Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

topi odpad!

Pokus o natočení dobrodružného snímku pro celou rodinu. Pokus o příblížení se Indiana Jonesovi. Ach bože, hrůza a děs!! Kamera je tak příšerně umělá a různé rychlé přibližovačky nepůsobí ani trochu zajímavě. Naopak - ruší a rozčilují. Pátrání po talismanu rabína Lowa chce vytěžit z určitě zajímavého tématu to nejlepší, ale takhle se z toho stala trapná, rádoby dobrodružná chujovina. A to nemluvím o dialozích a některých absolutně nesmyslných situacích. ()

Damiel

70 % - Konečně jsem viděl český film, který je jiný než ten už únavný tuzemský "hořkokomediální" proud. Konečně někdo chopil obrovský mystický potenciál, který Praha má, a udělal film, který mě s výjimkou zbytečného ocásku "O týden později" pobavil a rozesmál. Nečekal jsem od toho zhola nic, ale tahle "pražská Šifra rabiho Löwiho" se povedla rozhodně víc než plytká Howardova adaptace Brownova spisku. A Maharal je navíc film primárně pro děti a touto optikou je třeba jej posuzovat (už proto nelze srovnávat s Lovci pokladů, Indym atd.). Ano, z potenciálu mystické Prahy se mohlo určitě vytěžit víc, ale dle reakcí dětského publika si myslím, že u této věkové kategorie bude mít film úspěch. Jen jedinou drobnost - myslím, že dnešní pražské děti rozhodně nemluví tak spisovně :-) ()

stration

Stejně tak jako u seríálu zůstalo jen u pokusu o tajemno, mystiku a záhadami opředený příběh. Chtělo to asi jenom víc odvahy, lepší scénář a, po hříchu, taky herce. Jednu hvězdu ale musím dát navrch, protože mě toto téma baví. ()

marleyy

35% Kino. Tenhle ubohý paskvil jsem byl nucen shlédnout se střední školou v kině, již před dávným časem. Na tom snímku, aby člověk pohledal nějaká pozitiva. Hlavní problém, byl prostě v tom, že jako dobrodružný-fantasy film to nedokázalo vůbec zabavit. Dodnes si nevzpomenu skoro na žádnou zapamatováníhodnou scénu. ()

kinderman

Od školního představení na Den dětí jsem nic převratného nečekal…a viděl jsem pokus o dobrodružnou rodinnou podívanou, která má slušný námět, je sympatická snahou filmovými prostředky (i když možná místy trochu samoúčelně) narušovat „televizní prokletí“ většiny českých filmů a disponuje půvabnými představitelkami ústřední sesterské dvojice (B.Seidlová a A.Neubauerová). Zároveň je však příběh přehuštěn postavami, je v něm příliš mnoho děr, nedovysvětleností a nepravděpodobných náhod, které nezachrání ani závěrečný vizuálně efektní „průlet staletími“-působí totiž jako chatrná berlička. Pletu se, nebo vznikl film sestřihem materiálu určenému původně pro seriál? ()

Katarine

Záhady přímo zbožňuju a v tomhle dobrodružství účinkovali alespoň zajímaví herci. Jinak mi připadalo, že děj šel naprosto podle typického scénáře příběhů Strážce duší. A konečnému objevení přispělo až příliš mnoho náhod. Nevím no, jaksi to nebylo úplně ono. ()

maverick10

Necekal jsem zazraky. Spise takove spestreni v zatuchajicim ceskem filmovem stereotypu. Nicmene je to takovy naivni vystrelek do nam hodne vzdalene ceske filmove budoucnosti. Ale kazdy takovy pokus jenom vitam. Kdyz pominu nesmyslnou natahovanou pribehu naprosto slepymi dejovymi ulickam, ktere se zase zpatky vraci a pokracuji dale v rozjetem pribehu. Pominu -li uzasne slabou hudbu, ktera by neobstala ani na venkovskem hudebnim festivalu "Du ven blejt". A pominu-li prilisnou naivitu, v tom ukazat nam srastiplnou a zamotanou cestu k hledani pokladu, ktera ma jit ve stopach cesty, kterou musel ujit znamejsi pribeh jeste znamejsiho Indyho, pak je to i vcelku koukatelne dilko. A jak jsem rikal, kazdemu takovemu ceskemu pokusu ja jenom tleskam. ()

HappySmile

Skvělý český dobrodružný film. Indianovi Jonesovi se zrovna neblíží (což bude asi tím, že je určený spíše dětem - respektive rodinný film), ale objevují se tu skvělí herci a nejsou tu žádné nudné scény, takže opravdu doporučuju. ()

Morloth

Přes poměrně nepříznivé přijetí tohoto snímku na CSFD musím říci, že se mi vlastně docela líbil. Je to prostě film pro děti a rodiče, tudíž se tak musí brát. Pro dítě je možná leckdy trochu strašidelnější, pro rodiče na druhou stranu leckdy příliš dětinský. Přesto musím vyzdvihnout kvalitní zpracování, které se sice nedá srovnávat se zahraničními díly, přesto je na tu naši malou českou zemičku na vysoké úrovni. Film navíc neshazují ani nekvalitní herecké výkony, Bořivoj Navrátil je sympaťák, ani úplně nablblý scénář. Navíc potěší výstupy Radovana Lukavského a Libuše Havelkové. No prostě, mně se to aji líbilo... A basta. Fidli. ()

rakovnik

Konečně po dlouhé době dobroudružný film pro děti v české produkci. I když, mám několik ALE: co ten plakát? Má jít snad o srovnání s Indiana Jonesem? V hlavních rolích mi nesedí Bořivoj Navrátil ani Maroš Kramár, taktéž krásné Báře Seidlové nevěřím intelektuálku. Dětští herci jsou fajn, i když to co jim bez mrknutí oka dospělí dovolí, jim asi zase nevěří dětští diváci. Příběh začíná nadějně, rozjede se pěkně, ale skončí tupým pádem. Škoda toho. I tak jsem se dobře bavil a doufám, že takových (ale lepších) filmů bude přibývat. ()

cariada

Konečně náký český dobrodružný snímek s nádechem tajemna. Ano jak je tu už x krát řečeno je to Indiana Jones po našem. Spíš je to pro mládež,ale je to velice pohodové a příjemné. Příběh je zasazen do roku 2002 do Prahy v době povodní. ()

DruidKarel odpad!

641. hodnocený film: Jéžišmarjá... Jestliže tohle má být česká verze Lovců pokladů, nebo nedej Bože, dokonce Indiana Jones počesku, tak to je něco hodně odporného. Mám sto chutí dát tomuhle snímku ODPAD! za tu trofalost dovolit si natočit něco tajemného v českcýh podmínkách, ale asi dám 1*. Shrnu to: herci by nebyli špatní, ale příběh je hrozný. Otřesné zápletky a co mě snad naštvalo úplně nejvíc, tak to je ten klacek, který má na konci lupu a hraje si na berlu z Indyho. Ne, já jsem se rozhodl dát tomuhle filmu ODPAD!, protože jsem se na tenhle snímek těšil fakt hodně... Jenomže mě fakt moc zklamal. ODPAD! ()

C0r0ner

Česká napodobenina Lovců pokladů, Indiana Jonese, románů Dana Browna a podobně. Asi si každý domyslí, jak to dopadlo. Na druhou stranu zase nikdo nemohl čekat nějaký výkvět invence, nebo geniální scénář. Film je přesně takový, jak byl nejspíš plánovaný. Pro průměrnou rodinu střední třídy. 55% ()

zette

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhybal, jako cert krizi. Uplne zbytecne, pekny rodinny film, kterych se u nas toci tak malo. Maharal ma slusny scenar, napeti, vtip i atmosferu. Ctvrtou hvezdicku pridavam za velmi mile prekvapeni, ktere jsem necekal. ()

Blackros

Kombinace rádoby misteriózního děje a přešpatných hereckých výkonů si u mě více než jendu hvězdičku nevyslouží. A ta jedna je za to, že se aspoň někdo snaží natočit napínavou českou akci i když velice neúspěšně. ()

forsythia

Tak příšerné to zase nebylo. Na tenhle film bych se asi nepodívala, kdyby dcera nepřišla ze školy s tím, že se učí o Rudolfu II. a povídali si o Golemovi. Původně jsem chtěla pustit Císařova pekaře, ale toho si prý budou pouštět ve škole. Sáhla jsem tedy po tomto českém "skvostu", a protože jsem nečekala nic světoborného, byla jsem nakonec docela mile překvapena. Děti hercům i scenáristovi tu prkennost odpustí snadno a příběh je baví. Neřeší podivné zjevování se holky se švihadlem ani jiné podivnosti. Pro ně je to prostě kouzlo, pohádka. A jiný pohled na tuhle část pražské fantashistorie jim taky neuškodí. Nebo že by na tom fakt něco bylo? ()