Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Koen Mortier

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand

Málokterý film se do mého zvrhlého filmového vkusu dokázal trefit tak přesně, jako tenhle originální bezskrupulózní úlet (což sice neznamená, že by zároveň hned patřil k tomu úplně nejlepšímu, co jsem kdy viděla, ale rozhodně se to dá brát jako nemalý plus). Domácí projekce za sychravé podzimní noci vážně potěšila.(5.10.2008)

V podstatě drsnější (a krvavější) obdoba českého undergroundu ... a bude hůř. Některé momenty filmu mají opravdu hodně do sebe. asi nejlepší scéna je u zkrachovalých sockomanželů a pohled na batole při odchodu.(16.8.2010)

Film, který vás pobaví, znechutí, naštve nebo nadchne, ale každopádně si budete ještě dlouho pamatovat ten půlmetrový penis, píseň Mongoloid nebo kapelu "6 miliónů Židů". Takhle má vypadat provokativní film, bez servítek a s pořádnou dávkou cynismu.(28.10.2007)

• Frajer42

Netvrďte mi, že tohle pan režisér myslel skutečně vážně? Nevím zda to mám chápat jako vydařenou komedii, či něco úplně odlišného vysoce zvráceného. Film naprosto jedinečným způsobem provokuje naprosto celou společnost. Nemám ponětí z čeho pan režisér vycházel, neboť s naprosto čistým svědomím mohu říct, že mezi českými kapelami to takhle nevypadá. A nevypadá to tak ani ve společnosti mnou prozatím poznané. Naprostá neúcta k rodičům, incest. Na každým kroku gay, nejnenáviděnější postava ve společnosti. Na každým druhém kroku šílenec, či idiot. Nemám ani tušení, jakou myšlenku, či poselství se nám tenhle film, založený na absolutní degeneraci společnosti a přemíře násilí, snaží předat. Možná někteří, kteří si do té doby nevážili života si ho vážit začnou. Nicméně tohle je naprosto amatérská filmařina. Maximálně nesympatičtí herci, příšerná hudba. A nebýt toho 5-ti minutového finále, tak bych nad odpadem asi neváhal. Takhle odpad dát nemohu za nesmírnou orginalitu a nebojácnost se vydat zrovna touhle nepříjemnou cestou. Tohle však nepovažuji za žádný druh umění. Tohle byl výplod nejzvrácenějších představ nějakého mentálně indisponovaného člověka. * sem přesto patří. P.S. Tenhle film má tak vysoké hodnocení asi hlavně proto, že ho zrovna moc lidí nevidělo, to svědčí o jeho kvalitě.(28.6.2011)

Film , ktorý vám natrhne prdel !(31.8.2010)

• - Sexuální scény byly točeny za účasti profesionálních pornoherců. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu (1994) Hermana Brusselmanse. (Terva)

• - Film měl původně natočit režisér Jan Bucquoy. Pro nedostatek peněz bylo však natáčení odloženo a započato až s desetiletým zpožděním. (Terva)