Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Předvídatelné. Sturgess mě navíc celou dobu štval a přál jsem mu pád do hlubin pekelných. Spacy paradní (připoměl mi jednoho mého učitele) stejně tak Laurence Fishburne. Závěrečná moralitka sice skřípe jako nalakované nehty o tabuli, ale natočené je to jinak pěkně. Faktem ale zůstává, že je spousta kvalitnějších karetních filmů.(21.7.2010)

• Renton

Scénář: Peter Steinfeld, Allan Loeb .. Velice, velice infertilní scénář co se stavby a vývoje příběhu týče, navíc místy lehce utahané, ale ten líbivý nával Las Vegas barviček, pohodových (i když nevýrazných) herců a cinkajících žetonů jistě u mnoha místních zabírá. Prostě nehazardní sázka na omakanou kartu, která zajistí jistotu pofidérní výhry. 50%.(12.11.2009)

Velmi chytrý, moderní a zábavný thriller pro každého,který obsahuje slušné dialogy, humor, kvalitní herecký ansámbl a slušné zvraty. Zábavná jízda jak svině, Doporučuji.(13.7.2014)

Soundtrack David Sardy: 1. You Can't Always Get What You Want - The Rolling Stones [6:09] ,2. Time To Pretend - MGMT [4:20] ,3. Big Ideas - LCD Soundsystem [5:40] ,4. Giant - D. Sardy/Liela Moss [3:42] ,5. Always - Amon Tobin [3:38] ,6. Young Folks - Peter Bjorn And John [4:37] ,7. Mad Pursuit - Junkie XL/Electrocute [4:16] ,8. Sister Self Doubt - Get Shakes [4:22] ,9. I Am The Unknown - Aliens [5:27] ,10. Shut Up And Drive - Rihanna [3:34] ,11. Alright - Knivez Out [3:31] ,12. Tropical Moonlight - Domino [3:27] ,13. Hold My Hand - Unkle [4:58] ,14. L.S.F. - Mark Ronson/Kasabian [3:32] ,15. Tender Buttons - Broadcast [2:51],(15.5.2011)

Rozhodně lepší průměr. Kate Bosworth je krásná a jako "femme fatale" jí to opravdu moc slušelo. Kevin Spacey jako vůdce, rádce, podvodník - skvělá role, akorát dabing otřesný. Laurence moc prostoru nedostal, přesto super... Zajímavá kamera, herci potěšili, nejvíce mě nadchla elektronická hudba a dynamické záběrování a střih. Škoda, že karty neumím... // Viděno 2x...(5.7.2009)

• - O napínavý příběh projevil zájem jako první Kevin Spacey: toužil zahrát si profesora, který stál po dlouhá léta v čele Blackjack Teamu. (duklak2)

• - Praví studenti Blackjack Teamu chodili do kasin vždy po čtyřech. Jeden hrál, dva počítali karty a dávali mu tipy, čtvrtý přecházel mezi stolky a podle pokynů ostatních sázel velké sumy. (Lenarek)

• - Po filmu Superman se vrací (2006) se jedná o druhý snímek, ve kterém si Kevin Spacey a Kate Bosworth zahráli hlavní roli. (Shadowspark)