Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

3n3my

Dôstojné pokračovanie série ani náhodou! To na čom si zakladal T1 a najmä T2 je už dávno preč, réžiu prevzal chlapík čo má maximálne na Charlieho anjelov (a to chce spotvoriť ešte aj T5) a celý dej je len predstavením plným klišé, efektov, výbuchov a nevýrazného Balea. T2 sa považuje za najlepšie akčné sci-fi, T4 aj keď vypnem polovicu mozgových buniek mu nesiaha ani po členky. Vidím to na pochovanie celej série, veľká škoda. ()

Mol

To jsem si nemyslel, že to bude tak dobrý. Možná proto mě to tak mile překvapilo. Čistokrevná akce. ()

otík

Po klasice T1 a T2 a poněkud odlehčeně příjemné T3 upekl McG chladně kovovou akční sci-fi, která sama o sobě určitě není špatným filmem, ale jako pokračování Terminátoří ságy to rozhodně nestačí. Vrcholem veškeré tvůrčí nemohoucnosti pak považuji nápad s terminátorem T-800, jenž má tělo Rolanda Kickingera a hlavu mladého Arnieho. Nevkusné. Celkově to ušlo, ale vícekrát - díky ne. ()

Nivenx

První díl Terminátora bez Arnieho. Nevadí. Jsem velice rád, že navazovali na třetí a konečně se pustili do "zničeného" světa. Film má pár skvělých nápadů, at' už s mototerminátory, Marcuse, který je vymyšlený opravdu dobře a hlavně hravost v akcích, které jsou bez jediné chyby. Bohužel oproti předchozím dílům hrozně strácí na scénáři a ten posílá film do vod, kam by patřit neměl. Z parádní série nám udělali akční výplach, ze kterého kromě akcí nic nezbylo. Já Salvation nevidím jako až tak velký průser, jelikož McG mě svou režijí rozhodně nesklamal, ale za předchozími díly tento docela pokulhává. Film je obsahově prázdný a při pohledu na scény z budoucnosti z předešlých dílů ztrácí a háže vše do pouště, což je samo o osbě špatně a moc to nedává smysl. Představa o tomto díle byla jná, než jak to skutečně dopadlo. 70% ()

panMartin

Nevím proč tady skoro všichni ohrnují nosy, já byl nadšenej. Postapokalyptická atmosféra byla skvělá a akční scény perfektní. Paradni řezba. Prakticky neustále se tu někdo rube, něco vybuchuje nebo někdo střílí, ale ze začátku to zas tak moc nechytne ale za chvíli se to rozjede. Ale na druhou stranu určitě diváci čekaly, že to půjde v lajně jako od Camerona ale to se určitě nepovedlo. ()

cinemag

Musím se přiznat, ale ze Salvation, jsem byl docela zklamanej. Chyběla tomu atmosféra, herecké výkony nic moc, kromě Marcuse. Bale v roli Connora mi připadal nedůvěryhodný a až moc vážný, chyběla mu určitá nadsázka či vtip alá T2. Prostě své repliky odříkal jednoduše s suše. Snad jen v akci byl přesvědčivý, zkrátka neměl k postavě ten správný vztah, jenž si ani moc nemohl vybudovat, protože naskočil do rozjetého vlaku. Kyle Reese zahraný Yelchinem byl v pohodě, prostě mladej teenager, kterej se ocitl uprostřed války. Jinak té akci je až moc, takovej přehršel, který zakrývá slabý scénář. Moc jsem teda nepochopil, proč tam Skynet sbírá lidí do vězení, je to snad inspirace válečnými tábory či gulagy. Já se ptám na co? Když má Skynet tu možnost ty lidí vyvraždit hned, proč je nejprve zavírá do vězení. Trochu nedomyšlený. Jinak sexy "bitch" Moon BloodGood je jen slabou náplastí za božskou Kristianu Loken. Ano, porovnání není na místě, ale beru to z hlediska hereckého potenciálu a sexapelu. Její úlohu jsem pochopil tak, že je tam od toho, aby putovala s Marcusem, pak přemlouvala Connora, aby Marcuse propustil a toť šmitec. Prostě ten scénář je hrozně moc jednoduchej. A zničení terminátora? Tvl.. ve všech předchozích termících, byl smrtonosný T-800, respektive T-1000 a TX zničen až v závěru filmu, a tady na to kurva stačí pět minut. Celému tomuhle konceptu schází vize a flashbacky ke kultovní jedničce potěší, to však ale nestačí. Tak jako je Connorovi transplantováno srdce, tak stejně by jej chtělo transplantovat tomuto filmu. Bohužel nejslabší Terminátor. ()

Prometheus69

Vložte disk z kódovým označením. Salvation... .... .... pracovávám data.. ..... .... ..... EEEEEE E E E E E E!!! TOTÁL ERROR! Kompletní ztráta dat.. dochází k determinaci obsahu..... ... .... Prosím zkuste to znovu a svůj krok se opakujte: Jediné co stojí za zmínka je příběh "Já kyborg" a tradičně OST. Jinak těch 20vteřin hlavního taháku filmu připomínali spíš růžového HULKA: Na druhou stranu, když C. převrhne na T1000 kotel rozžhaveného železa. To jak vstává, vypadá jak smrt v kápi. To bylo hodně efektivní. :) Škoda jen že se takových zvláštností nedrželi tvůrci celí film. Nevypadla by z toho taková nudná fraška... Což je škoda, myšlenka zajímavá, ale ten obsah jen čistá vata: ()

COF_666

Velké Zklamání. Nový Termináor mě především prozradil jak jsem byl naivní když jsem věřil, že někdo kdo natočil Charlieho Andílky může zvládnout film takového jména jakým je Terminátor. Přitom začátek nebyl vůbec špatný, McG dokonce pěkně zachycuje atmosféru post-apokalyptického světa a akce je taky zatraceně cool. Ale to je tak všechno. Takové množství blbostí a nelogičností co bijí do očí jsem ve filmu totiž už dlouho neviděl (např. proč měla ta terminátorská motorka na sobě USB vstup??). To samé se ale týká i některých postav, členové z ponorky - hlavního stanu odboje - jsou pro film v podstatě skoro zbyeční. Další věcí je závěr který až moc okatě naznačuje další díl (i když to se samozřejmě dalo čekat). Závěřečné scény (a nejen ty) jako je transplanace srdce jsou opravdu předvídatelné a už toho patosu bylo tolik, že jsem čekal odkud někdo vyběhne s americkou vlajkou a začne s ní mávat. Co se týče herců - Bale ani Worthington nejsou špatní herci ale tady vyloudí jeden výraz, což je málo. Ani v akci nejsou klucí tak šikovný jako jejich kolegové z minulých dílů. Z problémů je vždy a spolehlivě dosane mála roztomilá holčička, která v pravou chvíli tasí z pod košilky světlici, zásobník či deonátor, čímž se v podstatě stává jednou z nejdůležitějších postav. Jestli mělo tohle být důstojné pokračování legendy tak bohužel, tím rozhodně není. Akce je povedená ale zbytek....? To, co doopravdy chybí je Arnold a nezachrání to ani jeho digitální dvojče, které ve filmu působí značně trapně a upřímě řečeno je to ten nejméně věrohodný trik ve filmu. Ale nejen Arnold, ona tomu chybí celá ta termináorská amosféra. McG totiž natočil úplně zbytečný akční film, který by pod jiným názvem mohl nadchnout, ne však pod názvem Terminátor. Doufám že si teď alespoň někdo uvědomí jaký že je třetí díl skvělé dílo - na nic si nehraje, zdravým způsobem (a s úctou) si z terminátorského námětu utahuje a je tisíckrát zábavěnjší než Salvation. Vždycky se totiž radši budu dívat na Arnieho který si po růžových brýlých konečně nasadí ty správné černé a pořádně šlápne na plyn než na jakoukoliv dialogovou nebo i akční scénu ze čtvrtého dílu. McG...zklamal si mě ale že to bude tak moc, to jsem opravdu nečekal. ()

TomStall

Ohně víc než na koncertu Rammstein, patosu jako ve filmu od Baye a nesmyslů jako v každém novém americkém teenage slasheru. Přesto se na to docela dobře koukalo, film utekl jako voda a já ho budu brát jako předletní blockbuster. Protože kdybych ho tak nebral, musel bych zamačkávat slzy při vzpomínce na Cameronovo mistrovství.. Terminátor pro mě nikdy nebyl zběsilá akční řež, ale příběhově promyšlená dokonalost, která na mě útočila plíživou atmosférou strachu z bolestivé terminace :-) A pro tuhle vzpomínku je přítomnost plastikového recyklovaného Arnieho a jeho hlášky skoro urážkou.. Pro tři hvězdičky musím přivírat oči velmi velmi.. ()

AntonG.

Spokojenost. Dostal jsem to, co jsem očekával. Tedy nadprůměrnou post-apokalyptickou akční sci-fi z terminátorského prostředí. Je sice pravda, že po úvodní půlhodince film trochu ztratí tempo, sem tam se objeví věci, nad kterými se člověk pozastaví (např mnoha(set?) tunový kolos Harvester si bez povšimnutí přicupitá k osamocené benzince v poušti (či co to vlastně bylo). Nebo třeba posledních 5 minut filmu balancuje na hraně trapnosti). A nesmím zapomenout na největší zápor - na digitálního Arnolda. Toho jsem se bál už od té doby, kdy tento nápad vůbec vyšel na světlo. No, nedívím se McG, že ještě pár týdnů před premierou nebyl spokojen s triky. Ale měl mít koule na to, aby se TS bez Arnieho obešel. Přece jenom, už není pro příběh nezbytný. Stejně jako u vetřelecké série mi přijde přílišné lpění na určité postavě s každým dalším dílem spíše na škodu z výhody se stává spíše překážkou. A tak se pro mě stalo Arnoldovo minutové cameo černou kaňkou a vytržením z koncentrace při sledování filmu. Je prostě evidentně digitální, a to asi tak na úrovni nějaké lepší počítačové hry. Jinak McG podal jednoznačně svůj nejlepší výkon ve své dosavadní kariéře a dle mého se nemá za co stydět. Bale i Worthington podávají ve svých rolích velmi dobré výkony, ostatní nejsou žádné terno, ale vyložený úlet tu není. Efekty velmi dobré (až na Arnieho), hudba ucházející a akce výborná. Takže shrnuto, podtrženo - velmi slušné akční sci-fi. Další díl by mi rozhodně nevadil. A klidně znovu s McG. UPDATE: Po pár letech jsem to viděl znovu a více méně nemám důvod nic měnit. Snad jen bych podotkl, že ta němá holčička s načančanými kudrlinkami je neskutečný kýč, je zbytečné a otravná. Že v tomhle filmu to bylo naposled, co mi Worthington přišel zajímavý a sympatický. Že Bryce Howard mi tu přišla trapná. A že je škoda, že na rozdíl od minulých dílů odsud zmizla veškerá nadsázka a humor, že se T4 bere moc vážně je občas na škodu, a projevuje se to pak třeba poněkud jednorozměrným Connorem. ()

ing.Frosty

Moc nechápu zdejší a vůbec obecnou kritiku McGho. Film je zrežírován naprosto bezvadně a to že sou ve scénáři kraviny už nepadá na režisérovu hlavu. Akční scény výborný, herci v rámci možností ucházející, příběh zajímavý, ale hold debilně napsaný. 1 scénárista je kolikrát lešpí než 5 (i když tam jsou hodně zvučná jména). Jako letní blockbuster perfektní a mrzí mě, že tolik nevydělává. 5. díl bych rozhodně chtěl vidět. Ps: Kdy už ale proboha v Hollywoodu někomu dojde, že malý děti patří do dětských filmů a ne do velkých akčňáků ? Jsou akorát zdrojem všech problému a máte chuť je zastřelit jako první. Tady ta malá holka aspoň je zticha, tak není otravná až tak moc. ()

peteq

svět skynetu je vyroben důkladně..T600,T800..harvestři,,mototerminátoři..vše precizní..akční scény-hlavně 1 půle maximum...příběh je nelogický,zmatený,popletený-nedůstojný takové sérii jakou terminátor je...hudba+hlavně zvuk velice slušné....nevím,čekal snad někdo víc?...může vůbec někdo jako McG "napodobit něco z T1,2,:?3?....já sem spokojený....ovšem 5ku bych nechal zas "zkusit" někomu dalšímu......ps:Sam Worthington pecka!!! 7/10 ()

drexik

Ať je to co je to, starý dobrý Terminátor to rozhodně není. Nemá to ty správné "schwarzeneggerovské" koule. ()

Klenotka

Já vím, že to má být jen letní zábava, ale když se u toho ani nebavím, tak je asi něco špatně. Přišlo mi to jako hodně špatně sestříhaný videoklip. Střih byl vůbec velký problém, a hlavně ten konec mě opravdu dostal (ne v kladném smyslu). To, že mám z Christiana Bala kopřivku pokaždé, když v nějakém filmu zašišlá, se mi stává běžně. Jestli si Bale myslel, že scény, kdy řve do vysílačky, jsou nějaké rozšíření role Connora, tak se spletl. Jeho "This is John Connor" mi spíš nahánělo husí kůži a jen jsem čekala dovětek ."...and I am going to kill you". Tímhle filmem se už definitivně dostal mezi mé nejméně oblíbené herce. Yelchin s Worthingtonem si očividně dělali co chtěli a film si ukradli pro sebe, což ovšem nesvědčí o nějakém hereckém umu, ale jednoduše o tom, že měli o trochu líp napsané role. Příběh neměl hlavu ani patu. Nejsem fanda celého terminátořího vesmíru, ale kdo je John Connor či Kyle Reese jsem věděla. Nečekala jsem vůbec nic, a taky jsem vůbec nic nedostala. Někomu se to určitě líbilo, to je jasné. Mně ale opravdu ne. ()

trojtmberk

Akční jízda jako blázen, která už toho s tím, co já vidím pod slovíčkem Terminator, nemá moc společnýho. Terminátorskej zašmodrchanec s cestovánim v čase atd. se v podstatě nehne dál a jen se dozvíme, co se stalo, z trochu jiný perspektivy. Akční scény by rozhodně zasloužily hodnotit nadprůměrně, ale když je tu ten štempl "Terminátor", tak si nějak nemůžu pomoct od dojmu, že sem chtěl malinko víc. ()

eJacques

Naprosto bezchybné, skvělá akce i herci... Arnie mi vůbec nechyběl a hlavně příběh skvěle navazoval a ctil na předešlé filmy... Znázornění postapokalyptické Země a atmosféra je věrná až jsem nedýchal... ()

Triple H

200 miliónov dolárov na takúto sprostosť? No nech sa na mňa nehnevajú... Film nemá ani dobrú atmosféru, herecké výkony (Bale vytrvalo udržuje jeden výraz), hudbu, vizuál (samá šeď a tma) a scenár je miestami naozaj idiotský. Ešte aj tretí diel série so starnúcim Arnoldom bol o pekný kus lepší. Škoda. ()

Vecko99

Nevím co tenhle film měl společného s předchozími Terminátory, ale chápu, že když ta série vynáší je potřeba jí trochu podojit. Přenesení děje z města do prostředí alá Mad Max bylo povedené, ale o scénaři se tohle říct nedá. Tahle pohádka se šťastným koncem (darování srdce) nebyla moc podařené a jen ze soucitu z úctu ke jménu Terminátor a za Arnolda dávám tři hvězdy. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013