Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

kubeba

Ne, tak tohle mě opravdu nebavilo. Asi nejsem na takovéhle filmy stavěná. A mimochodem, Mark Strong tady vypadá jak Andy Garcia, jestli to někomu taky tak přijde. Mně teda jo. ()

kubilov

RocknRolla je klasická Ritchieovka, spousta postav (londýnské hláškující postavičky), spousta dějových linií a všechno pořádně zamotané. Konečně se nám taky odpoutal od Madonny a natočil suprovou komediální gangsterku se spoustou parádních postav v klasickém londýnském prostředí. Také si získal můj obdiv, když obsadil do jednoho filmu mé oblíbence Gerarda Butlera a Toma Hardyho, i když měli ve filmu daleko blíže, než jsem očekával. Navrch ještě Marka Stronga, Irise Elbu a Karla Rodena, supr. Návrat k začátkům občas prospěje a Guy je toho zářným důkazem. ()

darthvader77

Rozhodně horší než Sbal prachy a vypadni a Podfuck, protože má mnohem míň cool hlášek. Na druhou stranu jde pořád o nadprůměrnou krimi komedii, která využívá především několik dějových linek s bohužel malým počtem cool hlášek(On bude iniciátorem další světové války.) Karel Roden v roli Rusáka potěšil. Celkově skvělý film, který vás po celou dobu pobaví, ale počítejte s tím, že je to horší než předchozí Ritchieho snímky. ()

Arcipes

Jupíjej! Stránský dabuje Rodena! Ale jsem si jistý, že až budu mít hrózně moc času a podívám se na to v originálním znění, bude to za víc. Technicky skvělé, vypravěčsky plytké. 3/5 ()

martinkaziki

Mě tahle bláznivá honba za šťastným obrazem vážně bavila. Výborné herecké obsazení, obzvlášť výkon Marka Stronga, Toma Wilkinsona a Karla Rodena, který zahrál ruského „pseudo Abramoviče“ prostě výborně. Divoká parta ( Butler, Hardy) spíše sekundovala, ale rozhodně nezklamala. ()

subic

Opět zlodějský a mafiánský kousek z Londýna. Naštěstí v něm není tolik postav jako v Podfu(c)ku (2000). Druhá půlka trochu dějově vychladne a o to víc je náročná na pozornost. Přesto stále slušné 75% ()

Guran

A já myslel, že se bude jednat o komedii, ale místo toho jsem shlédnul další gangsterskou trapárnu Guye Ritchieho. Od Podfu(c)ku až po tohle si můžete všimnout, že Ritchie gangsterkám vůbec nerozumí. Opět jako v Podfu(c)ku i zde si můžeme všimnout dementních dialogů postav, nesmyslného děje, hrozným scénářem a nudnou výpravou. Kromě herců, jako Karel Roden, Gerard Butler, Mark Strong či Tom Wilkinson mě na tomhle filmu upřímně nenadchlo vůbec nic a proto dávám jednu hvězdičku. Ti herci si ji zaslouží. ()

Joedas

Přesně 3 a půl hvězdy a další těžký rozhodování. Plést si to s podfu(c)kem a se sbal prachy a vypadni nebudu jenom proto, že Ritchie tomu všemu dal trochu jiný facelift a vyměnil herce, ale jinak tu máme potřetí ten samej film. Nakonec rezignuju a dám ty čtyři, ale ještě jednou a nepřej si mě Guyi. I když po Holmesech a Uncelovi by to nějakou tu drsnou, stylovou a zamotanou gangsterku chtělo. ()

Murysek

Úžasný film, pokaždé, když mi přehrávač přepne na některou píseň ze soundtracku, hned se mi vybaví příslušná scéna. Toby Kebbell tu byl úžasný a dokonce i Tom Hardy hrál místo jeho obvyklého koukání do blba. Akce, zábava a dobrý soundtrack, tak to má být. ()

ACDCKL

Smetánka těch nejlepších britských herců, tak by se tento film dal označit. Typický film Guye, svižný, vtipný, plný akce a výborných gagů. Jasných 5*. ()

mrclTV

Tento film je držkopádna kombinácia deju, ktorý je až prehnane prekombinovaný a zároveň šikovne inteligentný (s celkom zaujímavým koktejlom netradičných postáv), ale samotné vtipy a hlody sú miestami prekvapivo mizerné. Niekedy je to celkom vtipné, ale inokedy je to naopak aj dosť nezábavné. Taký priemer, v prvej hodine to ešte celkom šľape, ale druhá je nezáživná a nezaujímavá. ()

Tominni

Rockandrolla svým stylem vyprávění a vizuální stránkou nenechává nikoho na pochybách, kdo tento film režíroval. Podpis Guye Ritchieho je zcela jasný, ale kvalita je trochu jinde v porovnání s Podfu(c)kem nebo Sbal prachy a vypadni. Chvilkami se s nimi i měří, ale celkově je kvalitou někde jinde. Alespoň mě potěšila role Karla Rodena a jeho šťastného obrazu. ()

AgnesDee

Skvěle vtipná gangsterka s vynikajícím soundtrackem. Jediným velkým negativem je přemnoženost postav, která ve výsledku vede k velké komplikovanosti děje. Navíc postavy nemají ani konec. Chápu rozhodnutí pro více než jednu hlavní postavu, ale když se u některých snaží rozvíjet nějakou "osobnost", nebo osobní zápletku, tak nakonec není ani dotažena do konce. Například mě vůbec nezajímal charakter Idrise Elby, který byl pro potřeby vyřešení děje naprosto zbytečný (nic neudělal, neměl žádnou vlastní linku). Oproti tomu charakter Toma Hardyho měl nějakou specifickou vlastnost nebo rys, který byl sice důležitý pro objevení toho, kdo je práskač, ale nic z toho. Škoda, že tam je dovětek s Johnnym, který nikoho nezajímá, a ne s hlavní trojicí, potažmo dvojicí, která mě osobně zajímala nejvíce. ()

adamix

Richie v trošku lenivejšom podaní, oproti jeho rannej tvorbe, ale vtip a šmrnc má aj v tomto prípade. Tešil som sa na Butlera, pretože aj skrz všetky tie romantické sračky s Aniston a spol. na to má, ale Wilkinson mu ukradol všetkú pozornosť pre seba a z celej zločineckej grupy je on ten najvýraznejší. Za mňa 70%. ()

R.O.man

Super gangsterka, aj ked riadne poprepletana, s Karlom Rodenom a la Roman Abramovich, so zopar prekvapujucimi zvratmi a okorenena prvkami humoru. Uskrnal som sa nad tym silnym britskym prizvukom co mi pripominal byvaleho dobreho kolegu z Leedsu. Fetch TV - Movie Box - 23.09.2021 ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)