• salahadin

Doufám, že tu nebudu za chvíli hodnotit Saw 10, to už mi dojdou konstruktivní výtky a budu používat Ctrl+C ze svých dřívějších příspěvků. De facto tu platí to, co jsem psal u předešlých dílů - Amíci prostě ždímají houby do posledních kapek a ztrácí soudnost.(8.9.2008)

Na takové filmy se mohu dívat neustále. Jeden díl je slabší, jiný je lepší...... mají ovšem jedno společné a to zajímavý námět a to pasti na lidi. Rozhodně si tyto filmy nenechám ujít :-)(11.1.2008)

Dívám se na Saw obráceným způsobem, a kupodivu je to možná ještě lepší :-)! Ne, Saw je prostě klasika, u které se vždycky těším na úkoly "vyvolených" a Jingsawův hlas, který je až demagogický. Hurá na trojku!(13.12.2008)

• Pavka5

Už 3. pokračování stálo za nic...musím říct, že jsem se opravdu dooost nudila! A nevím, jestli si vůbec někdy pustím 5 a 6???(23.1.2010)

• Malarkey

Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase.(15.1.2008)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Žralok)

• - Žena, ktorá ponúka v spomienkach Johnovi Kramerovi spoločnosť pred klinikou Jill Tuckovej, je Addison Corday (Emmanuelle Vaugier), ktorá bola neskôr účastníčkou jeho hry v Saw 2 (2005). (Marceloo)