Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

KajusaK

Pro mě s druhým dílem nejlepší :) z Deppových filmů i celkově. Naprosto dokonalé efekty, masky (především Davyho Jonese a jeho posádky) hudba krásná (při závěrečné bitvě na moři to byl nejúžasnější výběr), skvěle vybraní herci (J. Depp, O. Bloom, K. Knightley, Keith Richards..) Příběh taktéž dokonalý, 3 díl v pořadí ale lepší než první :). 5* - neváhám. "Nikdo se nehýbejte! Vypadl mi mozek" ()

animaxis

Tento díl má opět trochu jiný styl než ty předchozí. Od začátku působí o něco vážněji, než první a druhý díl, ale přesto se tu pravidelně vyskytují vtipné scénky nebo hlášky. Ale ty (až na pár vyjímek) už možná ani nemají být tak vtipné a film je spíš soustředěný na morální dilema skoro všech hlavních postav, kdy se jednotlivě domlouvají s pochybnými charaktery (nebo silami) ve snaze obhájit své vlastní zájmy. Myšlenka, že se všichni piráti světa musí spojit proti společnému nepříteli je zajímavá a celou sérii tím v mých očích zase posouvá o něco výš. Na hlavní postavy to působí tak trochu jako morální dilema, což je někdy vážné a většinou dost vtipné na sledování. Jednotlivé postavy si tu za délku filmu projdou dalším vývojem a vše má velké působivé finále. Navíc vše je tu natočeno dost zajímavým stylem co se týče práce s kamerou a to rozhodně oceňuji. Za mě skvělý film! ()

mortak

Dvouapůlhodinový sitcom, ve kterém fungují přesně dva vtipy (dalekohledy, máma), a zbytek je rozdělen mezi pitvoření Jacka Sparrowa, směšný pokus o dramatický oblouk spočívající v tom, že každý přečůrává každého, a jednu větší akční scénu na konci. To, že půlka postav je tu k ničemu (Naomie Harris, či Chow), už divák nemusí řešit. Trojka pirátů totiž není film, ale novodobá náhrada pro děti za kolotoče na náměstí. Dřív se křičelo "přijela pouť", dnes se volá "je tu Johnny Depp se svými cirkusem". Dvě hvězdy za temnější stíny, které jsou zde spíše jen proto, aby si scénáristé zadělali na další díly. ()

SeanLSD

Tretí PIRÁTI boli o hodný kus drahší, slabší a preplácanejší ako predchádzajúce diely, ale stále to bola žiarivá ukážka schopného moderného Hollywoodu v podaní Jerryho Bruckheimera, ktorý rozbehne gigantickú mašinériu kvôli kdejakej taškarici a každý jeden z tých stoviek miliónov dolárov umiestni na to najlepšie miesto, aby mu ďalších 5 priniesol naspäť. Tretie diely už skrátka také bývajú, že v snahe o to byť ešte väčšie, bombastickejšie a ohromujúcejšie zabúdajú na jeden dosť podstatný prvok - precízne vychytané a charakteristické detaily, drobnosti, ktoré dodávajú filmu čaro. Doplatil na to PÁN PRSTEŇOV i SPIDERMAN a môžeme si byť 100 % - ne istí, že to tak dopadne aj s ďalšími viacdielnymi projektami. Preto sa na ne nedívajme skrz prsty, mňa fascinuje už len tá schopnosť ukočírovať tisíchlavé štáby tak, aby vzniklo niečo, čo má aspoň trochu hlavu a pätu alebo spísať záverečné titulky... Tiež by som si to rovnako pokojne zaplatil aj za kratšiu stopáž, bez poniektorých tých vysvetľovačiek, ale vysoká miera konverzácie mi nevadila ani v najmenšom, skôr tie hromadné akčné scény by chceli trochu nápaditosti a nie len výpravnosť. Veď čo je lepšie, ako keď si to medzi sebou môžu poriadne vydiskutovať postavy, ktoré sme si obľúbili, najmä ak ide o takú bandu pošahancov, akých sa scenáristom podarilo zhromaždiť tu ? Je predsa úplne jedno, či sú všetky postavy kladné alebo záporné, ani život nie je čiernobiely, Disneyho park už vôbec nie, hlavne že majú štýl. Pravda, scenár je deravý ako väčšina lodí v závere, ale do cieľa predsa len dopláva a v rámci svojej mytológie je plne opodstatnený. Zbytočný mi rozhodne neprišiel, čo sa týka fórikov (niekedy až prekvapivo morbídnych) aj postáv (s nádychom telenovely). Tie nekonečné zvraty som prijal ako súčasť hry, len mi občas vadilo, že si nespomínam, ako sa niektorá postava dostala tam a tam. Nič to však, hlavne že sa niečo deje a herci tú zlátaninu držali takmer vždy nad vodou. Keira a Orlando boli také isté drevá ako vždy, aj so svetlými chvíľkami, ale starci si to užívali vskutku kráľovsky - vyšinutý Sparrow ma ešte stále nenudil a jeho schizofrenické výstupy boli fantastické, Barbossa ma tým svojim fatalizmom dvíhal zo sedačky len sa zjavil v zábere a lord Beckett bol skutočná čerešnička, stelesnená arogantná chladnokrvná aristokracia. Hans Zimmer zas odviedol svoj nadštandardný štandard, ktorý zopár scén vytiahol z hlbín trápnosti aspoň na hladinu. Raz si hore a raz dole, piráti o tom vedia svoje, hlavne sa na tom baviť, nikdy sa nevzdať a dať si riadne rumu. Ožral som sa už v električke cestou z kina . . . ()

Mol

Bylo to sice citelně slabší, ale to jen kvůli svým dvěma bratříčkům, kteří nastavily prostě laťku moc vysoko. Kdyby tento byl první, tak by měl stejný úspěch jako ti dva, ale bohužel autoři už se jen opakovaly a některé scény dost nudily. Ale i tak je to prostě dobrý film. ()

KatanaCZ

Zbytečně dlouhé, vleklé, spousta nedořešených situací, myšlenek, zápletek. Místy opravdu nuda. Herecké výkony jsou skvělé, některé pasáže filmu zrovna tak, vizuální stránka opravdu dobrá. ()

E=mc2

Aj po druhom zhliadnuti som odchadzal z kina velmi spokojny. Skveli scenar. Humor. HUdba. Domyslene dokonale. Vskutku krasne zistit ze ten stary dobry Jack..je vlastne jeden velky dobrak.. Dlzka primerana. Na konci sveta nieje dej az tak linearny sledujeme viacero dejovych linii a jedna nadvazuje na druhu teda kazda musi byt rozpovedana..inak by ta druha pokryvkavala.. Taktiez je skvele zistit ze okrem Jacka sa chyta aj Barbossa..;) A skvelim faktom zostava aj to ze Jack bol o krok nielen pred postavami ale aj pred divakmi..ze choze.. Takze.. skvele.. Urcite hlupost porovnavat tento film z niecim inym.. Nuz niekto ho skratka nepochopil /ze chozee../ P.s. pre mna velmi silny film.. Verbinski podla mna dokaze verne zobrazit tzv. osud..alebo karmu postav.. Kazda postava dostala presne to, co chcela..ale je vskutku..velkolepe sledovat akym sposobom..;) ()

otík

Třetí Piráti jen pokračují v předhozené laťce z předchozího dílu. Jsou opět zcela zmatení a překombinovaní, ptát se kdo je kdo by zabralo celou první polovinu filmu, akce, triky ani Depp už nijak nenadchnou a Chow Yun-Fat, který alespoň jakž takž "čeří vodu" zmizí z plátna dříve, než si naň zvykneme. Opět je to příliš dlouhé, vidíme zcela mnoho zbytečných dějových linií a i ta pointa se dala čekat. Humor, kterého je ve filmu dostatek, je bohužel určen spíše teenagerům a celkově "dospělácká" jednička pokračuje dvěma zcela jasně teenagerovými filmy, což nám dospělákům už na některých filmech vadí. I přesto to určitě není horší než dvojka a tak zůstávám při hodnocení u lehčího nadprůměru. Jen doufám, že s Piráty je nadobro konec. ()

Sabrewulf

Dopisovat scénář během natáčení je průšvih. Ale mě navíc přijde, že tenhle ultramegahyperslátaný scénář musely psát děti. Tipuju tak druhá, třetí třída. Co se týče Sparrowa, tak ten už víceméně sklouzává k trapnosti (např. scéna s buráky), takže je možná i dobře, že tu má snad ještě méně prostoru, než anorektička Elizabeth...Jo a jsou za tím děti. Tím jsem si jist. ()

Rockwood odpad!

Ježiš a Marja... Tohle je mnohem větší kravina než ta dvojka... no a to mi v tom případě nezbývá niv jiného než dát "Odpad". Hudba už je sice lepší než ve dvojce, ale celkově... Moc dlouhé, a ten příběh. Ano, příběh je zajímavý, ale fakt tohle už je na mě moc. Prostě měli natočit jedničku a dost. ()

smrt.ka

Nějak moc výbuchu, moc rozehraného děje, moc kýčovitých obrazů. Příběh mi přijde spíš, než jako celek, jako guláš uvařený ze spousty počítačových efektů, vtipného (ale tentokrát méně zapojeného) Deppa, krásné Keiry a nechutně hloupého a obyčejného Blooma. O čem trojka Pirátů vlastně je? O přehlídce devíti pirátů (a Jackova otce, starého rockera, který už se tvůrcům do děje nejspíš časově nevešel a tak se tam vlastně jen tak mimochodem objeví a zase zmizí) se špínou za nehtama? Nebo je příběh o tom, jak se Jack stává schizofrenikem? A nebo jsem úplně vedle a mám pro tento snímek příliš přízemní uvažování? ()

SoolenJV

Neskutecne natahovane, preplacane, prezvratovane a bohuzel nestrhujici. Par vtipku dobrych, velkolepa a zabvana (digitalni) finalni bitva. A otevrene dvere do budoucna. ()

vesper001

Propracovanější než jednička, vážnější než dvojka. Mnohem. Vtipů ubylo, ale vtipné to je. Triků přibylo a jsou čím dál lepší. Maelström mě uchvátil, pirátský sněm pobavil, závěr potěšil. Škoda, že u toho nezůstalo a tvůrci zřejmě budou Piráty z Karibiku ždímat tak dlouho, dokud se nepotopí do kalných a smrdutých vod filmové stoky. ()

panMartin

Nejdelší, nejslabší. Jestliže byl první díl originální, vtipný a velmi zajímavě zpracovaný, a druhý díl z prvního těžil, ale stále měl šťávu, tak třetí díl je vyprahlý, suchý a ničím nezajímavý. Depp dobrý, Nighy skvělý, Chow vynikající, i když trochu zbytečný, Zimmer nezklamal. Ale co do technického zpracování, tak jsou Piráti velkolepou podívanou, která je plná skvělých vizuálních efektů a vynikající hudby - viz závěrečná bitva ve víru. Dle mého trochu málo na tříhodinový velkofilm za několik set milionů dolarů. Celou trilogii jsem si hodně oblíbil ()

Nivenx

Třetí díl Pirátů pokračuje na díl druhý a sází na osvědčený styl a kvalitu. Gore Verbinski točí všechny díly, tak že dobře pracuje s příběhem, který neustále stupňuje a rozvádí. Všechny díly jsou na jeden styl a pokud se někomu tento nezamlouvá, tak to není Verbinskim, ale vkusem. Já si třetí díl užil jako předešlé a nevidím, že by byl o něco slabší jak dva předchozí. Stále je tam vrchní bavič Jack Sparow, potom několik záporáků a kvalitní příběh, který se neustále mění a jsou časté dějové zvraty a tak není čas na nudu, jelikož se neustále něco zajímavého děje. Film je dlouhý, ale dobře se na něho dívá a závěrečný souboj ve víru je TOP! 80% ()

Radiq

Úpadek se dal očekávat, ale co je moc, to je moc. Obzvlášť finální bitva ve víru moře a přehnanosti topí film do hlubin. Taky Jackovo přežití a vyváznutí ze všeho, většinou na laně, který ho vytáhne nahoru a pak na bezpečny misto, to už bylo docela trapny. Navic kdybych neviděl předchozí díly, tak se absolutně nechytám - a celkově je tam už nějak moc postav. Taky ta přerostlá Calypso a její historie s Davy Jonesem a všechno bylo už moc zamotany... Jo a nevěřim, že by jenom tak najednou zabil Krakena... Jenom ta Elizabeth neboli moje milá Keira je pořád stejně krásná... ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kolik Džek Sperrowu potřebujete? Ty jo, na to jak mám Piráty strašně moc rád, tak po dnešním rywotči to teda nic extra nebylo. Zrovna na tomhle dílu jsem byl  myslím i v kině a mám takovej fílink, že i tam to nebylo úplně perfekt. Přijde mi, že na ty skoro tři hoďky, co to má, se tam zas tak moc nestalo, nebo mám aspoň takovej pocit, že to mohlo být nějak líp odvedený třeba na dva další filmy, ale kdo ví. Tenhle film je zkrátka plnej krabů, Džeků, velkejch typek, do toho Číňani a Indové myslím, prostě sraček na sobě, který jsou plný samých efektu a to tak trochu kazí požitek z filmu, i když jsou dobře odvedený. Každopádně je tam furt humor a něco, co to stále drží na vodě. Tušit jsem i tak spokojen, avšak chápu, že Gore už dál od toho pracky pryč. :) ()

Triple H

Najslabší diel. Príliš nafúknuté a dlhé. Film sa hemží takým množstvom postáv, ktoré sa navzájom krížom-krážom podrážajú, že dej je chaotický a treba sa namáhať, aby s ním človek udržal krok. To by ani tak nevadilo, ale tu ide o letný blockbuster, do ktorého takéto prehnané kombinovanie vôbec nezapadne- obzvlášť keď nie je vyvážené porciou poriadnej zábavy, ktorá v tretích Pirátoch absentuje. Chow Yun-Fat je absolútne zbytočný a jeho postava demonštruje nedostatok súdnosti tvorcov, pretože dej okolo Sao Fenga je skrátka ukážkovo nadbytočný (že by vyššie tržby v Ázii? ;-)). Celí Piráti trojka sú navyše prepchatí množstvom ťažko osudových scén (duniaci orchester, dráma, spomalené zábery, úmrtia postáv), ktoré by mali vyvolávať epický dojem Pána Prsteňov alebo Star Wars, až na to, že toto sú Piráti z Karibiku, film založený na atrakcii z Disneylandu, a snaha urobiť z neho niečo viac je síce fajn, ale nefunguje. Tretí Piráti mali byť skrátka oddychovou zábavou. A fungujúcich vtipov je tu málo (omnoho menej ako v dvojke a jednotke) a niektoré nápady svedčia o skutočnom vyškrabávaní z dna hrnca (tripová pasáž s Jackom v očistci- o ničom, celé kino bolo ticho). Depp si hrá zase to svoje a na plátne nedominuje, čo je dobre. Ale scenáristi mu dobrý materiál rozhodne nedodali a chudák musí všetko odmakať sám (na čo skrátka nestačí). Ostatní herci hrajú to čo aj predtým - ak vám to predtým nevadilo, nebude ani teraz. Výprava a efekty sú náležite veľkolepé, ale film obsahuje hromadu siahodlhých interiérových diskusií, alebo kopec scén, kde nám filmári ukážu veľkolepú lokáciu a následne sa strihom ocitneme kdesi v jej pivnične ladených útrobách. Hans Zimmer zase raz film podržal a odviedol parádnu prácu. Cameo Keitha Richardsa bolo prekvapivo "civilné", a príjemne kontrastovalo s okolitým prehrávaním. Rozhodne ma nesklamal. Myslím, že by bolo na čase dať Pirátom pokoj (čo sa, ako svedčí koniec, asi nestane), kým ešte nie sú výsmechom. Tri slabé hviezdičky skôr zo sentimentu k celej sérii. ()

COF_666

Bohužel piráti napotřetí už dost vyčpěli a nudí. Nezachrání to ani skvělé triky,ani skvělá výprava,ani Depp, který už bohužel na své herectví z prvního dílu nemá. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky