Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Ogrb

Přibližně na úrovni dvojky. To znamená přeplácané, zbytečně dlouhé a minimálně zábavné. Super... 4/10 ()

rottik-cb

Z tohoto dílu je bohužel až moc cítit, že byl natočen ne kvůli diváckému potěšení, ale aby měl Jerry Bruckheimer na nového sporťáka. Film je zmatený, příliš dlouhý a k mému překvapení (to ještě jde?) ještě víc překombinovaný než dvojka. Líto mi bylo Johnnyho, který- ač se snažil- nepodařený film nepředělá, a toho, že můj milovaný Yun-Fat Chow se tam opravdu jen mihnul. ()

godspeed

všechny tři díly mne totálně míjejí. nejpříšernější na všem je ten přiblble dobrodružno-rodinno-komediálně-pohádkový žánr. vykalkulovaná továrna na peníze. ()

M4rkl4r

Pro někoho nesnesitelný, pro jiné charismatický Johnny Depp alias kpt. Jack Sparrow, se vrací s piráty a navazuje na klesající tendenci z minulého dílu. Mám rád grotestní postavu Jacka Sparrova, který bohužel v tomto díle nedostal tolik prostoru, jako rozmotávání a zamotávání uzlu příběhu, jenž je velmi zašmodrchaný a nepřehledný. Další věc, která můj mozek házela do úsporného režimu, byly ty nudné melodramatické dialogy postav - zvláště různorodých párů - které svou přehnanou vážností a snahou působit velkolepě, degradují tyto scény na úroveň parodie. Stylizace snímku je na druhou stranu velmi slušná a závěrečná námořní bitva je pastvou pro oči. ()

Alojs

Došlichtěno. Jiné slovo mě v souvislosti s touto ultra natahovanou sérkou nenapadá. Je až s podivem, kolik se zrodilo filmového pásu na základě jedné dětské atrakce. Piráti tuto malou studničku nezapřou. Kór když se jedná o trilogii... Kór když se každý díl blíží tříhodinové hranici.... Co si budeme povídat, třetí epizoda je už jaksi zbytečná. Polovinu filmu tápe nejenom divák, ale i tvůrci - přestože jim nelze upřít bohatou obrazovou a vizuální invenci. Příběhově stojí Piráti na jednom místě, horká brambora putuje z rukou jedné postavy do rukou postavy druhé, posléze ke třetí a pak zase zpátky... Na to, že jsou Piráti koncipováni jakožto nenáročný letní výplach, obsahuje snímek tolik zákrut, uzlíků, průpletů a výhybek, až je místy divákovi jedno, kdo má koho (v určitý pomíjivý okamžik) v hrsti, kdo je kladný, kdo je záporný (tohle jsem přestal řešit po druhém díle), kdo zemře, kdo přežije... Osobně se přiznám, že mi nejvíce imponoval druhý útržek (přestože s tím třetím silně spolupůsobí). Povyk kolem jedničky mě totálně minul, a proto mě překvapilo, že to šlo rozjet jinak - akčně, humorně, nenatahovaně. Trojka je návratem k jedničce - je až příliš ukecaná a zašmodrchaná. Triky jsou sice uchvátné, Johnny si opět jede to své a nechybí ani špetka humoru, přesto všechno nemůžu dát čtyři hvězdy. Třetí Piráti jsou příkladným kalkulem, jehož cíl je jediný - sprznit osudy hrdinů (ach... ten konec) a vydělat prachy. Čtyřka bude průšvih. ()

14neo11

Tak tohle tvůrci zabili. V dnešní době je asi opravdu těžké udržet úroveň z předchozích dílů každé série.(Výjmkou je Nolanův Batman) CO natohle víc říct? zaujme snad jenom obsazení, podíval jsem se na tohle jenom jednou a to z povinnosti abych věděl jak to vlastně všechno dopadne. To je můj zlozvyk, musím to vidět i když to nestojí za moc. Tento film mi přinesl velké zklamání. Po slabší "dvojce" jsem čekal, že se polepší. Bohužel ne. Doufám jenom že někdy v budoucnu nebudou chtít točit pokračování. Toho se upřímě děsím! ()

fantomas19

* Johnny Depp * Akcia, bitky * vojna, pirátsky zjazd * Keith Richards * Americká akčno-fantasy-dobrodružná komédia z roku 2007, ktorú natočil Gore Verbinski, je tretím pokračovaním príbehov pirátskeho kapitána Jacka Sparrowa. Zvláštna a rôznorodá skupina ľudí, starých známych z predchádzajúcich dielov - Will Turner (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley), Kapitán Hector Barbossa (Geoffrey Rush), či veštkyňa Tia Dalma (Naomie Harris), sú odkázaní na spoluprácu, stretne ich plno úskalí a množia sa bočné úmysly, zrady a vlastné ciele a prostriedky všetkých zaangažovaných. Napriek tomu sa stávajú členmi výpravy za záchranu Jacka Sparrowa (Johnny Depp). Medzi svetom mŕtvych a živých, na konci sveta, uväznený Jack Sparrow pomaly prepadá šialenstvu, a pirátsky zjazd čaká ťažké rozhodovanie, čo urobiť so silnejúcim nepriateľom, Cutlerom Beckettom (Tom Hollander), ovládajúcim Davyho Jonesa (Bill Nighy). Aj tretia časť je plná akcie, bitiek, súbojov s podfarbením ústrednej melódie trilógie, a navyše sa ušlo filmu aj zopár perlivých miniroličiek v úlohách pirátskych kapitánov - napr.Chow Yun-Fat ako singapurský kapitán Sao Feng, alebo rollingstonský Keith Richards v úlohe kapitána Teague, otca Jacka a strážcu pirátskeho kódexu. Pirátska Trojka mala sice ambície uzatvoriť príbehy o Jackovi Sparrowovi, avšak cez zadnú bránku príbehu - mapa k prameňu večnej mladosti - sa autori rozhodli k Jackovi vrátiť a natočiť štvrté pokračovanie. ()

Izz

Tehdy velké zklamání,ve světle ještě mnohem slabší čtyřky ale jdu na solidní tři s tím,že tohle si ještě udrželo jakés takés kouzlo jedničky a dvojky.To ovšem nic nemění na faktu,že Verbinskimu se série solidně rozpadla pod rukama díky přehnaným snahám o maximální epičnost jak příběhu,tak formy.Výsledkem je sice trikově naprosto orgastický,ale brutálně zmatený a žánrově tápající mišmaš,ve kterém jsou desítky zbytečných postav,motivace postav dostávají na frak kvůli tomu,aby to celé mohlo být ještě o kus monumentálnější a neodpustitelné množství dějových linek jednoduše míří do ztracena.Finále pak jen potvrzuje tvůrčí bezradnost a je dokonalou ukázkou prázdně dokonalého hollywoodského řemesla.Velká škoda. ()

Kariya

Děj už je zdlouhavý a zábava mnohdy mlhavá jako říše Davyho Jonese. Zpočátku je to sice dobré, ponurý začátek s popravou pirátů, potom střetnutí někde v mongolském přístavu nebo kde to vlastně bylo, ale dál už je to jen vleklá nuda až do ,,závěrěčné" bitvy, která trvá sice dost dlouho, aby se milovníci akce uspokojili, ale je tak NEUVĚŘITELNĚ TRAPNÁ, že její dělka je zabíjející. Proslovem Keiry Knightley počínaje, ,,smrtí" Orlanda Blooma konče. Ti dva udělali dobře, že už do čtyřky nešli (bylo-li s nimi počítáno) a Johnny Depp si už 4 také mohl odpustit, protože už tady se scénáristé opakovali s fórama z jedničky a prostě si nechtěli připustit, že opakovaný vtip přestává být vtipem. ()

Stanix

Velká škoda přílišné překombinovanosti "plánů" postav, avšak co se týče akce, tak ta je na tom patrně ze všech dílů nejlépe. Závěrečná půlhodinka je doslova neverending action z velkým vyvrcholením v podobě opravdu efektní destrukce Beckettovy bárky. ()

Zl0

Štýlový začiatok, potom sa rozbehne klasický Pirátskokaribický dej a potom som sa už len pýtal sám seba 2 veci: Kedy to už konečne skončí? Načo je tam ten Depp zas sám? Hoci som hútal opakovane, ani na jedno som neprišiel. Prvá otázka ma trápila tým intenzívnejšie, čím viac ma v kine bolel zadok od sedenia. Keď ten koniec nastal, mal som chuť poďakovať že sa môžem postaviť a ísť domov. A teraz nemôžem uveriť keď hore vidím že to má 161 minút. Bol to pocit akoby to bolo 261. ()

groz122

Podtitul tohoto dílu nadějné série dokonale vystihuje situaci do které se díky tomuto dílu série dostala... Je konec, prostě série vyhasla. Je to strašná škoda, kdyby aspoň toho producenti po tomto počinu nechali, ale každá kačka dobrá, tak proč do dalších dílů nepozvat ještě víc slavných herců jen aby nám naservírovali ještě víc humusu a aby na tom ještě více vydělali. U samotného filmu se pousmějete, ale sami poznáte, že už to není starý dobrý Jack a že Karibik znamená víc lehkých děv než nám ve snímku bylo nabídnuto 66% ()

Azrail

Pirátská trojka rozhodně není dokonalá, ale řeknu to stručně. Přežít první dvě třetiny filmu, kde se neustále všichni navzájem zrazovali, jenom aby se pak ukázalo, že i přesto je rozestavení stejné jako na začátku, se kvůli poslední třetině vyplatí. Finální bitva mezi Holanďanem a Perlou uprostřed maelströmu je totiž skutečně epická a nezapomenutelná. Výborné herecké výkony od Deppa, Rushe i Nighyho. ()

RAFT

Třetí a zároven poslední díl od režiséra Verbinski.Tu už je to takový ten myš maš.Je sice pravda že ,film je trochu slabší než předchozí díly .Jack Sparrow tu zahrál zase no jak jsme u všech jeho filmů zvyklý , zase dobře.I když , hraje i v jiných filmech tak, pořád má furt pár výrazů u kterých vždycky budem viděl Jack Sparrowa .Orlando a Keira u těch nemám co bych vytknul , dobře zahrané.Davy Jones alias Bill Nighy skvělá role .Vtipi ,hlášky taktéž stály za to .Dobrá byla i opice a papoušek. 75% ()

1mArc0

Utopia pokračuje v neslýchaných rozmeroch. Hneď úvodná scéna so šibenicou, spievaním zakázanej pirátskej piesne, bola veľkou šálkou kávy, nehovoriac, o neutíchajúcej potreby si „otrepať" hlavu o stenu. Toľko depresie, a pochmúrnych tvári sa len tak nevidí. Všetci veľkí hráči pod jednou strechou, sadistický Beckett, bláznivý Barbosa, psychicky narušený Jones, teatrálny Jack, temperamentná Beth, zaslepený octovým oslobodeným Will, loajálny a zamilovaný Norrigton. Najlepšie je, že za hodinu vo filme, sa spraví toľko dohôd, že ani za všetky predchádzajúce dve časti dokopy nespravilo. Turner Feng, a atď.... Nad královnou zajal z lůžka si ji vzal sám a vsadil ji do pout. Teď nám se podřídí vody všech moří, kde my chcem, budem plout. Jooo hooo v ruku v ruce, nechte vlajku vlát. Chudý braši, my se smrti nemusíme bát. Jooo hooo v ruku v ruce, nechte vlajku vlát Chudý braši, my se smrti nemusíme bát. Píše sa rok 1729. Darius Wolski si zaslúži rešpekt, kamera dostala spolu s 1. časťou, to najlepšie. Radosť vidieť Davida bez chapadiel, v normálnej podobe. Admirál Norrigton (musím Vám pripomenúť, že plnohodnotný admirál je vysoko postavená hodnosť v námorníctve, a velí celej flotile - 12 až 13 lodiam). Najlepšie napísaná postava, nešťastný život jeho spojený, s onou, ktorú vrúcne miloval. !!!SPOILER!!!: Priznám, že som ronil slzy, keď zomrel admirál Norrigton. Zrejme mu chceli udeliť čestnú smrť, ako pre čestného a hrdého gentlemana. Príliš štylizované, odporne a nechutne komerčne zamerané.. neukazuje niekedy anglikánsku povýšenosť, ktorú Angličania mali v obľube ukazovať ľudom, ktorí boli menejcenní pre ich vznešený národ. Nad týmto komentárom som si dal tak záležať ako tvorcovia na tomto filme, aspoň Vám to môže dať menší náhľad, akú katastrofu vyprodukoval. Čo, že to zarobilo milióny, keď je to po umeleckej stránke katastrofa. K prvej časti tejto „série“ sa vyjadrím neskôr. Vtedy, keď nebudem mať si chuť obiť hlavu o stenu, záchvaty nervozity (kvôli tomu, aký je prístup ku tvorbe filmu), únavy, hladu.. dôvodov je viac.. tie si nechám nabudúce. /20 %/ ()

ANTYCHRYST

Sice o krapet slabší nežli předešlé díly.. Je tu dosti natahovanych scének Jack na konci světa.. Atd.. aale pro piráty mám slabost a stále je to parádní jízda se skvělou hudbou a spousty povedených scének :) Jack a spol prostě vědí jak zabavit diváka 100% tahle pirátská série je naprosto nepřekonatelná :) update únor 2021 :) da6se na to koukat pořád :) abych nezapomněl soundtrack jako vždy Top :) ()

epoh

Škoda, že to nemá ten nadhled, jako závěrečná scéna. Všechny výtky, které tu na adresu tohoto filmu zní, jsou smutnou pravdou. Ach jo. Jen doufám, že všechny letošní trojky nebudou stejně špatné, jako Spidey a teď i Piráti :(((( /Abych byl objektivní - kdyby tohle byli první Piráti, bylo by to fajn, ale ve srovnání s jedničkou a dvojkou je to prostě propad do suterénu/ ()

dawydx

Průměrná zábava. Přehnaně natahovaný příběh, obohacený o nejzbytečnější zápletku ( bohyně Kalypsó ) jakou jsem kdy viděl. Přidejte si k tomu proslov Elizabeth, 20 metrovou černošku, v tomto díle trapné xichty a tiky Johnnyho Deppa, otřesné herectví Orlanda Blooma a Keiry Knightley a kopu pro příběh naprosto nepodstatných postav a vyjde vám film, kterému chybělo málo k tomu, aby byl špatný. Filmu se nedá upřít audiovizuální zpracování a bitva na konci je efektní, posledních 45 minut mi ale nepřipadalo tak dokonalých, aby napravily špatný dojem z předchozích 2 hodin. 50% ()

nmarca

Bože, vždyť to bylo docela smutné! To jsem prostě nečekala. První půlka byla silně zmatená, několik nedotažených motivů, ale zato závěrečná část se skvělou bitvou nám vše vynahradila. Nepředčilo to očekávání, ale v žádném případě nezklamalo. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky