Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiální text distributora)

gezko

Už dávno som sa tak nepremáhal, aby som film vôbec dopozeral. Film je pomalý, rozvláčný ako maslo, keď sa topí a strašne dlhý. Nemal som z neho ani umelecký zážitok, ani zábavu. Odpad som nedal len, aby som neurazil pána Pitta. ()

Jurcekk

Pomalé, nudné, atmosférické, pozeral som to na trikrát ako seriál. Ale atmosféra skvelá, parker, rockwell, affleck výborní. ()

Agnostik

Nezvyklý a přesto výborný westernově laděný film.Když k tomu přičtu tradiční a vynikající obsazení hvězd snímku a geniální hudební spolupráce daných person vznikl tak silný a zajímavý příběh stříbrného plátna.Legendární kult a ikona divokého západu Jesse James v nejnovější a výpravně poutavé variaci na svůj životní příběh. ()

medveed

Poměrně rozvláčný western popisující závěrečnou fázi života slavného psance. Herecké výkony jsou velmi kvalitní, chování postav leckdy zvláštní. 65% ()

Wartord

Jak poznáte průměrný výkon Brada Pitta? No že dělá takové divné obličeje jemu vlastní. A neodpustí si to ani když má ztvárnit vyvrhela Jesseho Jamese. Dvě hodiny koukáte s prosbou ať už něco přijde a na konci si uvědomíte, že všechno už vlastně bylo. I přes to nudné blábolení si člověk uvědomí, že to byl záměr. Přiběhy takových rozměrů se přece nestanou během několika sekund. Lidé přece nepřekonávají velké vzdálenosti v minutách, jak vidíme v dalších filmech. Pozornosti napomáhá pár scén skvěle zpracovaných Deakinsovou kamerou. To co mělo přijít a o čem obecně víte už z názvu, to ve skutečnosti málokoho překvapí, ale potom je tu ten úlisný voiceover, který kopne všechny diváky do zadnice, protože on vlastně neříká nic nového a každý přece ten příběh zná. To, z čeho vás mrazí, je ta zvláštní proměna ze zbabělce na.... hrdinu. Ale ná základě jednoho filmu nebudeme soudit. Vypadal zde Ford snad jako zbabělec? Než se kouknete, přečtěte si nejprve něco o Jamesovi. Budete se asi divit ale neuškodí to. Malé velké plus za hudbu. ()

PatrikU

Na jednu stranu strhující momenty, na stranu druhou, uspávající dlouhé momenty. Skvělá kamera a herecké výkony... Nic víc než průměrná kovbojka.. ()

matej.perun

Brad Pitt sedi do tejto ulohy ako rit na serbel. Odkedy som to videl, Jesse Jamesa si predstavujem presne takto - charizmatickeho a demonickeho podivina, ktory ma ludi v laske asi tak ako hady s ktorymi sa z dlhej chvile hra. ()

zekon

Nejhorší a nejnudnější western co asi kdy vznikl. 120minut neskutečných stupidních keců naprosto o ničem. Film bez jakékoli atmosféry, napětí a zábavy. Evidentně se potřeboval režisér umělecky realizovat a zapomněl na to o čem má film a navíc wetern být. Na hranici uzývaného odpadu s přetaženou délkou. ()

Logicomix

Toto je velmi zvláštní western. Už název vám prozradí vše. To samozřejmě není divné. Člověk by asi třeba název filmu „Umučení Krista“ také nepovažoval za spoiler. Ale pochopitelně to klade na tvůrce velké nároky na kvalitu vyprávění, aby vás udržely u obrazovky (v mém případě) u příběhu jehož konec vás nepřekvapí, a který nemá úplně strhující tempo vyprávění. A (alespoň u mě) se to tvůrcům opakovaně daří. Tento western stojí na velmi dobré atmosféře budované nejen formálně (kamera, hudba, střih) ale i skvělými hereckými výkon opravdu téměř všech. Cast je v tomto případě jednoduše boží a to přes to, že většinu herců neznám jménem.  Casey Affleck přehrává i Pitta. Ani použitý overvoice není otravný, jak se to často stává, a dobře dokresluje atmosféru dobového čtení o Jessiem Jamesovi, v kterém si tak rád listoval Robert Ford. 90% ()

zurivymlok

Natočené to je v některých momentech fakt skvěle, herecké výkony výborné, ale sledovat to na jeden zátah v kině, patrně umřu nudou. ()

zoze

Poetický western, ve kterém o přestřelky či duely při východu slunce těžko zavadíte. Film se spíše ubírá až k téměř psychologickému rozboru charakteru postav, do kterých se divák dokáže, díky skvostným hereckým výkonům, vžít více než jednoduše. Nejsem si jistý proč, ale po celou dobu jsem postavě Caseyho Afflecka fandil a věřím, že nebýt Javiera Bardema, dostal by Affleck sošku o pár let dříve. ()

Skylwalker42

Mohlo to být dokonalým dílkem nebýt té vražedné stopáže. Oba hlavní herci jsou velmi dobří a užíval jsem si jejích herectví. Též hudby, která má vyloženě velmi uklidňující efekt ve spojitosti s obrazem. Ten má zas prvek art kamery. Jen je to moc dlouhé :( ()

Mejkby

Herecky supr, Brad s Caseym jsou skvělá dvojka. Ta pochmurná atmosféra, paráda. Ale jinak se to tááááhlo ... dvakrát jsem u toho usnul. Na třetí pokus už jsem dal jen druhou polovinu a ta vlastně stačila jako celek. Všechno zajímavý se stalo v posledních 15-ti minutách. ()

Plechy

Úžasná kamera, hudba a skvělý Brad Pitt a Casey Affleck. Nevšední western s pomalým tempem, které tu ovšem není bezdůvodně a mně osobně nevadilo, že má film 2,5 hodiny. Za zmínku stojí konec, který je velmi dojemný a Song for Bob mi hrála v mobilu ještě několik dní po zhlédnutí. ()

Bogrant

Dialógová hra nervov, krásne natočená, efektne zohraná a v závere emocionálne vyšperkovaná. Herci sú super, hlavný hudobný motív fascinujúci a pre mňa, ako westernového fanúšika, dobre zadosťučinenie a príjemný pocit na duši. ()

Bragi66

Opravdu obrazově, herecky, hudebně geniální. Jenže všichni dopředu víme, jak ten příběh dopadne. Tak jsem očekával, že se to tedy více rozehraje v hloubce postav, v jejich vztazích nebo pohnutkách a možná i v nějakém tom překvapivém zákrutu paralelních dějových linii, jenže toho jsem se nedočkal, i když jsem to tam divácky tlačil, co to šlo. ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008