Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  ****

  Docela překvapení, trailery byly docela wtf? První ohlasy byly dost záporné, až jsem čekal brak, trojka mi přišla zatím neslabší. Uvítal jsem ve čtvrtém dílu hodně vysvětlení a doplnění všech nejasností předchozích dílu. Jediné co chybí jsou charismatičtí herci, nebo aspoň jeden, ale co vím na 100% že Odpad! to není ani náhodou...7/10*(2.1.2008)

 • kiddo
  odpad!

  Smířila bych se s natahovaností, vyblitou zelení, mizerným střihem i překombinovaností, kvůli které se zdá, že Saw IV má něco mezi 8 a 12 hodinami, neodpustím ale, že tvůrci vzali jedinou věc, kterou jsem na Saw považovala za skutečně dobrou a pozornosti hodnou, a vytřeli si s ní řiť: podivnou, zvrácenou, ale přece jen morálku a morální integritu. Původní koncept Jigsawa sloužil jako apel na osobní zodpovědnost a připomínka pekla a trestu v hédonickém světě, kde se žije bez následků, tady a teď. Na rozdíl od abstraktního Boha a nepředstavitelného pekla nabízel Jigsaw vidinu velice reálného trestu za skutečné, nikoli iluzivní hříchy, v podobě, jež je pro dnešní svět snad až příliš aktuální. To ale vše zmizelo na úkor co největší efektnosti a původní jasný předěl mezi tím, kdo je života hoden a kdo ne, byl nesmyslně rozmělněn, aby mohl být „souzen“ doslova každý: vrahy, feťáky a sebevrahy vystřídali otcové, kteří příliš dlouho zůstávají v depresi ze smrti syna, manželky, které se nechávají mlátit manželi, a policisté, kteří se provinili tím, že chtějí zachraňovat druhé lidi (ehm, pokrytectví, anyone?) Vtipné je, že když už je zkoušce podroben někdo, kdo si to zaslouží, tak nějak podvědomě víme, že někde v jiné místnosti právě trpí jeho oběť za to, že si nechala dávným neštěstím zničit život („Znásilňovals ženy“ vs. „Dovolilas, aby ti jedno znásilnění zničilo život.“/ „Využívals laskavosti druhých, abys mohl být závislý“ vs. „Tvoje laskavost umožnila jinému být závislý“ atp.) Ale co bych se dlouze vykecávala, nechť promluví někdo fundovaný http://www.youtube.com/watch?v=xVArEf4uRs0(31.5.2011)

 • Malarkey
  odpad!

  Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase.(15.1.2008)

 • Tom Riddle
  **

  Obsahuje spoilery ke předchozím dílům (ze čtvrtého jen náznaky)!!! Svým způsobem pro mě příjemné překvapení, ovšem jak v čem. Dostalo se mi odpovědí na (některé) otázky, které po konci trojky tížily mou zvědavou mysl, životní cesta některých nebohých skončila, pár přeživších se spolu s prímovým koncem filmu posunulo o krůček blíž ke konci té své, a já získal svůj důkaz o tom, jak velkou chybu tvůrci udělali, když nechali zemřít Kerry, Jigsawa a Amandu. Tyhle tři komplexní postavy, jediné původní z nepřekonatelného prvního dílu, byly pilíře série, její duší (ne, nejsem vadnej, jen mám rád Saw, ano, uvědomuju si, že mnozí by mezi ty dvě věci dali rovnítko, ale ne, prostě vadnej nejsem, nebo možná malinko jo). Čtyřka rozehrává "hru" bez nich, a je to zatraceně poznat. Těch pár flashbacků a záběrů na jejich mrtvá těla mi jejich faktickou absenci nevynahradí. Místo radostí a strastí těch tří sympaťáků nám tak zbývá spousta nových (umírajících) postav a taky těch pár známých (z prvního dílu nikdo) jejichž osud nebyl z předchozích dílů tak docela jasný. Smrtičky jsou brutální + superinteligentní agenti FBI jsou tupí až běda (což já nerad), ovšem pastičky důmyslné + umírači až na výjimky nesympatičtí (tzn. smrt jim přejeme... což já rád), napětí je slušné a odpovědi také, už tu ale není ta duše. P.S. po zhlédnutí pětky snižuju ze tří na dvě. Pětka je lepší, ale zase ne tolik, abych jí mohl dát čtyři, takže...(16.12.2007)

 • EdaS
  **

  O zkrvavený chlup lepší než trojka, ale stejně by to chtělo buď něco nového vymyslet nebo skončit. Film hlavně postrádá nějakého hrdinu, o kterého by se člověk mohl bát. Režisér má snad i talent, ale měl by ho uplatnit někde jinde.(13.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace