Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Wormboy

Nuklearnou vojnou zdevastovany svet, akoby z oka vypadol svetu, ktory niektori z nas poznaju z Fallout 3 (dokonca aj strazni Terminatori su az privelmi podobni Falloutovskym mutantom, mi skoro oci vypadli). Film ako taky ma velmi dobry rozjazd, atmosfera je dobra, herci v pohode, avsak nic extra. Postavy snad okrem Marcusa nemaju ziadnu hlbku, Terminatorovsky novic musi byt v slede vztahov Kyle Reese - John Connor - Sarah Connor uplne strateny a napokon, celkovy duch Cameronovych filmov (a ciastocne aj trojky) tu absentuje, co je najvacsou chybou. Takto Terminator Salvation nevybocuje nicim z radu letnych megablokbasterov a nam T-fanusikom ostava dufat, ze snad to nabuduce bude lepsie. 2,5/5* Rovnake hodnotenie zostava aj po zhliadnuti director´s cut verzie. ()

kusper

Klasa klasa klasa. Terminátor Salvation přesně splňuje pevně dané principy akčního žánru. Já osobně nejsem velký příznívce akčních filmů a proto jsem toho názoru, že si tvůrci podobných filmů musí sami ze sebe do jisté míry dělat legraci. Přesně tento případ. Skvěle hloupé dialogy radoby apokaliptický děj s povedeným humorem. Když se na konci oběvi Árný tak jsem si už jen přívětivě pobrukoval. Tento film se může hrdě postavit vedle Dne zúčtování i ostatních Terminátorů. ()

Matrinx

Přestavuji Vám bratrance z pátého kolene Cameronových Terminátorů - Terminátor Salvation! Na tomhle je nejhorší, že už předem víme co se určitě nestane. Ale byla chvíle co jsem se málem lekl, že McG neví co se nemá stát, a celou Cameronovu práci pokazí. V kině při závěrečných titulcích jsem sice chtěl dát čtyři hvězdy, ale když to srovnám s Terminátory Camerona tak si to prostě nezaslouží. Nejenom kvůli absenci Arnolda Schwarzeneggera, bez kterého už Terminátor nikdy nebude to pravé ořechové. Nestačí jenom tvrdě tlačit na pilu, narvat do těch dvou hodin co nejvíce výbuchů, tímto si mě vážně nekoupí. Pokud budou nějaké další díly(a myslím, že budou), tak doufám, že najdou nějakého důstojného režiséra(nejlépe návrat Camerona), který ví, jak na dobrý akční film :) McG(Charlieho andílci, The O.C) - tohle není tvoje liga. Mohli jsme ale dopadnout i mnohem hůře, mohli to svěřit třeba lidem od Prci Prci Prcičky... ()

Flynn

Mě osobně se Terminátor Salvation líbil docela dost, asi více než T3, Bale je charismatický a Sam Worthington mu úspěšně šlape na paty. Mělo to všechno co jsem od toho čekal, akci, dobré triky, jakž takž příběh, prostě fakt vyvedené pokračování. Když jsem se doslechl, že bude další T. tak jsem měl obavy, trailer potom vypadal více než slibně, a nakonec jsem rozhodně nebyl zklamaný. ()

lakikaki

McG priemerný, Bale priemerný, Yelchin priemerný, Bloodgood vyzerá good, Worthington fajn, Common neviem, Dallas Howard krásna, ale priemerná, Bonham Carter krátka, Kickinger svalnatý, Schwarzenegger digitálny a scenáristi absolútne totálne kompletne stopercentne dokonalo skrz-naskrz dementní. Najhlúpejší koniec v histórii filmu. [48%] ()

pakobylka

Trojka byla nedokonalým, ale alespoň zábavným pokusem navázat na něco, na co prostě a jednoduše navázat nelze. Čtyřka je nesmyslným a nelogickým slepencem, který nenavazuje naprosto na nic a ani se o to nesnaží. Snad bych měla dodat "bohudík", protože TAKHLE bezduché pokračování si Terminátor opravdu nezaslouží ... Přesto musím před představitelem jedné z hlavních postav uznale smeknout - ani náhodou to není Christian Bale jako John Connor, třebaže se na roli vůdce Odboje hodí přece jenom líp nežli roztomile bezradný Nick Stahl ze "Vzpoury strojů". Chlápek, který má neskutečné charisma, je Sam Worthington jako Marcus - pouhá jeho přítomnost hodně zachraňuje, ale ani kvůli němu nejsem ochotná přihodit třetí *. ()

Andre3000

Film pro mě byl často velmi napínavý, ale na druhou stranu se zde objevilo pro mě hodně hloupých a nedomyšlených scén, což na dojmu rozhodně nepřidalo. Oceňuju především všechny tři mužské výkony. Ale i když termináror je skvělé téma, tak všeho moc škodí, takže bych příval filmů a seriálů zastavil, protože to pak poškodí i jméno původních filmu a celkovou značku. ()

J0hny5

Ale jo celkem příjemný překvapení, až na tu závěrečnou půl hodinu, která byla slabší. Podle mě je terminator salvation jeden z nejlepších postapokalyptických filmů, alespoň pro mě. Nejdřív jsem si pustil omylem film terminátoři v domění, že se jedná o tohle a to bylo teprv velký zklamání. Já jsem nakonec celkem spokojený, resp. čekal jsem to slabší. 75% ()

Hrůša7

Musím říci, že než jsem se vůbec zorientoval kdo je Marcus a kdo je John Conner bylo skoro povšem, ale nadruhou stranu to znamená, že film ubíhal dost rychle i proto, že byl dost akčňí.Zajímavé byly i sestřihané scény, když utíkali před terminátori, ale vždy tak lehce utnutý děj mě trochu zklamal. Snad jenom koncovka filmu byla dost zapletená, až dlouhá a o to více mě sklamala scéna, kdy se Marcus obětoval a daroval srdce Johnovi, hůř by film zakončit snad ani nešel. ()

sulimo

Jestliže bych se bez předchozího "dílu" obešla, tak bez tohodle bych se obešla tuplem. Důvod, proč tomu dávám 3 hvězdy je trapnej jako film sám....ale dyž ono se na toho permanentně mizerně hrajícího Sama tak krásně dívá, až z toho celé té hovadině přeji, aby to tu měla červený. Holt hormony, asi. ()

necisty

Kdysi nám po dvojce slíbili pokračování, které se bude odehrávat v budoucnosti a bude to jedno velké řešeto - temné prostředí, kvanta laseru a strašidelných strojů. V trojce jsme se toho ještě nedočkali a zde bohužel také ne. I když se sázelo na jistotu s Christianem a Samem, tak přesto ani tihle dva neutáhnou dost obyčejný děj. Vyšší hodnocení jen z toho důvodu, že mám rád terminátorskou tématiku. Jinak je to dost slabý průměr a obávám se, že i ten týpek Cameron, přestože ho nemám za Avatara rád, by tu budoucnost dokázal natočit lepší už tehdy s tehdejšími prostředky. Ale možná, že jen tehdy. ()

Martrix

Chápu rozčarování většiny T-fanoušků, ale to pramení z vysoko nasezené laťky prvních dvou Terminátorů a z velkého očekávání. Pro ty, kteří po rozpačité T3 raději nečekali nic, bude T4 příjemné překvapení. Ano, v porovnání třeba s T2 je to slabota, ale kolik jste viděli od té doby opravdu dobrých sci-fi filmů? Triky super, scénář neškodný, postavy...no mohlo to být lepší, ale pořád je to slušně zvládnuté sci-fi a zaslouží si aspoň 75%. Ovšem je fakt, že u pokračování bych raději viděl někoho jiného než McG. xxxxxx Po druhém shlednutí mám pocit, že jsem hodnocení viz výše musel psát za přítomnosti T800, resp. s přiloženou hlavní armádního kulometu k hlavě. Tak stupidní scénář by jeden pohledal, hromada nelogických momentů, onanistická scéna s Digiarnoldem a naprostá absence temné atmosféry, činí z T4 jedno z nejpitomějších pokračování kultovního filmu, kterému může směle konkurovat snad jen Prometheus(pokud ho chcete jako pokračování/prequel Vetřelce brát), nebo Predátoři. T4 je ve výsledku stejně špatný jako T3...jen je to tentokrát z jiných důvodů. První polovina filmu je výborná a člověk si říká, že z té hloupoučké zápletky jde přece jen udělat funkční film. Jenže pak se to celé zvrhne ve slátaninu plnou nesmyslných soubojů. Robot, který urve ocelovou tyč a rozerve na půlky jiného robota, má opravdu zapotřebí absolvovat pěstní souboj s křehkým člověkem...No, co už, takto zpotvořený je Terminátor od prvního dílu, ale tady už je to prostě moc. Za první půlku 4*, za druhou 2*, takže matematicky velmi slabé 3* ()

Juto

Príbeh je temnejši čo nie je zlé, len mi chýbal Arnold. Po vizuálnej stránke je to výborné, len príbeh je predvídateľný. 6/10 ()

Davosh

Tak nějak nevím. Já jsem s McGho režii spokojen, nemyslím si, že by z toho dokázal jiný režisér vytřískat o mnoho víc. Hlavní slabinou filmu je prostě scénář v němž chybí jakýkoliv pořádný příběh. Všechno je takový polovičatý, nedodělaný. Už 3ka byla víceméně navíc, ale tohle je úplně zbytečné pokračování na vydělání peněz (což se nakonec podle tržeb asi příliš neplní). Bale celkově nemastný, neslaný a Worthington na sebe aspoň upozornil před Avatarem, jinak herecky nikdo z průměru nevybočil (možná Arnold ;-)). A konec všechno stejně poslal do kopru - takže takový čistý 3*, ale na 5ku už se vyloženě netěším. ()

Maty85

Hláška "zapomeňte na minulost" ¨ v tomto případě rozhodně sedí. Todle je už je zkrátka úplně něco jiného, než předešlé díly na které jsme byli zvyklí. A to je dobře! McG sice není Cameron, ale film splnil má očekávání a v kině to byla krásná podívaná.... 4* ()

čidlo

Jsem zastánce dvou dílů a to jsou 1 a 2, ale asi se nenašel nikdo kdo by očekával že T. Salvation bude lepší. Není. Je to ale dobrý film (díl slabší )-svým Cameronovím předchůdcům. T. vzpoura strojů je pro mně nejslabší! Mé konečné hodn.75-80%. ()

messiah

Postapokalyptické ztvárnění světa pěkné, avšak i ty nejpostapokalyptičtější scény vyvolávají jaksi pocit že je to jen další z mnoha. Vezměte si pohled na centrálu Skynetu se žhnoucímy plameny a podobně. Dost to připomíná 29 let starý úvod Blade Runnera...heh...trochu málo chtělo by se namítnout, ale nadruhou stranu to pouze potvrzuje že (a zejména v tomhle žánru) nějak není moc co vymýšlet. A na třetí stranu...co Potomci Lidí? Takže to jde, něco vymyslet! K Baleovi a Worthingtonovi asi nemá cenu cokoli dodávat. Naroubovanej ksicht Arnieho působí příšerně uměle a naroubovaně, takže pokrok ještě nedosáhl té úrovně aby si mě tohle získalo a vůbec se nedivím Rodriguezovi že něco takového pro Predátora 3 zásadně odmítá. Příběh...heh, mno, tady asi spíše palec nahoru, ačkoli ten závěr. Uniklej !SPOILER! závěr kdy Conor zdechne a je naplácanej na umělej endoskeleton mi přijde jako lepší myšlenka než tenhle fórek se silným srdéčkem hrdinného bojovníka transplantovaným v terénu. Vyvolává ve mě pocit, že je šitej hodně horkou jehlou a tak, aby se moc nemuselo sahat do scénáře a hlavně aby bylo nějaký to překvápko, když už to uteklo. !konec SPOILERu! Zajímavá je analogie závěrečného boje s T2. !Další SPOILER! Ve dvojce jsme mrazili a pak tavili, tady naopak. konec SPOILERu. No ta velká obluda co vydává zvuky jak porouchaná harmonika, k tý se radši nevyjadřuju - hydraulika která je vidět na T-600 a T-800 původcem takovéhoto zvuku asi nebude. Mototerminátoři v pohodě, u těch jsem se hodně bál že to bude průser. A obávaný Transformersoidní pubescentní scénky se sexy buchtou byly taky planou obavou, naštěstí! ()

BoXBe

Terminátor Salvation je film hodný velkého plátna, burácivých beden a vstřícného přístupu. Jde o postapokalypticky laděný blockbuster, který stejně jako Rise of the Machines těží z úspěchu prvních dvou Terminátorů Jamese Camerona, ale jejich stíny nepřekračuje, protože jednoduše ani J. Mostow ani McG nejsou režiséři vizionáři a byť nekopírují schémata, jejich pojetí Terminátoří vesmír sice rozšiřuje, ale zásadně neobohacuje. Co je kámenem úrazu? Ve těch bodech - 1.) Cameronovi a Mostowovi se nedá upřít jedna věc. Jejich vyprávění byla valící se železná koule po nakloněné plošině. Úkolem bylo zlikvidovat, cílem přežít. McG akci umí, jen se na tu přímočarost lehce vykašlal a udělal z Terminátora procházku po zpustošené Americe. To mu řada diváků neodpustí. 2.) Cameron uměl točit scény bez hektického střihu, bez křiku a bez výbuchů napínavé a uchvacující jako nikdo. Na režiséra jeho formátu si ještě Terminátor musí počkat. McG umí vizuál, ale neumí vyprávět. 3.) Pokud to není záměr ve scénaři (myslím otázku života a smrti Johna Connora a Kyle Reese), potom není důvod, aby Terminátor vzal člověka a třikrát s ním pohodil. Pokud je mi známo, jeho ocelové paže rozdrtí lidské kosti bez zaskřípění...:) McG jen natahuje scény. Terminator by ukončil misi a to hned - pokud nebylo plánem nechat.Connora i Reese přežít. Závěrem? Bavil jsem se. Možná mě mrzel slabší scénář, slabší režie ale Marcus, Connor a celý ten postapokalyptický svět a jeho vizualizace byla fajn a těším se na další, snad chytřejší, pokračování. 2023: Beru to na milost. Pořád se bavím, a dost víc, než u nepovedených blockbusterů posledních let. P.S.: T:S má jeden z nejlepších trailerů, který jsem v životě viděl a ne jednou, protože to je současně perfektní videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=-Czz-TcWCkA&ab_channel=MovieclipsClassicTrailers ()

c.tucker

Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. McG má sice nakoukáno a asi se i trochu vyzná v historii Terminátorů, ale to je asi tak všechno (je sice pravdou, že by se to nemělo porovnávat s předchozímy filmy). On film vzal a vrhl ho úplně jinam a to je i dobře, pěkná postapokaliptická podivána (vše v ponurých barvách). Ale co bych silně vytknul je strašně zběsilá kamera v akčních scénách (jediná moje záchrana byla to, že nejsem epileptik) - jedna z těch povedenějších je honička track vs. mototerminators. Děj byl opravdu hodně slabý (ještě k tomu hodně béčkových přehmatů, které by se v takovémhle spektáklu neměli objevoval - jeden příklad za všechny: jak se kurva dostal na tu zamrdanou ponorku, když vyskočil z takové výšku z helikoptéry v bouřce do rozbouřeného moře bez potapěčské výstroje), ale zase to trochu doháněly výbuchy (i když některé vypíčené kamerou). Ch. Bale si roli asi spletl s Batmanem (proč doprdele měnil ten zkurvenej hlas, když mluvil s Markusem), ale naopak musím vypíchnout senzačního Sama Worthingtona, který ho hravě strčil do kapsy. Teďka příjde jeden SPOILER Proč když už měl Skynet Connora v hrsti na něj pustil jen jednoho T-800 s digitální tváří Arnolda a ještě k tomu se ho nepokusil zabít hned, když měl možnost, prostě ho pustil a nechal ho běhat, aby ho mohl chytat??? WTF Konec SPOILERU Opravdu ze všeho nejvíc mě vytočila hláška "I'll be back" z úst Christiana Balea a.k.a. J. Connora!!! Ale abych vše nehaněl, tak nechávám několik plusů - bylo to zábavné (když nad tím člověk neuvažuje) a rychle to uteklo; dalším je nostalgická jizva na tváři Johna Connora. Happy-end na konci je očekávaný, takže ani neurazí ;-) ()

dr.fish

Spousta akce a hluku v jedné místnosti, děj, který sotva drží pohromadě. Nic moc se za celou dobu nestane, ale hodně se střílí a demoluje. Na druhou stranu marně přemýšlím, jak by se ten film dal vylepšit, když samo téma už je dávno vyčerpané. Zas je dobře na závěr říci, že oproti trojce je to úspěch.Navíc se ta apokalyptická atmoška docela povedla. 70% ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013