V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

SelfishMan

Na téma terorismu, úlohu muslimů či arabů v něm a jejich motivaci můžeme mít názory různé, já to raději rozvádět nebudu. Určitě je to ale téma aktuální (asi bohužel dlouho bude) a i filmově se zdá být stále oblíbenější. Rozdílnost jednotlivých světů a blízkovýchodní exteriéry byly poměrně realisticky a dobře znázorněny. Pokud měl náhodou film přinést něco více, co bych ještě nevěděl nebo změnilo můj názor na věc, tak mě zcela minulo. Pokud bylo cílem pobavit milovníka akčních a válečných filmů tak zasáhl z jen části. Na začátku hlavně politický film, řekl bych spíše na škodu (vyznávám spíše podání ve stylu The Hurt Locker, ale tam se jednalo vyloženě o armádu, tady sice vyšetřovatelé z FBI, ale stejně mám raději syrovější líčení bez zbytečných přehnaných konstrukcí a politiky), pak přešel v slušnou kriminálku, ale i tak zdařile postupně gradoval napětí až do takřka grandiózního akčního finále (které vážně stálo za to). Ta „dokumentární“ kamera mi až tak rušivě nepřišla, ale je pravda, že jsem to nesledoval na velkém plátně. 80% ()

awastrman

Ani vynikající herecký výkon Jamieho Foxxe nezachrání tento film z šedých vod průměrného akčního thrilleru z produkce Spojených států. Příběh je zajímavý, avšam podávaný tak pomalou a nezáživnou formou, že 110 minut je opravdu příliš, avšak za odměnu, když vydržíte u filmu ve střehu,tak vás pak čeká podle mě velice svěží a především i akční závěr se zajímavou zápletkou a ještě zajímavější poslední větou.... Zabij je všechny ;-) 65% ()

Kozlowski8

Pětice zvláštních agentů FBI odlétá do Saudské Arábie, aby vyšetřili okolnosti bombového útoku na zdejší vojenské základně...Jen další z mnoha filmů z kategorie těch, které několik dnů či týdnů po shlédnutí upadnou do zapomění. Vcelku nuda. Po řemeslné stránce kvalitně odvedená práce, kamera "třesavka" mne ale moc neuchvátila a celá ta mise mi přišla nereálná. Místy jsem pociťoval nepříjemný patos a až přílišnou snahu zapůsobit na city a názory diváka a prostě jsem se do filmu nějak nemohl dostat. Také mám výhrady k výběru Jamieho Foxxe do jeho role. Přijde mi nevýrazný a ať se snaží sebevíc, já v jeho výrazu stále vidím hodnýho slaďocha a uplakánka a ne drsnýho tvrďáka na nebezpečné misi. Ostatní herci byli výborní. Výborná byla i závěrečná akční scéna, která ale na to, abych přidal hvězdu navíc, nestačila. U mne tedy lepší 3* - 60%. ()

DansteR

"Does he know where Bin Laden is? That would be a huge promotion for me."...Opět snímek z teroristického prostředí. Možná víc než ono vyšetřování útoků agenty FBI mě zaujal vývoj spolupráce mezi americkými a saudskými bezpečnostními složkami. Jinak výkony jsou více než slušné, bombové efekty taky fajn a až na prostřední mírně zdlouhavou část jsem spokojen. 80% ()

Scaevola

V prvé fázi složitě se tvářící směs politiky a krimi s nutným americky vonícím patosem se bleskově mění v příjemnou, leč nepřekvapivou akci. Jinak bohužel nic, byť se poslední paralelní záběry snaží mířit k podstatě. ()

kolodej1

pro mě velké zklamání. Po nadějném úvodu dlouhá nuda a na závěr akce, která ovšem taky za moc nestála. Tvůrce se zřejmě domnívá, že roztřesenou kamerou vylepší honičku auty, ovšem tohle nefunguje. Poté je nutné, aby si člověk vypnul mozek, jinak si závět filmu neužije. Ten je skoro k smíchu, kdyby se nejednalo o tak vážné téma, typicky americký konec. Slabota ()

jungledmnc odpad!

Odporná hnědná patriotická mozek vymývající sračka o pár agentících FBI, kteří vlítnou do Saudské arábie, machrujou, uráží, dělají ze všech debily, pak tam zabijou asi miliardu neschopnejch teroristů, kteří se trefí tak akorát do ostatních Saudů, asi je to kvůli barvě pleti (ano vskutku mi to přišlo velmi rasistické), vytvoří světovej mír a bez jedinýho škrábance letí dom, závěrečné titulky. Tak už víte všechno, tak na ten humus nemusíte koukat. Jediná dobrá čast je výbuch na začatku, ale má to asi 5 sekund, zbylejch 109 minut a 55 vteřin je odpad. ()

Hamar

Slušné to bylo, velice slušné. Natočené lehkou rukou. Jammie Foxx fajn! Jennifer Garner se opět více vyskytuje než hraje, ale speciálně v tomto snímku působí její přítomnost příjemně. Nejlepší dojem na mě udělal ten plukovník arabské tajné policie. To byl sympaťák každým coulem. Škoda ho! Líbily se mi scény vzájemného kulturního obohacení Amerika vs. Saudská Arábie. A po filmech kde je proti muslimským fanatikům používána diplomacie a úskoky (např. Argo), v závěrečné scéně zase někdo, po čase, ručníkářům pořádně vyprášil jejich zatuchlé pokrývky hlavy. ()

Goumen

První polovina filmu byla pro mě celkem nezáživná, plná povídání a v podstatě bez akce. Za to ta druhá byla naprosto perfektní, plná napínavá akce. Navíc to poukazuje na aktuální politickou situaci s arabskými zeměmi. Ve výsledku teda vydařený film. ()

Sympy

Zde se potvrdilo jak jsou Američané nejen nesmrtelní,ale dokonce i netrefitelní. Ta první akce poměrně hezká,ale ta závěrečná která asi spousty lidí upoutala do křesel a znemožnila mrkání je teda solidní pohádka pro dospělé : 2 miliony nábojů vystřílených všemi směry a parta FBI se nejenže nemusí krýt ale může se v tom parádně přeskupit a postupně rozstřílet obklíčení-nějáká taktika krytí tu proběhla jen v budově takže tam byli už komplet neporazitelní,avšak největší její prvek co mě zaujal byl:když ten negr vyskočil na kapotu auta a vystřelil po útočnících na střeše z brokovnice. ()

jjjerry

Velmi slušný snímek. Dobrý scénář, hezky poskládaná skládačka. Bohužel tomu chybí emoce hrdina, šmrnc. Nějaký důvod proč si to pustit znovu. ()

eeddiiee

Velmi dobře natočený snímek,k terý nejvíce baví na konci, při pořádné bojové akci, alá Vinnetou(20 teroristů ze všech stran střílí na 4 americký kluky--> ani jedno škrábnutí). Je to věrohodné, je to zábavné, je to DOBRÉ! ()

Jardys88

Opravdu povedený film...s dobrým nábojem. Přestože je to film v produkci USA velmi se mi líbilo jak je udělaný náhled přeci jen i s té druhé strany..a to tedy říkejme jim "teroristé či bojovníci za svobodu"....poutavé vylíčení nestabilních poměrů v těchto státech....Ani si nejsem moc vědom na čí straně jsem při sledování tohoto filmu vlastně byl...Naprosto mě odrovnala scéna kdy "terorista" v uniformě volá k sobě lidi aby se uklidnili a pak zvedne ruce nad hlavu a odpálí se.... ()

Barlog951

Uff ... taq toto bola šelha , zdrcujuco podana situacia vo svete ... skvela akcia , najme ta posledna ... ta mi vybila dych ... ( najme ten nožik v hlave :) ) herecke vykony a efekty vyborne zvuk a kamera ... no tam dam 85 % ... nekedy toho "pohadzovania kamerov bolo preca len kusok vela ... jedine co mi chybalo bolo kusok viacej uzavrety koniec ... no lebo povedzme si otvorene ... hmmm skoncilo to hned ako to nabralo grady :) ale aj taq to bola zbesila akcia ktora sa oplati vidiet :) celkove hodnotenie 90% ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)