Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

jerenymo

Je to tak divaci ted budou prostě ve dvou táborech....jedním se "nový" Bond bude líbit, páč má obdobné vlastnosti jako Bourn a druhý tábor bude zklamán, páč tento Bond ztrácí veškerý šarm a Bondovský přehled. Já se musím přiklonit k té druhé straně. nemohu si pomoct,ale Bond ala Brosnan je prostě nejlepší Bond. A moc se mi nelíbí že tenhle "nový" Bond se přiklání k Bournovi. Myslím že by Bourn měl zůstat Bournem a Bond by se mohl vrátit do svých kolejí. V tomhle snímku mi třeba úplně chyběli vychytávky (vždyt to bylo přece na Bondovi suprový) nebo jeho šarm a né žádné řešení milostných vztahů..... ()

Nekgro

Novej Bond se mi fakt zamlouvá. Co začalo v Casinu, tak tady se to rozjelo naplno. Ještě více akce, hezkejch holek... Doufám, že takhle to bude pokračovat.. ()

marttaN

I když pořád tvrdím, že Daniel Craig je po Connerym druhý nejlepší představitel Bonda, musím bohužel konstatovat, že tohle to je docela dobrý akční film, ale postrádá tu bondovskou atmosféru (a hrozně mi chybí Q). Casino Royale bylo v tom směru o hodně lepší. Snad další bondovka už bude zas bondovkou. ()

Pavelos

Jak už zde bylo několikrát zmíněno, nový Bond dělí diváky na dva druhy. Jedni jsou zastánci klasiky a druzí jsou zastánci posunutí Bonda jiným směrem.. Já jsem zastánce klasiky, takže z tohoto dílu nijak extra unešen nejsem. Hned první co mě zarazilo bylo že to navazovalo volně na předešlý díl.. A bohuže do role Bonda mě herec Daniel Craig vůbec nesedí, ne že bych ho neměl rád ale prostě nemá to co by měl mít.. Pro mě byl vždy Bond neohrožený bojovník s obrovským šarmem a vybaven různými technologicky vyspělými hračičkami.. A samozřejmě jeho nesmrtelné hlášky typu "Jmenuji se Bond, James Bond" a nebo "Co si dáte k pití?: Martini - protřepat, nemíchat". Nebyla to špatná podívaná, sice mohlo být trošku více akce na místo spousty dialogů, ale jako akční film dobrý.. ()

Vlkys

Měl bych tu pro váš námět na film, na začátku zničíme nějakou alfu romeo a aston martina, potom hodně skla a několik obleků a zakončíme to velkolepým zničením hotelu, co vy na to? :) ()

Kratoc

Tam, kde Casino Royale bylo originální a neokoukané, tak Quantum of Solace je jako chudý příbuzný na návštěvě. Asi se celý tým tvůrců před tím zakoukal do Bourne a jeho série a nepochopil, že série o Bondovi je přece jenom trošku o něčem jiném, že to není jenom další špinoážní akční thriller, ale že Bond byl vždy i něco víc. A k tomu všemu ještě ten rozpočet? Skoro čtvrt miliardy? A já se ptám: Kam to všechno zmizelo? Za třetinový rozpočet byly natočeny x-krát větší bijáky. Zvedám prst jako varování: Tak takhle ne! ()

Echelon1

Je mi ľúto, ale toto bolo podstatne slabšie ako Casino Royale. Akcie nie je práve najviac, scéna ako náš pomerne kladný hrdina, Daniel Craig, zničí nepriateľskú stíhačku (podotýkam, že tá nepriateľská stíhačka bola vrtuľová, prakticky múzejný kus), len za pomoci manévrovania na nákladnom lietadle je na smiech. Dej je prakticky o ničom, o ničom sú akčné scény, nijako nevedia zaujať, sú nedotiahnuté, nedotiahnutý dej, nedotiahnutý je prakticky celý film. Odviesť človeka na púšť a dať mu ako pitie len olej, alebo čo to bolo. Nie, ďakujem. ()

M1k9

Sladký akční bonbónek, ale nebyl to bond. Sakra, nebyl to bond. Daniel Craig je typově odlišný herec. Má charisma, ale ne charisma ala James Bond. Olga Kurylenko není zdaleka taková sexy čiči. Vlastně se o to ani nepokoušela. Scénář je ohraná písnička. Figurky s pistolkama... Podle mě tato série už mele z posledního. (několik let) 3/10 ()

maty39

Pokud se podívám na historii bondovek, tak se mi nikdy nestalo, že bych prohlásil, že některá bondovka je opravdu špatný film. A platilo to až do Quantum of Solace. Quantum of Solace je opravdu špatný film. Marc Forster si naprosto evidentně nerozumí s akčními scénami. Už od první úvodní honičky je každá akční scéna především strašlivý chaos. Nikdy nevím, kde je dole, kde je nahoře, kdo honí koho, kdo se s kým vlastně pere. Vypadá jako náhodně sestříhaný sled detailních záběrů na rychle jedoucí auta, lodě, letadla, rvoucí se lidi. Do toho ještě občas prostřihne pár nesouvisejících záběrů a fanoušek akčních filmů a bondovek jde do kolen. V celém Quantum of Solace jsem nenašel jedinou akční scénu, která by mě neznechutila. Závěrečná akční scéna u mě vyhrála cenné označení nejhoršího závěru bondovky všech dob. Záporák je směšný tajtrlík, který by v předchozích dílech nemohl dělat ani šoféra svým předchůdcům. Navíc Bondovi sidekickové dostávají víc prostoru, než je zdrávo a bondgirl je naprosto nevýrazná (alespoň je celkem pěkná). Z úcty k bondovkám nepůjdu pod tři hvězdičky, ale stydím se za takové nadhodnocování. ()

Kroupa

Od Forstera jsem čekal o něco méně akce a více příběhu, takže výsledek je dost bezduchý a příběh je vlastně jen dokončení Casina Royale. Ale i tak to má pořád něco do sebe. Obzvlášť několik závěrečných scén ukazují Bonda v nejlepším světle - gentlemana s chladným odstupem a suchým humorem. Zároveň se tu rozvine další Bondova charakteristická vlastnost, která dává Craigovu Bondovi předstih oproti ostatním představitelům - arogance až nesnesitelná, ale věrohodná. ()

Erik7595

Slabšie ako Casino Royale, ale žiadne sklamanie ani prúser sa nekoná. Začiatok je vážne strhujúci svojou remeselne skvelo zvládnutou automobilovou honičkou, ktorá mi napumpovala adrenalín do žíl a ja sa tešil na ďalšie takéto scény.. Avšak bohužiaľ práve začiatok je tou najlepšou časťou z celého filmu, čo je veľká škoda. Dokonca ani finále, ktoré mimochodom je tiež dobré , sa už nevyrovná tak výbornému začiatku filmu. Po vynikajúcich úvodných 20 minútach film zvolní tempo a začne sa miestami v niektorých chvílach vliecť. Aj keď film hluché miesta má, ja som sa nenudil a film som si celkom užil. Škoda slabšieho záporáka, ktorý mi pripadal skôr ako zmoknuté kura ako charizmatický bastard. 4* 80% ()

kamil.i

Pri Quantum of Solace je potrebné akceptovať jeden dôležitý fakt - nesnaží sa byť bondovkou! Aspoň nie je podľa zabehaných tradícií brosnanovského 007. Ak to divák prijme, užije si výborný akčný film. Kto sa obával Forsterovej réžie vzhľadom k jeho neakčnej predošlej tvorbe, ostane milo prekvapený. Forster je ako utrhnutý z reťaze. Vyžíva sa vo veľkých, premyslených a reálne vyzerajúcich deštrukčných scénach, kde je vysoký rozpočet viditeľný. Bond je tvrdší ako kedykoľvek predtým. Absentujú tu klasické bondovské trademarky (navyše úvodná titulková pieseň je otrasná). To môže zanechať v divákovi rozporuplný dojem, no pri opakovanom vzhliadnutí vystúpia do popredia iné, dôležitejšie kvality. Napríklad funguje aj ako solídna dráma o pomste a jej nezmyselnosti. Je možné, že Quantum of Solace si divák obľúbi až pri druhom pozretí, ktoré si tento film svojou atraktivitou zaslúži. Quantum of Solace pokračuje v trende modernizovania 007 začatom v Casino Royale. Daňou za to je vynechanie niektorých vecí na ktoré sme u Bonda boli zvyknutí, no treba to akceptovať, lebo pre film je to len pozitívne. Na záver dodám jeden oxymoron: nie je to bondovka a zároveň (alebo práve preto) je to najviac nedocenená bondovka! ()

Hepy13

Hned od začátku, a pěkně z ostra. Casino Royale bylo spíše klidnější bondovka, tak QoS je akcemi našlapanej film. Normálně bych si vybral ten film s pořádnou akcí, ale pokud mám volit mezi těmito dvěma filmy, volím Casino Royale. Proč? Protože mělo charisma, ano ten film měl obrovské charisma a eleganci. QoS mi přišlo jako rychle, a na zakázku natočená bondovka, za účelem natočit pokračování Casina a to co nejrychleji bez ohledu na kvalitní scénář. Bond tu běhá zmateně z města do města, nemá to hlavu ani patu, kde je protřepat nemíchat? Kde je nějaká sexy Bondgirl? K samotnému Craigovi nemám jedinou výhradu. Alespoň díky za ty tři honičky (v autě, letadle, člunu) z nichž ta s člunem je jasně nejlepší. Už se těším na Skyfall a doufám že tvůrci už mě tentokrát nezklamou. ()

jacksax

Craig je tu to nejlepší a bohužel si ho divák opravdu vychutná pouze tehdy, když se nic neděje. Špatná akce a lúzrovští záporáci. Dokonce i titulní píseň je bídná. ()

Nolanofil

To čo sa mi páčilo na Casino Royale, prehľadná akcia, výborný scenár a super záporák. Tak Foster to v Quantum of Solace, hned na úvod nahradil neprehľadnou akciou, ktorá v prevedení pripomína simuláciu epileptického záchvatu, nenápadným scenárom a smiešnym záporákom. Sklamanie roka. ()

husokachna

Akční scény paráda, přesně moje gusto. Dlouho jsem byl nadšenej, ale pak se to tak nějak rozplizlo, záporák je sráč, vůbec jsem mu nevěřil jeho všemocnost, navíc mu jde o blbou vodu, Olinka jako bond girl stojí za hovno a celej film se vyřeší tak nějak k ničemu. Dávám silnější tři, za pro mě víc než vyhovující vizuální háv a akční scény. ()

Lilloos

Bond vždycky patřil mezi oddechovky, což nebaví věčně. Jenže tenhle přerod šarmantního vtipálka, co bez přemýšlení hází holky do postele a kluky ze skály, na rozervanou osobnost, která má největší problém sama se sebou, mě nebaví taky. Možná už byl čas udělat Bondovi pápá. A co ta příšerná titulní píseň?! ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter