mikeleon

Veľmi milé prekvapenie, taký jemný milý humor a až tu som si uvedomil, že Bolek Polívka je naozaj starý kúzelník. Inak to prostredie sa mi veľmi páčilo, život na vode musí byť super, veľmi dobre zvládnuté dialógy, žiadny silený humor, tak trochu "gangsterovka" pri ktorej som sa nenudil! Skutočne dobré rozhodoval som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale nakoniec 4, jednoducho Hřebejk to umí! ()

rodl

Docela vtipné, milé, ale ten námět je v podstatě takovou drobnou anekdotou, které by slušela zhruba hodinová stopáž a nedělní televizní obrazovka. Zbytečně natažený Podraz po česku. ()

Inhoofer

První polovina neskutečná a nezáživná nuda, ale jak se to v druhé půlce rozjede, je to masakr. Dannyho parťáci ale ne ve Vegas, ale v Praze :-D ()

maestrum

První polovina filmu byla zralá na vypnutí televize. Potom se ale rozjela akce, která vytáhla film z břečky do snesitelnýho průměru, po kterém si divák řekne, že to nakonec nebylo tak špatný. ()

pajapeta

Mám tam 4 hvězdy, ale pravda je, že jsem již po druhé viděl pouze druhou část filmu, dle mnohých neskonale zábavnější... ()

zuppa

Mno, na to, že je to komedie tedy nic moc. V první půli jsem se zasmál myslím dvakrát. Jednou při reklamě a podruhé ze spánku, když jsem usnul. V druhé půli se možná probudil někdo ze štábu a dokopal to u mne na tři zvezdy. Ale žádná pecka. ()

Hidoshito

Hezká komedie, občas se člověk královsky zasměje, ale jako celek to na mě úplně dokonale nepůsobilo. Moc se mi líbil Jirka Schmitzer v pro něj netypické roli... ()

bratr_jezek

Sympatická poklidovka z jedné kolonie, kde žijí v klidu zajímavé existence. Není důležité co byli a ani jak se jmenují, stejně si říkají jen přezdívkami a scházejí se v místní hospůdce u Vltavy. Majitel Tonda v podání Jirka Schmitzera už dávno pochopil, že na hospůdce nejspíš nezbohatne, ale rád znovu a znovu otevře pro partu věčných mariášníků, z nichž jeden je úspěšně neúspěšný rybář (Petr Forman), druhý koktavý smolař (Vladyka) s velmi drsnou ženou (Babčáková) a třetí snad kdysi ochotník či co (pro pozdější akci sežene převleky). K nim se často přidá otec hospodského, mírně sklerotický Josef Somr, kluk hospodského ze svou anarchistickou milenkou a nějaká ta hospodského známá (pro tento film Lenka Vlasáková). Tvůrci naštěstí cítili, že nestačí zůstat jen u tohoto poklidu s prostřihem několika komických scén (chytání ryb, zázračná kosmetika, demonstrace proti McDonaldovi, falešný kominíček), a vsadili na osvědčenou kartu - podvodníci a pomsta proti nim. Zde dostává slovo asi nejlepší postava, skvěle obsazený Polívka, který hraje vysloužilého kouzelníka, kterého se ostatní trochu straní a z obavy z možných fíglů s ním nechtějí hrát ani mariáš. Právě on se stává hybatelem dokonale plánované akce pomsty a získání peněz důvěřivého Vladyky, o které přišel ve velmi známé a nebezpečné hře Skořápky. ()

nataska

Podpriemerný Hřebejk, ale stále je to Hřebejk... Jarchovský mu ešte pridal hviezdičku, aj keď to bolo sklamanie. ()

andydufrsn

Takovej hezkej malej podvod na velký podvodníky, zasazenej do rámce letního poflakování se u Vltavy. Komedie to je lehká, která nikoho neurazí (pokud si teda zrovna nevyděláváte na chleba větou „Tisíc na kuličku! Pani, kde je kulička?“), ale nemá na filmy v nichž vystupujou postavy jak z nějakého „těžkého sociálova“ patent pan Sláma? Bolek Polívka v nejlepší formě od „Musíme si pomáhat“ ()

Amedeo

3 hvězdy za film a čtvrtá je za nádherný hudební motiv, který snímek doprovází :-) Jinak se tohle dílo docela podařilo, především druhá část má ten správný náboj a spád, ale celkově moc dobré! ()

metalmaus

Pokaždé, když to i po letech vidím, tam najdu něco nového. Dokonalé v detailech a výkony herců, Šmíci, Vladyky a Javorskýho jen těší. Přirovnal bych to, s přimhouřenýma očima, k Bigu Lebovskimu. ()

CentriFUGA

Velmi příjemná oddychovka, kdy každý z nás vzpomene na 90. léta a produkty typu "Amway", kde Lenka Vlasáková hrála tradiční představitelku šéfky "letadla". Jedná se o film, který nevyžaduje přílišné přemýšlení a zařadil bych ho do kategorie oddychovek, kde si každý najde svého hridnu, se kterým má něco společného. Ať jde o perfektního Jirku Schmitzera, který hraje stárnoucího rockera, Lenku Vlasákovou jako "úspěšnou" prodejkyni a neméně půsopbivé role pánů Polívky, Vladyky a hlavně - pro mě nejoblíbenější postavy - Petra Formana, alias Jesetera, který zde nic moc neřekne, ale pokud ano tak to stojí za to. Za mě má tento film velmi kladné hodnocení v žádnru oddechových filmů. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr