toi-toi

Pomalé rozvláčne tempo občas pôsobí chladne a bezcitne. Z diváka sa stáva účastník hrátok na Sylvií, ktorý rovnako ako ostatní nemôže zasiahnuť. Škoda toho pátosu na konci. ()

Martyr

Ellen Page. Toto meno by si mal zapamatat každý, komu zatial nic nehovori. Mlada herecka este s mladsim vyzorom sa totiž svojimi vykonmi a postavami ktore hra, zacina splhat medzi herecku elitu. Jej predchadzajucy film Juno u mna vela slavy nezozal, no aj tam pridava hviezdicku prave svojim vykonom. An American Crime je ale trosku z ineho sudku. Mladucka Sylvia sa za kratky cas stava trnom v oku jej psychicky chorej docasnej opatrovatelky, ktora ju pred ocami svojich deti, a aj s ich pomocou tyra a tresta neuveritelnymi sposobmi. Cloveku sa rozum zastavuje hlavne pri pomysleni, ze film je zalozeny na svedeckych vypovediach obzalovanych a preto ma na psychiku divaka ovela vacsi dopad. Na skodu je, ze nasilne sceny, ktorych hlavnou vykonavatelkou bola chora a krasna Catherine Keener boli z obrazu v podstate vynechane,a uchylny divak si ich moze vychutnat len z dokonalej mimiky Elen Page. Zhrnut to, tak An American Crime je vyborny komorny, emocie prebudzajuci a odporny film, ktory je pre Ellen Page a niektorych dalsich hercov odrazovym mostikom do lepsich vod. 83% ()

jorgus

skoda jen ze dej v druhe tretine a dale nebyl jeste trosku vice bran do dusledku a vysledek by byl intenzivnejsi:)ale i tak dalsi znepokojivy pohled na nektere "lidske" jednani ()

jarvis

vedela jsem, do ceho jdu, ale i tak jsem pulku filmu nestacila zirat. proboha, co to bylo za zvirata? nekdo tu zminil, ze se mu ta zenska hnusila (teda doufam, ze se hnusila kazdemu). ale co ti ostatni? ty jejich apaticke pohledy, nebo dokonce prispeni svou troskou do mlyna. proste jsem asi uz vazne ztratila viru v lidskost. takhle vytocena jsem byla naposled snad u Padlych zen. ted si teda jen rikam, jestli byl vubec dobry napad to zfilmovat. jeste se nekdo inspiruje. ()

ViktorEl

Tak tomuto sa hovorí filmárske remeslo a dobre odvedená práca režiséra. Filmy podľa skutočnej udalosti ma veľmi neberú, ale tento si určite ešte pozriem, aj keď som pri ňom zatínal zuby a bol nervózny, (ale kto nebol?) ale aj tak to bol jeden z najlepších filmov aké som tento rok videl. Ellen Page je výborná ako aj ostatní herci. Príbeh je dosť smutný, ľutujem to dievča, čo všetko si musela vytrpieť. Všetkým by som dal doživotie. Film na 85% ()

TaanStari

Nechápu jednu věc. 20 letá Ellen Page hraje 16 letou Sylvii a vypadá na 13. Jak to ta holka sakra dělá? :) K filmu. 92 minut a stejně se to strašně táhlo. A nezajímá mě, že je to podle skutečné události, jsem zvyklý na hnus jiného kalibru (Saw, Poughkeepsie). ()

Platom

Nepochopitelné drama odehrávající se v temnotách sklepení a lidské mysli natočené dle skutečné události. Americký zločin je opravdu zločinem, nad kterým zůstává rozum stát a je dobře, že se na podobné náměty točí filmy. Herci jsou výborní a zvláště pak Ellen Page (ta se v poslední době dere na herecké výsluní) s Catherinou Keener, jen si myslím (a to nejsem sadista), že film šlo natočit ještě krapet více naturalisticky. Konec konců režisér se musel držet předepsaného příběhu - skutečné události tak, aby zůstala autentičnost snímku neposkvrněna a to se mu povedlo věru skvěle. V mém případě za 4* ()

Košoun

Mrazivé drama, na které nezapomenete. Vynikající výkony, tíživá atmosféra. Catherine Keener. O tomto filmu se nedá moc psát, musí se vidět a zažít. Fakt, že vše, co je ve filmu ukázáno či o čem se mluví je 100% pravda, je skutečně mrazivý. Nikdy jsem o tomto případu neslyšel, ale doufejme že na světě není více lidí jako byla Gertrude Baniszewski. ()

RickyFitts

jasně, mohlo to bejt větší psycho, ale natočený je to krásně a Catherine Keener podává úžasnej výkon... nejvíc se mi líbí, že motivace postav je celkem jasně zdůvodněná a nedá se říct, že by to byl film se zrůdami, ale spíše se zmanipulovanými/nemocnými lidmi... téma i název jsou taky super... čistý 4* ()

Indian88

Samozřejmě jde o hodně silnej příběh. Atmosféra ve mně bohužel nedokázala vyvolat pocit lítosti. Neříkám, že by filmu prospělo víc syrovosti, ale mě se to prostě nedotklo tak, jak by mělo. ()

Druury

Film o lidské krutosti, která jak všichni dobře víme, nezná hranic... tento film ve mě zanechá stopy, ovšem celkový můj dojem je jen něco málo přes 50%..=3* ()

joudas

Síla. Takhle blbě jsem se během filmu a po něm snad ještě necítil. A když si navíc člověk uvědomí, že je to podle skutečné události a kolik podobných (ne-li horších) zvěrstev se děje... Jednoznačně plný počet. Ale to hlavně za příběh a jeho dopad na mě, protože ostatní aspekty filmu teď nedokážu moc zhodnotit a dívat se na něj znovu se mi vážně nechce. ()

jandula00

Vůbec jsem netušila, jakým směrem se bude film po první půlce odvíjet. Celé mi to přišlo takové obyčejné drama s mírně mrazivým nádechem, kdy jsem pořád čekala, co přijde. Co příšlo bylo docela drastické, zvlášť když víte, že je film podle skutečné události (i když co si budem povídat, to autentičnost nezaručuje). Zajímavý byl vývoj davového chování dětí, ale hlavně neustálé změny v chování matky. Líbilo se mi propojení se soudním procesem, možná bych i dala samotnému stání více prostoru. Celkově slušné drama, napínavé, ale nikterak zdrcující. ()

ladno

Po zhliadnutí filmu ako je tento človek musí dôjsť k záveru, že nech máte ľudí radi akokoľvek, niektorí z nich sú len hnusné svine, ktoré si nezaslúžili život na tejto planéte. Viac o filme napísať krátko po zhliadnutí neviem, ešte vyzdvihnem výkony Ellen Page a Catherine Keener, hodím 100% a istú dobu si tento film nepozriem. ()

inachisio

Nevím, jestli se dá takový film hodnotit objektivně. V první řadě to bylo neuvěřitelně odporné a překvapivé. Líbilo se mi zpracování formou vyprávění i herecké výkony. ()

Untentrauer

Skutečnost byla mnohem horší, než se film snaží znázornit. I tak je to silné kafe. Fakt, že Gertrudu a ostatní nakonec pustili z vězení je na blití, ale v jejím a Hobbsově případě je aspoň uspokojující, že je nakonec dostala rakovina... ()

BathoryMan

Je mi zle pri pomyslení čo sa asi v tom roku 1965 v tom dome v Indiane skutočne stalo!Geniálne a civilne spracovaný skutočný príbeh,ktorý sa nebojí íst divákovi až pod kožu a zároven otvorene ukazuje akých neskutočných ohavností sme mi ludia schopní urobit...a nie len mi dospelý ale aj deti!Ellen Page v úlohe Sylvie podáva svoj doterajší životní výkon a táto mladá dáma ma pred sebou ešte pestrú filmovú budúcnost!Takéto niečo nejde len tak lahko po pozretí dostat z hlavy! ()