Feacher

U tohoto komentáře přináším i subjektivní porovnání s The girl next door (2007), kterou jsem viděl před pár dny... oba filmy mají své plusy i mínusy, ale zatímco něco přes 65 % je u TGND poměrně odpovídající, zde mi 82 % přijde podezřele moc. Nerozporuji, že je tento film o něco lepší - jak provedením (natočení, odvedená práce s příběhem apod.), tak i třeba herecky... Téma stejné (zde tedy údajně více odpovídající realitě), silné, ale ani tady mě to tolik nebavilo - srovnatelně nebo možná lehce víc než TGND... Tam to bylo na 3*, zde dám 4*, ale vidím to tak na 70 %. ()

Nick321

Z jediné dobře míněné věty se stalo pro malou holku peklo. A z hnusného mučení se stala dětská hra. Strašný realistický krimi film. ()

dragon'88 odpad!

Nech mam akokolvek nizku mienku o priemernom americkom obcanovi, nech su udalosti viac ci menej (The Girl Next Door) zalozene na skutocnych udalostiach a akokolvek verne zobrazene, tento film je naprosto nepozeratelny odpad. Dovodom je, ze tento film sa da zhrnut do kratkeho odstavca textu a uz ten vyvola v citatelovi znechutenie, 90 minut na to pozerat je nemozne. ()

tommyt

Neviem,či začať dejom, či príbehom, či Ellen Page....Najprv teda príbeh - jeden z najnechutnejších skutočných príbehov ever seen in a movie, aj keď žiaľ,určite nie je jediný a možno ani ten najbrutálnejší..Po skončení filmu som si to všetko musel hneď nájsť na webe a presvedčil som sa o tom,že tá žena aj s deťmi boli fakt beštie (a to nehovoriac o tom,že z toho chalana sa stal farár......nepochopiteľné....byť tam,tak jeho kázne z ďaleka môžem okašľať)... Ale naspäť k filmu...Nie je to kasový trhák, nie je preplnený hollywood stars, je to skôr taký ľudsky natočený film, s ktorým som bol spokojný tak, ako bol. A nedá mi nevyjadriť sa k Ellen Page, ktorá mi v každom svojom filme dokazuje, že je to jedna neuveriteľne šikovná, krásna a charizmatická a sexy herečka :)) Vrelo odporúčam tento film všetkým, čo si chcú dať pauzu od avataru cez bastardov alebo surrogateov.... Skvelý film a podľa mňa zaslúžené hviezdy....Byť možnosť, pre Ellen by som prihodil ešte pár.... ()

Mybe

Americký zločin, alebo americký psycho- trenažér... Kombinácia Martyrs a Ils, vychádzajúca zo skutočných udalostí. Smutné. Ťažko povedať, či sa podobné mučenícke rodeo môže odohrať v ktorejkoľvek spoločnosti, predsa len deti vedia byť občas pekne sadistické (hoci mali viac rozumu ako dospelí...) Fakt, že sa tak stalo práve v pokryteckej U.S.A. filmu dodalo ešte viac na emotívnosti. Nuž, niektorí jedinci su fakt pokrivení. BTW: Neviem či sa mi to len zdá, ale Ellen Page vyzerá na svoj vek brutálne mlado :-) ()

miccio

Lidské zlo, které nemá hranic. Tenhle příběh je hrůzný nejen tím, co představuje a tím, že se doopravdy stal, ale i těmi, kteří v něm ty ohavnosti spáchali. Člověku se nechce věřit, že je něco takového možné, že se to celé skutečně stalo, a jsem vlastně ráda, že nevím co všechno se Sylvii v domě Gertrudy a její rodiny, přihodilo. Film jsem dokoukala před chvilkou, slzy mi tekly proudem a po nich zbylo jen zděšení. Nemůžu jinak než za pět *****. ()

Eres

Velmi silný film.Kdyby nebyl podle skutečné události,dalo by se říci, až překvapivě realně ztvárněný film. Smutné však je, že scénář k filmu napsal sám život. Nejhorší je lidská lhostejnost a nezodpovědnost. Občas je člověk natolik zhnusen skutečností,že je mu až do breku. Ellen Page se mi líbila již ve filmu Juno. Stěžejním bodem tohoto filmu je jeho příběh. Kamera působí velmi dobře, ale není to výrazný nadprůměr. Nemám rád,když je ve filmu přímo vidět násilí, naopak se mi líbí, když dokáže kamera taktně uhnout. Zřejmě navždy bude platit člověk člověku vlkem. ()

k.rakonos

Silný zážitek a otřesné drama dle skutečnosti. Ve své podstatě nadčasový film, protože podobná zvěrstva se děly, dějí a dít bohužel i budou. A hlavně, pokud budeme slepí my všichni okolo. Nemám co dodat, snad jen to, že jsem neudělal dobře, že jsem na to koukal před spaním. A jak vidno, tak všude kolem jsou podobný zvířata naprosto jinak souzení, mnohem větší tresty, i pro agresivní děti, ještě neplnoleté, které zmenšený trest dostanou později. V tomhle by se naše úžasné soudnictví mělo učit. Film 100%, tedy 5 hvězd u mě. ()

Dufresne

Od začátku se neubráníte pocitu, že tu ženskou nesnášíte. A máte důvod. Je to film, který vám zaplní hlavu myšlenkami a až půjdete večer spát stále budete přemýšlet nad tou křivdou, nad tím proč nikdo nepomohl proč všichni byli takové zrůdy a proč Sylvie Elen Page (perfektně to sehrála)musela takto zemřít. Nevím jestli se to dalo natočit lépe nejsem režisér ani herec abych to soudil, ale vím že se vám zapíše do vzpomínek a až po dlouhé době uslyšíte jméno Americký zločin vzpomenete si na tu touhu kterou jste cítili při sledování osudů Sylvie. Na touhu být tam, pomoci a zachránit. To se nedá zapomenout. ()

Susanita

Když se vám v životě daří, jste spokojení a nic vám nechybí, proč nebýt na ostatní laskavý, že? Ale když se vám život hroutí, máte závazky a peněz se nedostává, octitáte se pod tlakem, a pak se teprve ukáže, co jste zač. A jste-li labilní povahy a máte-li sklon ke krutosti a dostupnou oběť, na které si můžete vybít své mindráky, může to dopadnout i velice špatně, jak ukazuje tento film. Pro mě je nejstrašnější to, kolik lidí o krutostech prováděných Sylvii vědělo, a nic pro ni neudělali, ba naopak, ještě se k mučení přidali! To opravdu v tolika z nás dřímá bezcitná bestie, která jen neměla dosud příležitost se projevit? To mě opravdu děsí. Ale o tomto rysu lidské povahy vypovídá chování lidí za holocaustu a při genocidách, tak čemu se vlastně divím... Strašlivé. ()

Edge_666

Možná si to filmařsky nezaslouží plný počet, ale sílou příběhu bych chtěl najít o hvězdičku víc. Radši ani nechci domyslet, co se v tom domě opravdu stalo. ()

Ondrejiik

Je to dobrý film pojednávající o jednom z nejotřesnějších případů USA (Indiana 1965), ovšem měl bych k tomu jisté výtky. Ellen Page byla velmi dobrá a přesvědčivá, stejně jako Catherine Keener, nicméně volba druhé herečky byla chyba. Nic proti ní, ale je to krásná ženská i ve filmu jí to sluší a to je právě ono. Skutečná Gerthrude Baniszewski je na první pohled psychopat, dítě bych jí nesvěřil v žádném případě, chtělo to sehnat herečku s podobnou vizáží. Ale tak dobrá .... zpět k filmu, čekal sem větší vylíčení násilí, film byl přeci jenom dost odlehčen, a to co si musela Sylvia Likens skutečně prožít ve filmu obsaženo není, ve skutečnosti to totiž byla MNOHEM větší síla, mnohem větší útrapy a mnohem větší peklo. Film mě dostal, ale čekal sem, že mě sejme víc. Jakoby mi to nestačilo, psychicky sem se dodělal při pročítání případu na amerických internetových stránkách a bylo mi mnohem více zle, než u filmu. Musím ale vyzdvihnout závěr, respektive dva závěry - jeden, který by si divák přál a pak skutečná realita, proto čtyři hvězdičky. THE GIRLS NEXT DOOR sem bohužel zatím neviděl. ()

babuca

Tento, bohužiaľ skutočný príbeh nám nastavuje zrkadlo, akí strašní sme my ľudia. Ako rodič som trpel asi dvojnásobne lebo som si stále predstavoval, že je tam moja dcérka. Tomuto filmu sa podarilo perfektne to, že by som túto ženu vedel umlátiť k smrti. Je to hrozné ale je to asi tak. Nedá mi však nepozastaviť sa ešte pri dvoch faktoch. Ako mohol psychiater a úrady dopustiť aby sa taká žena neizolovala? Ako mohli rodičia nechať svoje deti u úplne cudzích ľudí? Príbeh bol veľmi silný a predčí všetky horory, lebo je zo skutočného života, ale filmársky ma nijak extra neoslovil, preto moje nižšie ohodnotenie 65%. Ešte jedna vec: za socializmu v TV existovala cenzúra, všeličo sa nesmelo púšťať a všeličo muselo, ale treba priznať , slabé filmy alebo príbehy tam neboli a toto by som zaviedol aj do dnešnej doby a tento film by som ako ,,povinné čítanie - pozeranie,, pre rodičov a spoločnosť rozhodne zaviedol. Komentáre, ktoré ma oslovili: Abiosis,Enšpígl ()

Trepak

Film pri ktorého sledovaní má človek chuť rozmlátiť ciferník väčšine tých pošahaných postáv. Okrem odsúdených mali dostať trest aj nezodpovední rodičia, ktorí za pár šupiek dajú strážiť svoje deti neznámej osobe a idú si krútiť kolotoče. Najzaujímavejšia scéna? Poskytovanie prvej pomoci štýlom : "wake up!" :D ()

freebo1

Pro mě zatím emocionálně nejsilnější zážitek. Viděno 3.10., dosud jsem se z toho nevzpamatoval a počítám že si to budu alespoň ještě měsíc připomínat. Měl jsem sice pocit, že mi tu stále něco chybí, ale po konci filmu jsem měl jasno. Té holčičky mi bylo vážně líto, bylo otřesné co jí ta hrozná ženská provedla. To, že je mi někoho líto se mi moc nestává a už vůbec se mi nestává, že bych se v noci opakovaně probouzel a pokaždé si u toho vzpomněl na tento příběh. ()

Matulla

Neskutečně silné drama, které mně vehnaly slzy do očí. Ellen Page se roli Sylvie ujala tak, že by člověk věřil, že tu hrůzu prožila vážně ona. Jako herečka u mě určitě stoupla. Jen jsem stále věřila ve šťastný konec :-(... ()