solskjaer

Po všech stránkách dokonale zvládnutý film, s postupnou gradací, která musí zasáhnout i toho největšího cynika. Bohužel jeden z filmů, kterému prostě nemohu dát plný počet a to jen proto, že si ho pro svou surovost již nikdy nepustím. ()

The Viper

Bylo mi zle z toho co se dělo. Vařila se mi krev a to co bych chtěl, aby se mi někdy takový člověk dostal někdy do rukou. Na některé zločiny by se soudy vztahovat neměly. ()

Michelle75

Je vůbec něco podobného možné? Byla jsem doslova paralyzovaná a měla strach se pohnout. Na příběh, který se kdysi odehrál nikdy nezapomenu, nechci zavírat oči před podobnými věcmi. Když beru v potaz kolik lidí bylo svědkem toho všeho, co se v tom domě odehrávalo a nikdo neudělal nic pro to, aby zabránil tomu, co se nakonec stalo- mi rozum nebere. Měli snad strach? Věřím, že její sestra ano, ale i tak se dá těžko uvěřit tomu, jak se člověk lehce nechá ovlivnit a vtáhnou do nečeho co je tak zrůdné a škojující.Vynikající film s ještě lepšími herci, Ellen Page je velký talent a Catherine Keerner hraje naprosto bravůrně, doopravdy ji nenávidíte. A vy rodičové, nikdy nenchávejte děti lidem, které téměř neznáte. ()

jondoe

Po pozereti filmu som si na internete vyhladal par clankov o tomto otrasnom trestnom cine. Som rad, ze reziser napriek vskutku brutalnym skutocnostiam ake mladucka Sylvia v skutocnosti zazila pojal tuto temu civilne a nekladol doraz na brutalne sceny. Z celeho srdca som nenavidel Gertrude Baniszewski a vsetkych tych jej parchantov, ktory sa vyvrsovali na mladej Sylvii. Rozum sa mi zastavoval nad tym aky dokazu byt ludia kruty a tak isto nad tym, ze ani jeden z nich nebol schopny sa proti tomu aspon nazankom postavit. Filmarsky je tento film vyborne zvladnuty a velmi ma potesil svojou citlivostou k hlavnej postave a myslim si, ze sa to lepsie z fiilmovat ani nedalo. Uplne vsetci herci a to aj ty mlady boli vo svojich ulohach dokonaly. Ani sa necudujem, ze Ellen Page bola jedinou volbou pre ulohu Sylvie. Zvladla ju bavurne. Pri tomto filme sa clovek nezabavi, neodreaguje sa pri nom a ani sa pri nom neboji. A aj tak sa mi po nom tazko zaspavalo. 100% ()

Jaccobos

Film, který si zapamatujete! "Sežrat i s navijákem" ho může asi jen Američan. Co mu ovšem neupřete, je dlouhý seznam s názvem - Filmové umění máme v hrsti. Tento snímek mi také dokázal, že Elen Page nehraje dobře jen v Juno. ()

Seti

Velmi silný příběh, jehož tragičnost je ještě povýšena faktem, že svůj námět čerpá ze skutečných událostí. Výborné herecké výkony obou hlavních představitelek činí z The American Crime skutečně intenzivní zážitek, jež člověku uvízne v mysli na slušnou chvíli. ()

Wally

Šílenej film...při těchto filmech mám husí kůži víc než kdybych sledoval Vetřelce, Predátory a všechna ostatní filmová monstra dohromady. Co napsat víc...výbornej film,ale ne pro slabé povahy. ()

Mistickzz

Mrazivy film, ktory vo vas bude fakt rezonovat este hodnu chvilu. Celu Gerty by som ako otec malej nakopal, aj ked na druhej strane aj ona to mala v zivote tazke a jej hlava to nezvladla. Ellen Page opat excelovala. 85% ()

Benedygtus

Hruzostrasne. Nemohu tento film ohodnotit. Vynikajici herecke vykony to ano, ale to, co se v tom filmu odehravalo nejsem schopny prijmout. Nechci pomyslet na to, ze se to stale nekde deje natoz, abych se na to dival dobrovolne. Poprve a naposled. ()

Frankie

Nejvetsi vitezstvi filmu? To, ze autori nepodlehli svodum zobrazovat explicitne nasili, ale skutecnou brutalitu vetknuli do jednani cloveka. To podstatne se tak deje v okamzicich demonstrace moci, ve chvilich, kdy se svolava "rodinna porada", aby se moc ceremonialni formou prezentovala. Spirala obludneho jednani se roztaci a ukazuje se, jak sebeamoralnejsi ciny mohou mit vysoky potencial jakozto sablony vhodneho jednani, pokud jejimi nositeli je autorita, zde matka od rodiny. Krome vztahove krehkosti je ustrednim mementem snimku skupinova odpoved deti pred soudnim tribunalem na otazku, proc se dopousteli tryzneni Sylvie, kdyz je k tomu nikdo, ani matka, nenutil. ()

LEATHERFAC

Silné téma inspirované skutečnou událostí. Výsledný film bohužel zůstává tak nějak bez dostatečné gradace, skoro se chce říct impotentní. Což je u tohoto tématu víc než na pováženou. Když se člověk podívá na film a pak si pohledá informace o skutečném případu, omrkne fotky, celkem rychle pochopí kde se stala chyba. Ten film je příliš učesaný, klouže po povrchu, nedokáže vyvolat skutečné emoce. Člověk by očekával nějakou atmosféru, tak hutnou, že by se dala krájet. Viz. třeba mlčení jehňátek, nobo novější Zmizení z roku 2013. Tam byla atmosféra. Tady není nic. I soudní proces probíhá tak nějak bez očekávaných emocí veřejnosti i zůčastněných. Kdekterý díl TV Dobrodružství kriminalistiky má mnohem hutnější atmosféru a gradaci a emoce, než tento film. No v neposlední řadě nelze nezmínit asi ne úplně nejlíp vybranou hlavní herečku. Keener se sice snaží, ale za prvé reálná tyranka byla děsivá a autoritativní už podle fotek (což Keener bohužel úplně není) a za druhé na tuhle roli prostě ani herecky nemá. Prostě jsem jí to nevěřil. Narozdíl od Ch. Theron ve filmu zrůda, nebo mistra Hopkinse v již zmiňovaném Mlčení... Plus podivné nereálné chování všech postav. Prostě v rámci tématu trestuhodně nezvládnuté. ()

Silwer

Budete absolutne hnuseni na konci..Ellen hraje paradne a tema je strasne silny a dotkne se asi kazdeho...Je neuveritelne co deti dokazi,kdyz je to dovolene od maminky.. ()

Castorr

Opět skvělá Ellen Page, ze které roste hvězda první velikosti, ve vydařeném dramatu, u kterého jsem měl husí kůži. Jak může být někdo, něčeho takovýho schopný... nechápu, ale režisér O´Haver nám to ukázal, jak se to skutečně stalo(tedy aspoň se inspiroval skutečnou událostí). Catherine Keener mě také velmi překvapila, znal jsem jí jen z pár komedií(40 let panic,..) a myslel jsem, že se na to nehodí, ale dokázala, že dokáže hrát i jiné, těžší role. Pro mě jasných 90%. ()

cab

Sokujici udalosti ktere otrasly tehdejsi americkou verejnosti a i v dnesni dobe pusobi velmi alarmujicim dojmem. Povinnost pro kazdeho komu nevadi podobna temata zpracovana podle skutecnych udalosti a s poburujicim kontextem. 80% ()

AngiS

Nikdo nevi, co se děje za zavřenými dveřmi.... A kdo ví.. Ten se chová lhostejně a zavírá oči.. Opravdu otřesný.. ()

Hanys_

Další případ filmu, kde vlastně obsah tak trochu vítězí nad formou...Každopádně to co se před náma začne odehrávat, nemůže nechat chladným nikoho a v hodnocení se to chtě nechtě musí projevit. Už teď ale vím, že ho znovu vidět nechci :) A víc než Ellen Page (která nedostala zas tak moc prostoru k hraní) mi vyrazila dech "dokonalá" Catherine Keener. 7/10 ()