poster

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

 • USA

  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

 • Slovensko

  Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom

Western / Krimi / Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2007, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  **

  Scénář: Andrew Dominik .. Typická uspávací balada Terrence Malicka, kterou nenatočil Terrence Malick (replica). Díky těmto pokusům (TAoJJbtCRT + 3:10 to Yuma) je western v 21. století dál spolehlivě mrtvá záležitost.(17.2.2008)

 • Bebacek
  **

  ... aneb pokus o zabití filmového diváka. Při sledování jsem prožívala jedno z největších utrpení a téměř došlo k umučení mé osoby (zlatý Terrence Malick). Kdybych u sebe měla lak na nehty, stihnu si udělat manikúru (i francouzskou) a vyluštit celý časopis křížovek, aniž bych o něco přišla, neboť během těch skoro 160 minut vlastně k ničemu nedojde. Jo a ten voiceover je opravdu stupidní a stejně tak zbytečný jako celý film vůbec.(12.8.2008)

 • Malarkey
  ****

  Je tomu už dlouho, co jsem tenhle film viděl poprvé. To jsem ale ještě byl nepoznamenaný těmi nejlepšími westerny a tak to u mě skončilo se třemi hvězdami. Po druhé jsem si ale řekl, že ten film tak špatný být nemůže a risknul jsem těch 153 minut znova. V tu chvíli mi sice opět vadila ta zbytečně velká délka, ale už jsem si ty herecké výkony Pitt vs. Affleck užil daleko víc. Stejně jsem si ale užíval i tu atmosféru filmu se samotným příběhem a úplně nejlépe na tom byla hudba, kterou si připravil i Nick Cave, a který se tam také na pár chvil ukázal. Tenhle film je tak hodně originální. Chápu ale ty různé názory. Buď se Vám bude hodně líbit a nebo se Vám líbit nebude a buď ho budete respektovat pro svojí originalitu a nebo ne. Já jsem ho nejdříve respektoval, ale teď už můžu říct, že jsem si ho místy, po filmařské stránce, i dost užil.(13.7.2014)

 • Superpero
  ****

  Po skončení filmu u mě převládaly mrazivé, melancholické pocity. Bylo mi i trochu úzko. Působí to na člověka opravdu hodně, i když stopáž je přepálená a chvílema je to i nuda. Celé je to dělané skoro až formou jakéhosi dokumentu a pocity a nutkání jednotlivých postav film rozebírá opravdu do detailu. Obrazy odehrávající se v exteriérech jsou krásné, ale vidíte, že postavy tu přírodní nádheru nevnímají a jen si krejí záda. Brad Pitt rozdává nekonečnou porci charismatu a tu roli si fakt zasloužil. Casey Affleck mi byl hrozně protivnej. Toho Forda zahrál dobře, ale hned od začátku byl ztělesněním antipatie, hrozně protivnej. Mrazivou a pomalou atmosféru dokresluje minimalistická hudba. Říkám, ten film je dobrý, ale už se na něj nikdy nepodívám.(16.4.2008)

 • H34D
  ****

  Táhlá a docela zdlouhavá psychologická studie demýtizovaných westernových charakterů, která balancuje na hraně umělecké hypnotizace, poetiky a náznaků nudy. Slova jsou zde vedlejší, mnoho dialogů nebo i zcela tichých scén oplývá silným vnitřním napětím, k čemuž dopomáhají také skvělé výkony Pitta a Afflecka. Z hlediska postav i filmového vyprávění je zajímavé, jak se pozice hrdiny a antihrdiny v závěru filmu převracejí - Robert Ford je vlastně obrovský nešťastník... 7/10(13.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace