poster

Oko bere

 • USA

  21

 • Slovensko

  21: Oko berie

 • Slovensko

  Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ***

  Utahaná a předvídatelná karbanická historka. Nicméně film je hezky videoklipově nasnímaný a herecké obsazení se povedlo na jedničku. Být to o půl hodiny kratší a vypustit závěrečné moralizování, bavil bych se víc.(26.5.2009)

 • Boss321
  ****

  Oko bere je skvělý film s výborným scénářem, slušnou režií, charismatickým Kevinem Spaceym a spoustou nových neokoukaných tváří, ale proti tomuhle všemu stojí zásadní problém a to stopáž. Zkrátit snímek o dvacet až třicet minut, tak neváhám a dám jasných pět hvězdiček. Opravdu styl jakým je snímek natočen se mi moc líbil, ale místy jsem se neubránil nudě. I tak se, ale docela divím, že Oko bere je v "modrém", protože čtyřhvězdičková podívaná to určitě je (samozřejmě jedná se o můj názor a absolutně nikomu ho nevnucuji). Lepší čtyři hvězdičky.......(1.6.2008)

 • Djkoma
  ****

  Pravá oddechovka. Kevin Spacey se zase jednou propůjčil k zajímavé roli, která z počátku vypadá nevinně, ale končí skvěle. Jim Sturgess odvádí zajímavý a poutavý výkon. Oko bere je především pro milovníky Las Vegas a hazardu velmi zajímavý a dá se říct i poučný snímek. Konečně jsem se dozvěděl, jak funguje slavné "počítání karet" v Blackjacku a můžu vyrazit do města plného automatů a karet. Herecké obsazení je na malý snímek až překvapivě příjemné a překvapí nadhledem.(9.8.2008)

 • freddy
  *****

  Nadšení, úžas, příjemné překvapení, super filmový zážitek. To jsou pocity, které ve mně zavládly po zhlédnutí filmu Oko bere, od kterého jsem nic nečekal a na který jsem se podíval jen proto, že nic zajímavějšího v televizi v té době neběželo. A hned od začátku filmu jsem tomu geniálnímu námětu přišel na chuť a jen si užíval šikovnost hlavního hrdiny a promyšlený systém pana profesora jak obrat kasíno o velké prachy za pomoci logického uvažování. A přitom jsem nečekal, že zrovna příběh z prostředí kasín a hazardních her by mě mohl někdy takto zaujmout a nadchnout. Těžko říci, co je právě na tomto filmu tak výjimečné, možná je to fakt, že v popředí jsou mladí lidé, vlastně ještě studenti, možná za to mohla atraktivita filmu a asi to je i výsledek toho, že záběrů z kasína zde není více, než je nutné, takže kromě okrádání krupiérů sledujeme i soukromý život hlavního hrdiny, který je stejně atraktivní jako příběh o snaze za pomoci své chytrosti získat 300 tisíc dolarů na studium medicíny na Harvardu. Zkrátka tohle je velice atraktivní a napínavý film, který umí být zajímavý od začátku až do samotného konce. Ovšem považuji za nutné zmínit, že tenhle film je tak kvalitní především díky vynikajícímu hereckému výkonu Kevina Spaceyho, který je v roli vychytralého pana učitele prostě neodolatelný. V tomto případě není co řešit, film Oko bere ode mne získává naprosto zasloužených a mohu říci velice překvapivých pět hvězd.(18.7.2010)

 • viperblade
  *****

  Filmy z herního prostředí mám moc rád (například Gambler). A i když je Oko bere o blackjacku, a ne o mé oblíbené hře "Texas Hold'em", stejně jsem si ho užil. A mnohem více, než Gamblera. Ale proč? Vždyť je to tak neoriginální a téměř vše jsem odhadl 10 minut předtím, než se to stalo, tak proč tomu dávám plný počet? Jednoduchá odpověď - obsazení. Ano, sežeňte partu skvělých herců, kterým vévodí Kevin Spacey, a máte z poloviny vyhráno. Pak jen přidejte kočku jako Kate a hoďte je do prostředí barev, peněz, luxusu a pěkných holek - zkráceně, hoďte je do Vegas a hra (resp. dobrý film) může začít. A jak říkám, ani trochu mi nevadilo, že jsem si po filmu říkal, že tohle už jsem (a nejednou) viděl. Protože během filmu jsem nad tím téměř nepřemýšlel a jen se bavil. 90 %.(31.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace