Krvavá laguna

• Austrálie Black Water (více)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

fcreading

Priemerný horor o krokodýlovi, ktorý si chce spraviť chuť na dve ženy ktoré uviazly v divočine. Na Rogue to samozrejme nedosahuje ale ajtak zvieracích hororov o krokodýlov vela není a tých čo je niesú až tak dobré 60 percent. ()

mysiak

Natočené podľa skutočného príbehu...to je teraz "cool"...všimli si aj v ďalekej Austrálii...horor, ktorý vyzerá ako ďalších 100, ktoré som videl. Mám rád mimo-USA natočené horory ako O 28 dní, ale toto je slabota. Hodina desať nudy, päť minút boja s krokodílom, ktorý vyzerá dobre, "nečakaný koniec", no proste nuda, herci a herečky nezaujímavé, ženy vrieskajú ako v nejakom "slasher" horore, no proste nuda, zachraňuje to iba ten žralok a pekná herečka, ktoré to prežije... ()

Žralok

Ne moc známej, ale pěknej Australskej thriller s mořským krokodýlem. Čtyřčlenná skupina se vydává na dobrodružnou cestu Austraskými mokřinami. Shodou nešťastných událostí se ale ocitají na stromě bez možnosti útěku a pod nimi obrovský a hladový krokodýl. Atmosféra by se doslova dala krájet. Založeno na skutečných událostech. Před několika lety se tento zážitek stal skupině turistů. I když samotný příběh je silně pozměněn. To však snímku neubírá na působivosti. ()

raimi

Sympatičtí hrdinové, jeden hladovej krokodýl a neokoukaná australská příroda, navíc snímaná výbornou kamerou. Já byl spokojenej. ()

Quint

Minimalistický survival horor, v němž většinu času strávíme napjatým hleděním do zakalené vody, pod jejíž hladinou se skrývá krokodýl, číhající na hlavní hrdinky, které uvízly na stromě uprostřed bažin. Režisér Traucki svůj film úspěšně staví na neustálém pocitu nejistoty z toho, co se skrývá pod hladinou, a zda hlavní postavy dokáží v kalných vodách bezpečně ujít pár metrů a otočit převrácený člun. Film je ovšem nejvíce pozoruhodný v tom, že v něm hraje reálný krokodýl, který byl dokopírován do záběrů s herci. Moment, kdy se hrdinkám poprvé zjeví, je příjemně šokující - místo očekávané CGI animace či animatronické loutky z vody vyskočí opravdový krokodýl. Hrozba, které hrdinky čelí, tak působí velmi reálně. Black Water je díky tomu možná nejautentičtější a nejsugestivnější krokodýlí horor, byť ne vyloženě nejzábavnější (víc by mu sedla středometrážní délka). Traucki o pár let později využil podobný přístup ještě o něco lépe ve žraločím hororu The Reef. ()

dawe04

Třetí jízda s nenažraným plazem z trojice krokodýlích filmů z roku ´07. A také ta nejlepší. Krvavá Laguna je rozhodně nejpomalejší, akce je umírněna na minimum. Což ale vůbec nevadí, film tak dostává rozměr hororvého dramatu. A to kvůli výborným hercům, temné atmosféry a slušného scénáře. Minimáně dvě scény, při kterých jsem měl žaludek až v krku, nejrealističtější krokodýl, co jsem zatím viděl (mimo dokumenty National Geographic a zoo), ale chápu, že to pomalé plynutí snímku může odradit. ()

TominoLa

Mám tyhle filmy moc rád. Z filmů o krokodýlech je to jeden z nejlepších. Je lepší méně mrtvých a více napětí. To Andrew Taucki předvedl už v The Reef, které se mi líbilo více. Je jasné, že to musí být trošku přehnané, ale tohle bylo ke konci až moc. Přesto času ani trošičku nelituji. ()

Sokka_

Popravdě mě filmy s krokodýlama neberou, občas dokoukám, někdy vypnu... Ale toto bylo dobré. Krokodýl se objevil jen když má, skvělý. ()

ilemas

Nádherně zrežírovaný film podle skutečné události o lidech uvězněných na stromě, jelikož je ohrožuje krokodýl. Přesto že se přes půl filmu nic neděje a pomalu to spadává do nudy, skvělá kamera a stromy ve vodě to vynahradí. Škoda, že podobné filmy jsou jen na jedno podívání. ()

honajz2

Já tyhle filmy, kde se několik lidí dostane do problému a musejí zůstat v malých prostorech a tam bojovat o přežití mám rád, ale tady se to úplně nepovedlo, z čehož jsem zklamaný. Natočené je to sice realisticky, ale stane se tam toho tak málo a tím pádem je to tak natahované, že mě to nakonec spíš nudilo. Pár scén je slušných a napínavých, to jo, ale celý film určitě ne. Postavy nijaké, k nějakým velkým zvratům nedojde a zoufale tu chybí to, co by to mít mělo, ale nemá: hodně silná atmosféra. Což je právě škoda, protože kdyby tu byla, bylo by to fakt dobrý. S odstupem času ale musím uznat, že aspoň na ty slabé 3* to je. ()

kaposlav

Enšpígl to celkom pekne vystihol svojim komentárom. Podla skutočnej udalosti to mohlo byť do situácie, kedy sa prevrátil čln. Potom sa akurát vyriadil dramatik a scenárista. Absolútne nereálne vykreslený krokodíl. Nechápem samotné zmýšlanie tipu "čln nam je k ničomu počkajme na pomoc", ktorá príde asi len na člne nie? Nie nie pripláva tam atómová ponorka...Kde nič tu nič 1*. ()

Martin741

Slusny survival horor o tom, ako na skupinu ludi utoci krokodil, ktory ich evidentne chce na obed. Vyborna atmosfera a slusna rezia od Traucki-ho zaistuju filmu 69 % ()

cariada

Tak tenhle horor je jeden z těch povedených a zároveň velice komorným. Celé se to odehrává někde v Austrálie na řece trojice přátel si jede za rybařit a mají sebou průvodce,jenže toho vzápětí sežere krokodýl a zbylá trojice je nucena hledat úkryt na stromě. Postupně se pokoušejí dostat ke člunu jenže to zanedlouho odskáče další z nich . Až jim nezbyde nic jiného než se s krokoušem vypořádat což není zrovna lehké ,ale boj o život si žádá své. Slušná atmosféra,prý podle skutečné události což je poměrně uvěřitelné,ale kdo ví.... ()

Rodriguez

Zajímavě laděná atmosféra, příběh celkem slušně zpracovaný, ale nejvíc se mě líbil krokodýl, který umí přemýšlet a pohrávat si se svou kořistí jako kočka s myší. Solidních 50%. ()

WoWoW

Velice slušně natočený film a strachu z krokodýla. Ale co dodat dál, ono toho už moc není prostě ten film byl jen o tom jak se tři lidé snaží dostat ze stromu v řece k lodi, ale nemůžu říct, že by mě tenhle australský film nudil a to je dobře. ()

humanbeing

Black Water mě překvapil především tím, jak se mu povedlo navodit pocit realismu. Na zvířecí horror tu neumírá moc lidí, ale zato je tu pečlivě vytvářeno napětí, které film úspěšně zužitkovává v několika poloinfarktových situacích. Přesně takhle si představuju, kam by se měly vydat zvířecí horrory. Ale doufám, že ne úplně všechny - bez zábavných béček jako Frankenfish by to nebylo úplně ono... ()

Juto

Je to celkom dobrý pokus o austrálsky survival horor. Je voľne založený na skutočnom príbehu a predstavuje trio ľudí, ktorí sa ocitli v pasci a vydaní na milosť a nemilosť gigantickému krokodílovi. Film kráča po známej pôde, ale dobrou správou je, že z väčšej časti funguje tak, že zostáva realistický a to vďaka praktickým efektom. 6/10 ()

Maty85

Velice jednoduchý děj,který se ovšem u tohodle typu námětu očekává. Na todle téma jsme tu měli spousty filmů ale tendle ubírá na akčnosti a přidává o to víc na napjatosti daného okamžiku - průměr za 3* ()

Rm.

Béčko na odreagování, nemohu však dát vyšší hodnocení - scény s krokodýlem bohužel působí velmi nerealisticky až vtipně. Při setkání s krokodýlem má člověk tendenci se spíše smát než bát. V tento rok vyšel ještě jeden krokodýlí a tím je Rogue, který je dle mého názoru akčnější a celkově o třídu výše. ()