poster

Oko bere

 • USA

  21

 • Slovensko

  21: Oko berie

 • Slovensko

  Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • k212
  ***

  Z daného tématu by se dalo jistě vytěžit daleko víc. Možná i daleko větší drama, než v jaké se nakonec Oko bere obrátí. Jednohubka, která je velice svižně natočená, skočně ohudebněná a svěže odehraná. Děj je nalinkován jistě a příliš neodbočuje, po druhé-třetí návštěvě kasína, je divák přestane rozeznávat, v podstatě je vržen do rychlého a hazardního životního stylu (záměr, hádám). Filmu však chybí elegantní akce a nadhled. Trochu mám pocit, že je spíš určen jako spotřební zbožíčko pro náctileté, třeba se mýlím, každopádně je to zboží dobře vyrobené. 60%.(12.2.2010)

 • Pethushka
  ****

  Mám ráda tento žánr a když to někdo umí s čísly...a je nadprůměrně chytrý, vypočítavý a používá to ve svůj prospěch. Celkově ten film působil ale až moc americky a více než kasinem se zaobíral zbytečně lidskýma citama. Jinak příjemná oddychová věc...(2.11.2010)

 • Psema
  ***

  Poměrně bezkrevná jednohubka na deštivý večer, která nikoho neurazí, ale nadchne pouze ty, kteří u podobných filmů neradi přemýšlí a mají ve svém filmovém TOP 10 na nejvyšších příčkách všechny Dannyho parťáky. Tenhle teenagerský odvar se totiž snaží na Clooneyho partu navazovat tolik, až zkrátka musí jednou narazit. A tady se tak stalo po zhruba hodině a půl bezproblémové zábavy, kde ze sebe nevýrazný Luketic tahá poměrně zajímavé montáže a záběry, aby posléze přepnul na unylý morální podtón o tom, že je někdy lepší vsadit na horší karty, i když to znamená trnitější cestu k vítězství. Sturgess každopádně po Across the Universe opět válí.(26.5.2008)

 • freddy
  *****

  Nadšení, úžas, příjemné překvapení, super filmový zážitek. To jsou pocity, které ve mně zavládly po zhlédnutí filmu Oko bere, od kterého jsem nic nečekal a na který jsem se podíval jen proto, že nic zajímavějšího v televizi v té době neběželo. A hned od začátku filmu jsem tomu geniálnímu námětu přišel na chuť a jen si užíval šikovnost hlavního hrdiny a promyšlený systém pana profesora jak obrat kasíno o velké prachy za pomoci logického uvažování. A přitom jsem nečekal, že zrovna příběh z prostředí kasín a hazardních her by mě mohl někdy takto zaujmout a nadchnout. Těžko říci, co je právě na tomto filmu tak výjimečné, možná je to fakt, že v popředí jsou mladí lidé, vlastně ještě studenti, možná za to mohla atraktivita filmu a asi to je i výsledek toho, že záběrů z kasína zde není více, než je nutné, takže kromě okrádání krupiérů sledujeme i soukromý život hlavního hrdiny, který je stejně atraktivní jako příběh o snaze za pomoci své chytrosti získat 300 tisíc dolarů na studium medicíny na Harvardu. Zkrátka tohle je velice atraktivní a napínavý film, který umí být zajímavý od začátku až do samotného konce. Ovšem považuji za nutné zmínit, že tenhle film je tak kvalitní především díky vynikajícímu hereckému výkonu Kevina Spaceyho, který je v roli vychytralého pana učitele prostě neodolatelný. V tomto případě není co řešit, film Oko bere ode mne získává naprosto zasloužených a mohu říci velice překvapivých pět hvězd.(18.7.2010)

 • Dudek
  *

  Black jack přeci jen není tak vděčné téma jako poslední dobou čím dál oblíbenější texas hodl'em, ale i přesto si tahle hra zasloužila lepší zpracování. Snaha tvůrců zapůsobit na mladé publikum se zasekla někde v půli cesty. Z části zajímavý příběh není příliš cool, i když k tomuto dojmu má několik scén přeci jen nakročeno (!). Největším průšvihem je však scénář, který na sebe bez ladu a skladu vrství jednu scénu za druhou, aniž by dodržoval nějakou strukturu (jako nejjednoduší příklad poslouží samotné akce v kasínu, které se od sebe vůbec ničím neodlišují). Děj se tak mění v změť neustále se opakujících scén. Samotná zápletka je primitivní, ale snaží se s využitím podivně konstruovaných matematických pouček kontrolovat chytrým dojmem. V podstatě je to velká předvídatelná nuda...(28.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace