Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

WolfR

Saw 4, ani nevím proč, ale tento díl se mi zdá ještě ucházející, přestože jde jasně vidět, že kvalita šla zase o stupínek níž v porovnání s dílem minulým. Je to prostě takové nějaké, že se mi na to dobře kouká. Ne snad proto, že bych se vyžíval brutalitě, ale protože mě série Saw jednoduše baví a myslím, že tento díl v této “mytologii“ pokračuje víc než dobře. Navíc pasti jsou opět výborné a nápadité. Hlavní postava nám sice ve třetím díle zmizela ze scény (nebudu více spoilerovat), ale tvůrci si šikovně poradili a vrátili ji zpět pomocí mimořádně zdařilých flashbacků z minulosti, které nám taky osvětlí, jak se Skládačka vlastně dostal k tomu co dělá. Celé je to prostě dobré, musím sice uznat, že je to nehorší díl série, ale já se prostě dobře bavil, takže silné 3 hvězdy. Navíc závěrečný zvrat mě opět dostal. ()

Radiq

Člověk se na to dívá už jenom ze setrvačnosti, i když ví, že to bude kravina. Naprosto jsem nepochopil motivace téměř všech zúčastněných. Taky jsem nepochopil jejich chování a nesmyslná rozhodnutí. Zmatenej děj (retrospektivy v retrospektivách, který jsou někým vyprávěný, časová nepřehlednost). Do toho si přimíchejte rychlej trapnej ohranej stříh, barevný filtry, několik překombinovanejch nechutností a celkovou nelogiku až absurdnost a máte nudnej krvavej film, na jehož konec se těšíte čím víc se blíží. No kdybych neviděl první tři díly, tak budu zmatenej ještě víc a budu na místě svejch genitálií hledat otvor. Někdo potřebuje pořádnou lekci ve formě malejch tržeb, ale protože se točí další díl, tak si budu muset asi stáhnout i ten, abych je nasral. Ok, bod dám za počáteční autentickou pitvu a celkové zpracování masakrů. ()

3n3my

Ale prečo nie? Jednotka to síce nie je, ale predsa nemôžeme čakať že Jigsaw niečo zmení zo svojej hry, resp. že film sa zrazu začne hrať na niečo iné ako začal. Hej ľudia sa už toho napapkali, keby to nie je už štvrté pokračovanie myslím že táto časť Jigsawovej hry by mala slušných 70%. Naviac Tobin Bell dostane aj po smrti celkom slušný priestor a v priebehu a najmä po skončení poslednej hry mi osobne celkom dobre zapadli ozubené kolieská Johnovej skladačky. Ale som si istý že piate pokračovanie už tomuto príbehu nepomôže... chce to nový začiatok! Nechajme sa prekvapiť :-) ()

tom88

Veľmi slabé pokračovanie Sawu, ale čo už. Trojka je oproti tomuto veľkofilm, ale nechcem to zase moc zatracovať. Niekomu sa to ako tak mohlo páčiť, ale nevidím tu moc profesionality. Námet a dej je v podstate vyčerpaný, originalita je dávno fuč. Herci nezahrali moc presvedčivo, dokonca aj Wahlberga odpísali. Sawovský hudobný motív mohli viacej využiť, pasce mi neprišli moc zaujímavé ani prepracované. Ľakačiek je málo a atmosféra dosť chabá. Pripadá mi to ako fakt zbytočný diel, ale dá sa na to pozerať od nudy a ak ste fanúšikovia Sawka, ale naozaj žiadna sláva. 40% ()

Aquarius

Štvorka celý príbeh komplikuje, prekopáva a obracia naruby. Aby som príliš nespoileroval poviem len že sa nejedná o sequel, ale tzv. "midquel" a že keď je niečo ukázané na začiatku tak to ešte neznamená, že sa to chronologicky udialo ako prvé. Saw séria berie pojem skladačka vážne a aplikuje ho na jednotlivé diely filmu. ()

Nivenx

Když jsem dal 4* předešlým dílům, tak Saw IV nemůžu dát stejně. V tomto díle jsou zase nekompromisní vraždy a pasti, ale jinak co se týká děje, je to strašně ploché a okoukané. Jakmile Jigsaw zemřel, mělo se skončit. Když se mi na celém filmu líbí jen dvě mordy a pak mě to celé nějak nudí, že bych spal, tak to asi nebude dobře. Ale i přes své mouchy na kráse jde o dobrý film, který na odpad není. V žánru jde stále o dobrý nadprůměr. 50% ()

URBAN

časem u mě čtyřka povýšila poprvé jsem ji vnímal spíš jako zbytečnou , ale ted se mi líbila aji ve hře která u mě v posledním díle přestala být poutavá tu je oproti předešlému dílu opravdu řekl bych i promyšlená konec nebyl sice dvakrát dobrý , ale stojí to zato . Nechápu jak jsem tomu mohl dát po prvním shlédnutí pouze dvě hvězdy a mimochodem tento díl asi není pro slabé povahy ( 30.6.13/MAC ) ()

Deyw

di do prdele 4 (stejny jako predtim..love se sypou tocim dal seru na skvelej prvni dil) update 2018: Tak sem dal..neni to tak vpici jak sem napsal..film by se dal hodnotit od pruseru ke 3hvezdam..duvody sou tyhle - pasti,pribeh (twisty+konec) porad skvele, herci fajn, nevypada to zle.. a ted to horsi - je videt, ze uz to nema nic spolecneho s whannelem, kterej to psal presne...tady rozpitvaj jigsawa a pak ke konci lezi na sale nekde ve fabrice celej pohromade..a takovyhle kravin je tu vic..kazi to dojem..ale gore a vsechno skvely a bavil sem se..3dil je masterpiece proti tomuto - ale porad dobry, stare zname postavy..pro toho kdo ma rad saw, dobrej dil, pro ostatni zbytecnej film. dame slabsi 3. 55% ()

COF_666

Tahle série měla skončit už se drhuým maximálně třetím dílem. Čtvrtý díl sází už pouze na co nejefektivnějším zabíjení obětí, a pokud zde byl alespoň nějaký příběh - já ho opravdu nepostřehl. Mezi prvním a čtvrtým dílem je propast několika tříd a je to škoda! ()

Triple H

Znesiteľnejšia dávka brutality ako trojka. Zo série postupne úplne vypadávajú relatívne známi herci a nahrádzajú ich anonymné tváre ktovie odkiaľ. Producenti si asi uvedomili, že na hercov tu nikto nechodí. Je to trošku škoda, lebo tie zľahka načrtnuté postavy sú mi ešte o to viac ukradnuté. Dej je zase raz až absurdne poprepletaný a záverečné rozuzlenie už pomaly začína skĺzavať k nechcenej paródii. Pasce aj násilie boli síce o stupeň menej nechutné ako odporná trojka, ale celkom by ma aj zaujímalo kam na tie šialenosti furt chodia? Fakt, že päťka (október 2008) zase raz zarobila dosť veľa peňazí znamená, že táto séria to ešte spokojne dotlačí hádam aj do desiateho dielu. Som zvedavý aký zvrat nám v ňom tvorcovia prichystajú. Môj návrh- predchádzajúcich 10 filmov bolo len Jigsawovým snom, z ktorého sa práve zobudil. :-)) __________P.S.: Zúčastneným sa nečudujem, že chŕlia ďaľšie diely ako Baťa cvičky. Je to nehorázna ryža a každý by na ich mieste robil to isté. ()

filmmovier

První film ze série, u kterého jsem váhal s hodnocením. Nakonec jsem se ale rozhodl malinko přilepšit, protože ani čtyřka mi nepřipadala nijak výrazně slabší. Mě se dost líbila trojka, a tenhle díl se jí alespoň trochu vyrovnává. Je ohromná škoda, že Jigsaw a Amanda umřeli, protože mají méně prostoru a bez nich už to není, co bývalo. A mimochodem, tu první scénu jsem měl problém vydýchat... Jinak pasti už nic moc, momenty překvapení jsou pryč, hráči nepříliš zajímaví. Ovšem postava sviňárenského policajta Hoffmana opravdu stojí za to. Konec mě nepřekvapil, ale to bylo asi tím, že vím, co bude v dalších dílech. Scénář se ovšem povedl a i o Johnovi jsme to zjistili o něco víc, takže po této stránce jsem spokojen. Plusy: Hoffman, hudba, scénář, obsazení, finále. Pasti jsou o něco slabší. Ve hře opět setrvávám, protože mě to pořád baví a doufám, že Hoffman to rozjede a Tobin dostane víc prostoru! Horor to sice už nepřipomínalo a atmosféru hledám marně, ale pořád je to celkem ucházející pokračování. Za mě 75%. ()

Motinski

Štvrtý diel obrovskej skladačky kde stačí aby niektorá postava spravila iné rozhodnutie a celá premyslenosť sa rozpadne. Atak ale cítiť mierne zlepšenie. Pasce mi prídu rafinovanejšie, strihy nevadia ako minule a čo prekvapilo najviac, nenudil som sa. Chvíľu som rozmýšľal nad 3* ale koniec pôsobí sílene aj na pomery značky. Ak má takto vyzerať majstrovský twist tak ďakujem pekne. Stačilo príbeh trochu zjednodušiť a mohlo ísť o priemerný triler v ktorom postave detektíva Rigga dokonca prirodzene fandiťe. Nestalo sa, dobré nápady sú pochované nechutnosťami (opäť) a zamotávanim deja tak že všetko spolu nejak musí súvisieť. Scott Latterson mi liezol na nervy ako málokto a Tobin Bell je posledný kto má ako takú charizmu. Určite ale nejde o najhorší diel serie. ()

LordSnape

Řekl bych, že v celé sérii Saw je 4 nejzmatenější a asi nejvíce těží z předchozích dílů. Je opravdu dobré, že vám ukáže jak se z mírumilovného Tobina Bella stal sériový vrah, jenže to je tak všechno. Místama jsem se opravdu brutálně ztrácel a logika toho, kdo pokračuje v ukrutném kladení pastí, je téměř vyčerpaná a zoufalá... ()

JimmyII

Vůbec to není špatný film, možná jsem měl i během jeho sledování lepší pocit, než při sledování trojky, ale celkově čtyřka vyznívá slaběji, zvláštně. A je to absencí Johna a Amandy (i když tu bych za trojku zabil:-)) a taky - což mi vadí u celé série - absencí silné kladné postavy, která by přežila víc, než jeden díl, a šla by po pachateli skládačkových vražd. Takhle se totiž pořád a pořád oběvují postavy, které se mihnou jedním dílem, ploché jak ranvej, aby vzápětí umřeli za čvachtání krve a masa. Škoda, protože film takhle, díky tomu, že John se objevuje jen ve flashbacích, vlastně nemá hrdinu. Aspoň že Costas Mandylor je sympaťák. Nejlepší past: Morgan a Rex propíchaní navzájem. 40% ()

Sokkk_y

Saw 4 je pokračování jakési ságy, která nikdy pokračovat neměla. Už od druhého dílu jsem měl pocit, že celá tato série jde pomalu, ale jistě z kopce. Trojka mne v tom jen utvrdila, ovšem čtyřka.... ta to teda panečku absolutně rozsekala (samozřejmě v tom zápornějším smyslu). Tvůrci asi vařili pouze z předchozích dílů a zapomněli na fakt, že by mohli přidat některý ten supr čupr nápad do placu. Kromě vaření se očividně naučili i stříhat, což dokazují nepochopitelně zmateně sestříhané záběry a takové ty rádoby akční "tiky" s kamerou, při nichž se člověku točí hlava. Ačkoliv se klucí tvůrcovští naučili mnohému, prolínání dějových linií v různých časech jim stále nejde. Pochopím mnoho, ale tady jsem se opravdu ztrácel a chvilku jsem ani netušil kde jsem, co tam dělám a proč to dělám. A přesně tohleto nejspíše nepobrali samotní lidé, co tuto spláskaninu vytvořili. Po zhlédnutí čtyřky se tedy tím pádem ze mě vytrácí elán a chuť na další díly, ale když už se mi tady na tu pětku, šestku a sedmičku práší... ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš