Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

heyda

No po úděsné SAW III přichází díl, který je alespoň o malilinko lepší. Zaprvé dějová linie je určitě bohatší a zadruhé logických chyb už je taky méně. Samozřejmě nad samotnými pastmi už zůstává rozum stát, ale to se bohužel nedá nic dělat. Tento díl už vidím podruhé a pořád sice zůstává kvalitativně předposlední, ale v rámci běžné hororové produkce ho lze zařadit do průměru, tudíž 3 hvězdičky. Pořadí od nejlepšího: SAW 1 (100%), 2 (95%), 6 (80%), 5 (60%), 4 (50%), 3 (35%), 7 (25%) ()

honajz

Ve třetí sérii konečně důmyslný vrahoun umřel, takže se naskýtá otázka, kdo nyní bude strojit důmyslné pasti na nepotrestané darebáčky? Inu, jak zjistí velitel zásahové jednotky, nějaké ty pasti a pastičky v tajuplném podzemí ještě zbyly, tudíž i nadále lze pár lidí zprovodit ze světa co nejkrutějším a nejlépe nejbolestivějším způsobem. A nečekaný konec navíc slibuje, že se možná nakonec dočkáme nekonečného seriálu vyvražďovaček, takže si psychopaté zajisté užijí. Režisér Darren Lynn Bousman si nejspíše našel výnosnou zlatou žílu, Bonusově je disk solidně vybavený – kromě trailerů na jiné filmy (Soudný den, Slídil, Diamantoví psi) zde najdeme upoutávku i na tento (0:44), skoro pětiminutový videoklip (4:43 - tyto dvě položky jsou bez titulků), a pak více půlhodinový režisérův deník (32:58), točený s jistou nadasázkou, ale ke konci i pateticky, jednu ani ne minutovou a nijak zajímavou vystřiženou scénu (0:42), čtvrt hodiny o vzniku speciálních efektů (14:54), v tomto případě jednotlivých pastí (Jéjej, to si psychopatičtí tvůrci užili!), a nakonec devět minut o vzniku jednotlivých rekvizit (8:57). To vše s českými titulky. ()

HellFire odpad!

Stejne hrozny scenar, kamera, strih, herci... jako u tretiho dilu a bohuzel to zase vypada na dalsi a dalsi a dalsi pokracovani. ()

Othello

Pitva byla pěkná a já byl od začátku potěšen, ale pak už to šlo do hajzlu. Dokonce i ty gore efekty ztratily na zajímavosti (s vyjímkou snad první Jigsawovi pasti). A pokud si někdo založí "šokující" pointu, která se nedá z předchozího příběhu jakkoli vyčíst, tak je to známka naprosté scénaristické impotence. ()

eraserhead666

Saw mělo zemřít společně s Jigsawem. Tedy předchozím dílem. Viděl jsem zatím prvních pět dílů a tohle je ten nejslabší. První půlka je naprosto nudná a i ty pasti a mordy v ní jsou dost slabé. Druhé půlka je trochu lepší, mordy se taky zlepší, jenže zase na druhou stranu, je to už strašně překombinované, a to až za hranici snesitelnosti a logiky, čemuž pověstnou židličku podrazí ten šílenej konec a jeho SPOILER propojení s koncem předchozího dílu SPOILER, to už mi připadalo naprosto šílené a blbé. Člověk se v tom začne trochu ztrácet. V podstatě naprosto zbytečný počin, který do celého světa SAW vnese jedině zmatek a v jakémkoliv ohledu nepřinese vůbec nic nového. Asi jako když jeden pytlík čaje použijete čtyřikrát, taky už vám ten čtvrtý čaj nebude moc chutnat a bude takový nijaký. Stejně jako tahle část Saw. Je to, jako by nás tvůrci zkoušeli, co všechno vydržíme. Až jsem měl chut, stejně jako jedna postava zařvat: "Já už nechci hrát! Zabijte mě!" ()

SOLOM.

KONEČNĚ!!!- Po suchém druhém díle a slabé trojce jsem se konečně bavil stejně jako u prvního dílu. Dokonce i jednotlivé pasti se mi tentokrát líbily skoro všechny. Jediné co bych vytkl je fakt, že scénárista i režisér musí svou práci odvádět v podnadpilém stavu, protože takové nesrovnalosti v ději jsem už dlouho neviděl. Je sice pěkné, že nám tady vysvětlí několik otazníků z předešlých dílů, ale začátek čtverky zcela popírá úplné finále kdy agent FBI zůstane uvězněný u mrtvoly skládačky. Dělat z diváků blbce se mnohdy nevyplácí a tady se to už dost přehání. Jeden díl zcela podkope autoritu druhého a to se mi nelíbí. ()

ARI50

Každý jednou odejde, ale jsem rád že své schopnosti jak mučit lidi a dávat jím na výběr jsme přenechali další generaci, i když ne vždycky se hraje podle pravidel, opět jsem spokojený z nápady na vraždy s hereckými výkony a hlavně s celým příběhem. ()

SLOTH odpad!

celou dobu sjem cekal na christophera morrise ze tam pridje rozrazi dvere a v ruce bude mit plamenomet no anedockal jsme se ()

JASON_X

Série velice zdárně pokračuje a vyšinutí scénáristé si opět zařádili. Ani tento díl samozřejmě není určený citlivějším náturám. Hned na začátku hodně dobře udělaná pitva, vzápětí zajímavý duel mezi slepým a němým a chvíli nato skalpovaná Darinka Rolincová, skvělý rozjezd. Do děje se zapojí také imitátoři Muldera a Scullyové a Jigsawova mimořádně hezká bývalka. Uvidíme uspokojivý trest jednoho odporného sadisty, dvou špatných rodičů a jednoho hnusného feťáka. Dozvíme se, proč se z Johna stal takový morous. A konec je nadmíru fantasmagorický. Co víc by si mohl milovník pokleslých žánrů přát? Já jsem tedy nadšený. Jasná pětka. ()

Bauer

Saw: Hra o přežití byl výborný a promyšlený thriller. Saw II vznikl za účelem vydělat prachy ale byl stále dobrý. Saw III byl taky vydařený a možná, že právě trojkou to měli tvůrci uzavřít a vykašlat se na jakékoliv další pokračování, protože celá tato série jde každým pokračováním do háje. No, a příkladem je hovadská čtyřka. Největším problémem je stupidní scénář! Začínáme od bodu A, poté se přesuneme na bod B a potom dlouho nic a jdeme rovnou na bod M, jako kdyby žadné body po B nebyly a byl tam právě jen ten bod M. Naprosto zmatečné, že jsem v pár momentech nevědel, kde jsem a potřeboval jsem si všechno pořádně urovnat. Na konci se nedočkáme ani žádného šokujícího konce. Tvůrci si prostě řekli, že natočí za každou cenu nízkorozpočtové pokračování a že na tom vydělají plno peněz a to i za cenu, že to bude kravina. To nemluvím ani o nesmyslech, jako například, jak mohl sníst na začátku tu kazetu, která je docela velká?! A takovýchto nesmyslů by se našla celá řádka. Tobin Bell je opět výborný. Byl jsem rád za roli Scotta Pattersona, který je známý ze seriálu Gilmorova děvčata. A neuvěřitelně mně naštvala role Donnieho Wahlberga. Sakra, vždyť ten chlap je výborný herec a nemá zapotřebí někde jen viset a slintat na sebe! Jediné co má Saw IV originální, tak jsou pasti ve kterých lidé umírají. Jinak nic!! Pokud vzikne další díl, tak nevím jestli budu mít odvahu se na něj podívat po téhle příšernosti! ()

becki_tu

I wanna play a game... počtvrté a počtvrté spokojen. Hned od "labužnického" pitevního úvodu víte, s kterým že to filmem máte tu čest, opět poznáme některé staré známé tváře z předchozích dílů a co se týče technické stránky věci, tak tam opět nemám nejmenší připomínku - střihový styl Lynn Bousmana je prostě parádní. Moje obavy, že se čtvrtým dílem už musí jít série do kytek se naštestí pro mě nenaplnily a já se opět mohl potit hrůzou a nedýchat napětím nad kalužemi krve, ve kterých skončili ti, kteří si nevážili života. Bude to znít zvrhle, ale já chci hrát dál... 70% ()

MáŠa

Nevím, nechápu, každý furt něco remcá, jaký je to odpad a podobně, a přitom to celkem ujde, je to sice krapet nastavovaná kaše, ale furt to má nějaký příběh, nějaký drajv, a v pohodě to strká spoustu jiných novodobých hororů do kapsi, že mi prostě vůbec nevadí, že se scénáristé snaží nějak nastavovat, páč oni nastavují celkem solidně, když vezmu v potaz, že hlavní hrdinové už jsou pod šípkem. Film je svižný, má spád, ani prolínání časových rovin by nebylo špatné, až závěr jsem napoprvé úplně nepobral, a teď mám takovou svou verzi, která se v 5. dílu nejspíš potvrdí, ale ta kazeta, co se našla v žaludku, mi trochu pochopení znesnadňuje. Já prostě zvedám palec nahoru, a ukamenujte mě klidně. Hvězdu srážím hlavně za určitou naivnost - to by člověk nevěřil, co je kdo schopný udělat za 90 minut. Ale jinak, co byste chtěli od hororu/thrilleru? ()

Lucasion

"You feel you now have control, don't you? You think you will walk away untested. I promise that my work will continue. That I have ensured. By hearing this tape, some will assume that this is over, but I am still among you. You think it's over just because I am dead. It's not over. The games have just begun..." Vážně jste si mysleli, že hry skončí? Třeba já, jako novopečený fanoušek téhle krvavé hry bych po konci trojky čekal, že v momentě, kdy Jigsaw (Tobin Bell) vydechne naposledy, tak skončí i krvavá lázeň pro lidi, kteří si neváží svého života. Ovšem jak se zdá, tak jsem se mýlil a tvůrci nám předkládají další skládačku a hlavně i další otázky. Vše začíná nechutnou/necenzurovanou pitvou Johna Kramera. Ovšem zvedání žaludku hned překazí nález v jeho… No žaludku. Páska s roztomilým „Play me“. V momentě, kdy vidíte tohoto děsivého vraha na pitevním stole se z pásky ozve opět mrazivý hlas Jigsawa. „Vážně jste si mysleli že je konec…?“ Já si to vlastně myslel, když zvrácený a geniální mozek doktor před chvíli vyndal a dal na stůl. Scéna je absolutně mrazivá a v geniální atmosféře si Jigsaw zve dalšího detektiva, aby případ vyřešil a sám se dostal do smrtící pasti. Kola hry se opět roztáčí a tentokrát je hlavní postava Rigg, kterého známe už z přechozích dílů. Ten musí bojovat nejen o svůj život, ale má devadesát minut na to, aby našel detektiva Matthewse (Donnie Wahlberg), který se pohřešuje. Čtyřka se mi moc líbila, protože roztáčí prakticky novou trilogii, ale taky pokračuje v příběhu a staví na něm. A hlavně zas a znovu doplňuje záplaty v předchozích otázkách. A samozřejmě vytváří i nové. Pastí není tolik, nejsou ani obludně násilné. I když ten skalp si mohli tvůrci odpustit. Všeho všudy se jedná o další děsivou a psychologicky náročnou cestu k finální pravdě. A závěr samozřejmě dokáže šokovat i počtvrté. Opět geniální tah, jak přikovat diváky k dalšímu dílu. (84 %) ()

ScarPoul

Jedna neprekonateľná a strašne nešokujúco šokujúca hlúposť ktorá okrem naozaj pár chutných scén nemá absolútne čo ponúknuť. Producenti sa snažia vyciciať čo najviac z legendy ktorá si hovorí JigSaw ale tu im naozaj dochádza dych a režisér sa ani po tretom filme nezmenil a stále je to priemer a toto je bohužiaľ aj strašne hlúpe a to myslím úplne všetko. Koniec??? to bolo čo a všetko čo k tomu viedlo bolo strašne naťahované a zbytočné napríklad samotná scéna vyslobodzovania sa rozbehla dobre ale opäť to skĺzlo k moralistickému poučeniu čo by podľa mňa u hororov nemalo byť lebo ich to robí len a len hlúpimi. Takže ako to tak vyzerá ide sem 5 ktorá už naozaj neviem z čoho bude čerpať keď sú všetci mŕtvy a Tobin bell už ani tu nezachránil čo mohol. ()

Pepy

Je tady, další díl v dobrém podání a v dobrém menu, od předkrmu až po moučník. Film splňuje, to co by měl splňovat každý film, ale přece jenom mi na to stále něco chybí. Hodně tady ujíždí hudba a kamera taky není moc dobře udělaná. Je to sice stále ještě divoká klasika, ale nechci aby to spadlo do hodnocení pro B filmy. ()

PROROK14

Už neviem, čo si mám myslieť. Brutálnosť tu netreba ani komentovať a príbeh je už tak zamotaný, že sa ho ani nesnažím pochopiť. ()

ProjectAlice

Koniec v tejto časti sa mi páčil ešte viac než v jednotke. Hoffman rulez!! Fakt paráda, navyše opäť s tou úžasnou hudbou ako vo všetkých Saw koncoch. Príbeh slušný, oveľa viac ma bavila táto časť než dvojka a trojka. Lepšie postavy, lepšie pasce..... Navyše konečne návrat jednej postavy.... Veľmi napínavý diel, kedže išlo o čas. Myslím, že po dvoch nevydarených dieloch (bez ktorých by ale nemohol vzniknúť tento diel) si konečne opäť zaslúži ďalší diel Saw série 5* 100% ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš