Snímek vypráví příběh tří dětí – Aleny, Davida, Ondry (A. Neubauerová, T. Materna a M. Valenta) a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena (B. Navrátil), jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny (B. Seidlová), která se zabývá dějinami na univerzitě, a sympatického slovenského historika Martina Šimka (M. Kramár). Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede do tajemných míst staré Prahy, rozvalin vodního hradu i do spletitého a strašidelného pražského podzemí. Tady všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek... (Česká televize)

jenik71

Pokus o český dobrodružný film. Bohužel na hranici průměrnosti. Pro dospělé to není nic moc, ale uznávám, že mladší publikum to může zaujmout. Proto dávám 50% ()

widla

Jelikož mi je více než 10let, film jsem brala s HODNĚ velkým nadhledem:-)... Pokud by film končil u scény na balkone,kde všichni obědvali čico, dala bych tak 1*..Ale jelikož film končil velice zábavně,musím dát hvězdy 3 ... :-D ()

ArdathBay

Opisovat se nemá. A když tak alespoň invenčně. Lovci pokladů plus Šifra mistra Leonarda absolutně bez jakéhokoliv náznaku atmosféry s mizernými hereckými výkony. Jediným plusem je dobrá kamera. Předvídatelný děj a všemožná klišé to je Maharal. Co mě doopravdy rozesmálo, byl konec filmu s jedním s nejotřesnějším vyplněným přáním jedné z dětských postav :) ()

vitekpe

Seidlova je hezka. Pribeh by nemusel byt uplne spatny. Bylo to pro deti nebo pro dospely? To by si asi tvurci meli predem vyjasnit. Prislo mi to takovy nemecky...pekny lidi, pekny barvy, pekny prostredi, ale jinak...chjo. Tudy asi ne. ()

Zagros

Maharal na mě vůbec nezafungoval, ani přes dobré obsazení a snahu o chytlavý příběh. Film na mě působil jako podivná splácanina všech možných populárních žánrů a filmů (Indian a Jones, různí lovci pokladů, apod.). Vyvážený nebyl ani z hlediska cílového publika, nechci film hodnotit z jiných pohledů, ale přesto si myslím, že se do vkusu extra netrefil nikomu. Chyběl tomu lepší scénář a především lepší režie a vyladění do fungujícího celku. Někdy je méně více a o Maharalu to platí dvojnásob. ()

wosho

Nevětší problémem Maharalu je Jandourek. Aby plně zužitkoval tajemnou atmosféru Prahy, tak tam raději neustále mrdá střihem pohledy z vrchu a jiné moderní vychytávky. Místo toho aby napsal českou variantu dětského Indiana Jonese, kopíruje americký styl příběhu-opravdu potřebujeme v dětském filmu mrtvoly, frajery jak z Matrixu a děcka co mají platební karty? Jeiným kladem je obsazení-Somr, Navrátil (ten snad nestárne), Kramár aj.Škoda, protože Maharal měl v sobě potenciál kvalitní podívané pro děti všeho věku. Takhle je to solidní průměrná záležitost, která se za pár let nebude už ani reprízovat. ()

Greenpeacak

Ďalší film, na ktorý som musel ísť v rámci školy. Mno čakal som všeličo, hocičo keď som sa dozvedel aké herecké obsadenie sa tu objaví. Na počudovanie celkom zaujímavý film aj keď samozrejme nedosahuje kvalitu hollywodských filmov. Moc si už z neho nepamätám, takže to je asi všetko :D ()

Paity

Příběh o jakousi adaptaci českého Indiana Jonese střihnutý trochu Šifrou mistra Leonarda. Mě to ale stejně jako v podobných případech přišlo malé, české, chudé, vycucané z prstu a nedotažené. ()

Michael2807

Na české poměry velice chytlavá dobrodružná pohádka, u které jsem se rozhodně nenudil. Musím však ztrhnout jednu hvězdu, za horší herecké výkony několika herců. Zejména nepřekvapivě Matyáše Valenty. ()

Shedom

Nemôžem si pomôcť, Česi by mali zostať pri točení tragikomédií, čo síce nie je žáner na ktorý mám chuť zrovna každý deň, ale to im ide, všetko ostatné vyzerá ako úbohá paródia, jednoducho to nevedia. (Ale tak čo by sme na Slovensku dali aspoň za tie tragikomédie...) ()

dozana odpad!

Tak blbý film jsem ještě dlouho neviděla....taková slátanina, musím použít toto slovo nebo bych pak musela být jedině sprostá, ještě horší to bylo herecky, snad ani jednomu představiteli jsem nic nevěřila a ten konec....tak to už bylo moc a šla jsem si raději číst. ()

1945

Když se něco udělá ,,univerzálně" líbivé, často to nedopadá dobře. Tento film je toho důkazem ()

AlchENEMY

Dle mě poněkud trapná snaha o českého Indiana Jonese a honitby za pokladem. Atmosféra žádná, napětí nulové, fantasie žádná. Jednu hvězdu dávám za snahu udělat z toho trhák a druhou si to možná ani nezaslouží... ()

Mikeel

Na české poměry překvapivě dobrodružný film, který se snaží přiblížit těm zahraničním, jako jsou... Lovci Pokladů? No, moc se mu to ale nepovedlo! Až tu vznikne film, který se bude jak scénářem, tak výpravou, moct vyrovnat zahraničním dobrodružným filmům, tak bouchnu flašku šampáňa a půjdu na to do kina! ()

fredisek

Na české poměry překvapivě dobré. Dobrodružný film pro děti, který by měl být dostatečně ostrý a zároveň pochopitelný a který by neměl sklouznout do trapnosti a infantilnosti nebo pohádkovosti, se natočit podařilo. Motivy rudolfinské Prahy, tajemství z historie a aktuálnost. Funguje to. Maharal se veze na vlně všech těch populárních mysteriózních příběhů, ale je civilní. Konečně film pro děti, ze kterého mi nebylo úzko. ()

ArthasKarfa

Moc hezký dobrodružný rodinný film, plný starých legend a dnešní chamtivosti po "pokladech". Jsem rád, že takové filmy v naší české kinematografii vznikají. Děti se budou bát, dospělí bavit a historici (i amatéři) přít o správnosti faktů. Celý film má zajímavý spád událostí díky všudypřítomné povodni, která útočí na prastaré zdi Prahy a dává celému snímku nepřekonatelnou atmosféru. Velmi vhodně vybrané herecké obsazení Bořivoje Navrátila i Barbory Seidlové, kterým zde člověk opravdu věří jejich role. ()