Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Šimpy

Jsem rozčarován. nevím, jestli hodnotit za 3 nebo 4 hvězdičky. tak si to shrňme. Film není špatný, efekty jsou slušné, pointa překvapivá, má to však několik ale. Tím prvním velkým je samotný John Connor, ktreý sice vypadá jako ten správný drsňák, co válčí proti strojům, lae v průběhu děje se dozvídáme, že je to vlastně hroznej tragéd. Neustále si pouští máminy nahrávky,a pořád koumá, co má vlastně dělat. takhle rozpačitou postavu jsem dlouho neviděl. Ne, že by Christian Bale špatně hrál, spíš je jeho postava naprosto špatně napsaná a v motivacích je velmi rozmělněná. A teď pozor, budu trochu SPOILEROVAT. Největším překvapením tak je postava Marcuse, ktreá má slušně vytvořený příběh a je perfektně zahraná. Proto nechápu samotný závěr, kdy se Marcus obětuje v zájmu přežití Johna Connora. Myslím, že pro hnutí odporu by byl mnohem užitečnější než samotný Connor. Ten si navíc podřezává větev (aspoň pro mě) v okamžiku, kdy nechává střílet po té kočce, co uteče spolu s Marcusem. Za A) mu musí být jasné, že to nejsou nepřátelé, protože ona se nemůže jako člověk přidat na stranu strojů, za B) je to plýtvání munice a za C) dělá při tom takový kravál, že to musel slyšet Skynet až v Číně. Ale abych jenom nehanil, potěšil mě comeback T-800, nikdy nevypadal líp. Pak jsou tu scény, které přímo odkazují na původní scény z prvních filmů (a tím nemyslím pouze I'll be back nebo Blíží se bouře). Jsou v podstatě fajn, ale narušují vyprávění. No to radši nebudu zmiňovat scény a efekty, které jsou snad přímo vytaženy z vesmíru Transformers. To už není na světě originalita? Takže už vím, jak budu hodnotit. Tři hvězdičky, bohužel. ()

Plangi

Musím se přiznat, že ke třetím a dalším pokračováním přistupuji předem už se značnou skepsí. Letos mne rozčarovalo už jedno pokračování sci-fi/ fantasy ságy v podobě Worverina. U Terminátora jsem doufal v lepší výsledek a překvapivě dopadl nad má očekávání. Děj není žádná sofistikovaná lahůdka á la T2 a bez osobitosti Cameronových „Téček“ se rejža McG pustil do ryze „svojí“ atmosférické zábavné akční jízdy post-apokalyptické budoucnosti roku 2018. Právě atmosféra je to, co film dělá o mnoho zajímavějším, než jeho předchůdce režiséra Mostowa. Dost srovnávání. Scénář neoplývá žádnými zázraky, ale zase není vysloveně špatný…těch avizovaných scénáristických kiksů tu vůbec nebylo moc a NTP momenty se dostavily tak maximálně v podobě závěrečné „srdeční“ záležitosti a digitálního štěku pana guvernéra. Nezbývá než být nasraný jen sám na sebe, že jsem na T4 nešel do kina, protože za ty akční scény na plátně bych dal cokoliv. T4 je dost dobrý sequel (nebo prequel?...čert se v tom vyznej), který překvapivě funguje i jako samostatný film. ()

Ice123

Hmmm tak McG totálně zmrvil název Terminátor na úplný brak, chudák Cameron takhle zkazit jeho legendárního Terminátora... Ikdyž se Christian Bale snaží tak to ale nestačí a skutek utek.... doufám jen, že slogan The end begins neznamená že to bude pokračovat (tedy alespoň ne v produkci McG) to by se pak mohl fenomén stát jen zapomenutí hodnou fraškou.... ()

WolfR

To, že byl děj přenesen do budoucnosti, se mi velmi líbí. Navíc se mi dost líbí design nových strojů a taky výprava filmu. Ale, co se mi vůbec nelíbí, jsou herecké výkony tedy až na Worthingtona a Yelchina. Navíc ve scénáři je plno nedostatků a film je celkově špatně zrežírován. Například jsou tam jisté kiksy, když tedy beru v potaz předchozí filmy. Například Kyle Reese v T1 říká Sarah, že lidé mohou vycházet ven jen v noci. Kyle Reese z tohoto filmu tvrdí přesný opak. A takových kiksů je tam spousty. Ale když už nic tak je to excelentní akční film. Jinak digitální Arnold potěší. Na závěr bych chtěl říci, že bych moc chtěl vidět i Terminátora 5. Ovšem musel by ho natočit schopný režisér a atmosféra by měla být mnohem temnější. ()

mortak

Pokud se vezmou jednotlivé akční scény, tak je to docela zábava. Všechno ostatní je průšvih. Jeden by čekal, že ve světě ovládaném stroji bude fungovat logika, ale opak je pravdou. Tak nesmyslný film neviděl. Bale a Worthington pronášejí dvě hodiny s kamennou tváří pitomosti na kvadrát,a Skynet je tak na úrovni ZX Spectra, možná i níž. ()

bartias

Na velkolepé výpravě a dokonalých tricích je vidět, že čtvrtý filmový Terminátor měl zdaleka nejštědřejší rozpočet. Narážky a proslulé hlášky ho krásně napojují na předchozí díly série, dvě z akčních scén vypadají jakoby Neil Blomkamp konečně natočil Halo a Kyle Reese je prostě skvělý. Anton Yelchin ho hraje vynikajícím způsobem, takže se neztratí ani v nelehké konkurenci. Sam Worthington je ocelově charismatický a Christian Bale samozřejmě taky, i když jeho projev “jedna myšlenka – jedna věta” začne dříve nebo později otravovat. Je sice poznat, že McG není tak talentovaný režisér jako James Cameron, přes logické díry ve scénáři by si ale tenhle film neměl nechat ujít žádný fanoušek Terminátora – už kvůli té jediné scény. ()

SeanLSD

Film, ktorému absolútne chýba vnútorná, vonkajšia i väčšina ostatnej logiky, je aspoň skvelou zábavou. Okrem nej však nemá nič - a už vôbec sa nevyplatí porovnávať ho s Cameronovým vizionárstvom. Pokiaľ viem, ešte nedávno sa ako spoluscenárista uvádzal Jonathan Nolan, jeho neprítomnosť u výsledného diela naznačuje, že producent chcel tak trochu slabomyseľný príbeh bez hlavy a päty. Škoda, škoda, škoda, škoda, že máme napokon namiesto uzavretého epického príbehu iba zopár epizód z blízkej a depresívnej budúcnosti v podobe postapokalyptickej akčnej zábavy, kde môžete dať stroju, ktorý zničí veľkomesto ako detskú stavebnicu, päsťou po papuli. ()

KatanaCZ

Proč všechny ty rozpaky o tom, že film není důstojný nástupce, že McG měl zůstat někde u reklam, že kdo viděl trojku nebude se bavit....blbost, já jsem fanouškem serie Terminator a musím říci, že jsem se pobavil opravdu slušně. Je sice pravda, že už to není to co bývalo, ale to většina novodobých pokračování (např nové bondovky...). U akčních scén mé srdce zaplesalo, kamera je tak dobrá (např scéna kdy je Bale ve vrtulníku a padá), že mě doslova kovala do sedačky. Líbil se mi i příběh, postapokaliptické prostředí z toho čiší všemi směry. Je tu sice několik nesrovnalostí a klišé, lae komu to vadí?? Já nehledám ve filmech nějaká moudra, buď se mi to líbí nebo ne a tohle se prostě povedlo. A řekl bych, že je to mnohem lepší než 3 (a to zde byl Arnie :D).... ()

reky

Jistě, nelogičností je spousta, záleží na tom, zda je člověk přejde (ono jich totiž i v předchozích dílech bylo plno), nebo bude rejpat do každý maličkosti, pak chápu, že bude zklamanej. McG bych toho opravdu moc nevytýkal, režie snímku je vydařená, ať už se jedná o akční scény (vrtulník, honička s kamionem), či celkovou stylizaci. Film kromě akčních scén jednoznačně táhnou herci, Bale hraje však kupodivu tak trochu až druhé housle, Worthington je lepší, ona vůbec jeho postava představuje možná 50 % potenciálu filmu a dějová linka, která se jí věnuje, mě bavila i víc než samotná válka proti strojům. Fanoušky série ?potěší? i četné odkazy na předchozí díly (ono je zde i plno věcí, které mi připomínaly jiné filmy, zda to byl záměr, nevím - za všechny Válka světů, Vetřelci) jako je tomu v případě detailního záběru na chodidla T-800 při stoupání po schodech nebo v případě hrajících Guns N´ Roses v "chytací" scéně. To byl taky jeden z mála momentů, kdy jsem si všiml hudby, jinak je docela nevýrazná. Suma sumárum - povedený akční film, u kterého se vyplatí příliš nesrovnávat především s prvním a druhým dílem a spíš si užívat akční scény či herecké výkony. Škoda toho patetického závěru, napadá mě několik způsobů, jak film zakončit jinak. I ta T-800 v továrně vydržela nějak moc (pokud srovnám s tím, že v T-1 šel Arnie v baru Technoir po pár ranách z brokárny alespoň na zem...) 75%------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ... to jsem psal po návratu z kina. Dnešní pohled už je podstatně střídmější a kritičtější. Nejen, že mě film už tolik nebavil jako celek, ale trhliny ve scénáři a různé nelogičnosti mi tentokrát vadily o dost víc. Totální popírání fyzikálních zákonů bych ještě přešel, scénář s výhradami také, ale to - opět analogie v Vetřelcema (konkrétně se 4. dílem) - že jsou terminátoři a vůbec stroje často degradováni na plecháče s IQ mikrovlnky neskousávám. Příklad? celá pasáž v továrně na terminátory, kdy si T-800 (podle dřívějších dílů mimořádně efektivní zabiják) se svým primárním cílem Connorem hraje na Rockyho a Ivana Draga namísto jednoduchého zakroucení krkem, atd. atd. Tohle prostě jako velký fanda předchozích dílů (ano, i trojka se mi zdá lepší než Salvation) nestrávim. ()

okkac

Šel jsem na to s očekáváním, že budu zklamán. Ano, určité zklamání tam bylo, ale že by to bylo tak špatné, jak to některým připadá, to zas ne. Výtky vůči McG bych neměl - ten film je v podstatě jedna dlouhá výborná akční jízda. Co mu hodně podráží nohy je velmi špatný scénář, nad kterým se raději nerozmýšlet, protože pak je to čím dál tím horší. Plus ještě snaha producentů o nižší rating, což vedlo k celkem očividnému prostříhání (scéna s Moon Bloodgood jest toho zářným příkladem). Takže doufám v nějakou director's cut unrated verzi. Kdo čekal cameronovský přístup musel být naivní. Zkrátka vypnou mozek a bavit se. Ty 4* jsou sice slabší, ale na 3 to není (7/10 přesně). Doufám v pátý díl, klidně opět s McG na režijní stoličce, ale s mnohem lepším scénářem (nemohli by třeba hezky poprosit Camerona?). ()

tom88

Konečne sme sa dočkali štartu novej terminátorovskej trilógie. Očakávania boli vysoké a po odchode z kina mi film prebiehal v hlave znovu, no bol som čiastočne nadšený a čiastočne sklamaný. McG nebol samozrejme najlepšou voľbou, ale určite neurazil a odviedol si kus roboty, ktorú treba oceniť. Dokázal to hlavne v akčných scénach a tých bolo v T4 naozaj požehnane. Scéna s veľkým Harvesterom aj mototerminátormi bola dychberúca, ale potešila najmä úvodná akčná scéna kde útočili ľudia a následný príchod Johna Connora, ktorého Christian Bale zahral síce dobre, ale tentokrát bol asi naozaj prekonaný a to novo vychádzajúcou hviezdou Samom Worhingtonom. Sam zahral svoju úlohu Marcusa Wrighta výborne, veril som mu všetko. Scéna s digi Arnoldom bola síce pekná, ale jeho face bol na scéne naozaj prikrátko a naozaj bolo vidieť, že bol robený počítačovo. Škoda, že ho Connor s Wrightom tak skoro odrovnali. Objavil sa aj (dobre hrajúci) Anton Yelchin v úlohe mladého Cyla Reesea. Postapokalyptická budúcnosť je znázornená perfektne, takisto sa tvorcovia pohrali. Púštne výbuchmi zničené prostredie pridávalo na pomerne slušnej atmosfére, ktorej ale chýbala temnota. Slabší bol však scenár, ktorý určite nie je premakaný, takže slabší a nerozvinutý dej bol určite sklamaním pre každého. Samozrejme pre radového diváka, ktorý sa chce len pobaviť to kráľovsky stačí. Ďalším mínusom bola slabšia hudba, s ktorou sa Danny Elfman mohol viac potrápiť. Inak zvuky použité vo filme boli skvelé, napr. tie ktoré vydávali roboty a stroje všeobecne. Výborná bola taktiež kamera a celková vizáž filmu. 200 miliónový rozpočet bolo určite vidieť, no škoda že tržby narastajú pomalšie. Od filmu nie je treba čakať priveľa a taktiež nečakajte Cameronove kvality, ale ako začiatok novej trilógie je to určite dosť nadpriemerné a nebyť slabšieho scenára bol by T4 jedným z filmov roku. Dúfam, že pokračovanie na seba nenechá dlho čakať, ale tentokrát by som privítal iného režiséra a zmenu scenáristov. P.S. Len v kvalitnom kine na veľkom plátne a s poriadnym zvukom si túto monštrozitu užijete naplno. 75% ()

daEmoNickY odpad!

Buh je mrtev! At zije trzni ekonomika. .... Maly krok pro divaka, velky skok pro kapitalismus. Neco podobneho jsem urcite videl nejenom ja, ale i vy. Na Youtube se urcite akcni sceny najdou. ()

Deyw

Jeje..Když jsem viděl uvodní titulky tak sem byl docela zděšenej...začátek taky nic moc...Až když se film přesunul do Akce..to bylo něco..víc ohně sem snad nikde neviděl...možná jenom na konzertu rammstein při songu feuer frei...akce je super...terminátoři jsou super..efekty jsou super..sakra jako akční film je to bomba..ale jako terminator nevim..snad celej film mi přišel jakoby byl bez hudby...kromě pár scén..hlavně ta jak Bale (connor) lákal terminátory na signál..to mě potěšilo stějně jako tak hláška "já se vrátim" a digitální Arnold. ztěch 115 min co film trvá sem se ale vůbec nenudil a těšim se na pokračování (jestli nějaký bude :-)) ) neni to vůbec špatnej film..je to docela bomba..u mě takových 84% takže dávám 4hvězdičky :-) ()

Noviik

Těšil jsem se a čekal jsem velkolepý návrat k trilogii Terminátora, nejlépe navázání na geniální dvojku. Nedočkal jsem se. Je to nadupaná jízda explozí, střílení a řvaní. Příběh, nebo alespoň hlavní linie se totálně ztrácí, je-li zde nějaká. Začátek vypadá hodně dobře, tedy dokud tich výbuchů nemáte až pokrk. V sídle skynetu se toho vlastně nic moc neděje, kromě toho, že se dočkáte Arnolda, který se totálně z ničeho a bez jakéhokoliv většího důvodu objeví, nejde zničit, pak se zase vytratí. Souboj T-800 a Johna Connora vás trochu dostane do atmosféry velkých závěrečných bojů starých dílů, ale to je vše. Závěr s operací na poušti dává najevo, že tím to celé nekončí. Snad to nebude velká chyba. Co se týče herců, tak Christian Bale nijak nevyčnívá, je to prostě postava Johna Connora a tím to hasne, prostě průměrná role, která nijak nenadchne. Anton Yelchin překvapil a pro mě osobně vypadal lépe než samotný Bale. Potěšila mě i rolička Heleny Bonham Carter. Každopádně zklamání ze strany Terminátorova pokračování a příjemné překvapení ze strany McG a hlavně celé hudební režie. ()

sir-dave

Tohle měl být Terminátor 3, a ne ten úlet od Mostowa! Možná, že Salvation ignoruje trojku, ale kdo by to neignoroval, když to stálo za nic. Tohle je konečně po dvojce pořádný Terminátor a nevím co proti tomu každý má. Sice, když se podívám dozadu, tak to byl takový "Road trip Marcuse" ale scénař byla jediná vada. Salvation má povedené odkazy na jedničku, kdy např. Kyle Reese zachránil skoro stejným způsobem Sarah Connor a zde Marcuse. Pojď se mnou, jestli chceš žít. Nebo když John Connor popisuje v jedničce odvody lidí do skynetu a zde je to skvěle ukázano. Atmosféra celého filmu je parádní a prvních snad 50 minut napjatě sledoval akcí za akcí. Christian Bale mi tady sice přišel trochu nemastný neslaný, ale Sam Worthington coby Marcus ho tady důstojně zastoupil a byl to pomalu jeho film. Dobře mu sekundovali Anton Yelchin a Moon Bloodgood a k čertu s Arnoldem :) Na scénaři měli více zapracovat a bylo by to :) 85% ()

Sabrewulf

Ostuda série. Ano, ještě před návštěvou kina jsem se snažil úplně odprostit od mého postoje, že Terminátor bez Arnieho není Terminátor, ale nepomohlo to..... Čekal jsem aspoň pořádnou řež lidí s terminátory, ale ne - oni se zase museli snažit o nějaký scénář a zvraty. Scény s Marcusem a tou ženskou mě víceméně nudily (vidíte, ani její jméno se mi nevrylo do paměti - i když to Marcusovo taky ne, to jsem si vzpoměl, když jsem projížděl očima komentáře). Už z reakcí ostatních jsem byl připravený na to, že tento film bude prošpikovaný nelogickýma blbostma, ale až takhle....... taky si jednu přihodím: Connor nedaleko velitelství Skynetu odpálí bombu: "tohle je přiláká". A v mžiku přiletí ze základny jeden ze strojů. Connor ho zničí raketou, přičemž následuje další výbuch. Tohle už nikoho dalšího nepřiláká, Skynet se na svůj vyslaný a zničený stroj úplně vysral, takže si Connor v klidu a míru odjede v džípu.... Tím, že ty blbosti byly na každém metru čtverečním a bily do očí, tak nejen že přebily klasický postoj "je to blbost, ale dobře se na to kouká" (i když zas tak moc tam toho ke koukání nebylo), ale hlavně degradovaly celou sérii. Abych byl aspoň trochu objektivní, dávám dvě hvězdy, každopádně nejradši bych tomu vrazil co nejmíň, abych modrým čtverečkem oddělil tenhle film od "červené" série. A ještě něco: Terminátor bez Arnieho není Terminátor. ()

sator

Za Arníka * navíc :-)................. takže *** a půl,.................... abych nebyl sketa, na TERMINÁTORA z r.1984 to (!!!) nemá ani omylem... ()

Radiq

Full of shit. Jó, je to plný hroznejch sraček. Začněme malou němou holčičkou, přidejme stroje ve vodě, na vzduchu a třeba ty motorkářský, k otmu ten pitomej, leč pro stroje asi vychytralej plán s infiltrací, odpálení atomovky z vrtulníku, kterej si normálně odletí nebo transplantace stdce bez lékařskejch podložeností. Čím víc se blížil závěr, tím horší to bylo. Akce by se dala pochválit, kdyby nebyla místy moc přehnaná, ale nebylo to ještě třeba tak přehnaný, jak v Mission: Impossible, protože tohle je přeci jenom sci-fi a dá se leccos překousnout. Snaha byla, ale štěstí si za to nekoupíš. ()

stOKYi

Nekonečný príbeh terminárotov pokračuje. Zdá sa mi že existuje veľké množstvo príbehov ktoré dokážu čerpať z tohto námetu. Ten kto vymyslel svet SKYNETU a terminátorov sa musí riadne nabaľovať s každým uvedeným filmom do kín. Raz sme v prítomnosti, raz v budúcnosti potom Connor nieje taký dôležitý ako by sa najprv bolo zdalo a stále dookola. A určite ešte budú dáke filmíky . Mne sa ale T. Salvation zdal byť o dosť lepší ako Termináror 3, ktorý bol už len tak na uzatvorenie kapitoly z minulosti, čo podľa mňa už vôbec nebolo potrebné. A ako ináč aj tu sme sa dočkali záverečného a naivného boja proti terminátorovy ktorý sa mi dosť podobal boju v jednotke, alebo dvojke?? Teraz si už nepamätám. Ale dejovo sa mi to zdalo byť oveľa pútavejšie a napínavejšie ako 3. diel. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013