poster

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

 • USA

  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

 • Slovensko

  Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom

Western / Krimi / Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2007, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Po skončení filmu u mě převládaly mrazivé, melancholické pocity. Bylo mi i trochu úzko. Působí to na člověka opravdu hodně, i když stopáž je přepálená a chvílema je to i nuda. Celé je to dělané skoro až formou jakéhosi dokumentu a pocity a nutkání jednotlivých postav film rozebírá opravdu do detailu. Obrazy odehrávající se v exteriérech jsou krásné, ale vidíte, že postavy tu přírodní nádheru nevnímají a jen si krejí záda. Brad Pitt rozdává nekonečnou porci charismatu a tu roli si fakt zasloužil. Casey Affleck mi byl hrozně protivnej. Toho Forda zahrál dobře, ale hned od začátku byl ztělesněním antipatie, hrozně protivnej. Mrazivou a pomalou atmosféru dokresluje minimalistická hudba. Říkám, ten film je dobrý, ale už se na něj nikdy nepodívám.(16.4.2008)

 • Fr
  ***

  Děti nevěděly, čím se jejich tatínek živí, ani proč se tak často stěhují. Neznaly dokonce ani jeho jméno. A kam vkročil, tam houstl vzduch…. Nic pro ty, kteří čekají tradiční western. Tento scénář dává vyniknout hercům, kameře, možná i režii, ale divák MUSÍ CHTÍT soustředit se na to, jaký byl Jesse James, co a jak dělal a proč vlastně přišel o život. Malý (velký) podivný životopis. Pro mě. Skvělý B.Pitt a hlavně C.Affleck, který je zbabělcem k pohledání a jsem zvědavý, jestli se touto rolí ,,nezaškatulkoval“. Perfektní je také hudba N.Cave a W.Ellise. A příběh? Dovolím si jej rozdělit na dvě části: část první o J.Jamesovi – mne nijak neuchvátila. Pomalé vyprávění na mne působilo tak, že několik celebrit zatoužilo natočit film pro filmový klub, film, který nezevšední a ponese přes ,,vybrané“ obecenstvo svoji výpověď po mnoho let. A část druhá o R.Fordovi (po smrti J.J.) – která je perfektní a poutavé vyprávění mi připomínalo filmy L.von Triera. Bohužel jen na chvíli.(26.4.2008)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $30 million otvárací víkend : $147,812 tržby celosvetovo : $15,001,776(27.4.2008)

 • Lavran
  *****

  Melancholická, citlivá, trpělivá filmová báseň.(9.5.2008)

 • Boss321
  *****

  Pro mě obrovské překvapení. Westerm pojednávající o jednom z nejlegendárnějších desperátů Jessy Jamesovi je vyprávěn velmi citlivě a poeticky. Brad Pitt v roli arogantního, podezřívavého a nepředvídatelného Jesseho Jamese podává perfektní výkon. Ovšem nejlepší výkon podává "zbabělec" Cassey Affleck, který působí jako kdyby měl každou chvíli zkolabovat, ale mě se jeho výkon prostě líbil a dokonale se na roli Boba Forda hodil (myslím, že celkem zasloužená nominace na Oscara). Andrew Dominik nejen usedl na režiserskou, ale sám si napsal i scénář. Samozřejmě někdo může namítat, že děj ubýhá příliš pomalu, ale to je přesně to co se mi nejvíce líbilo. Pomalu ubýhající příběh dolněn překrásnou hudbou a kamerou mě sednul i přesto, že s takovými snímky mám většinou problém. I když Zabití Jesseho Jamese není úplně bezchybné dílo, tak tady hvězdičku přidám..........(9.3.2008)

 • - Jeremy Renner se původně ucházel o roli Roberta Forda, ale nakonec produkce dospěla k názoru, že je pro tuto postavu příliš starý. Místo toho od režiséra přijal roli Wooda Hitea. (Morien)

 • - Původní délka filmu byla 240 minut, ale na žádost studia byla délka sestříhána na 160 minut. Každopádně jednou byl v celé délce film promítán, a to na filmovém festivalu v Benátkách, kde Brad Pitt získal cenu za Nejlepšího herce v hlavní roli (a kde kritici film po jeho shlédnutí nazvali slovem "majestic"). (Ai.ma)

 • - Na casting do role Roberta Forda se dostavil i Shia LaBeouf, ale roli nedostal, protože se režisérovi zdál až moc mladý. (Ai.ma)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace