Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Spock

Musím se zamyslet jestli jsme se nestal vůči této sérii předpojatý, minule, Saw 3, jsem byl po vzhlédnutí celkem rozhořčený, dnes se, po Saw 4, se cítím spíše znechucený. Pitva na začátku mě jen utvrdila v tom, že mě opět čeká „inteligentní snímek“, překvapivě na mě šla zase mrákoty, co člověk nadělá, vydržel jsme ale až do konce. Nebyla to ztráta času, ale spíše ztráta iluzí o tom, jak a kam se může ubírat jeden na začátku skvělý námět. Ohrané šablony, recyklovaný děj s jiným nátěrem a „morální dilemata“, která pořád visí ve vzduchu, ale nic neříkají. Kam se jenom ta série posunula, jestli vůbec někam? ()

blackJag

No, viděl jsem v kině i předchozí díly, tak jsem znovu vyrazil a už do předu se připravil, že to po zhlédnutí osolím "odpadem", ale zas tak strašné to nebylo. Šílená překombinovanost zůstává, ale na rozdíl od dvojky to třeba aspoň slušně odsýpá. Dojde znovu i na Donnieho Wahlberga (bratr Marka a bývalý New Kidsák), pro kterého mám jako pro herce slabost (je zajímavé sledovat, jakého směru jeho kariéra nabrala), takže bylo komu fandit, ale už doufám, že díl to byl poslední. 50% ()

Ichabod

Jigsaw : "Do you think it´s over just because I am dead? No officer... it´s just beginning". - Co k takové kravině dodat? Tenhle díl je o malinko slabší jak trojka a myslím, že pokud této sérii někdo nevymění scénáristu-režiséra tak se nehne z místa a já bych s touto sérií tímto dílem končil. ()

JekoRek

V podstatě mě na tomhle bavilo jen to jak scénáristi vymýšlejí stále nové spůsoby, jak někoho efektně zabít. Jinak to s toutu sérií jde opravdu dolů. 50% ()

Guzo

Při srovnání s předchozím dílem opět pokles dolů, ale pořád je to dost koukatelné, a když se nad tím vším člověk zamyslí, tak to dává smysl. ()

Autogram

Skladačkový vrah znovu útočí aj keď sa film začína jeho pitvou. Seriál stále nestráca tempo, krimi zložka je trochu zamotaná, trochu zbytočná, pretože stále ide len o krv a ostré predmety. Vynorí sa priveľa postáv, ale konverzačka z toho nebude. –––– Myslíte, že je po všem, když jsem mrtvý? Není po všem, hra teprve začíná. ()

stitch7

/// Čtvrtý Saw se mi líbil asi přeci jen o něco víc, než ten třetí. Největším plusem beru rychlejší tempo, protože posledně to plynulo šnečím. Jenže dění je vlastně tak strašně rychlé, že člověk má sotva čas zpracovávat množství smrtí a plot twistů. Přidat deset minut a troooošiiičkuuu zvolnit by fakt nebylo od věci. Film je opět docela brutální a úvodní pitva správně nechutná a znepokojivá, většinu gore ale kazí hnusně vypadající digitální krev. Taky je škoda velké spousty nesympatických postav, agent Strahm v tomhle ohledu bere korunu. Ono to poselství v tomhle díle je provedené docela hloupě. Pásky hlavní postavu navádějí, kam má jít, dopisy a fotky zase tvrdí něco jiného, a do toho ještě odtikává čas. Taky bych to pochopil jako on a nemyslím si, že šlo kvůli snaze zachránit své parťáky o zavrženíhodnou osobu. Tak snad u pětky taky nebudu muset snižovat hodnocení. ()

V-Ray

Slatanina, při ktere jsem se v kině při určitých scenach citil trochu trapně. Většinu času človek neví co se děje a i zavěrečných titulek sedíte s WTF výrazem a snažite se pochopit co to vlastně celé mělo znamenat. ()

Specs

Hlášky: agent Perez: - "Kdo to je?" Hoffman: - "Poručík Rigg, náš velitel zásahovky." agent Strahm: - "Co má za problém?" Hoffman: - "Všichni kolem něj umírají." & Cecil: - "Co máš kurva za problém?" Jigsaw: - "Ty jsi můj problém... a stáváš se taky problémem ostatních." & Jigsaw: "Nemůžu ti dát čas. Nikdo nemůže. Čas je jen iluze." ()

Borat

Ano, je to už ohrané, přiznejme si to, ale přeci jenom, proč na to lidé stále (ne)koukají? Hlavně kvůli promyšleným scénám pana Skládačky a jinak to ani asi už enbude. Ale proč Saw IV lehce vyzdvyhnout? Možná kvůli tomu, že se podíváme jak Jigsaw ke své psychopatice dostal. "Čtyřka" celkem jasně vyjasňuje:), proč TO všechno Jigsaw dělá. Scénáristi (ty úchylnější) si přišli na své a opět není nouze o originální pasti. Bohužel, nebo bohudík má Saw zase nejistý konec, takže se nejspíš můžeme "těšit" na další díl.|50%| ()

deckardx

Uz dosti nezajimave.. Porad se toci to same a prekvapeni z prvniho dilu je pryc... Budou si v tom libovat sadisti nebo ti co maji radi krev,ale pro normalniho divaka je to uz moc... Mel sem rad tuhle serii,ale jde to do kytek... ()

faraon odpad!

smola ale film nemal hlavu ani pätu,okrem pitvy, ďalej skoro žiaden strach možno raz, ale ten dej a z...vený záver!!! teším sa na 5. diel ()

pfa

Nelze stále donekonečna srovnávat "výborné" a "další". Myslím tím, že Saw: Hra o přežití odstartovala (zároveň i vlastně dovršela) nový, lépe řečeno jiný směr filmové série. To je v tomto případě to "Výborné". Saw 2,3,4 a patrně další díly zde hrají tu roli toho "dalšího". Po jedničce tedy není co srovnávat. A tak jsem po shlédnutí čtyřky nabyl dojmu, že prostě všechno od dvojiky v této sérii se zavěsilo v podstatě na stejné šňůře a klesá, či se vznáší jen podle síly poryvu vánku. Takže zde, jako již po třetí stejně, uděluji za tuto hru známku trošku pod třičtvrtě... [6/1O] (Saw IV, USA, thriller-horror) ()

U.Tarare

Nebyl jsem nalitej, ani pod vlivem jiných omamných látek, moje IQ podle mě nebude jedno z nejhorších, ale stejně jsem se v tom furt nějak ztrácel. Budu to holt muset ještě někdy zase zhlídnout, pokud se poštěstí a totálně všechno pochopim, pak možná i hodnocení zvednu. Kamera a ten přiblble psychopatickej střih to u mě ještě víc srazil na kolena. Zatím 40% ()

pugs

Jeden dlhokánsky flashback, ktorý ale nesmierne baví:-) Bousman už nedokáže nayočiť poriadny film - tým som si istý, no štvorkou ma pravdupovediac prekvapil. Čakal som niečo horšie od trojky a pomaly som si dával kúsky do hromady, ako to už pri SAW býva. A nie, nebolo to blbé. 7/10 ()

Almásy

oproti trojke výrazny posun k lepšiemu, len ma trochu mrzí že z Jigsawa začali robiť ,,zdeptaného manžela,, a že trochu upúšťaju od hrozivosti ,,diváckej nevedomosti,,. mňa saw najviac baví totiž práve keď tam nie je inak úplne zlý Tobin Bell, ale keď tam tá bábka prijde na tej trojkolke. ja by som Jigsawa ani nikdy neukázal, vtedy by to ale muselo byť trochu ináč napísané, že ano? stále sa samozrejme jedná o totálne brakový thriller, ale keď už si zvoili taký druh záporáka a využili to v podstate len v prvých dvoch častiach tak to radšej mohli zabaliť. uvidíme čo prinesie 5, 6, 7 ale obávam sa že hodnotenie pôjde už len dole. ale už teraz je to jeden z tích lepších dielov série. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš