Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Velmi chytrý, moderní a zábavný thriller pro každého,který obsahuje slušné dialogy, humor, kvalitní herecký ansámbl a slušné zvraty. Zábavná jízda jak svině, Doporučuji.(13.7.2014)

Nějaká ta životní zkušenost tam je, což..? ;-)(6.3.2009)

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali.(16.10.2008)

Neni to nic, co by se nějakým větším písmem zapsalo do filmový historie, ale určitá zábavnost a zajímavost se tomu rozhodně upřít nedá, hlavně co se týče částí příběhu v Las Vegas a všeho kolem toho spojenýho, krom toho Kevin Spacey je dobrej, i když nějakej větší prostoru mu nebyl dopřán a celkově nikdo z hlavnějších herců nezklamal a ani neotravoval, jen ten konec nic moc, ale to už ani nestihne obtěžovat a taky se mi moc nezdály ty jejich signály při hraní Blackjacku, protože tam je nějakejch 5 geniálních superstudentů + učitel s hypermozkem a jediný co vymyslej za signály jsou takový, kterých by si všimla snad i cvičená opice(17.5.2008)

Napětí, zápletka. ( Na vysoké úrovni ) Vynikající. Zas jeden povedený karetní film. Pět studentů, jeden skvělý plán a Las Vegas na lopatkách. „Kdo by se nechtěl vydat do Vegas a přijít si na spoustu peněz, ne proto, že měl štěstí, ale proto, že vymyslel neprůstřelný plán?“ ptá se Kevin Spacey, když popisuje kouzlo příběhu filmu 21. Spacey prohlašuje, že i když příběh působí jako pohádka, inspiroval se skutečným příběhem skupiny studentů M.I.T., který se odehrál v devadesátých letech. „Moc se mi líbil ten kontrast mezi tím, jak žijí v Bostonu - kde jsou za šprty - a ve Vegas, kde jsou kýmkoliv, kým chtějí být.“ ( Hodnocení: 8/10 )(18.12.2009)

• - V roce 1997 závratná jízda Blackjack Teamu skončila. Jeden z členů prodal seznam parťáků kasinu za pouhých 25 tisíc dolarů. (Lenarek)

• - Autor knižní předlohy Ben Mezrich je sám absolventem Harvardské univerzity. O své alma mater napsal také další knihu, a to "The Social Network", která se stala předlohou pro filmový hit Sociální síť (2010). (Ganka)

• - U nás populární hra oko se od amerického blackjacku liší hlavně tím, že se nehraje s žolíkovými kartami, nýbrž s mariáškami. (Siriuss)