Skins

Velká Británie, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Série(7) / Epizody(61)

krumpac007

První 2 sezony: Asi nejlepší seriál o mladých. Po dokoukání trochu depka. (trochu větší?). Rozhodně to není nic na styl American pie, ač se to možná po prvním dílu tak může jevit... ()

annickka

1. série téměř 5*, druhá už malinko horší, ale o něčem svědčí už to, že jsem konec druhý série, tzn loučení s postavami, obrečela jako želva... Po zhlédnutí střetí série dodávám, že nový postavy vytvořily totálně jinej seriál, postavy maj trochu jiný trable, ale jsou skvěle vybraný, věichni herci jsou dobrý. Čtyři hvězdičky seděj na všechny tři. ()

Dennis.16

Nenápadný seriál o anglických teenagerech, který je plný sexu, násilí a drog. A proč to je tak dobré? Inu protože postupem času seriál rozvíjí jednotlivé postavy, zažíváte s nimi situace možné (někdy i těžko uvěřitelné), až si po shlédnutí pár dílů uvědomíte, že jsou vám jejich osudy něčím blízké. Bohužel po dvou sezónách se generace postav mění, a i když i třetí série má co říct, na svého staršího "bratříčka" nemá... ()

Mathiue1994

Když nebudu brát v potaz jak moc je tenhle seriál nereálný. A že je snad více nereálný než Heroes!!! Tak stejně nemohu dát více než 3 hvězdy. Samostatné první 2 řady byly dobré. Všichi herci hráli výborně a byli příjemní. Hudbě nemůžu absolutně nic vytknout a celkově to prostě bylo něco nového. Pak nastoupila řada 3. Tady začal problém 2. generace? Jste si doopravdy jistí, že chcete udělat další 2 řady, které byli s těmi prvními naprosto totožné. Vždyť to i stejně skončí proboha!!!! Pokud někoho baví koukat stále na to samé dokola, tak to beru. Navíc mi přišlo, že ve 3. a 4. řadě, už nebyly tak dobré nápady jako v těch prvních tak se to scénaristé snažili dohnat absolutně nesmyslnou dávkou drog a alkoholu, které měli v seriálu každým dílem větší a větší roli. Nebudu tu vytýkat všechny drobné chyby, kterých bylo v seriálu snad tisíc. Jediné co můžu říct je, že první 2. řady mě bavili a tam to mělo skončit. ()

eR99

Hodnotím po druhé sérii. Líbí se mi psychologie jednotlivých postav. Taktéž hudební doprovod je ucházející. Oceňuji též hojně používané slangové výrazy. Ostatně ano, tohle je (až na pár absurdit, které s přibývajícími díly přibývají) realita. Milé překvapení. ()

Honzeechec

V porovnání s neskutečnejam sračkama pro maldý kerý na nás zvracej z amerky anebo v horším případě domácí produkce je to geniální dílo. Na druhou stranu všecka okatá snaha o realsitičnost a opravdovost a boj proti předsudkům se bortí v díle o rusku, který je prezentovaný tak neskutečně banálně a povrchně, že by se za to styděli i tvůrci Bonda. Vcelku zábavnej seriál se skvělou hudbou, v kterym si zašukaj i ty největší tragédi, což asi někomu pomůže zvednout sebevědomí. Tak to ale nechodí ()

OPI.

Po 1. sezoně jednoznačně plný počet. Jdu na druhou, tak jsem zvědav. Zatím 100%. /// Druhá sezona je za mnou, možná drobet slabší než první, ale pořád skvělá. Hodnocení zůstává pořád stejné.. Na třetí řadu jsem zvědav, ale celkem se jí bojím, zvykl jsem si na tuhle partu. ()

Mira90

První dvě série si zaslouží mé absolutorium. Zvláště pak ta druhá, ve které se tvůrcům podařilo přirozeně přetavit dětské hrdiny v dospělé osoby. Při sledování osudů britských středoškoláků jsem si nejednou řekl ,,Kde já mohl bejt" kdybych Skins viděl v době jejich premiéry, kdy jsem byl přibližně ve věku hlavních hrdinů... A jako druhá mě často napadala myšlenka, že čeští tínejdžři jsou neskuteční NŮŮŮŮDAŘI :-D Jak mi mnohdy nejedna vylomenina připadala až neskutečná, celkové vyznění seriálu bylo až nepříjemně reálné, hodně černo-bílé a naturalistické. A za to taky dávám palec nahoru. Další čtyři série už nedosahují kvalit těch úvodních, to je ale především proto, že už tu nejsou tak sympatické postavy, kterým by se dalo díl co díl fandit, naopak, v některých případech jsou to fakt fracci a dobře jim tak! + Obrovské uznání za fantastický soundtrack!!! ()

Withree

A to je prý jenom o drogách, jak mi chtěl nabulíkovat jeden můj pochybný spolužák. Naprosto úžasný závěr první sezóny mě nenechal chladným, tohle bylo naprosté odrovnání mého vnímání okolního světa, já jen zíral na obrazovku s otevřenou pusou. Jo a abych nezapomněl, Cassie je (asi, no asi určitě) ta nejvíc nejkouzelnější postava, kterou jsem kdy v televizi viděl. ()

Heinz93

Perfektní seriál s mnohem větší hloubkou, než se na první pohled může zdát. První generace zdaleka nejsilnější, ovšem i další série určitě stojí za zhlédnutí. Obdivuji, že i po tak rozsáhlých obměnách hereckého týmu vždy po dvou sezónách si Skins dokáží udržet tak vysokou kvalitu. A to vše je podpořeno bezchybným soundtrackem. ()

GTS_PUNK

1. séria (****) - Divák, primárne zrejme teenager, sa v 9 dieloch prvej série zoznamuje s členmi bristolskej mládežníckej partie. Každý z dielov sa vždy viacej zameriava na jedného z nich, ale priestor necháva aj ostatným, čím posúva ďalej dejovú líniu seriálu. Dramatické problémy dospievania späté s láskou, sexom, školou, drogami a mnohými ďalšími vecami sa preplietajú ruku v ruke s vtipom a diváka si získajú už po prvej časti. S mnohými situáciami a pocitmi sa môže mladý človek so seriálovými predstaviteľmi stotožniť, čo je zrejme jeden z dôvodov jeho popularity. Dráma sa vždy dokázala predať. A obzvlášť to môžeme povedať o teenagerskej dráme. Veď koniec koncov, dospievanie je jedna veľká dráma. A všetky z charakterov vystupujúcich v seriáli sú tým pádom jedinečné. Či už je to Sid, ktorého jeho kamoši stále namočia do nejakého problému, manipulatívny Tony, svojský Chris alebo Tonyho priateľka, Michelle, či roztomilá Cassie. Poslednú menovanú som si naozaj zamiloval, to dievča je strašne cute. Ďalšie postavy sú takisto skvelé a jedinečné a dotvárajú tak mozaiku Bristolu v dobe, keď frčali vyklápacie telefóny. Prvá séria si ma získala. Príbehom, ktorému nechýba dráma ani humor. Postavami, ktoré si zamilujete. Skvelou výpravou, UK rules. And last but not least, cliffhangerom na konci deviatej epizódy, ktorý vás prinúti zapnúť si druhú sériu. Verím, že bude tak dobrá ako séria prvá. Uvidíme. "Oh, baby, baby, it's a wild world." 2. séria (****) - Kvalitatívne na úrovni prvej série, s tým rozdielom, že trochu ubudol vtip a pridala sa za hrsť drámy. Medzi postavami sa komplikujú jednotlivé vzťahy, za čo z časti môže spomínaný cliffhanger. Keď som spomínal, aká je Cassie cute, tak tuto sa mi dokonca v niektorých chvíľach hnusila, dosť mrcha. V dieloch sa objaví aj viacero nových postáv, niektoré sú len epizódne, iné na obraze zotrvajú dlhšie a takisto niektoré zmiznú natrvalo. Partia priateľov, zaskočená nečakanou stratou, končí školu a každý z nich sa uberá iným životným smerom - zmätený a nerozhodný. Londýn, Cardiff, York, New York, Bristol. Cesty sú neúprosné a seriál po skončení druhej série necháva diváka v tom, aby si domyslel, či sa postavy navzájom znovu stretli. Príbehovo zaujímavejšie ako prvá séria, herecky už trošku menej. 3. séria (***) - Stará partia z prvých dvoch sérií je preč. Jej miesto prebrali úplne nové postavy, ale to nepredstavuje žiaden problém. Už po prvom dieli série, ktorý je asi jeden z najlepších, si na nové tváre zvyknete. Seriál okrem toho však neprináša výraznejšie zmeny - dej rieši kvázi tie isté problémy, čiže vzťahy, drogy, školu atď. V desiatich dieloch tak možno opäť sledovať mnohokrát vyhrotenú drámu, ktorá kráča ruku v ruke s vtipom. Stále veľmi dobré, ale určite slabšie než prvé dve série. 4. séria (****) - Zatiaľ zrejme najlepšia zo všetkých sérií. Hneď úvodný diel začína dosť šokujúco, na čo následne nadväzujú ďalšie epizódy. Čo sa týka dobrého storytellingu a nečakaných udalostí, tak v štvrtej sérii sa ich dočkáte hneď niekoľko. Zvrat v životnej ceste Effy, zvláštne smerovanie Cooka, ale hlavne plot-twist na konci siedmej epizódy týkajúci sa Freddieho. Je potom škoda, že sa tieto udalosti už nerozvíjajú ďalej a posledná, ôsma epizóda série ponúka iba otvorený koniec. Na jednu stranu je to niečo pre diváka, nech si domyslí možný koniec, ale takisto by tomu svedčala aj adekvátnejšia rozlúčka s touto partiou. V niektorých chvíľach ma totižto bavila viac než partia z prvej a druhej série. Po štyroch sériách mi je dokonca ťažké povedať, ktorú z nich mám radšej. 5. séria (**) - Ako som vychválil predošlú sériu, tak musím konštatovať sklamanie nad sériou touto. Opäť sa obmenila partia mladých ľudí a s novými tvárami prichádza aj obrovská nuda. Celé čaro Skins sa akosi stratilo a seriálové dianie ma s týmito postavami akosi prestalo zaujímať. Príde mi to tak, že tvorcovia už nevedeli, čo vymyslieť a tak ale zobrali už použité nápady z predošlých sérií, nejako ich zrecyklovali a v novej nezaujímavej forme použili. Až na výnimku Franky nezaujala žiadna z postáv. Všetci mi prídu nudní a nesympatickí. Táto séria nie je to pravé orechové a celkovo kvalitnej úrovni predošlých štyroch sérií sa dosť vymyká. 6. séria (***) - O malý kúsok, jednu hviezdičku, lepšie ako predošlá séria. V partii vznikajú vnútorné rozbroje, sem-tam doplnené ešte o nejaký ten vonkajší faktor. Vracia sa dramatičnosť z predošlých sérií a celkovo sa to tak dá pozerať. Samozrejme, že táto séria žiadnym spôsobom neoslňuje, ale výraznejšie nesklame. Prináša viacero prekvapivých zvratov a posledná epizóda je relatívne silnou diváckou záležitosťou. Zo všetkých sérií dohromady asi najzaujímavejší diel, čo je pomerne prekvapujúce. 7. séria (***) - Záverečná séria britského teenagerského seriálu sa vracia späť k trom najkontroverznejším postavám zo všetkých sérií - Effy, Cassie a Cookovi. Od diváckeho posledného stretnutia s nimi uplynul už nejaký čas a tak tieto diely ukazujú, kam viedli ich životné chodníčky. Samotné spracovanie záverečnej série sa už na prvý pohľad líši od všetkých predošlých sérií a príbeh rozpráva omnoho dospelejšie a odráža tak samotné prezentované postavy. Prvé dva diely, ktoré sa týkajú Effy, zaujmú, ale zvyšok série skôr kvalitatívne klesá. Aj keď sa tvorcovia snažia zaujať námetom, spracovanie ma mnohokrát nebavilo a posledná séria tak určite nenaplnila moje očakávania. Skins spolu so svojimi siedmymi sériami sú viac-menej iba priemerným seriálovým počinom, ktorému dominujú prvé dve série. Tie boli naozaj veľmi dobré a bavili, zatiaľ čo zvyšok toho dobrého neponúka toľko. Rovnako ako pri iných seriáloch, aj tu sa striedajú lepšie diely s horšími, ale zo subjektívneho pohľadu tie horšie nejedenkrát dominovali. Plné alkoholu, drog, nezáväzného sexu a komplikovaných vzťahov britskej mládeže 21. storočia. () (méně) (více)

BaronX

Drsní lidé, drsná doba, drsné příběhy. Spousta lží, krutostí, podvádění, dovádění a zrad. But IT´S A WILD WORLD, BABY! Bez příkras a to se mi na tomhle seriálu líbí. Začátek druhé série a musím zvednout hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět, tohle je fakt depresivní .... a Effy je cool ;-) ()

vojtik

Stačí napsat, že Sid a Cassie je jeden z nejlepších a nejšílenějších romantických párů co jsem viděl? Dobře, tak jinak - budete milovat úplně každou postavu, ať už je vám sebe nesympatická? Pořád ne? Ok, tak to vybalím. Budete se smát, plakat, znova smát a nakonec znova plakat. Geniální mistrovské dílo u kterého se zamyslíte nad vlastním životem a jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl. Koukal jsem pouze na první dvě řady - tzn. první generaci a citím se jako bych ty postavy znal celý svůj život. A vůbec nemám sílu se dívat na další generaci, protože další takové břímě bych už neunesl. Na konci ucítíte takovou hořkost a nostalgii - přesně ty pocity jaké už každý z nás v mládí zažil. Dámy a pánové - takhle sa mají dělat filmy o mladých pro mladé a nejen pro ně. Bravo! Do pr*ele s americkými slátaninami - Viva la Britania! ()

chicab8

Překvapivě vydařená sonda do duší mladých a neklidných, pořádná dávka drog, alkoholu, nepřístojností a emocí. Nakonec i rasová, náboženská, sexuální a kastovní rozmanitost je zdařile podchycena. Musím však konstatovat - přestože život bolí a shit happens, té syrovosti, ukrutnosti osudu a především drog bylo na ty dvě skupinky lidí (rozuměj - 1. a 2. série = jedna parta/jeden ročník; 3. a 4. série = druhá parta) někdy až příliš. První generace mě chytila svou neotřelostí a novostí fabule... ovšem nikdy jsem k žádné postavě nepřilnula (snad jen k ubohému Sidovi, heh), na druhou stranu druhou partu jsem milovala od první chvíle láskou slepou a nekritickou (vyjma Fredstra - nafoukaného moralisty). Cook - nejvíc nejlepší "drsnák", Effy - ta holka mě nechává beze slov každým svým výstupem, Oh Bobbins! a jeho všudypřítomná upřímnost, zdánlivě královna hlupaček Panda (s perverzní matkou v rouše jeptiščině), náš milý běžec Thomas, samozřejmě Katie Fuc_ing Finch .... aaa neodmyslitelný vrchol třetí a čtvrté série - Naomily neboli Naomi a Emily - jeden z našich nejoblíbenějších a nejlepších woman/woman příběhů :) ()

Miksa

Už jsem dlouho nezažil u seriálu tolik emocí. Zní to blbě, ale je to tak. Rozhodně to není pro slabé nervy. Klobouk dolů před seriálem, se kterým nervózně žijete. ()