Fibonacci

tak ak sa niečo také skutočne stalo, a ono sa to stalo, tí všetci, čo sa toho zúčastnili, museli byť bud riadne nafetovaní, čo nepredpokladám, kedže tam boli aj malé deti a násťroční, alebo druhá možnosť, museli byť retardovaní, čo vo filme nijako neprezentovali, keďže sa pozeráme na pekných hercov s príčetným pohľadom. skutočnosť, ale mohla byť taká, že tí ľudia museli byť riadne mimo, pretože sa jedná aj o dosť psychologický film a niektoré činy postáv vo mne vzbudili hnev a nepochopenie. ten pribeh je šialený, nuž ale prevedenie na "5" nebolo, čo ma dosť štve. ()

walsidal

Americký zločin je mimořádným filmem ne proto, že sugestivně popisuje události, které se skutečně staly, ale proto, že odhaluje všechny jejich aspekty. Scéna, kdy děti mučí Sylvii s odůvodněním „Klidně můžeš, máma to dovolila!“, představuje až děsivě obnaženou manipulovatelnost dětí a mladistvých. Dalším důležitým momentem je všeobecná lhostejností okolí, toho dospělého i mladistvého. A nezanedbatelný je i postoj rodičů, kteří nechali dcery v péči v podstatě neznámé osoby, aniž by měli potřebu nějaké odezvy, jak se jim vede. A ať chceme nebo nechceme, ani Gertruda Baniszewski ve skvělém podání Catherine Keener není jen zrůda. Je totiž svým způsobem i obětí vlastní flustrace ze svého chudobného, neutěšeného života, kterou potřebuje nějakým způsobem ventilovat. Každopádně Catherine Keener patří velká poklona za odvahu k přijetí tak kontroverzní role, u které často hrozí pasování hereckého představitele do takového diváckého vnímání, ze kterého se lze jen obtížně vymanit. Samostatnou kapitolou je Ellen Page. Ta v roli Sylvie potvrdila můj názor, že nejpůsobivěji ztvárňují dramatické dětské role takoví herečtí představitelé, kteří díky svému mladickému vzezření mohou ve věku dospělých vytvářet postavy dětí o to přesvědčivěji. A právě to tehdy dvacetiletá Ellen Page dokázala. ()

evita_

Trest smrti!!! Jednoznačne, bez milosti...Alebo väzenie na doživotie bez možnosti prepustenia. Žiaľ, nestalo sa... pani si v reálnom živote veselo vykráčala z väzenia po asi 25 rokoch. Film ako taký ani nemusel ukázať všetky zverstvá ktoré boli páchané na tej úbohej dievčine (na wikipedii je o celej kauze veľmi rozsiahly článok - film rozhodne neukázal všetko). Takéto činy sú v ľudskej spoločnosti neakceptovateľné, resp. mali by byť. Je smutné, že aj v tejto chvíli, každú jednu sekundu je na svete niekto kto musí takto trpieť, lebo niekto je vypatlaný magor, ktorému evolúcia ani nemala dovoliť narodiť sa. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Reverend říkával, že ke každému skutku má Bůh důvod. Ale já ho zatím nenašla." Dalo mi hodně práce to dokoukat, protože mi bylo Ellen Page strašně líto. Zrůdná matka s potomky a děcka s okolí jen tak týrají bezbrannou mladou slečnu. Z filmu běhal mráz po zádech. Tohle scénárista nevymyslel, protože tohle napsal život. Působí to realisticky, takže vám to dá silný zážitek. Cloumají vámi emoce, tak jako se mnou. Mám problém s hodnocením, ale to budete mít i vy. - 100%. ()

R...

Taký pocit bezmocnosti pri pozeraní filmu som fakt dávno nemal avšak nejak silno ma to nezasiahlo. Nie je to typ filmu, ktorý by som chcel vidieť viackrát. Ale ako jednohubka na nudné poobedie postačí. 60% ()

stuj

Brutalita. O tom, jaké svi*ě dokážou lidé být. Před spuštěním jsem nečetl, o čem film je, takže o to větší překvapení na mě vybaflo. Jelikož je to podle pravdy, tak je to hodně silná záležitost, kterou asi hodně lidí nedá. Vyvolává vztek a zhnusení nad tím, jaký člověk může být. Sám podruhé už vidět nemusím, možná jen jako spoludivák pro někoho, kdo by byl na "lidské zlo" zvědavý. ()

serbero

Dosť nechutné a brutálne. Keď si človek pomyslí, že sa to fakt stalo tak ma až zimomriavky. Koniec filmu ma dosť nahneval, keď povedali, že matku tyranku podmienečne prepustili a si žila ešte 5 rokov na slobode. ()

gggggg

Toto mi nesadlo. Nevcítil som sa ani do jednej postavy, síce to bolo podľa skutočnej udalosti, ale tvorcovia to mohli trochu drsnejšie natočiť. Takto to bola vcelku nuda. ()

mp5991

Musím říct, že jsem se k tomuto filmu dostal až na základě celkem podrobného rozboru reálného případu, což asi může můj názor dost ovlivnit. Překvapivě musím říct, že jakkoliv drsně může film působit, tak v kontextu reality nebo aspoň toho, co jsem o ní slyšel, mi přijde, že situaci ještě hodně zlehčuje a záměrně se vyhýbá věcem, které by už průměrný divák nemusel skousnout. A u většiny filmů bych to v zásadě bral jako pozitivum, ale tady těch věcí je tolik, že už to reálně dost ubírá na atmosféře a závěr nepůsobí moc uvěřitelně, protože to, co k němu primárně vedlo, v tomhle firmu vůbec není. Vlastně mi celkově přijde, že na to, že ten film má být primárně o ní a je tu dokonce v roli vypravěče, tu má Sylvia překvapivě málo prostoru a snad ani jednou tu nevidíme hodnocení situace z jejího pohledu a já vím, že ten pohled reálně neznáme, ale máme určité náznaky, člověk s minimem empatie to asi dokáže trochu odhadnout a nikdo by to asi nerozporoval. Za mě je tam hodně nevyužitého potenciálu a smutné je, že by se ani nemuseli moc snažit, protože děj už dávno existuje a současná délka filmu nabízí ještě spoustu prostoru pro další scény. No nic, třeba se toho časem chopí někdo odvážnější. ()

K1K0

Naozaj kruté čo sa stalo a zapísalo sa tak do americkej histórie ľudstva, nie je to možno ta najdrsnejšie vražda ktorá sa stala v dejinách, ale po emočnej a citovej stránke je to des a hrôza. Je mi ľúto čo všetko sa vo svete deje a čo všetko sa stalo, aké hrôzy musia a museli ľudia zažívať, preto vravím vždy váž si toho čo máš. ()

negativ

Kam se hrabou drsné akční filmy nebo horory. Tady se v kulisách obyčejné domácnosti odehrává to nejodpornější, co jsem ve filmech mohl kdy vidět. A právě proto je to celé ještě děsivější. Perfektně natočeno a zahráno, včetně všech dětských herců. Představa, jak se děcka už těší ze školy domů, protože se cestou staví trochu potrápit Sylvii, tu rozpálenou cigaretou, tu studenou vodou nebo ranou pěstí do obličeje, je obludná.  Až ji nakonec utrápí k smrti. V závěrečných scénách u soudu, kdy se vlastně teprve divák dozví všechny detaily, mi bylo opravdu špatně od žaludku. Tento film mnou skutečně otřásl. Myslím že částečně i proto, že jsem se musel sám sebe ptát, zda něco takového dříme v každém z nás. Protože ty děti k tomu nikdo nenutil a přesto dělaly co dělaly, vynalézavost jak mučit svou kamarádku, jim nechyběla. Tento film není pro slabší a citlivé povahy. Není to vůbec, ale vůbec hezká podívaná, ale to je bohužel prostě život. ()