Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Mr.Ripley

Neškodné. Jediné slovo, které vystihuje Salvation v rámci T-série. Nulový scénář, nulová invence co se robotiky týče, ale především, nulové sympatie k hlavnímu vůdci odboje Johnu Connorovi, jehož představitel zapomněl, že nehraje Bruce Wayna. Doufejme, že se jedná o poslední zářez co se série týče, látka jako taková je natolik vytěžená, že nemá co by nového mohla nabídnout v budoucnu. (Viděna režisérská verze.) ()

LordSnape

Celkem zklamání. Je mi jedno, že se režie ujal zrovna autor klipů kapely Korn a Charlieho andílků, ale tento film s Terminátorem v názvu zkrátka dělá celé sérii jen ostudu. Sice to všude vybuchuje jako kráva, lítaj zde lodě jako hunteři, mototerminátoři brázdí silnice, všude jsou rozbořený domy, paneláky a kovové skelety ranných zabijáků T600, ale všechny tyto krásně apokalyptické výjevy jsou prezentovány v nudném scénáři a celkově slabém ději, který i přes pár odkazů na předchozí filmy nemá s nimi moc společného. Obsadit Balea bylo dobrý, ale to by ho nesměl zastínit Sam Worthington o kterém už od začátku víte, že je vlastně... ...aniž by sám pak o tom něco... Zkrátka je to celkem dobře udělaný film, efektní triky, dobří herci, ale přeci jenom jak sám McG poznamenal je to jiný film, než ty předchozí. A možná právě proto bych už z principu do jeho názvu necpal slovo Terminator. ()

st.jim

Smíšené pocity ve mně kolují po návratu z kina. Co se týče akčnosti a vizualní efektů, tak je vše na špičkové úrovni a opravdu v dostatečné hojnosti (možná až příliš dostatečné). Scházelo mi tam to pěkné napětí a nádech ve scénách terminatora 1 a 2. Proč nedostal více prostoru Christian Bale, je mi fakt záhadou. Nutno říct, že je to škoda, protože hlavně na něj jsem se těšil (to je ale hlavně můj pocit). Na druhou stranu musím pochválit new terminatora v podání Sama Worthingtona, který svoji roli zvládnul perfektně a moc se mi líbil. Salvation je prostě nový a akční......... ()

Mrkvič

Příběh Marcuse Wrighta v podání výborného Sama Worthingtona. Příběh o terminatorech ustupuje do pozadí a není to ani moc na škodu, protože když se začne dostávat do popředí, dost upadá kvalita. Postapocalyptický svět je výborný jako vždy, až jsem si přál, aby tam místo Marcuse pobíhal Vyvolený z Fallouta. Film často připomene Mad Maxe a další podobné filmy a svou skladbou Matrix, kde také bylo sledováno víc dějovýchlinií, které se nakonec protnou. V Salvation je několik opravdu vydařených scén, jenže jsou to spíše vyjímky. Film je jinak prošpikován neskutečnýma kravinama, až se to hodně blíží pokračováním Resident evilu. Co bylo viděno, je už okoukáno. Nové věci byly buď zbytečné, nebo vypadaly spíš jakoby vypadly z jiného ne moc povedeného filmu (nemyslím tím 20ti metrový harvester, jehož scéna byla absolutně nejpovedenější a navíc měla nejlepší atmosféru!) ()

arbitr

Pro mne jeden z nejočekávanějších filmů roku 09´ bohužel nenaplnil moje naděje. Musím souhlasit již s napsanými komentáři, které vytýkají plytký scénář, slabší herecké výkony, zejména ChB, a hlavně ztrátu původního záměru tj. strach z ničícího nezastavitelného stroje. Nejvíce se to projevilo v soubojích tělo na tělo, když vidíte, že místo smrti volí robot pohazování s protivníkem je to spíše k smíchu, nebo proč ten sběr lidí a svoz kamsi do vězení, tzn. chybí prvek reality, vcítění se do děje. Ale abych jenom nehanil, vyzdvihul bych postapokaliptickou atmosfétu a kulisy, některé akční scény, hudbu a výkon mladého a nadějného Antona. Pokud se plánuje pokračování se stejným režisérem a scénáristy tak to mezi svoje nejočekávanější filmy rozhodně nezařadím. ()

Honzíno

Sequeloprequel je tady. Prvních dvacet minut = naprostá bomba. Pak všechno zapadne do průměru - šlape to, když se nemluví, když se mluví - skřípe to. Akce, jak jsme se shodli s herrbiererem, tak trochu vykrádá Potomky lidí jejími dlouhými nestříhanými záběry, ale pulzuje, tlačí na diváka, cože je podstatné. Jednoduše: Ústřední dvojice + B. D. Howard + jedno počítačové zmrtvýchvstání + hudba (Danny Elfman rulez!!) + zábavnost - plytkost - atmosféra - pouhá heslovitost dialogů - pekelně patetický a zprasený konec = průměr, ke kterému se u mě přiklání sympatie. Aspoň mě v podstatě potěšilo rádoby vypořádání se zápletkou a s časovým paradoxem. Kdo má rád zábavu a sci-fi háv, nechť závítá nejméně do kina. ()

Belbo

Nejsem příznivcem blockbusterů, ale jak jsem si tak četl všechny možné i nemožné kritiky, psaní a psaníčka, bál jsem se že to bude horší než T3, a ono ne. Sice Christian Bale je typickýy kreativní jak prkno, ale jinalk jsem byl navýsost spokojen. ()

Sonnik

The End Begins. Po brutálním traileru jsem čekal akční nářez plný červenookých plecháčů s Balem jako Johnem Connorem. Bohužel se mi dostalo naprosto nelogické slátaniny, kterou zviditeňujejen a pouze pár chuťových akčních scének. Bale je zadupaný chudák a Worthington zase přes svou důležitost nemá místo, takže oba vycházejí prakticky naprázdno. McG se snaží jak může, líznul to Transformers, Mad Maxem i centrálu Skynetu už jsem někde viděl. Bohužel na to utáhnout celý film akcí (začátek) neměl a na Salvation se bude bohužel považovat za nejhorší část T série, pokud do ní ovšem bude vůbec zařazen. Zklamání. ()

ecceHOMMO

Pravdou je že som po zhliadnutí Terminátora zostal mierne zaskočený, ale najmä sklamaný....hold čakal som veru viac....vizuálne efekty sú síce na tej najvyžšej úrovni ale......scénár samotný a tudíž príbeh samotný nemá SILU .....a najmä postráda srdce...čo je dosti paradoxné ( vzhľadom na záver )....No tak to proste býva s pokračovaniami úspešných snímkov...človek od nich očákáva viac než sa mu mnohokrát dostane ( vo vzpätnej väzbe ). ()

markuc

Tak film me uplne nezklamal, ale druha polovina je dost klise a hesla "spasne myslenky"/"kazdy si zaslouzi druhou sanci"/atd. jsou trapna, stejne jako "arogantni" vedeni, ale do podobne draheho americkeho filmu bohuzel patri. ()

st.verka

Efekty, vypracované k dokonalosti a skvělé herecké obsazení. Přesto, že to není tak docela můj šálek kávy, nenechala jsem si tento film ujít a nelituji. Hodnotím jako skvěle odvedenou práci. Líbí se mi, že film nepostrádá lidskost i nádech citu, či soucitu. Jen konec se mi zdá trochu přitažený za vlasy. ()

PeterNet

Už trojka se mi nelíbila. Zbytečně strašně moc akce a příběh smotaný k nepochopení. Výborná byla Helena Bonham Carter, škoda že nebyla využita více, mohl by to být trhák. Bale výborný jako vždy a 3D Arnold Swaiceneger byl taky fajn. Excelentní hudba Dannyho Elfmana, v některých částech jako bych slyšel některé tóny z Aronovské Fontány, či Requimu za sen. Nicméně sečteno a podtrženo, usínal jsem a nebýt dobré hudby a kdybych nebyl fanatik typu - dokoukám co načnu, tak bych sledování filmu předčasně ukončil. Chraň nás Bůh před dalšími díly... ()

Shetland

Zklamání. Tohle není pokračování známého Terminátora,ale již hodně předělané a upravené,takže ve výsledku je známé jméno použito jen záměrně. Sice efektově skutečně slušná podívaná,ale jinak čekáte na konec filmu. Škoda béčkového scénáře. ()

Mirokukii

Přišlo mi to jako hybrid filmů Válka světů (nabírání lidí do velkých konzerv), Matrix (sídlo Skynetu) a Totall Recall (mise Worthingtona). Příběh tedy (až na scénu: chyť si svou motorku) nic moc. Potěší pouze Sweet Child O Mine. "Já se vrátím" a digitální Arnie v závěru. ()

Dado

Terminator Salvation - Akčné orgie. Bohužiaľ sa však k tomuto prvku filmu nepridala ani réžia, ani scenár, ani hudba, vlastne nič, čo by film ťahalo spoločne s akčnou stránkou z priemeru. (55%) ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $200 million // Tržby USA $125,322,469 // Tržby Celosvetovo $371,353,001 // Otváraci týždeň $42,558,390 // Tržby DVD $29,810,618 ()

honza7

mno... jak bych začal.. Byl jsem zhýčkán a po dlouhém psaní absolventky a učení se na první zkoušky jsem se rozhodl pustit si Terminátory. Začal jedničkou, ze které mi i po několikáté běhal mráz po zádech. Pokračoval dvojkou, která je naprosto dokonalá a chtěl skončit trojkou, která je... nebo byla nejslabším terminátorem. Po shlédnutí tohoto dílu, je pro mě trojka osvícení. Je to nuda... děj to nějaký sice má, ale takřka k ničemu. Chvíli člověku trvá se zmapovat v ději a dialogy nejsou zrovna světoborné. Nenechalo to na mě dojem. Velké plus dávám snad jen dvojníkovi Arnieho, který mě velmi příjemně překvapil ()

filmmovier

Měl jsem vysoká očekávání, místo toho jsem vysoce zklamán. Bale, Worthington a Helča Kártrů jsou sice vynikající herci a tady jim to šlape, ale bez Arnolda to není ono. Neříkám, že když není Arnold, není ani Terminátor, třeba seriál fungoval celkem slušně, ale tohle se prostě nepovedlo. Příběh o ničem, jsem rád, že jsem to před pár minutami dokoukal a už se na to asi nikdy nepodívám, protože i když akce šlape celkem slušně, jen o tom to není. Sice je na pohled všechno perfektní, ale ten příběh je vážně hodně slabej a do původní trilogie to má pořádně daleko, Salvation je jen slabý odvar, s atmosférou, která mohla působit cele, ale působí jen polovičatě, post-apo ale vypadá dobře, nicméně si myslím, že ten film to taky nezachrání. Ovšem netvrdím, že je to nějaký vyložený odpad (od toho tu jsou jiné stupně hodnocení), na ukrácení času je to dobré a jako rozvinutí terminátořích znalostí je to přímo nutnost. Takže za 50% a doufám, že to velké "Genesis" bude mnohem lepší. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013