Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

eMeMko

Bond č.22. Žádná scéna s hlavní, divák je ihned vtažen do šílené automobilové honičky, kde je velmi těžké se rozkoukat. Nutno říci, že za to může hlavně přehnaně dynamická kamera a zmatené střihy mezi jednotlivými záběry. A zhruba v tomto duchu se odehrává i zbytek filmu. Díky krátké stopáži je občas problém vše pochopit, každopádně ze stejného důvodu dávám průměr. Být film delší, asi bych šel s hvězdami dolů. Příběh nic moc, akce možná dobrá na papíře, ale provedení trochu pokulhává, herecké výkony průměrné. Finální hodnocení: Podstatně slabší než předchozí snímek. ()

dudo24

Začiatok skvelý ale slabšia zápletka spôsobila, že ku koncu film stratil tempo a už sa iba tak prázdne viezol. Gemma aj Olga super. Záporák bol taký obyčajný. Stále to je nadštandard ale nemalo to na Casino Royale. Dávam slabšie štyri hviezdy. ()

vodkasesemte

"zvířátka na každém rohu" Nemužu uvěřit, že jsem se zbláznil do milovníka zvířat, to je otřesné! Možná, kdyby všichni kočkomilové (ted si nejsem jist, spíš pujde o vztah ku zvířatum a přírodě obecně) měli takový smysl pro cit, stal by se ze mě lidumil! "A Craig je Bůh. I v průměrném nebi." Kam na to chodí? Velice rychlý, přímočarý pokračování oblíbeného Casina Royale. Už v uvodu mě potěšila hudba, kterou nezazpíval nějakej buzerant (mám z toho dycky panickou hruzu a trnu strachy, protože zpětnou vazbu většinou odnese muj computer). Bond mi čím dál víc začíná připomíná agenta Bourna, ale nesplete si je spolu! Bond má něco navíc, ale mohli by si to spolu rozdat v dalším pokračování, až scenáristum dojdou nápady. - Oh my God, what inhumanity (nevim, co znamená ta krabice/zelenina)! - Todle je opravdu naprosto šílený, vy tomu nevěříte, ale fakt maj lidi všude, i u filmu! - Já nejsem žádnej konspirační teoretik, nikdy jsem nebyl, znám pravdu. Dívám se na ni. Vždyt nám ji sami prozrazují - Proti Spectre je to mladík - What the hell is this organization? How can they be everywhere and we know nothing about them (krevní pouto, naprostá oddanost, loyalita, chete li)? - This particular note from Mitchells wallet might be of interest - Impress me - Pěknej dotekovej stul - Get in - Mám rád ten … bondovskej humor - Friend of yours? I dont have any friends (je to lepší, než jste avizovali). - Pro mě jsou spíš zklamáním ty starší díly - You were supposed to shoot her - Well, I missed (čím dál lepší) - Mobily ještě neměly dotykový displeje - All SEEING EYE (dnes už fenomen) - He blames the water shorage on global warming - Its like a wrath of God - I can still see her in dreams () - We are teachers on sabbatical, it fits our cover. Ola, we are teachers on sabbatical and we have just won the lottery. - Musíme zustat v utajení (koho chce upozornit ted) - Jak to dělá? - We are in a spiral of environmental decline. Since 1945 17% of the planets vegetated surface has been irreversibly degraded. The Tierra project is just one small part of a global network of equal parts that Green Planet has created to rejuvenate the world on the verge collapse - Somehow the logging rights went to a multinational corporation that cut down the forests - You cant put a price on integrity (to nám přesně chybí) - Do I have choice? Do you want one? - Theres something horribly efficient about you - Proč do popelnice? - Look how well your charm woks, James - Get in. I said get in (už si padli do oka) - Well, that doesnt give us a lotta time - The training will tell you that when the adrenalin kicks in, you should compensate - You only need one shot. Make it count - The dollat isnt what it once was - I wish I could set you free. But your prison is in there - Nikdy by mě nenapadlo, že Olga Kurylenko muže být sexy ()

Stanmi

V 22. filmovém dobrodružství agenta 007 se James Bond (Daniel Craig) vydává na pátrání po tajemné organizaci jménem Quantum… Quantum of Solace je prvním bondovským snímkem, který přímo navazuje na svého předchůdce (pokud tedy nepočítáme Bondovo pátrání po Blofeldovi na záčatku filmu Diamanty jsou věčné), což je však jedna z mála věcí, která je na tomto snímku opravdu zajímavá. Jinak totiž je Bondova cesta za pomstou sice dobře natočeným, ale jinak nikterak nápaditým filmem, ale pojďme si to blíže rozebrat. Mstící se Bond, který je zbaven povolení zabíjet, to není nic nového (už se to stalo Timothy Daltonovi v Povolení zabíjet) a za určitých podmínek by to mohlo bez problémů fungovat, jenomže to by příběh musel být více výrazný, protože ač už jsem tento film viděl několikrát, tak po čase už ani nevím, o čem vlastně byl. Samozřejmě najdou se tady zajímavé scény, pro mne je to hned úvodní honička, ve které se konečně pořádně představí Bondův Aston Martin DBS, nebo i závěrečné zúčtování se záporáky má taky něco do sebe, ale to je na sto minut délky filmu krapet málo. Ale abychom si rozuměli, hlavní zápletka není úplně špatná, ale zkrátka to není nic, co by člověka ohromilo. Daniel Craig pokračuje ve svém pojetí Bonda, jakožto chladnokrevné mašiny na zabíjení, takže moc vtipných hlášek od něj ani tady neuslyšíme. Jeho hlavním protivníkem je zde bohatý podnikatel Dominic Greene, kterého si zahrál Mathieu Amalric a byť je jako herec poměrně schopný, tak už od pohledu to není žádný bondovský záporák. Samozřejmě v bondovkách není třeba, aby byl padouch dvoumetrová hora svalů (na to má své pohůnky), ale musí mít to správné charisma, což jsem u Mathieua nezaznamenal, takže pro mne je pan Greene jedním z nejslabších Bondových protivníků (ale ani druhý záporák generál Medrano není žádná extratřída). Co se týče Bondových ženských protějšků, tak tady to není tak špatné, Olga Kurylenko je žena, která dokáže Bonda pochopit no a s Gemmou Artenton si Bond aspoň užije (moc velký prostor bohužel nedostala). Jinak však po technické i audiovizuální stránce všechno šlape jak má, tady si to tvůrci pohlídali. O ústřední skladbě od Alicie Keys a Jack Whitea se dá říct, to co vlastně o celém filmu, není to špatné, ale najdou se lepší věci. Quantum of Solace je tak pro mne v zásadě průměrným filmem, který by, pokud by nebyl natočený pod značkou James Bond, možná působil o něco lépe, ale takhle se jedná o jednu z nejslabších bondovek, které kdy byly natočeny. ()

blondboss

Toto bondovské pokračovanie v podaní Daniel Craiga možno považovať za nič iné len slabučký sequel megaúspešného Casino Royale. Nejde ani tak o to, že by tam bol hlúpejší dej alebo menej akčných scén, to určite nie. Ba práve naopak. Ale jednoducho je tu cítiť ruku iného režiséra, ktorý nedokázal navodiť takú atmosféru, aká sa očakávala. Takto je to naozaj len priemerná akčná jednohubka, ktorá ale disponuje azda najznámejšou Bond girl. 60 % ()

RobinPM100

Nejslabší Craigovka, nejvíc jí dokurvil příšernej střih akčních scén, rozklepanej a totálně nepřehlednej, Bond neni Bourne, kopírovat Bourna byla trapárna, Bond je Bond a na tom se má stavět! Příběh sám o sobě také slabší. ()

david.babick

oproti nudnému a bezdějovému Casino Royale trošku zlepšení, ale stále mi tu něco chybělo...jako děcko si pamatuju, že Bond býval víc cool, měl lepší vybavení, v autě měl kulomet a tak :-D záporáci dřív chtěli ovládnout svět, měli styl...no a teď jen kšeftují s ropou..nevím..tyhle nový "bondovky" jsou divný ()

Luswani

Velmi slabá a nudná bondovka bez nějakých výraznějších momentů. Naštěstí není příliš dlouhá. Tenhle typ filmů vyžaduje nějaké signifikatní scény, ale zde se dočkáme jen průměrných akcí a momentů, které člověk za chvíli zapomene. Ani Casino Royale mě nějak zvlášť nezaujalo, ale oproti Quantum of Solace to byl úžasný film. 60% ()

Tom.Kejik

6/10 Špatný film, špatná Bondovka. Na úkor propracovanosti film obsahuje velmi rychlý střih, roztřesenou kameru, špatný scénář (nikoliv námět), trapného záporáka (Greene). Jinak efekty a herci celkem dobrý. No, už jedno je jisté - film si jen tak určitě nepustím. ()

jim_clark65

Z tohto filmu mám pocit, akoby to boli nejaké nepoužité zábery z CR, pretože potom by to už bolo fakt dlhé a nikomu sa myslím nechce „čučať“ v kine pomaly 3 hodiny. QoS je do istej miery „malým bratom“ CR, pretože pokračuje tesne po konci predošlého dielu a v podstate uzatvára danú úvodnú časť craigovej éry. Miestami mám pocit, že je to skôr také DLC ku CR – dostali sme doplnkovú akciu tj „dupľu“ :D ale tak isto, ako niektoré DLCčka, toto taktiež nie je plnohodnotný produkt v porovnaní s dielom, ktorého je DLC doplnkom. Mňa osobne film veľmi nezaujal a považujem ho za takú „jednohubku“, ktorú si pustíte tesne po pozretí CR a potom vám vyfučí z hlavy. Tento diel započal príklad dokonalej sínusoidy, ktorá ale začína „flat-linovať“ po Spectre :D. Začneme na vrchole s CR, následne spadneme s QoS, zase vyjdeme „na kopček“ so Skyfallom ale potom spadneme so Spectre a nakoniec po NTtD zistíme, že pacient zomrel (SPOILER – podobne, ako craigov Bond). 1/5 dávam za doplnok ku CR, ktoré to možno(?) potrebovalo, pretože skončilo celkom otvoreným koncom. Plus o Greenovi je škoda reči – asi najľahšie zapomenuteľný „záporák“ v celej ére Bondoviek ale zároveň jediný z éry Craiga, ktorý nemá nič s tvárou :D. ()

Vito_LePour

O třídu slabší než Casino Royale. Záporák nesympatický, jeho motiv poměrně slabý, nepříliš dobře vysvětlené co všechno má vlastně za sebou. Na druhé straně barikády skvělá, sympatická Olga Kurylenko, vynikající Craig, i když narozdíl od Casina tady neměl tolik prostoru na nějaké reálné hraní. Jako vždy výborná akce. Slabší 4*. ()

koza3

Jako všechny bondovky jsem neviděl, ale myslím si, že tohle je první, která má nějakou kontinuitu nebo vazbu na předchozí díl. Celá série s Craigem je takový restart a jsem rád, že to není jen plitký příběh, ale že to má nějaký rozsah. Každopádně i přes to se jedná o slabší díl, který nemá to, co mělo Casino Royale. Hraje si to na hlubší smysl, Bond je trošku vyskilovanější, ale pořád tomu něco chybí. Takže jsem rád, že to byla jedna z těch kratších bondovek :-) ()

carl.oesch

Quantum of Solace je jeden  ztěch zdánlivě nereálných filmů, které ovšem víc než jasně ukazují, jaká je realita dnešního světa. Z hlediska pozadí stejně rázné a úderné a jako Zítřek nikdy neumírá. Ukazuje totiž podstatu toho tzv. boje za záchranu planety, které je dnesak všude a i v samotných otázkách (tedy těch skutečných) onoho životního prostředí předvádí bez skrupulí, jak to všechno funguje a proč se to děje. U nás si na ekologii namastil kapsy Babiš (nesymyslná biopaliva), v Bolívii to může být firma, která bude tvrdě kšeftovat s vodou, kterou svede do podzemních přehrad. O uhlíkovém šílenství ani nemluvím...Jenže tohle pozadí příběhu si málokdo uvědomí, protože dováky zajímá akce (famózní je ono účtování kdesi v bolivijské poušti v postupně vybuchujícím hotelu) a dál budem masírování "dokumenty" a jedinou pravdivou "pravdou" a tri, kdo poukazují na případně odlišené skutečnosti nebo manipulaci s i tak pečlivě "vybrannými "fakty" jsou z veřejného prostoru velůmi pohotově vytlačováni. JInak k tomuhle Bondovi mám jednu jedinou připomínku - Craig mně byl vždycky mimořádně nesympatický a podle mě přijde jeho chvíle, až bude někdo chtít natočit žitotopis o Putinovi. ()

`barocco

Britska "predpremiera" ( Europu a Ameriku premiera este len caka...) 22. Bondovky aj napriek nie velmi priaznivej kritike pritiahla posledny oktorbrovy den tolko divakov ze padol novy rekord, 4.9 miliona libier v predanych listkoch a preskocil aj doterajsieho drzitela ktorym bol Harry Potter And The Goblet Of Fire ktory zarobil prvy premietaci den 4 miliony. (Casino Royale zarobil prvy den "iba" 2.9 miliona libier.) Ludia prisli na premieru aj napriek tomu ze v tento den okupovali skor diskoteky a rady v nakupoch na alkohol pretoze bolo Helloweena, pre Britov den ktoremu sa vyrovna co do zabavy snat uz len Silvester.... Nova Bondovka je vsak daleko ina ako Casino Roayal. Tento posun je az tak velky ze ak bude pokracovat, Casino Royal bude poslednou este klasickou Bondovkou. Bol to zamer producentov ukoncit uz 21 krat zopakovane klise ktore jednoducho nemoze fungovat donekonecna zvlast ked svoj povod ma v dobach ktore su uz davno za nami alebo scenar jednoducho reziserovi snimku Marc Forsterovi nedovolil tocit nic ine ako to co natocil? Ake je teda Quantum of Solace? Pri sledovani filmu v kine mi napadlo, tento film je toceny ako komiks, dialogy stlacene na minimum a zato vsetko ostatne dotvara obraz ktory je strihany presne ako kreslene sekvencie z komiksoveho pribehu.Potom najma akcne sceny stracaju na napati paradoxne na prilis rychlom strihu ktory by mal akciu prave viac umocnit. Ak mnohe nove velkorozpoctove filmy priam volaju po vacsom odpade natocenych sekvencii v strizni tu, zda sa, sa az privelmi strihalo na ukor konecnej prehladnosti nielen akcnych scen ale konecne celej dejovej linie filmu... Agent 007 je v tomto filme doslova masina sa zabijanie, avsak samotny nepriatel mu casto nedava na vyber. Napriek tymto vytkam si film drzi svoju svojsku atmosferu, velmi peknu kameru a cas ukaze ze ci aj uspesne preniesol agenta 007 z minuleho storocia konecne do sucasnosti. ()

redalert21

4,5 Bond prochazi zajimavou zmenou, prahne po pomste se stylem jeho vlastnim. Moc pekne od Fostera vystihle bondovy pohnutky, chovani, prani. Akcni sceny se muzou obcas zda chaoticke, napr. hned uvodni scena s auty, ale opak je pravdou, vtahne vas to do deje jak nikde. Oproti casino jemne horsi, take stopaz bych se nebranil delsimu casu, ale je mozne ze kdyby byla delsi jenom by to uskodilo, preci je to "jenom" pokracovani...Doporucuju v Kine, to platno Vas tam vtahne, hlavne u te akce : ) ()

Sekel

Nejlepší Bond věrně vystihující ducha předlohy a vysmívající se všem svým předchůcům. Chladnokrevný zabiják. Vrah s nezlomným egem a absencí svědomí. Je mu úplně jedno v čem jezdí, co má na sobě, z čeho pálí a koho musí zabít, aby dosáhnul svého. Jde proti všem, bez skrupulí a bez slitování. Respektuje ostatní dravce, ale nebojí se nikoho, ani smrti. Dokonale vystihnutý flemingův charakter Jamese Bonda. Na rozdíl od rozjížděcího Casina Royale, je v plném nasazení v první linii po celou dobu filmu. Akce je hezky realisticky a věrohodně natočená, už od úvodní honičky. A na rozdíl od Temného rytíře, tento film přesně ví jak a kdy má skončit. Dokonalá dokonalost. A píseň z dílny Jacka Whitea je taky nejlepší! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter