Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Poměrně bezkrevná jednohubka na deštivý večer, která nikoho neurazí, ale nadchne pouze ty, kteří u podobných filmů neradi přemýšlí a mají ve svém filmovém TOP 10 na nejvyšších příčkách všechny Dannyho parťáky. Tenhle teenagerský odvar se totiž snaží na Clooneyho partu navazovat tolik, až zkrátka musí jednou narazit. A tady se tak stalo po zhruba hodině a půl bezproblémové zábavy, kde ze sebe nevýrazný Luketic tahá poměrně zajímavé montáže a záběry, aby posléze přepnul na unylý morální podtón o tom, že je někdy lepší vsadit na horší karty, i když to znamená trnitější cestu k vítězství. Sturgess každopádně po Across the Universe opět válí.(26.5.2008)

Zarazila mě jedna věc... Tenhle solidní, zábavný i zamyšleníhodný kousek ve filmografii průměrného režiséra tuctových romantických komedií, kdy jeho posledním kouskem byly dokonce nedotažení, přehnaní a ve finále snad i podprůměrní Vrahouni. A uprostřed toho všeho podařené casino drama. Kde se to v tom Luketicovi vzalo sakra!? Luketic je jako typický návštěvník casina, přijde s vidinou zisku, nejdříve se drží na svém, vyloženě nevyhrává ani neprohrává, najednou se usměje štěstí a vsadí si na správnou kartu, aby vzápětí zase všechno promrhal a z casina odešel, tak jak přišel. Nevýrazný. Ačkoli tenhle film byla jeho šťastná karta, kterou si nedokázal udržet.(3.4.2011)

• lesumir

Fishburne je fakt frajer! Ale to je tak všechno...(2.1.2011)

70%. Na tento film som sa velmi tesil. Ocakaval som, ze bude mat kvalitu DANNYHO PARTAKOV (2001), ale nemal. Za to je radost divat sa na skveleho Kevina Spaceyho a nebezpecneho Laurenca Fishburna. Okrem toho, ze sa hrdinom uspesne darilo okradat Casina v Las Vegas, chybalo mi tam akesi napätie, ktore prislo v deji prilis neskoro. Preto som zvazoval medzi tromi a styrmi hviezdickami. Aj spravanie sa niektorych postav sa mi zdalo byt dost debilne, ale to by sa zase nedostali do malerov, takze beriem to v pohode...22.01.2009 ____ Jim Sturgess - (Ben Campbell) +++ Kevin Spacey - (Profesor Micky Rosa) +++ Laurence Fishburne - (Cole Williams) +++ Kate Bosworth - (Jill Taylor) +++ Produkcia: Kevin Spacey, Brett Ratner +++ Hudba: David Sardy +++(20.1.2009)

Nevidieť nedávno nefilm "Gambler" tak by som pokus K. Spaceyho oživiť obohranú karetnú mašinériu považoval za menej než priemerný. Takto keď mám možnosť porovnania, prvú menovanú špatnosť opätovne hádžem do koša a po nenútenom zabudnutí na niektoré viditeľné kixy pasujem túto počítaciu partiu na pekný priemer, ktorý nevytočí, skôr zľahka spríjemní voľnú chvíľu. Ponechať nápad, strihnúť to na formát 90 min. a bola by spokojnosť ešte väčšia.(24.5.2009)