Po prvych troch castiach, ktore celkom usli ma tato stvrta cast mierne sklamala. Uz ma sice unavuje neustale aj po Jigsawovej smrti hladanie akychsi diktafonov nahratych s jeho hlasom a s informaciami o tom, ze hry nekoncia, ale este len zacinaju, ale so zvedavosti si pozriem aj dalsie casti, s akym zazrakom prisli scenaristi tentokrat. 17.04.2009 ____ Tobin Bell - (Jigsaw / John) +++ Donnie Wahlberg - (Eric Matthews) +++ Costas Mandylor - (Hoffman) +++ Scott Patterson - (Agent Strahm) +++ Betsy Russell - (Jill) +++ Hudba: Charlie Clouser +++(17.4.2009)

• Arbiter

Spousta krve? Nezájem. Nemám to rád... Hodně sadismu? Nezájem. Nemám to rád... účelnost mi bije do očí..achjo. Aspoň ten hádankář kdyby byl takový, jaký být má... on ale jednoduše ani neni fér.. dvě hvězdy za svižnost a za střih..(21.11.2008)

• Isherwood

Scénář sice už není takový twister jako posledně (až na ten tragická závěr), oproti tomu už ale nejsou tvůrčí nápady, co se úkolů týče, tolik sick. Taky to není taková nuda, ale spíše hloupě natahovaná vyprávěnka o Jigsawově odkazu příští generaci, kterou odhaluje velký svalnatý černoch bez charismatu a sekunduje mu tragické kvantum postav, z nichž většině přejete smrt, protože vás prostě nebaví. Tohle v kině nadchne leda tak mladé páry okolo patnácti, z nichž on čeká, že se mu ona bude před děním na plátně schovávat minimálně v klíně. Byť si mohou III a IV podat svorně ruce, na nejnižší příčku to nakonec není. Za to, že mi to docela uteklo a taky za fakt, že kdyby Bousmann natočil i něco jiného, mohl by se projevit zajímavý hororový talent. Na tuhle látku už je ho škoda.(2.1.2008)

Po dvou slabých odvarech přišlo příjemné překvapení. Ve čtyřce se tým táhnoucí sérii SAW rozhodl kromě tradiční porce videoklipařsky estetizované vynalézavé brutality i razantně rozvinout mytologii série a zavádí nás ke kořenům legendy (zrod Jigsawa i jeho trademarků jako klaunských figurín a prasečích masek), propojujíce zároveň všechny díly. Je to sice tradičně zmatené, překombinované a všechno to tu už bylo, ale aspoň je na co koukat a díky (někdy až moc) svižnému tempu to rychle uteče. A člověk si tu dosyta užije charizma Tobina Bella, paradoxně dostávajícího největší prostor po smrti jeho postavy.(22.5.2008)

• Malarkey

Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase.(15.1.2008)

• - Žena, ktorá ponúka v spomienkach Johnovi Kramerovi spoločnosť pred klinikou Jill Tuckovej, je Addison Corday (Emmanuelle Vaugier), ktorá bola neskôr účastníčkou jeho hry v Saw 2 (2005). (Marceloo)

• - Do kin byl film zasílán pod krycím názvem "Angel Fish". (Elisebah)

• - Víte, že sérii SAW stvořil James Wan? Všechno začalo kraťasem Saw, který natočil a sestříhal mladičký James Wan. Sebral odvahu a odprezentoval ho pohlavárům z Lionsgate. Ti zavětřili úspěch a nechali Wana natočit celovečerní verzi téhož. (Rodriguez)