Viditelně klesající kvalita(28.1.2008)

• Xmilden

4. díl v závěru vlastně dohrává události Trojky. Že je to prakticky zbytečné to není třeba dlouze zdůrazňovat. Inu z vyluhovaného pytlíku se dobrý čaj již uvařit nedá. Takže zde máme nějaký naroubovanou dějovou linku jednoho houževnatého policisty a kolem něj samozřejmě umírají v nám známých hrách lidé. Scény, ve kterých oběť trpí jsou jediné napínavé, v závěru se dozvíme kterak dopadne policista Matthews. A kdo bude pokračovat v práci Jigsawa. 40%(25.4.2014)

• Lateef

Někdy kolem 57. minuty prohlásí jedna z postav: "Já už nechci hrát. Zabij mě!" a tím v podstatě to hlavní řekla za mě. Každý z dosavadních tří dílů série jsem viděl minimálně dvakrát a tento fakt mi měl být orientační mapou v Saw 4. Ehm, po pravdě jsem se od prvních minut ztrácel, takový nepřehledný bordel nemám ani ve svém pokojíku. Prolínají se tu snad tři dějové linie, mezi které jsou navíc vsazeny flashbacky, člověku by měli ke vstupence dávat buzolu, aby se z tohoto guláše nějak vymotal. Detektivové jsou neuvěřitelně bystří, dávají si informace do spojitostí rychleji než liška Bystrouška, aby se vzápětí chovali naprosto tupě a motali se pořád na jednom místě. Rozpitvaný Jigsaw se tentokráte rozhodl napravit zbrklého oficíra Rigga a během této procedůry se znovu rozhýbou ložiska vražedných strojů. Opět jsou nápadité a krvavé, ale postavy v nich uvězněné jsou absolutně nepodstatné, takže žádná lítost z mé strany. Fragment, kterým se série vychloubá, tj. závěrečná pointa, je hodně diskutabilní, vůči testovanému Riggovi se vcelku zdařila, i propojení se třetím dílem jsem zvládnul, ale zbytek už ne. Samozřejmě jsou otevřená vrátka pro pátý díl. Videoklipař Bousman se trochu uklidnil, s jeho režií výraznější problém nemám, ale scénáristé film hrozně podrazili. Jigsawův zrod je celkem slušný, s charizmatickým Tobinem Bellem je snad možné až sympatizovat, celkově se ale jedná o zatím nejhorší díl. Opravdu už tuhle hru přestávám chtít hrát. 10 miliónů dolarů(rozpočet)/139,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(8.1.2008)

Ve čtvrtém díle Saw jsou pasti dost vychytaný, pointy opět překvapivý, flashbacky do Jigsawova života potěší. A smrti jedný postavy mi dokonce bylo líto, což se taky počítá. Asi nejslabší díl série, především kvůli značným nelogičnostem v ději, ale přesto bez problémů sledovatelné. Ti, kterým se líbily předcházející díly, by mohli býti spokojeni, ostatní se na to ani nemusí koukat.(17.11.2007)

• Arbiter

Spousta krve? Nezájem. Nemám to rád... Hodně sadismu? Nezájem. Nemám to rád... účelnost mi bije do očí..achjo. Aspoň ten hádankář kdyby byl takový, jaký být má... on ale jednoduše ani neni fér.. dvě hvězdy za svižnost a za střih..(21.11.2008)