Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

mfanta

60% - Urcite se nejedna o spatny film, ale bohuzel jsem udelal tu chybu, ze jsem se prilis zamyslel nad dejem, napr. tajnym kodem, kterym agentka oznacila Bourne-ovi umisteni laboratore. Jinak nadprumerna podivana. ()

psycholog

Julia Stiles to mu dala hodně a tady se mi snad líbila více než v díle druhém. Fantastické efekty a dále hudba, které si mě hned získala. Já opět tleskám. Konec trojlístku zakončem tak, až mě běhal mráz po zádech. Gratuluji Panu režisérovi za geniálně dokončenou práci. ()

KOLMI

Super film, super trilogie, i napotřetí stále baví. VYSVĚTLÍ MI NĚKDO PROČ ? : 1) jakmile nazačátku filmu vystupuje z lodi v červené bundě, utíká Bourne ze záběru přikrčen za malým šedým autem? Efekt zmizení je asi udělám schválně, protože následuje ihned poté, co před kamerou projdou dva lidé v kapuci a tím zakryjí scénu - což mu stačí aby se přkrčil za auto a pak s ním odběhl ze scény :-) ()

Deadly2810

We have a situation. Překvapení. Chtěl jsem jen dojet sérii, předchozí dva Bourni byli dobří, nic víc nic míň. Tady jsem byl chycen od úvodní znělky. Opět excelentní Damon je starší, orientuji se v roztřesených honičkách, samovolně si všímám detailů v prostřizích, rozumím motivacím zainteresovaných postav. Jako vždy u akčního filmu vypínám logiku a dávám za pět. ()

Calvus77

Výrazně lepší než Mýtus. Přehlednější a vtipnější. Řekl bych, lepší kamera a střih. No, ale stejnak musím konstatovat, že mi tenhle Bourne k srdci nepřirostl. ()

712

Hodně vychvalovaný film. V porovnání s druhým dílem i mnohem akčnější, jenže už mi to všechno přišlo pořád na stejný brdo... ()

Honey007

Završení (možná) akční trilogie mě prostě dostalo. Greengrassovi se podařilo opět natočit strhující podívanou plnou honiček, které, ačkoliv se filmové schéma již potřetí opakuje, nenudí a nabízí zase spoustu originálních úniků a zápletek. Příběh je dobře vystupňovaný až do samotného závěru a rozuzlení zcela rozhodně nedává odpovědi na všechny otázky, které Jason resp. teď už zase David Webb má. Je to prostě chytrá akční nálož za 90%. Zajímavé komentáře: Cival, Douglas ()

Podhorsky

Pěkně natočeno. Líbil se mi střih, rvačka v Tangeru snímaná zhora. Trochu úsměvné bylo, co všechno dokázal přežít a okamžitě rozchodit. ()

padlar

Už mi to příšlo příliš překombinované. Jinak to samé co v předchozích dílech - Bourne proti zbytku světa. ()

JARDAHONDA

Do třetice všeho nejlepšího. Závěrečný, naspídovaný snímek je natočený podle špionážní trilogie spisovatele Roberta Ludluma. Vrací se už po třetí a 05 mu půjde o život. Nesmrtelný děj a famózní bojvé akce = 110% ()

ogy86

Nejlepší kousek celé trilogie a dokonalé zakončení. Jednička byla zaměřena více na akci, dvojka zase na příběh. Tady bylo obojí dokonale vyvážené, nadupaný děj divákovi nedal ani na chvíli prostor k vydechnutí. Bylo skvělé sledovat, jak se záhada Jason Bourneho postupně rozplétá. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo. ()

jobina

V TV Prima se buďto zbláznili nebo se někdo z nich pokoušel podívat na sobotní večerní program. Poté, co zjistil, že pouštět si tv a čekat, že tam bude něco jiného než 20x ohrávané hitovky, nečekně se mu podařilo prosadit zařazení velmi slušné trilogie. Sláva mu. Takže Agent bez minulosti, Bourneův mýtus i Bourneovo ultimátum zpestřilo večery v týdenní prodlevě i těm, kteří pravidelně po několikaletém čekání dávno zapomněli předchozí děj. Pro Matta jsou to role jak střižené, a jeho obličejík nevinného naivního klučíka v kombinaci s vypracovaným tělem z něj dělají miláčka něžného publika. (Celý Oldřich Nový, ne :D?) Takže takové filmy, jako Správci osudu apod. jsou už "jen" utvrzení jeho škatulky. Ale přesto by mi nevadilo, kdyby se zase trochu "překategorizoval" ()

martan1

Kdyby měl přijít ještě čtvrtý díl filmů o Jasonu Bourneovi, i kdyby byl natočený stejně svižným a chytlavým stylem, asi by to už začínala být krapet nuda. Ale Greengrass rozhodně věděl, co dělá. Díky tomu můžu za sebe klidně říct, že jde o jeden z nejlepších akčních thrillerů, co znám a o perfektní zakončení trilogie. ()

mato.ka

Nadupaný akčný "ani-minútu-som-sa-nenudil" film. Prekonal aj Utečenca s Fordom. Best of scéna na stanici, keď vypnú priemyselné kamery. Jednoznačne 5. ()

M.a.r.v.i.n

Asi je to tim že mám známého z tohoto prostředí.... To co tu nejvíc oceňuju je SYROVOST a dost velká snaha o REALISTIČNOST. Agent se nespolíhá na laserové hodinky a kapensí atomovky ale na svoji inteligenci, schopnost improvizace, logiku ... skrátka celá tahle trilogie nemá k realitě až tak daleko jak se muže zdát. Rychlé, chytré, dobré koukatelné ....doporučuju ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)