Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

T-pack

Asi mám prostě raději historii druhé světové války. S touhle dobou jsem se nějak nedokázal identifikovat. Přesto to nebylo tak špatné. Akce trochu nadsazená, romantika krapet strojená a typickej hollywood, ale ve finále to bylo koukatelné. ()

danoo

PEKNÁ SPROSTOSŤ. Apropo, vedeli ste, že 1. svetová vojna sa začala v roku 1916? Nie? Tak si pozrite tento film. ()

lennyd

Nikdy předtím se nepotkali, ale stejně se z nich stávají přátelé - ochotni položit život za záchranu druhého. Řeč je o mladých amerických pilotech Lafayettovy letecké eskadry, kteří se pod pod pečlivým dohledem kapitána Thenaulta (Jean Reno) vrhají do rozhodujících leteckých bojů nad Francií... Vizuálně velmi atraktivní pohled na první světovou válku - zvlášť letecké souboje jsou naprosto úžasné (divák si připadá, jako by byl sám součástí leteckých soubojů), kulky sviští okolo, prostě paráda. O to ve větším kontrastu je plytký scénář, který jako by byl na vizuální stránku násilně naroubován (Tak co tam ještě dáme? Hlavní hrdina by se mohl zamilovat do Francouzské holky. Nebo by mohli útočit na německou vzducholoď. Nebo by ... ). Je to prostě takový dortík od pejska a kočičky - z venčí moc hezký, ale nesmíte se ponořit moc do hloubky, aby vám nezhořkl na jazyku. Herecké obsazení mně - až na Jeana Rena v českém dabingu - docela potěšilo, je dobré, že se režisér nebojí experimentovat s - ne až tak známými jmény. Hlavně za tu vizuální stránku filmu - 60%. ()

JohnSmith

Nevím kde vzali tvůrci tu odvahu vychloubat se skvělými digitálně natočenými souboji.Jedié slovo,jakým je můžu hodnotit jsou trapné.A herci?Nic výrazného a Jean Reno nemá co hrát.Škoda.Ještě že film zachraňuje lev jako maskot eskadry a pracovnice místního bordelu ()

Spock

Natočit film inspirovaný „romantickými“ boji pilotů v První světové válce nebyl vůbec špatný nápad. Sympatičtí mladí piloti se po počátečních nezdarech stávají zkušenými piloty. Hlavní osa příběhu soustředěná na romantický příběh mezi mladým pilotem a mladou francouzskou se sice může zdát v mnoha věcech dost naivní, ale pro mě byl překvapivě stravitelný, překvapivě. :-) Souboje dvoj případně trojplošníku jsou hezky udělané a souboje mají grády. Nakonec vás film tím, že nejde o úplnou melodramatickou záležitost, mile překvapí. Navíc se ve filmu vyskytuje nějaký ten osten proklamované inspirace podle skutečných událostí a to je více než potěšující. ()

Kosmik 1

Pro mě velmi příjemné překvapení. Filmů z první světové války pořád není dost a když se navíc jedná o příběh letecké eskadry amerických pilotů, tak si nepamatuji, že bych viděl lepší snímek z této doby. Pokud vůbec nějaký takový existuje. Trošku jsem se bál stopáže, jelikož začátek filmu běžel poměrně klidně. Jenže pak začal výcvik a první lety a já jen civěl s otevřenou hubou. Neskutečná paráda, když pak přišly na řadu letecké souboje, pak Zeppelin a k tomu všemu soboje leteckých es a ještě navíc docela pěkný romantický příběh, tak nezbývá než dát pět hvězd. Romantika zde pěkně zapadá, není kýčovitá, je přirozená a filmu dodává na kráse. Pro mě jako milovníka letectví je tohle velkolepý film. Vše bylo tak krásně reálné a s citem natočeno, že jsem jen seděl v úžasu. Hrozba války a smrti tam opravdu byla a byla sakra cítit z každého okamžiku, z každého letu. Velká pocta tvůrcům ode mě. Děkuji! EDIT 26.12.2012: Na podruhé jsem si Flyboys ještě více užil. Kdyby šlo přidat šestou hvězdu filmu, který nejvíce překvapí a nadchne zároveň a šlo by jí dát pouze jednou zde na Čsfd, tak bych ji dal právě tomuto filmu. Velmi jsem si Rytíře nebes oblíbil. A budu zvažovat, zda nezaujme místo v mých top10 (už se stalo). Zároveň si myslím, že tohle je jeden z nejvíce nedoceněných filmů zde na Čsfd. 100% ()

Roseinka

Přemýšlela jsem, zda dát 4 nebo 5 hvězd a vyhrálo vyšší číslo. Film jsem viděla před dvěma dny a pořád je ve mně. Snímek z 1. světový války s letci jsem ještě neviděla, takže to bylo něco nového do mé filmové zkušenosti. James Franco zde příjemně překvapil. Jeho role mám spíš míň ráda než víc ráda. Tohle byla asi první role, kde mi přišel naprosto skvělý, roztomilý a celkově mu padla jak ušitá. Romantický příběh se mi opravdu hodně líbil, i když musím říct, že mě trošku zklamal konec (proč asi). Je to dost dobrý film, kvalitní, příjemný, nenásilný. Nechápu moc takhle nízké hodnocení, minimálně červený by si zasloužil být. ()

Borat

Vůbec to nebylo špatné. Hlavně dobře udělané bojové letecké scény jsou to, co film táhne. Film má hodně kolísavou kvalitu, někdy jste připoután k obrazovce, někdy byste od ní nejraději odešli. Ano, bylo to patosácké, to bezpochyby, ale dalo se na to koukat. Plusy+: Výborná kamera, méně okoukané prostředí 1. světové Mínusy-: Patos, nudné scény Hodnocení:|70%| ()

Vercinix

Křižování se plyšovým medvídkem je možná vtipné, ale pouze pokud je to jako vtip myšleno. Druhá hvězdička je za to, že na konci nikdo obligátně nezasalutoval s lesknoucí se slzou v oku. Jinak druhořadá, prvoplánivitá, patetická, nicneříkající, předvídatelná...zkrátka břečka! ()

FeatherBoy

Velmi strhující drama. Výborně zahrané, skvělé letecké souboje a dialogů tak akorát. Mám rád filmy podle skutečné události a tento patří mezi ty lepší. Tomuto filmu není co vytknout. 5* ()

Cejny

Docela povedené válečné dobrodružství s mladými herci, které doplňuje charismatický a neodolatelný Jean Reno. ()

hudryhudry

Příjemný oddechový film, při kterém není potřeba moc přemýšlet, ale hlavně vstřebávat krásu letadel a povedených vzdušných soubojů. Klasického hezounka v hlavní roli spíše ocení dámy, mě osobně zaujal Jean Reno, který mi v roli dobrosrdečného tvrďáka přišel "nepatrně" směšný:) Hodnocení: Zábavná popcornovka, která vás udrží u plátna až dokonce filmu. Jednu hvězdičku ubírám za velmi předvídatelný scénář a tu trochu patosu, která přetekla přes pohár schůdnosti. ()

uzzi

Skvělé letecké souboje, v mezerách vyplněné stokrát omletou patetickou vatou. Škoda že těch mezer je tolik a jsou tak dlouhé a nudné (vlastně až na jednu, ta ve mě vyvolala záchvat smíchu, a to když se hlavní postava začne křižovat v letadle s medvídkem v ruce... :)))))))),jakmile se přesuneme na nebe je to pastva pro oči, sice bez výraznějších nápadů, ale řemeslně skvělé, jenže za pár let toto bude možné v každé pc hře. 139 min také není na toto dílko ideální délka. Herecké obsazení také není nic extra, James Franco je nevýrazný a Jean Reno nemá co hrát. celkově tak za 45% ()

Kanibal

Nejvíc bodů získává tento film hlavně poměrně unikátnímu prostředí stíhací letky v první světové válce a slušným zpracováním bitev. Horší už je to s hereckými výkony, příběhem a celkovou zábavností filmu. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)