Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Ex Drummer

My Way Is the Highway

Drama / Krimi / Komedie / Hudební

Belgie / Nizozemsko / Itálie / Francie, 2007, 104 min

Koen Mortier

Koen Mortier

Zahradníkovo péro smrdí po holubích hovnech.(19.5.2009)

Brutální festivalový úlet, který jako jediný film letošních Varů nabídl půlmetrové péro.(8.7.2007)

• Bachy

Samotný sliz mi problém nedělá, ale nějak jsem přes formu nemohl prokouknout dále. Jakoby tam více než sliz ani nebylo.(17.5.2014)

Velice ostré - nejen kvůli po rybě smrdící kundě a půlmetrovému péru. Drsný koktejl hnusu, násilí, humoru, zloby, snobství, pokrytectví a v neposlední řadě punku natočený Koenem Mortierem nás diváky staví do podobné situace jako hrdinu Driese - stáváme se zhnusenými pozorovateli životů třech sociopatů a jejich okolí, abychom se nakonci filmu z tohoto světa vrátili do toho našeho a blahořečili si a byli vděčni za to co máme. Co se posouvání mantinelů zobrazitelnosti a provokativnosti ve světovém filmu týče, vlaje vlajka Evropské unie hrdě jak v málosčem jiném. Otázkou je, jestli je na co být pyšný :-) Každopádně zážitek, který je třeba vidět - tedy za předpokladu, že na něj máte žaludek. 80%(5.12.2009)

Ex drummer pěknej, ale jinak to byl zajímavej hnus fialovej a na dolití víry v muzikantskou romantiku abych si teď dala Still crazy třikrát po sobě.(22.9.2010)