Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Pravá oddechovka. Kevin Spacey se zase jednou propůjčil k zajímavé roli, která z počátku vypadá nevinně, ale končí skvěle. Jim Sturgess odvádí zajímavý a poutavý výkon. Oko bere je především pro milovníky Las Vegas a hazardu velmi zajímavý a dá se říct i poučný snímek. Konečně jsem se dozvěděl, jak funguje slavné "počítání karet" v Blackjacku a můžu vyrazit do města plného automatů a karet. Herecké obsazení je na malý snímek až překvapivě příjemné a překvapí nadhledem.(9.8.2008)

• tron

„Ukradneš Bibliu, skončíš v pekle.“ – „Akoby som už nebol na polceste.“ Sladkobôľni tínedžeri, vizuálna stránka ako z nudnej turistickej reklamy na Las Vegas, ťažko pochopiteľné „počítanie kariet“ a scény, odohrávajúce sa mimo kasína, zaváňajúce tupým tínedžerským seriálom, v ktorom sa sexi bozkávajú dobre oblečení švihácki mládenci a prsnaté bezstarostné dievčence. Ach! Zostala štipka napätia, (očakávaný a logický) záverečný mini zvrat a uchádzajúce výkony producenta Kevina Spaceyho („Správny chlap vie aj prehrať a horšie, ako prehra, je nepriznať si, že som to posral.“) a charizmatického Laurencea Fishburnea, ktorý hrá šéfa bezpečnosti (zo starej školy).(11.12.2009)

Oko sice bere, ale mě tohle moc nebralo. Herci asi na mě byli moc dětinští. Počítat karty v black jacku? Tento nápad jsme již viděli a myslím že mnohem lépe provedený. Pokud v Las Vegas zmlátí každého kdo tam přijede a něco vyhraje, tak mě udivuje proč tam lidi do toho škaredého papírového města vůbec jezdí.(1.2.2009)

• Renton

Scénář: Peter Steinfeld, Allan Loeb .. Velice, velice infertilní scénář co se stavby a vývoje příběhu týče, navíc místy lehce utahané, ale ten líbivý nával Las Vegas barviček, pohodových (i když nevýrazných) herců a cinkajících žetonů jistě u mnoha místních zabírá. Prostě nehazardní sázka na omakanou kartu, která zajistí jistotu pofidérní výhry. 50%.(12.11.2009)

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali.(16.10.2008)