Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Pitryx

Po velmi dobré dvojce naprostý propad. Spousty zdlouhavých dialogů, pak spousta podrazů a motanic... Nevím po jak dlouhé době jsem ztratil přehled kdo že je proti komu, ale navíc jsem se začal silně nudit. Začal jsem se"nekoukat", dělal něco jiného a při tom jsem zjistil, že je mi další osud hrdinů zcela lhostejný. Masky sice skvělé, ale již "ohleděné",na tolik očekáváném konci světa, kde se mohli tvůrci "rozjet" nic moc, takže hvězda za bitvu na konci. TA jediná zachránila snímek před odpadem. ()

Mr.Roman

Prekombinované, kostrbaté, nezáživné, príliš dlhé a šialene nelogické. Hoci koniec, atmosféra a celý pirátsky svet sa podaril, na tretí krát to isté už prestáva chutiť a toto finále "nasilu" zanechá pocit premrhaného potenciálu. ()

Tuniak DF

Film, ktorého prvý diel čerpal z Deppovho charismatu, tu už nečerpá z ničoho. A ako sa ukazuje, keď nie je vtipný Depp, nie je vtipný film. Takto to je len nejaké ukončenie príbehu. Efekty sila-brutus-yeah, ale čo z toho keď toho je teraz už plné kino, a žiadna idea, alebo aspoň pobavenie na vyššom leveli. 3/10 ()

Quendi

Příběh je jeden velký kotel guláše, plný asi tisíce zrad, kliček a přecházení na druhou stranu, na které se všichni tvářili, že to bylo ohromně fikané, což nemůžu posoudit, protože jsem se v tom vůbec neorientovala. Pak jsem zaregistrovala asi dvě celkem zmatené bitvy. Keira Knightley je jako "emancipovaná žena" naprosto příšerná. Vyndavací oko bylo trapné už v prvním díle. Opice byla trapná taky, ale v prvním díle se dala ještě vydržet. Jsem jediná, kdo si myslí, že uvěznit bohyni moře bylo špatné a proto jsem jí držela palce? Mimochodem, kam se pak poděla, když to mělo být(asi) vyvrcholení celého filmu? Scénář je přepálený za hranice dobrého vkusu i zábavy. Manželství během bitevní vřavy?(spolehlivě to zabilo i ty poslední zbytky napětí, které se tam rejžovi podařilo propasírovat), Beckett okolo kterého všechno exploduje a létá a s ním to ani nehne?(tlakové vlny...nic?), souboj ve vodním víru?...Mám se smát nebo se bát(o režiséra)? Konec je naprosto debilní. A celé to má monstrozních 160 minut. Na pozitivnější notu, třetí Piráti mají ještě pořád zábavné lodní souboje, alespoň dokud se tam střílí z děl a dvojice Depp/Rush jsou patrně to nejlepší, co v celém filmu najdete. ()

LukaZz

"To jsem z toho jelen", řekla osoba po shlédnutí třetího dílu a doufala, že to byl jen zlej sen. Mezitím si v hlavě přehrává film znovu a znovu, aby si ho utřídila a snažila najít nějaká pozitiva, ale bohužel ji berou čím dál větší mdloby. Takovejhle scénář opravdu nečekala. Po velmi dobře zpracované jedničce, která vyzvedla fenomén pirátů až doslova z hlubin, do kterých ho uvrtal Ostrov hrdlořezů, možná všichni doufali, že se snad už historie utrpení, kteým si prošli diváci při shlédnutí onoho "piráty odrovnávajícího" filmu, nebude opakovat. O 12 let později, v roce 2007 si mohli opět znova zavzpomínat na ty "krásné" časy. Jaký raketový vzlet, takový raketový pád. Oproti jedničce ztratila "3" většinu krásy. Natahované, někdy až přímo trapné a nudné dialogy, naivita, humor, který už opravdu není humorem a ke všemu 3 hodiny trvající utrpení umocnéně již zmíněnými "skovsty". Klady - nenalezeny. Možná stále zaujme Johnny Depp, ale taky už to není jako "kdysi". Jedna hvězdička za něj - 30%. Ostrove, vítej zpět. ()

mikhail

Jeden primát tento film u mňa má. Nikdy som nevidel nudnejší film natočený za takú spústu peňazí....Ach a to som sa práve dozvedel, že točia štvrté pokračovanie...hodím si mašľu. ()

nula87

Série klesá níž s každým dalším dílem a je to škoda. Trojka je přetažená jak v čase, tak v užvaněnosti, a hlavně jí chybí lehkost a vtip. 55% ()

Kubi21

Asi nejslabší díl, nyní už v tetralogii, ale i tak královská, ikdyž dost překombinovaná, zábava. Nadšení z dvojky opadlo, ale i tak jsem pořád hltal ty všechny úžasné věci, co se na plátně děly. Přemýšlel jsem o třech (chvilku), ale dojemné finále to vyšvihlo na ty zcela zasloužené čtyři hvězdy. ()

Aiwn

Třetí díl zaznamenal značný pokles (teď už opravdu) od předchozích dvou dílů. 50% to není, řekněme 60%, ale bylo mi jasné, jak to dopadne. Scénáristi museli vymyslet, jak dotáhnout příběh s Davy Jonesem do konce, zároveň aby se neopakovali a zároveň, aby to jakž takž vypadalo. To se jim však nepodařilo. Podle mého měli trochu prodloužit dvojku a třetí díl neměl vůbec vzniknout. Přehnaně dlouhé scény s Bloomem a Keirou a kromě poslední bitvy žádné akce. Johnny Depp ztrácí na originalitě, opakuje se, je tu málo a není už vtipný. Na poprvé jsem si myslel, že je tento díl hrozný. Když se však na něj podíváte, tak vám sice taky přijde nejhorší ze všech dosavadních, ale díváte se na něj už trochu z jiné perspektivy. Hans Zimmer samozřejmě nezklamal, Gore Verbinski to sice trochu povoral a vizuální efekty taky nejsou špatné. Scénáristi se však opravdu měli více snažit a Bruckheimer měl s natáčením počkat, dokud ten scénář opravdu nedopíší. ()

rob_troy

Výsměšně a nudné pokračování s trapnou Knightley, která ze sebe dělá vládce moří. Hudba Hanse Zimmera mě vždycky mrazí, ale momentálně jsem se těšil spíš až film skončí. ()

Coliseum

Nebezpečně ukecanej spektákl, natahovanej za nejzazší zákrutu furt pryč, pitoreskní Depp, narativní "zvraty" nudnější nudy, nesmyslná!! stopáž, popcorn, užvaněný adolesceti, i have to pee každejch pět sekund a dost nepohodlný sesle. Vážně blbej film, vážně blbý osazenstvo sálu, vážně blbej já, že sem na to zpětně (v rámci letní akce: Na týden k moři) lezl. ()

sechmet5

Piráti z Karibiku: Na konci světa krásně dokončili sérii. Určitě je tam hodně nedotažených věcí, jako například proč by si nový kapitán Bludného Holanďana měl vyřezávat srdce? Jones to přece udělal kvůli ženské, nebylo to nezbytné pro jeho funkci. Dvojka pirátů byla trošku slabší, ale tady už je to všechno tak fajně domotané. Líbí se mi, jak se mají všichni navzájem rádi, ale zároveň se v první řadě starají sami o sebe. Tak by podle mě měli uvažovat všechna pirátům podobná individua a ne jako všichni zloději a zabijáci, na které v poslední době narážím, kteří dělají správné věci, i když tím přijdou o zisk a musí zbytečně nastavovat krk... To Karibským pirátům nehrozí ()

Lenii

Já to ani nechci nijak moc popisovat a komentovat. Prostě super film a miluju ho hlavně pro jeho humor, akci, lásku a hlavně pro jeho hudbu a ten konec. Je to úžasná bitva a konec na pláži k nezaplacení. Ty dvě minuty jsou nádherný. 100% ()

borohub

Opět téměř bez komentáře. Piráti z karibiku je film na který vždy můžu spolehnout že mě pobaví. Nemám co víc bych k tomu dodal. 5 hvězd ()

helrohir

Tretie pokračovanie piráskej ságy je opäť slabšie ako jeho predchodca. Je to zbytočne naťahované, je tu menej vtipov (najvtipnejší boli paradoxne zvierací herci) a tie schizofrenické scény Jacka Sparrowa mi vyložene liezli na nervy. Na druhej strane tu máme dychberúce finále, výborný Zimmerov soundtrack, skvelého Johnnyho Deppa (až ne tie spomínané scény) a poteší aj návrat kapitána Barbossu či malé cameo Keitha Richardsa. ()

kubilov

Menší úpadek zábavy spojený s ohromnou délkou a neskutečně protahovanou první polovinou, která by mohla být zkrácena na půlhodinku a mohlo by se jet v klidu dál. Dalším mínusem je potom postava Sao Fenga, která je naprosto nedůležitá a kdyby jí scénárista vyškrtl, nikomu by se nic nestalo. Co je však skvělé na třetích Pirátech je, návrat mého oblíbence Barbossy, uzavření vztahu Willa a Elizabeth a závěrečná rozhodující bitva mezi Černou perlou a Bludným holanďanem. ()

Wooke

Podľa mňa bola táto časť lepšia ako o nej hovoria ostatní. Mám ju rád a jediné, čo sa mi nepáčilo, bol asi posledný boj, ktorý mohol byť vážne lepší. Ale celé to putovanie a žartovanie a rozprávanie a hádanie a doberanie a neviem čo všetko, čo patrí k pirátom, tam bolo, tak neviem prečo to je tak zle hodnotené. Ja dávam 4* a rád si tento film pozriem zas a zas. ()

ManOfPhoenix

Třetí díl je naprosto epický. Epický, a zároveň nejlepší film k zakončení trilogie. Naposledy se zde setkáváme s úžasnými postavami Orlanda Blooma, Keiry Knightley, a Billa Nighy. Depp byl jako vždy skvělý Jack Sparrow, a návrat Geoffreyho Rushe byl víc než dobrý nápad. Nechyběli ani ostatní herci, včetně nováčka Chow Yun-Fata. Srandičky byli jako vždy velmi skvělé, akční scény povedené, a hudba od Zimmera velmi dobrá. Další skvělé dílo od Verbinskiho. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky