:-)(15.12.2006)