Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

jhr

Poslední díl trilogie je docela zábavná letní podívaná, u které se dá bez problému vypnout mozek. Nemá smysl vést debaty o překombinovanosti, zbytečné exhibici Deppa a tak podobně, to základní třetí díl této série splnil. Solidně pobavil a to je základ, nic víc jsem od něj ani nečekal. ()

applause

Pořád nevím, co na tento díl říct, ale ještě jsem z něho hotová a nevěděla jsem, že je tak dobrý. Dala bych ho po 1. jako nejlepší díl. Když jsem uviděla délku filmu, tak jsem se lekla a bála jsem se, že bude dlouhý přespříliš, ale překvapivě mi to nevadilo, nezkrátila bych ho. Dále nevím, co k tomu říct, jen, že mě překvapuje, že mě pořád dojímá ten konec... ()

Jango_Fett

Stejně jako Star Wars Epizoda 3, se i tady autoři snaží o velkolepý závěr a tak nám tu servírují jedno překvapení za druhým, uvidíme některé hlavní postavy umírat, aby vznikl prostor pro ty opravdu hlavní (přiznejme si to, charakteru tu bylo opravdu moc, a příběh to nezvládal). Opět vtipné a akční, a závěrečná bitva nemá opravdu chybu. Jak jsem psal na začátku, nejvíce bych to přirovnal k epizodě 3 půlku filmu se připravují a druhá obsahuje velkolepé finále. Jo a celkem efektivně se zbavili Blooma, když ho už v dalších dílech nechtějí. ()

Meridius

Nudaaa, hrozná nudaaa. Za zmínku stojí snad jen dobré triky, úžasná hudba Hanse Zimmera a posledních asi 20 minut filmu. ()

Nuala

Všechny tři díly Pirátů se vyznačují tím, že v klidu používají trapné a klišoidní scény, které místy ani nedávají smysl a jsou občas tak přeplácané, že ani nevíte, co a proč se zrovna děje. A u třetího dílu je to všechno ve 100násobně větší míře. Setkáváme se s (hodně dlouho) řadou nových postav, jsme svědky scén, které ani pořádně neskončí a najednou už prostě nejsou, a tolika dějových nití, že kdyby se spletly dohromady, vznikne klubko velikosti naší planety. Na někoho už je toho zkrátka příliš. Když se však na Piráty díváte s nadhledem a chápete je jako samostatný a trochu podivný svět, funguje vše úžasně. Piráti jsou totiž hlavně o zábavě, potrhlých akcích a skvělé Zimmerově hudbě. ()

Chen

Trošku jsem se v tom ztratil, akční scény byly dobré, ale jen a pouze dobré, občas to vše působilo trošku zmateně a překombinovaně, člověk, aby si skoro dělal poznámky, aby věděl co se vlastně děje a proč. Žádná sláva, žádná sláva. ()

ZoltanCZ

Tak nám piráti spadli do průměru. Jack už není tak zábavný jak v předchozích dílech, Chow Yun-Fat vypadá dobře, ale nikoho se ani nedotkne a příběh samotný taky žádná sláva. Zábava to je, triková stránka se celkově také povedla, závěrečná bitva byla výborná. Celkově mám z toho všeho guláše smíšený pocit. 6/10 ()

Martin741

Treti diel Piratov je uz len patlanina a slaby odraz kedysi kvalitnej jednotky. Je to strasne ukecane, s kopou podrazov a slabych hereckych vykonov. Trikova a vizualna stranka filmu miestami posobi az samoucelne. A potom, ze preco sa tesit na Piratov z karibiku 4 a 5. Herecku ucast Keitha Richardsa z Valiacich sa Kamenov som mal na haku. 36 % ()

Wiikii

Stále slušně povedený díl. Moc se my líbilo to zapojení několika pirátských "rodin" , lehce předvídatelný, ale povedený konec s Holanďanem tedy ta svatba byla taková,,,no ,,, nějak my tam neseděla... Doufejme, že díl co bude v roce 2015 nebude bez už slavné pětky Depp, Bloom, Knightley, Rush, McNally... Opět pochvala za Zimmerovu hudbu.... HODNOCENÍ: 79% (4*) ()

Rocky88

Kdo od tohohle něco čekal, musí být blázen. Po vymývárně mozku v jedničce a po v hedvábí zabaleném hounu z dvojky, se toho opravdu moc čekat nedalo. Už ze začátku nás Verbinski přesvědčí, že je pouze podprůměrný režisér, který dostal do ruky průměrný scénář. Protože člověk, který před "trojkou" neshlédne "dvojku" či třeba trailer na "trojku", nemá šanci se pořádně chytit, jelikož se Verbinski ani neobtěžuje připomenout události, na které navazuje. Scénář je jednoduše pitomý, prakticky staví jen na neustálém uzavíráním dohod, jejich porušováním a znovuobnovováním, takže se člověk jednoduše ztratí a v půlce filmu téměř neví, o co komu proč kvůli čemu jde. A nevěděl to ani Verbinski, jelikož neprojevil žádnou snahu udžet divákovu pozornost a udělat mu v tom jasno. Stejně jako u třetího Spidermana, i zde se najde několik neskutečně trapných scén, jako například konec světa (!!!), Keiřin předbitevní proslov (!!!!) či svatba uprostřed bitevní vřavy (!!!!!!!!!). Dech ztratili i vtípky, a to nejen ty Deppovy. Na druhou stranu, vizuální stránka je celkem akceptovatelná, i když se najde spousta hluchých míst. A když dojde na bitku, je také na co se koukat. Celkově je "Na konci světa" podařenější než "Truhla mrtvého muže", a to i přes svou neskutečnou délku. . . Doufám, že v téhle jízdě už nikdo pokračovat nebude. ()

Jino

Jsem znechucen. Strašná překombinovanost děje mě dostala přímo na lopatky. Myslel jsem že to bude lepší než Spiderman 3, ale teď můžu říct že není. Jediné co se mi líbilo byla poslední půlhodinka těch bojů, jinak je to hrůza a nezachrání to ani nevýrazný Jack Sparrow, kterého je mi nejvíc líto. ()

marcek

Nemůžu jinak než 4 hvězdy. Film byl, ať si kdo chce co chce říká prostě vynikající. Byl tam vidět každý dolar z celých 300 miliónů, ale něco mi tam stejně chybělo. Pořád nad tím přemýšlím, ale vůbec nevím co to je. Keira Knightley musím říct, že mě docela překvapila. V minulých dílech se mi moc nelíbila, ale tady jsem zjistil, že je vážně nádherná a herecky na tom taky špatně není. Orlando Bloom mi za víc než dvě větu v tomto komentáři nestojí. Nejhorší herecký výkon v celém filmu. Bill Nighy jako vždy v roli Davyho Jonese excelentní a konečně jsme měli možnost ho vidět i bez masky a svých charakteristyckých chapadel. Ovšem opět mě přesvědčila o svém herectví i Naomie Harris v roli bohyně Calistó. Ale vrchol byl opět náš všem známý a všemi milovaný kapitán Jack Sparrow. Johnny Depp je prostě hvězda a až Jack Sparrow v pirátech nebude (Bůh dej aby to tak nikdy nebylo), výdělek bude sotva třetinový. Ale teď k celému filmu. Jako první je tu vynikající hudba Hanse Zimmera, který se díl od dílu překonává, a ještě když vycházíte z kina tak si prospěvujete známou znělku. Gore Verbinsky opět ukázal, že UMÍ natočit celosvětový trhák, ale v tomto díle bylo moc přestřelek a člověk se v tom občas ztrácí. Film se jmenuje Na konci světa a chtějí zachránit Jacka, a přitom po deseti minutách filmu na konci světa už jsou a Jack je jak by angličani řekli "free". Ale opět, jako i u ostatních dílů, bez Jacka by to bylo o hvězdičku nebo i o dvě míň ()

shyster

Třetí Piráti bohužel nedosahují kvalit předešlých dílů. Ať už jde o kompaktní první díl, či druhý díl s neuvěřitelnou kadencí 20 gagů / minuta. Delší stopáž i bobtnající ansámbl je jen ke škodě filmu. Nejhorší na tom je ale prostřední část, kdy každý každého napálí, podrazí či ušije boudu. Tak nudná a hlavně ubíjející část mě naštvala. Jedinými klady je závěrečná 20 minutovka, kdy vás akce přišpendlí do sedaček (to bylo úžasný a hlavně bylo vidět, že ten neskutečný rozpočet byl použit na film narozdíl od Spider-mana 3, btw. o několik tříd horší film než Piráti), postava Jacka Sparrowa a jeho očistec a i temnější vyznění celého filmu. ()

Vojťas

No tak poslední půlhodina to zachránila! ... Snad poprvé jsem přemýšlel o tom, dát pouze 2* tak vysokorozpočtovému pokračování - film je totiž celkově ještě horší než 2. díl. ... Keira je špatná (nemyslel jsem, že to kdy řeknu) a Orlando "jak by smet". .... Děj je překomplikovaný a ono neustálé vzájemné napadání spíše vadilo! ..... Snad mě jen potěšilo, že Johnny Depp tolik nešaškoval jako v Truhle mrtvého muže, ale byl i celkem vtipný - jako v nedostižném 1. dílu!! ... Tak do budoucna snad jen doufám, že už žádní piráti nebudou - nevěřím totiž, že by se další pokračování vrátilo zpět k lepšímu! ;o] ()

Pugo

Ani jeden diel Pirátov ma veľmi neohúril. Dejovo dosť chabé a komplikované, vizuálne strhujúce. Trojka je lepšia ako dvojka ale slabšia ako jednotka. Kým sa niečo udeje vo filme, prejde aj hodina. Verbinski ale všetko doháňa v momente, ako sa strhne fakt naj namorná bitka v histórii kinematografie. Vynikajúce efekty, ktoré podľa mňa aj tento rok získajú oscara, pekné súboje a aj vtipná svadba uprostred boja. Koniec resp. osud Willa ma prekvapil, ale ja to vidím ako zadné vrátka na ďalšie pokračovanie:) ()

bogomira

Jejda, to je průser. Všichni okolo tohohle filmu zapomněli, proč se ty davy řítěj do kin na další a další Piráty. Johnny Depp má hrozně málo prostoru a kam se poděly jeho hlášky a vůbec jakejkoli humor? Místo toho tu máme hodně Keiry, což mi nevadí, a hodně Orlanda, což mi vadí. A je to navíc nekonečně dlouhý. Zkrátka palce dolů. ()

cariada

Musím změnit komentář ,přece jenom po druhé už to člověk vnímá jinak. Ano tady to přímo navazuje na druhý díl. Jack je uvězněm v říši ničeho. A ostatní ho jedou zachránit či spíše jim jde o Černou perlu. Némá cenu se ani příliš zabívat dějem. Dalo by se to nazvat "Všichni proti všem" ano každý si hraje na svém písečku ikdyž někdy pod společnou vlajkou ,každý má svůj cíl a tak se všelijak handrkují. Co se mě líbilo byl pirátský sněm ten se opravdu povedl. Mělo to vtip to jo občas jsem se smíchy válel. Ale zase na druhou stranu musím říct ,že je to hodně ukecané. Ale hlavně je to celé poměrně ponuré a hodně toho je točené ve tmě nebo za šera což se mě moc nezamlouvalo. Jsem zvědavý na další díl ,který určitě bude aspoň jsem o tom přesvědčený. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky