Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

FoxMulder

Na tento film jsem se hodně těšil. Bohužel jsem byl celkem sklamaný, protože celý film vypadá jako dvouhodinová 30 let stará reklama na autíčka hot wheels. Spousta skoků na videoherních závodních dráhách v oněch zmíněných autíčkách. Tupý a klišovitý scénář, nepříjemného malého bratra a naprosto zbytečnou opici nezachrání ani originalita a styl. ()

E lan

Jak načančaný barevný slavnostní dort působí tento zvláštní schválně tuctový film. Chvilku trvá než divák, který má rád i obyčejné akční filmy, přistoupí na kýč hru bratrů Wachowských, ale poté to stojí zato. Kdo na ní nepřistoupí, tak se musí chytat za hlavu:-) ()

Luckyman

Tak to bola jedna neuveriteľná šupa! Musím povedať, že bratia Wachowski odviedli skvelý kus práce a je to niečo iné ako Matrix. Skvelé efekty, spomalenia kamery, prelínanie 2D a 3D obrazov, pekná hudba, proste všetko je skvelé. Som zvedavý s čím prídu nabudúce. Paráda! (Šampión vo wrestlingu .... ooohou ...) ()

Brady

Skvělá, propracovaná a barevná akční pecka. Příběh naivní jako pohádka, ale vzhledem k tomu, že šlo o zfilmovanou anime pro děti, není se čemu divit. Přesto si troufám tvrdit, že tento film vstoupí do dějin, stejně jako kdysi Matrix. I když trošku jinak. :-) ()

Respex

Opravdový zázrak. Nevěděl jsem co očekávat a dostal jsem nádherný barevný sen. Emil HIrsch je opravdu skvělý a charismatický herec. Musím říci, že jsem zvolil nejlepší variantu projekce. Pustil jsem film doma ve Full HD a naprosto úžasné. Za mě 4,5*. ()

vovarano

no tak teda od začiatku filmu sa pozerám a rozmýšľam nad tým, čo tam ten opičiak robí, ... a dozviem sa to až pri záverečných titulkoch ... s prepáčením hovno! ale mimo to je to film slušný ... riadna akcia! ()

BLADER

Výborná jazda od začiatku do konca. Wachowski sa po Matrixe vytiahli s ďalším revolučným filmom. Od začiatku ma dostalo hlavne výborne prevedené grafické prostredie a keď sa na rad dostali súboje štvorkolesových tátošov, bavil som sa tak, že mi tie vyše dve hodiny ubehli ako nič. Výborný film. mohla by byť dvojka. ()

Šípek

Nekonečné pestrobarevné uřvané virtuální peklo. Mrzí mě, že se tomuto nic neříkajícímu projektu zaprodali mě jinak oblíbení herci Susan Sarandon a Emile Hirsch. Nakonec ale jen díky hercům dám z milosti jednu hvězdičku. Scénář je ubohý a infantilní, děj zmatený a nepřehledný, emoce nulové a prázdné. Zkrátka, kde nic není, ani smrt nebere. ()

Jaxx84

3,5 ***....dlouho jsem neviděl producenty tak vymazlenej film, rodinný zábavný nářez s opicí jako old-school filmy. Upřímně jsem se zasmál při scéně s ninjama, závody vymakané do puntíku a bez urážky nevhodné pro barvoslepé =) i tak mě žánr minul na to, abych hodnotil více. I přesto mě příjemně překvapil inteligentní příběh bez tuposti a celkové příjemní herci i dialogy. Dívat se na to s rodinou nebo dětmi tak neváhám 5*****, ale jak říkám, teď a na tomto místě mě žánr lehce minul. Přesto doporučuji. ()

marusaj

Docházejí slova. Tohle je nepopsatelný film. Tohle se musí vidět. Barvičky, autíčka, šimpanzi, kung-fu, John Goodman a totálně japonský feeling. Zapomenout na celou evropskoamerickou filmařskou školu. Tohle je jiné a jinde. Rychlé, emocionální, ujeté. Prvoplánovitě poskládané vztahy, pitvořící se postavy. Každopádně zábava. Ale tak nějak jinak. ()

matt85

Brutalní překvapení! Vůbec, ale vůbec(!) jsem nečekal takovou stylovou jízdu, takovou nápaditost a hrátky se všemi klišé. Nadšení a poučení mi přinesl tenhle film. Poučil jsem se, že mám vždycky věřit Wachowski Bros. protože oni vždycky něco vytasí! ()

waska

Podle mě naprosto nedoceněný film! Vizuální stránka naprosto úžasná. Příběh je sice trochu jednoduchý, ale svižně odvyprávěný, navíc Emile Hirsch a Christina Ricci? Co víc si přát. ()

Ceberus

Nutno uznat, že vizuální stránka filmu je poměrně novátorská, byť tato kategorie nevšedně vypadajících filmů není zrovna malá (Tron, 300, Sin City...) Komplexností příběhu a postav je to někde na úrovni dětských Aut, takže rozhodně neočekávejte nějaký těžký myšlenkový matrixovský kalibr. A poslední poznámku věnuji dětskému herci Pauliemu Littovi, který mě oslnil svým až dospěláckým komickým výkonem. ()

ER

Pokud abstrahuji od "omalovánkové" vizualizace příběhu, pak mne film bavil. A to nejen výborným střihem, hereckými výkony,ale hlavně vykreslením motivace jednotlivých postav v kontextu s dějem, který působil jako jeden velký závod. A byť je občas znát úlitba autorů vůči dětskému divákovi, důraz na rodinné hodnoty to ospravedlňuje a ten opičák prostě nemůže chybět. ()

vincchuppo

Absolutní nářez!!! Vedle Rychle a Zběsile a Rush je Speed Race každopádně nejlepším závodním snímkem. S ohledem na to, že si jej vzali do parády bratři Wachowští a jedná se o zcela jiný žánr. Každopádně je to ale super a musím říct, že mi to přišlo geniální. Super zpracování. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)