Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Koen Mortier

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand

V podstatě drsnější (a krvavější) obdoba českého undergroundu ... a bude hůř. Některé momenty filmu mají opravdu hodně do sebe. asi nejlepší scéna je u zkrachovalých sockomanželů a pohled na batole při odchodu.(16.8.2010)

Ex Drummera predchádza vlastná povesť. Tak expresívne zvláštny film a dá sa charakterizovať jedným úplne bežným slovom, označujúcim jeden úplne bežný jav: bublina. Nechutnosť, bizarnosť, oplzlosť a ich násobky sú vo filme len samoúčelnými drístami tvoriacimi filmu arogantný pohľad, pod ktorým sa však schováva len historka postrádajajúca akýkoľvek hlbší alebo relevantnejší zmysel, čiže celý Ex Drummer je, ak je divák ochotný nazrieť pod povrch a blažene sa nečľapkať len v pekne zatuchnutom vizuálne s pár dobrými nápadmi (napr. byt naruby) a primitívnou genitalitou, zamenenou s genialitou. .......... Tiež mi uniká zmysel komentárov, kde je Ex - Drummer porovnávaný s Taxidermiou. Spojiť tieto dva filmy v jednej vete s podobou rivalského zápasu je prehnane nevyvážené. Taxidermia sa s témou hnusu štrukturálne hrá, preniká do jej hĺbky vytvára úrovňovo zložité príbehy vyvierajúce z jej metaforickosti, zatiaľ čo Ex Drummer si na nej stavia len (na prvý letmý pohľad príťažlivý) exhibicionistický imidž. Áno, je to drsné - ale neschopné vnútornej ofenzívy.(25.1.2014)

Zajímavě pojatý zpátečnický začátek filmu z vtipně vloženýma titulkama. Pokud film zaujme na začátku, znamená to, že buď bude pokračovat ve stejném rytmu nebo půjde totálně do kopru. Tady naštěstí pokračuje ve stejném rytmu a po celou dobu nabývá na otáčkách. Poznáme hlavní aktéry, jejich úchylky a slasti a postižení a život a sny. Citát z filmu: Postižený nebo mongol, to je stejný... Perfektní humor, dobrý příběh ze kterého se pomalu stává brutální živí koncert všech aktérů. Bando kreténů, přestaňte házet kelímky !!! The Feminist... A ještě otázka pro vás : Kde jste byly, když byl Boudewijn zavražděn?(4.12.2009)

Naprosto unikátní záležitost. Jedna z největších šíleností, co jsem kdy viděl. Mongoloid je pro mě ultimátní hymna Zážitek.(23.6.2013)

Film vyloženě určený pro ženskou křehkou duši. (8/10)(2.11.2010)