Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali.(16.10.2008)

Využití karetní matematiky v praxi je pro mne vždy neodolatelným lákadlem, které však potřebuje podpořit stylem a originalitou. Obojího se mi nedostalo v takové míře, aby mě počítání čertových obrázků připadalo nějak výrazně nápadité.(6.12.2008)

50%... I guess it’s luck, but it’s the same Hard luck, you’ve been trying to tame Maybe it’s love, but it’s like you said “Love is like a role that we play.” Just bend the pieces till they fit Like they were made for it But, they weren’t meant for this Chasin’ the ghost of a good thing Haunting yourself as the real thing It’s getting away from you again While you’re chasin’ ghosts.(7.5.2008)

Tenhle film má dvě nepřehlédnutelné devizy - herecké obsazení (Kevin Spacey může po celou dobu stát jen suše v záběru a já ho stejně budu zbožňovat; navíc nám to tady celkem slušně rozehrává i plejáda mladých a nadějných tváří - obzvláště Jim Sturgess a Kate Bosworth) a lákavé prostředí kasina a hazardních her (což zabírá vždy, jak už ostatně bylo mnohokrát dokázáno, např. Casino Marty Scorseseho nebo obligátní Rain Main...). Ale tady to tak nějak trošku drhne... Film příjemně zabaví, příjemně uteče, ale taky tak stejně (příjemně) vyšumí z hlavy pět minut po závěrečných titulcích. Celkem samozřejmě si při tom neodpustí nějaké to morální poselství jako že hazard je špatný a propůjčovat se mu třeba i ve jménu přivýdělku na studia se nemá... Ach jo, když on je ten divák úplně blbej a je třeba mu to furt mlátit o hlavu :-)) Ale jinak joo, celkem fajn to bylo, za 3*.(2.2.2010)

Skvelá jednohubka, pri ktorej síce viete od začiatku, ako sa skončí, no bavíte sa dobre. Filmu chýba viac filozofie a viac napätia. V plytkom scenári sa stráca aj sám Kevin Spacey, ktorý bol tiež jedným z producentov tochto filmu. Škoda, že nepridali niečo nové. Tieto pocity a obrazy som už zažil z podstatne silnejšieho Rainmana (ako sa o tom aj hovorí) a v dynamickejšiom Oceans Eleven...(24.4.2009)