V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

unrocker

no tak tohle se mi líbilo mělo to téma které mám rád a tak trochu akční film s dobrým dějem. Film je v dnešní době aktuální, nevím sice jak se to líbí šejkům že něco takového američani natočili o jejich zemi, ale budiž mě se to líbilo... :)) ()

vlKousek

Velmi působivý konec, který jenom zdobí tento velmi kvalitní kousek. Velice mile mě tento film pobavil a nenudil. dobrá práce! ()

.DukE.

Tohle téma má určitě pro kvalitní thriller velký potenciál. Království podlě mě zůstává někde na půli cesty. Chvílemi velmi povedenou akci v SA střídají nudnější pasáže včetně typicky „amerických“ dialogů a hlášek, které fakt nemusím. A to závěrečná věta sedla :) Pro mě 3,5*. ()

MikyS90

Výborně vybrané téma, zobrazuje dá se říct skutečné svinstvo, které se v arabských zemích děje. Bohužel se objevila skutečnost, která moje hodnocení snižuje o jednu hvězdičku, a to akční scény, při kterých se "nesmrtelným" agentům FBI nic nestane. Jinak musím hodnotit však velmi kladně. ()

Pharlap

Strašná škoda, že v rámci akce se tento film rozjede až za druhou půlkou, resp. v poslední čtvrtině. Tehdy začně konečně o něco jít. Do té doby tak na hraně unylého vyšetřování a klasických žabo-myších diplomatických handrkovaček. A to je podle mně škoda.. celé téma náboženských válek, terorismu a fanatismu, je tak nabušené emocemi, že se z toho dal vyždímat slušnej nářez. ()

MarsVl

Slušný, mnou bohužel až po 2 letech objevený snímek. Foxx patří k mé špičce herců, čili se mi jako vždy líbil. Děj byl dobrý, akce zde byla víceméně jen ke konci. 4* a celkem procítěný konec. ()

Achilleus1

Vcelku dobrý film. Réžia obstojná, herci taktiež. Celkom slušný záver, ale inak mi to prišlo také nemastné neslané. Navyše som absolútne nepochopil prečo tam zase museli spomenúť Usámu (to mi prišlo hodne trápne). ()

gicous

První polovina filmu vsází více na dialogy a soustředí se na vyšetřování teroristického útoku. Je trochu nudná, ale Berg ji zvládl celkem dobře. Útok na kolonu, následný únos a pronásledování, ale posouvají film o třídu výš. Přichází totiž neskutečný akční nářez, který potvrzuje, to co jsem si myslel už dávno, a to že Berg je velmi talentovaný režisér. Umí dát dynamiku statickým pasážím a když dojde na akci, tak jí umí natočit realisticky, přehledně a hlavně způsobem, který diváka vtáhne. Takže dávám 4+ a doporučuji určitě už jenom kvůli té akční pasáži v závěru. ()

nula87

Kvalitní "politický" thriller na pozadí války s terorismem. Technicky velmi dobrý, lehce roztěkaný, ale slušně zpracovaný ten protiklad "hodných a zlých" v dnešním nepřehledném světě. 80% ()

Greendell

Docela slušný akční/dramák, točící se okolo tématu který je furt aktuální. Nejsem úplnej fanoušek Jamieho Foxxe, ale tady se mi celkem líbí. Navíc jsem byl překvapenej když jsem se v zajímavostech dočetl že - Herci se do Saúdské Arábie vůbec nepodívali. Záběry tamních exteriérů pořídil jen druhý štáb a Blízký východ "hrála" Arizona. Tzn. pro mě iluze Blízkého východu udělaná suprově, takže s tim velká spokojenost. Takže za mě 3+* +++ Když slyšim to p*sraný Alláhu Akbar, co řikaj snad v každý jejich větě(a hlavně když někoho zabijou), tak bych v těhle zemích nejradši udělal nějaký jaderný testy... ()

Romeroo

Velmi slušná zábava co se týče žánru a hlavně tématu. Nemám prakticky co vytknout až na to, že bych si přál trošku přímočařejší tempo. 77% ()

johnsnow

Tomu vravím film jak sviňa. Celú dobu sa kecá a žiadna unáva či nuda. Prestrelka na konci je dokonalá čerešnička na torte. ()

subic

Kriminální příběh ze Saudské Arábie? Ne jen pár džihádistům se nelíbí přítomnost Američanů, hurá tak je postřílíme, pak přijedou kluci z FBI a rozstřílí to tam, jak jinak. Slušná akce a pokud je předlohou skutečný příběh, tak to tvůrci moc nevychytali. 55% ()

Brano

Čakal som trochu iný priebeh filmu. Prvá polovica je viac politický zameraná a akčných scén je tam ozaj málo. Druhá je akčnejšia o niečo zaujímavejšia, no a záver sa mi aj celkom páčil. Ale to nevynahradí to, že viac než polku filmu som sa nudil. Príbehovo to tiež nebolo nič originálne. Atentát v cudzej zemi (Saudskej Arábii), kde následne budú privolaný americký vyšetrovatelia, ktorí majú za úlohu nájsť atentátnikov. ()

jayman

Nailbitter. Ako ubiehali minúty a rozuzľovalo sa dianie na plátne, dostával som sa do toho viac a viac a niekde v poslednej tretine som si uvedomil, že nechcem, by to skončilo. Veru, Kráľovstvu by pokojne slušal seriálový formát; tak by aj tá záverečná sentimentalita bola opodstatnená. Povinný odkaz na záver bol pomerne jasný a očakávaný, tak ako aj smrť ne-amerického hrdinu, čo ma ako jediné na tomto filme naštvalo. Inak super. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)