Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

zabro odpad!

U tretiho dilu jsem si rikal, ze uz niz klesnout nejde. A nakonec se to povedlo. Saw 4 to potvrdilo, ze klesnout jde. Uvidime co prinese 5. dil, teda pokud ho budou vubec tocit. Ja bych chtel, aby dalsi dil netocili. ()

Faila

To, co se mi na téhle sérii nejvíc líbí - nápaditost každého zabití - tady je. To, co se do série připletlo druhým dílem - co nejdetailnější, nejkrvavější a nejnechutenější scény - to je i v tomto a dalo by se řici, že ještě silněji než kdy předtím. Příběh, který se tím vším prolíná, mi přijde zajímavější, ačkoliv otázka Kdo je za tím vším? se řeší pořád. Přechod mezi scénami stupňuje napětí, kterého je tady daleko víc než u předchozích dílů. Toho, co od Saw už očekávám, se mi zde dostalo, a k tomu ještě něco víc. ()

GOREGASM

Degresivní výkonost série je nezastavitelná a ty rádoby atmosférické flashbacky tomu jen přispívají. Především se ale vytrácí základní premisa "live or die, make your choice", která nabírá striktně účelový charakter a většina pastí je prostě unescapable. Bousman sice svým roztěkaným pojetím udržuje svižnou atmosféru, ovšem pouze na efekt a holý fakt, že tohle už je fakt blbost, zakamuflovat nedokáže. Tady už je opravdu zamotáno a závěrečné odhalení láme pilu nenávratně do béčkových vod. Jediné pozitivem tak zůstává, že všichni ti špatní herci dostanou díky mlaskavému goreu co proto. Jen ten Costas stále nic :-(. 30% ()

domirovec

Je to zde, již čtvrtý díl z asi nekonečné série Saw.. A buďme k sobě upřímni, tohle nebyl zas tak dobrý díl. Saw 4 je totiž hodně založený na vzpomínkách, které jsou sice čas od času trochu zvláštní a nelogické, ale ve finále stejně neomrzí :) Pasti jsou také docela cool, zajímavé a hlavně ještě brutálnější než v předešlých dílech. Pokud se vám ale líbily předešlé díly, tak tento si určitě taky oblíbíte. 3/5 ()

Beo.wulf

Davam 4 hvezdicky za tu trochu krve a roztrhane maso(nejsem masochystna). Ale ten konec jsem nejak nepobral. Jak uz tady bylo hodne receno tak je to strasne chaotycke a neprehledne, proste to je HOKEJ (ne normalni ale asi takovy jaky se hraje nekde na Sahare). Ale musim to videt abych neztracel krok se serii:-) ()

Karasman

Proboha kdy uz si tvurci uvedomi, ze prvni dil neprekonaji a ze zvyseni brutality nove divaky nenalaka. Saw 4 je scenaristicka hruznost s par zajimavymi momenty a ubohym radoby zajimavym koncem. Je sice hezky, ze jsme se dozvedeli, proc je Jigsaw takovej previt, ale kdyby si to pani scenaristi nechali od cesty, usetril bych hodku a pul. ()

salamandrr

Tak jako...rozhodně sem nic neočekával, ale to byla chyba. FIlm rozhodně není pouze nechutný jak se všude píše. Pasti jsou nesmyslné a například připoutání toho násilníka na postel je naprostá hovadina(nikd yby to ten černoch neudělal). Musím taky uznat, že neustálé flashbacky mi trochu rozhodili časovou linii(asi). celý film se vlastně děje hned po konci 3, krom začátku, který je koncem 4? zní to blbě a je to blbě uděláno...v rámci série to rozhoně nevynechejte, ale pokud jste nováček ani se nekoukejte ()

jay.lee

Po podprůměrném třetím díle přichází další, již 4 pilka v pořadí a s ní i mírné zlepšení. Bez znalostí předchozích dílů na saw4 rychle zapomeňte-je plna flashbacků. Jigsaw je mrtev...ať žije JIGSAW a jeho Pasti...Pasti....Pastičky!!! ()

aR3Zz

K tomuto dilu uz jsem od zacatku pristupoval s velkou rezervou a minimalnim ocekavanim, protoze "trojka" byla tragicka. Proto jsem byl celkem prekvapen, ze nebyl "az tak hrozny". To ovsem neznamena, ze jej budu nejak vychvalovat. Dej a zapletka konecne prinasi osvezujici zmenu, to vse ovsem na ukor tradic serie. Opet je zde par odkazu do minulosti, ktere oceni kazdy milovnik serie. Ale ani Saw 4 stale nema silu prilakat nove divaky. Kdepak jen jsou ty kvality prvniho dilu... :( ()

bolf!k

Musím se přiznat, že po zhlédnutí ve mě panuje znechucení. Absolutně vykonstruovaný scénář mě deptal svojí pitomostí. Rád bych napsal, že příjemným překvapním bylo obsazení Scotta Pattersona z ,,Gilmorek´´ , ale ten hrál tak přechytralýho detektiva(Rozuměj: Vrahovu pointu, kterou dva detektivove v Se7eN hledají pomalu celý film, uhádne náš detektiv z nápisů na stěně bez jediného zádrhu.) Na druhou stranu jsem se pákrát musel usmát, takže můžu s klidným srdcem dát tu jednu *. 10% ()

bif

Nebudu se o týhle blbosti rozepisovat, nechtěl jsem se už na 4ku ani dívat, ale po shlédnutí snad jen řeknu, že jde o nejslabší díl série. Renton - :D:D ()

ex.it

Ne, tohle už ne. I když předchozí tři díly bych si i byla schopná pustit znova, tohle už je jenom nechutná odpornost na druhou pro tupě čumící diváky. A navíc hrozně složitá. ()

desolator6 odpad!

Panenko maria!!! Nechutnosti zostali niekde v riti, dej je ešte len niekde v hrubom čreve a logiku tento film ani nezjedol!!! Všetci sme dúfali že po smrti starého dedka je už koniec ale kdeže. Strýco ešte aj po smrti zadáva úlohy. Zaujímave je že dobrovoľne. A ešte zaujímavejšie je že všetci idú do toho! Záverečné "rozuzlenie" je už únavné a nie strhujúce. Z filmu sa už stala hoolywoodska sračka (alebo to už bolo pred tým?). Nikdy viac!!! ()

Filmárik

//// spoiler //// Séria tu už definitívne dostáva seriálový charakter ktorý bolo mierne vidieť už od druhého dielu. Takisto dochádza dych aj záverečným zvratom ktoré su aj naďalej nečakané no o to viac silené. Čo však sériu drží po kope sú neustále nové a priznajme si stále aj originálne mechanizmy pascí kde platí pravidlo čím viac gore tým lepšie. Ďalším klincom do rakvy je aj Costas Mandylor hodiaci sa skôr na stvárnenie nemehla do sitcomu a nie ako chladnokrvný záporák. X-Japan ale každopádne potešili. ()

Biopler

Keďže sa dej odohráva presne v čase kedy aj tretí diel a je viac zaujímavejší a naháňa viac strachu, tak mu dám hviezdu. Opäť krvák, Jigsaw je vykreslený ako neskutočný chytrák, keď pred smrťou ukryje odkaz vo svojom žalúdku. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš