Skins

Velká Británie, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(7) / Epizody(61)

Crybaby

Život teens v Anglicku. Príliš ma to nezaujalo, nie je sa nad čím zasmiať a prvý dojem z hlavných postáv nie je príliš dobrý. Snáď sa to ešte rozbehne a zmením názor. ║Po 1. diely║ ()

Hruskovice

Anorektická pesimistka, pohodářskej vyhul, zakřiknutej panic, chytrej mentál, slušná děfka, úchylnej islámista, sympatickej buzík, těhotná trombónistka a pár dalších tvoří skupinku anglických studentů, kteří si buď samy nebo kvůli náhodě podělají své životy. 1. série - problémy dospívajících studentů odlehčené trochu úchylnějším humorem - 2. série spíše nával problémů, které způsobují další problémy. Předčasně rádoby dospělí hrotí své problémy tak, že mi to příjde až komický, pochybuju, že by se nešla taková parta mezi 16-18 rokem, kteří by odpovídali aspoň částečně této seriálové sebrance. Avšak najde se nemálo vtipů, situací a morálních poselství, které z toho to dílka dělají celkem dobrou podívanou. Oblíbené postavy: Chris, Sid, Jal za mě zatím 3,85/5 ()

jegros

1. a 2. serie (prvni generace) naprosto TOP. prvni dil je dost odlisny od zbytku serie (generace) a malem me odradil - udrzel me Mad Twatter PhD. :). zbytek prvni serie je prijemne predstaveni osobnich pribehu a priprava na pozdejsi udalosti. druha serie posouva tuhle partu na jiny level. vetsinou cistokrevne drama, komedialni prvky maji horkosladkou prichut a osudy hrdinu jsou opravdu "fucked up". casem si asi pustim dalsi dily, hlavne kvuli Effy, ale ne hned, ne hned, tohle se musi vstrebat. ()

anetd1

První generace Skins mi vyloženě prostřelila díru do hlavy. Osobní příběhy si zachovávají určitou různorodost a i když nemají všechny stejnou jiskru, krásně do sebe zapadají. Drobné nedostatky spolehlivě zachraňuje britské prostředí a Joe Dempsie, který si opět jednou zasluhuje všechny moje sympatie. ()

Drozdo57

Pozrel som si polku prvého dielu. Myslel som si, že to bude tupý teenage seriál, kde každý rieši iba kedy príde o panictvo. Vypol som. Začal som znovu pozerať kvôli Kaye Scodelaralarolio. A ostal som kvôli zaujímavým postavám a príbehom. Tak ako väčšina ľudí, aj ja odporúčam prvé dve série s pôvodnou generáciou hercov. Jediné, čo mi vadilo bolo, že asi nikde na svete neexistuje 10 mladých ľudí, ktorým by sa dokopy udialo toľko bordelu. Jednoducho občas bola cítiť tá snaha o drámu za každú cenu. A tiež každá z postáv predstavovala určitý archeotyp, ale u väčšiny dotiahnutý až príliš do extrému. Občas to balancuje to na hrane absurdnosti. Napr. Cassie je až príliš veľký magor a Chris príliš veľký bordelár a Sid príliš submisívny. A tak sa mi najviac páči postava Jal, ktorá má skutočne normálne problémy dospievajúcej ženy a chová sa úplne normálne ako dospievajúca žena. Napriek tomu som na konci druhej série mal pocit, že sa lúčim so skupinou ľudí, ktorých poznám. Tretia séria vo mne začala vyvolávať dojem klasických prcičkovských komédií, iba bez humoru.V polke som prestal pozerať. Hoci Effy získala v podstate hlavnú rolu, jej postava sa zmenila a prestala byť absolútne zaujímavá. A žiadna iná postava ma nezaujala. Ďalej neviem, čo sa dialo. TL; DR Pozrite prvé dve série. 15 ročná Effy je jailbait. ()

Bytchaz

První generaci - tj. první dvě sezóny - hodnotim jednoznačně za pět. Skvěle napsaný postavy, VÝBORNÝ herecký výkony, zajímavej příběh a originální forma vyprávění, kde má každá postava "svojí" epizodu. Někdy to sice bylo daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale bavil jsem se a to je hlavní. Vtipný, depresivní, kůl a na míle vzdálený teenagerovskejm počinům typu American Pie. Plus naprosto dokonalej soundtrack. Doporučuju. ---------------------------- Třetí sezóně se obloukem vyhněte! Dementní zápletky korunovaný příšernejma hereckejma výkonama. Tohle že je od stejnejch tvůrců, co stvořili první dvě sezóny?! Hodnocení je za první generaci. ()

ftw

Mezi filmama a seriálama si nejvíc vážím těch, který mě přiměly se nejakým způsobem zamyslet. Dokázaly to např. 2001: Vesmírná Odysea, Stalker, Solaris a Battlestar Galactica, ale vždy to bylo o věcech, které se přímo nepromítaly to mého života jako teologie nebo lidská přání. Vzhledem k tomu, že patřím do cílové skupiny pro tento seriál, tak mě Skins donutily přemýšlet o mém každodením životě a v důsledku toho jsem přehodnotil některé priority v mé dosavadní existenci. Na seriál obdivuhodné, takže zasloužených 95%. EDIT: Pět hvězdiček pouze za první dvě série. Třetí je jasnej ODPAD. ()

MarryW

Drsné, provokotaviní, naprosto otevřené, zábavné a uchvacující...jenom jeden díl nestačí. Pravda, třetí série se veze na popularitě těch dvou předchozích, hodně se opakuje a ani výkony herců už nejsou tak přesvědčivé jako u těch v prvních dvou řadách. I tak se to ale ještě dá zvládnout. Jediné, co mě na tom překvapuje je to, že to natočili zrovna Britové... ()

Agent Orange

To co začalo jako svěží a neokoukaná podívaná se s každým dalším dílem měnilo ve větší a větší zklamání...tak tudy né přátelé... ()

mirka26

1. a 2. generácia - nesympatické postavy, preto som to nepozerala. 3. generácia zatiaľ vyzerá sľubne. Po 3-och dieloch: som nadšená. Teenagerská dráma nielen pre teenagerov, a asi hlavne nie pre teenagerov, ktorí sledujú americké blbosti typu oc california a počúvajú lady gaga. Treba vidieť. Žiaľ po piatich dieloch nastáva mierne sklamanie. Nenávidím seriály, kde vystupuje určitý typ postáv. A taká sa dostavila v štvrtej a piatej časti. Aj zaujímavosť príbehov upadla. ()

punka27

2.séria_Anglického seriálu som sa kúsok bála, keďže veľmi neobľubujem britský humor, na moju radosť som zistila, že o to v tomto seriály nejde. Riešia sa tam problémy problémovej mládeže. Rozvody, láska, drogy, sex, túlanie ulicami, party.. to ja môžem ;-) update_.. šesť sérií a jediné čo mi vadí je dĺžka... chcem hneď veľa veľa častí... ()

Fenri

S tímto seriálem jsem otálel velmi dlouho. S prvním dílem jsem měl pocit, že to je další "get laid" teen komedie. Ovšem hrubě jsem se mýlil. Seriál se nesnaží být za každou cenu komedií(herci ze sebe chrlí spíš zvratky než vtípky), naopak je to velmi zajímavé a drsné drama. Ačkoli je to místy jaksi přehnané, pořád je tam cítit pach reálné krve a potu. Postavy jsou naprosto skvěle propracované a zahrané. Každý má své pro a proti, každý se během seriálu mění. Člověka to vtáhne a dokáže se do postav vžít. Každý díl je z pohledu jiného člověka, což nám dává dobrý pohled na celou skupinu. Celé se to týká mladých lidí, co pořádně "neví do čeho píchnout", neví co s životem, neví co se svými city. A tak více méně společně tápají za pomoci alkoholu, drog a sexu. A ačkoli si užívají spoustu zábavy, nakonec jsou to hlavně oni, kdy si navzájem(nevědomky, naschvál nebo z blbosti) ubližují. Zvláštní jev v seriálu - když se začíná všechno dávat do pořádku, stane se něco naprosto náhodného a nečekaného, co posere všechno ještě víc. Celé je to podpořeno asi nejlepší hudbou(která navíc vlastně hraje neustále), kterou jsem kdy v seriálech viděl - včetně úvodní znělky. Tolik k první generaci. Druhá totiž splňuje to, co jsem od Skins čekal po prvním díle. Necítím tam tu atmosféru z prvních dvou sezón. Je to strašně nucený, umělý. Občas se to snaží dostat do nějaký komický roviny, což ale Skins vůbec nesvědčí. Navíc výběr hudby už je horší, i když pořád se tam dají navíc dobré kousky. Doufal jsem, že aspoň postava Effy mi tam trochu připomene tu starou generaci, no nestalo se, je to zkrátka jiný. A rozhodně horší. Vztahy jsou méně propracovaný, navíc už se postavy nechovají jako skupina mladých lidí, kteří se navzájem ovlivňují, ale jako horda nafoukanců, kteří se potkávají. Už to nejsou Skins a proto hodnotím čtyřmi hvězdami jen první dvě sezóny. EDIT: po dopsání komentáře jsem si řekl "Fuck it" - a zvedl hodnocení na 5. Skins si je (asi) zaslouží. //Co mne štve je to, že místo toho, aby se Skins vysílali také v Česku, natočíme si vlastní verzi 4teens, která nejenom herci, hudbou a kamerou Skins nešlapou ani po paty, ale celkově ty příběhy a zpracování jejich osudů se nedá srovnávat... ()

Oewi

Těch 5 hvězdiček, kterými hodnotím tento seriál, patří prvním dvěma sériím. Nejdříve jsem si myslela, že to bude jen nějaký nesmyslný seriál pro teenagery, ale opak je pravdou. Působivé. Třetí série s novou partou ještě budiž, ale co má proboha znamenat ta čtvrtá??? S vypětím všech sil a znechucením jsem ji právě dokoukala, s každým dílem doufaje, že hůř už být nemůže a že se to zas pozvedne, bohužel tvůrci dokázali, že to hůř jde - trapné, přehnané, ubohé. ()

deathmoon

Seriál,ktorý zaujme svojou originalitou, charaktermi, náhľadom do života každej postavy.. Prvá generácia ma najprv veľmi nechytila, no netrvalo dlho a zažrala som sa do deja tak, že som to nemohla prestať pozerať. Druhá generácia bola zo začiatku pre mňa šokom, tvrdohlavo som sa nechcela rozlúčiť z postavami z prvej série,no časom sa to vrátilo do starých dobrých koľají. Na konci som si uvedomila, že ma bavila viac ako prvá generácia. Začiatok tretej generácie ma celkom bavil, výborná Franky to odštartovala a séria bavila do konca. No musím vytknúť, že podľa môjho vkusu plynula tak nejak bez zvyčajnej "skins šťavy". Po opätovnom zhliadnutí prvej a druhej generácie pridávam hviezdičku. Tento seriál je naozaj výnimočný. ()

JackWalters

Takže jedeme: První dvě série, začíná jako komedie, to se nám pomalinku vytrácí a stává se nám z toho silné drama. Druhá série nám nechává původní postavy a začíná to být smutné, i díky smrti jedné z nejoblíbenějších postav. Třetí série začíná být komediální, už s novými postavami. Tvůrci dokázali vytvořit nové postavy, které jsou sice zcela odlišné od už tak dost zajímavých postav první série, ale stále si drží hloubku a zase z toho máme napínavé drama, kde se sice řeší všední záležitosti studentstva, ale je to vyprávěné hezky napínavě. Čtvrtá série je taková hořkosladká, ale postavy které milujeme nám zase zmizí a nahradí je další hromada postav, zase odlišných, ale celá série začíná být plytká a nezajímavá. Ale rozjede se nám to ke konci... A dokonce i jinak neschopná Modrá Dakota si našla roli ve které nevadí že vypadá jako chlap. Takže, nemá cenu vypisovat za co dávám kolik hvězdiček, prostě pět a hotovo ()

suzuk

Tak tenhle seriál mě dostal, výbornej soundtrack, neokoukaní herci. První generace byla moje nejoblíbenější - neokoukaný nápad s tím, že každý díl je pojmenovaný po někom jiným. Druhá generace mi přišla o trochu horší, ale pořád tam byli dobří herci. 3. série byla asi zatím nejhorší, ve 4. se to zase zvedlo. Když jsem si ale oblíbila všechny postavy, tak mě skončily další dvě série a já vážně váhám, jestli si mám tu další vůbec pouštět a koukat se na třetí generaci. Co mě na seriálu štvalo bylo to, že nebyly série dokončené a já se už nedozvím, jak to s mýma oblíbenými postavami skončilo. ()

dthwinter

Modernější, dekadentnější, zábavnější a hlavně promyšlenější 90210. Nebo to jsem si alespoň myslel po prvních dvou sériích, za které jsem dal 4*, ale po shlédnutí třetí série a nástupu nové generace upravuju hodnocení na 5* a už ho nejspíš nezměním. Ze skins se stal úplně jiný seriál, to není pouze druhý dech. Možná to má co do činění s tím, že čím déle se člověk dívá na seriál (zvláště bez týdenních a sezónních přestávek), tím více se mu líbí. Ale najednou mi to přijde jako vynikající tennagerské drama s opravdu zabijáckými hláškami a už mi nevadí ani ta nadsázka a někdy zbytečné vyostřování situací. "Povzbuzen svým úspěchem jsem se rozhodl zasvětit svůj život formování mladých mozků zítřka. Jen abych pak objevil, že žádné mozky nemají, jen jemně hrkotající věci mezi ušima. 90 % ()