V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

markotter

SPOILER: Zlí arabáši pozabíjejí stovku lidí. Hodní amreikánci se vydají přes půl světa ukázat hodným arabášům, jak jsou šikovní, ale hodní ani zlí arabáši je tam nevidí rádi. Ale hodní amerikánci najdou všechny indicie a ještě si získají některé hodné arabáše na svojí stranu, dokonce mezi nimi vznikne přátelství. Při závěrečné přestřelce 4 hodní amerikánci plus 2 hodní arabáši postřílejí většinu zlých arabášů (asi tak 10 x víc). Nikomu se nic nestane, ale v posledních minutách poslední zlý arabáš zabije hlavního hodného arabáše. Hlavní amerikánec potom chodí dům od domu a vypráví, jaký byl ten hodný arabáš jeho přítel. Titulky. Hvězdička za závěrečnou přestřelku, která by v akčním filmu dokonale zapadla, takhle to byl jen výkřik do tmy. ()

Likan7

Milé překvapení. Nečekal jsem nic a dostal jsem téměř vše. Film podle mého gusta s mým oblíbencem Foxxem, který v klidu táhne celý film. Celý film na 3*, ale poslední věta je tak pravdivá až člověka mrazí. ()

Pavel82

Království je jako jeden díl jedenácté série Kriminálky Saudská Arábie. Kdo se v tomhle typu "zábavy " vyžívá, bude zřejmě nadšen. Já to protrpěl. Na dvě zvedám jen díky posledním akčnějším 20 minutám... Víc ze mě ale nedostanete, ani kdybyste mě mučili. ()

IrisHelenka

No jasně, super nápad, pojďme natočit film, který si strašně upoceným způsobem hraje na co nejdrsnější a zároveň v jistém smyslu nejvěrnější ukázku reality a ve skutečnosti je to normální akčňák! Upřímně řečeno jsem se vytočila už ve chvíli, kdy letěla do Saúdské Arábie s partou mužů ta ženština, se kterou by se tam nemazlili, nebavili, no prostě tohle by ABSOLUTNĚ nepřipadalo v úvahu!!! Myslím, že scénáristé toho o skutečné Saúdské Arábii moc neví. ()

Oonika

Místy to bylo jakože přehnané, ale to už v takových filmech prostě bývá... Jinak skvěle natočeno, zajímavé po celou dobu, žádná hluchá místa. Super! ()

porky93

To jsem zase jednou šáhl vedle. Po slibném a nekompromisním začátku se Království zvrhne v šílený festival absolutních nesmyslů a absurdit (je vidět, že tvůrci filmu nevědí o problematice terorismu zhola nic), který je navíc podaný v popkornové a zkratkovité formě plné trapných klišé. Už vpolovině filmu jsem měl chuť ho vypnout, ale to nejhorší teprve příjde. SPOILER: Vše totiž vyvrcholí tím, že čtveřice FBI analytiků, kteří v reálném životě těžko někdy použijí zbraně, vezme útočné pušky (zazní kalsické: "Na posily není čas"), zlikviduje celou větev Al-Kaidy včetně jejího velitele vlastníma rukama a jede domů (nechápu proč v Americe vedou nějaký Navy SEALs nebo Delta Force, když mají u FBI sexy soudní patoložky, které bez velkých emocí zneškodní asi 20 teroristů během pěti minut nebo proč chytali Bin Ládina 20 let, když tady je hotovo za 5 dnů). Závěrečný patos už je opravdu zmar. KONEC SPOILERU. Ani nevím za co dávám 1*, protože ani obvykle skvělí Jamie Foxx a Chris Cooper nepředvádějí žádný herecký konzert, a hudba, výprava nebo kamera ve mě taky nenechaly žádný dojem. Snad jenom akční scény jsou dobře natočené, když si odmyslíte to všechno kolem. ()

bearmeedek

S odstupem času i z pohledu dnešní doby se jedná o velmi slušný film, který udržuje mírné napětí, i když se nic neděje. ()

rublik05

Solidní akční thriller, jehož téma je bohužel i po těch letech stále aktuální a asi dlouho ještě bude, který sází především na silný námět, exotické prostředí, politikaření a v neposlední řadě na docela dobré akční scény. Herci jsou v pohodě, nejvíc mě bavil sympatický Jamie Foxx, avšak představitelé muslimských teroristů také působili velmi přesvědčivě. Bavila mě jak ta politická část, tak ta akčnější, která však byla de facto až v závěru. Atmosféra ujde, od příběhu jsem ale očekával mnohem víc. Dost mi vadila extrémně roztřesená kamera, která mi kazil téměř každou scénu. Jinak ale docela spokojenost, film mě bavil, má dobrou atmosféru, chytlavý námět, nicméně mohl být mnohem lépe zpracován. 7/10. ()

vince

Pre mňa absolútne nečakané, super thriller s geniálnym úvodom a ešte geniálnejším záverom. Jeden z najlepších akčných thrillerov roka, ak nie najlepší. Isherwood to vystihol dokonale. ()

Looka

Nudně natahovaný krimi začátek, se zvrhne v bondovskou finální přestřelku. Snaha jakž takž přiznat, že není chyba jen na muslimské straně , tak nějak už patří k dobrému tónu dneška. ()

Ogrb

Dost dobrej akčňák, do kterýho se podařilo vměstnat i nějaký to poselství. K tomu tam hraje Jennifer Garner, kterou mám dost rád. Peter Berg je docela talent vám řeknu. Asi se mrknu na to Vítejte v džungli, může to být nářez. 8/10 ()

lenzi

Solídny akčňák na jedno pozretie so štandardne čiernobielym pohľadom na vec. Najlepší dojem mám z Ashrafa. ()

Tiiso

Vidím, že film dokázal u spousty uživatelů pozdvihnout spisovatelského ducha. Celkem se zde rozjela slušná monologická diskuse. Já tedy také s trochou do mlýna. Ač celkem sleduji situaci v arabských zemích u komentáře na tento film na to zapomenu. Protože jestli si někdo myslí, že celková situace je černo bílá tak je na omylu. A navíc 99 procent všech současných zpráv je přefiltrováno západníma očima. Proto se stejně nedopatrám jestli je příběh celý složený že lží, či ne. Ano jistě, taky mám z některých dialogů pocit, že západ je ten zásadový a lidumilnější a arabský svět nikoliv. Ale to na výše zmíněné nic nezmění. Film. Výborné reálie. Atmosféra. Vyšetřování. Vše má solidní tempo. Nikde žádná nelogičnost. A tak jak všichni zde chválí poslední akci, tak já taky. Před velkou úhlopříčkou a dobrým zvukem jsem měl dost vysoký tep a hladinu adrenalinu také. Slavné věty na konci jsem si také všiml a ano má tu sílu, že si opravdu člověk v hlavě chvíli hraje s myšlenkou, že je to neřešitelné. Toť celé. Třepotající kamera mě s postupujícím časem nechává už klidným. Však ono zase přijde v budoucnu něco nového. ()

polonius

Nuda, jedno klišé za druhým. Stokrát přežvýkaný americký hrdina. Nicméně velmi kvalitní kamera, jak už to u těchle filmů bývá. ()

Zmeo

Zajímavý snímek o spolupráci a vztazích Saudské Arábie a USA, přesto to na první pohled není z toho filmu patrné. Klasický příběh, ale se skvělou hudbou a poměrně dobrým spádem. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)