Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Vsoft

Pre mňa najlepší od Ritchieho skvelé dialógy skvelý príbeh radosť sa pozerať. Videl som ho už asi 20 krát a stále ma dokáže pobaviť. Naozaj perfektný film a určite jeden z mojich najobľúbenejších. ()

Ejbi

Má to svoje momentky a zaujimavé scény, ale celkový dojem z filmu to nevykryje. Na predošlú tvorbu Guya sa to nechytá. ()

lolkaa

Já uchvácená gansterkou :) ...poprvé co jsem taky já zaregistrovala parádní výkony herců, kameru!, režii...vlastně nevím čím mi ten film tak zaujal, z části Butler, z části nesmrtelní rusáci a zdrogovanej Johnny, kterej má něco do sebe, scéna s klavírem současně s golfovým hřištěm skvělá!...o soundtracku nemluvě...občas jsem se dokonce i upřímně smála, občas jsem byla napjatá...každopádně britské RocknRollové "r" mi v celým filmu ještě víc dodávalo pocit rozsekání! :D ()

TeryCurly

Chcete žít jako RocknRolla?! Já bych to brala. Hláškami nabitá gangsterka, přesně ve stylu Guy Ritchieho. Navíc s esy v rukávu jako je Butler, Hardy, Wilkinson a samozřejmě Roden. PS: Musím se naučit správně fackovat. ()

brano921

Ľudia sa ma pýtajú...čo je to RocknRolla a ja im vravím, že to nie je o bubnoch, drogách alebo nemocniciach...To nie...Je to niečo oveľa viac kámo...Všetci chceme mať dobrý život...chceme mať peniaze, drogy, skvelý sexuálny život a partnerku...ale RocknRolla je iný...Prečo???...Pretože pravý RocknRolla si chce len poriadne užívať... Patrím medzi veľkých priaznivcov režiséra Guya Ritchieho (podľa mňa najväčšieho konkurenta pána Quentina Tarantina) a potom čo sa jeho dve predchádzajúce megahity Podfu(c)k a Zbaľ prachy a vypadni stali nenahraditeľnými klenotmi mojej domácej filmotéky a obsadili svoje miesta i v mojom rebríčku TOP filmov sa mi nedarilo pozrieť si ďalší z jeho kúskov dosť ospevovaný a síce tento. Len nedávno som si ho konečne stiahol a vrhol som sa naň ako ind na kari. Samozrejme, že ako väčšina fanúšikov Guya Ritchieho som ho musel porovnávať s Podfu(c)kom a to mám v pláne aj teraz. SCENÁR - To je jeden z neodmysliteľných prvkov Ritchieho gangsteriek. Ako sa naňho patrí musí byť vždy plný rozmanitých postáv podsvetia gangstrov, obchodníkov tvrďasov a bossov, ktorý sú vždy stvárnený správnymi hercami a srší z nich správny čierny humor v podobe nezabudnuteľných scénok a hlášok (v tomto je Ritchie podľa mňa najväčším konkurentom Tarantina i keď sú skvelý obaja)... toto od neho vždy očakávame. No v prípade RocknRolly som si síce prišiel na svoje čo sa týka sympatyckých zloduchov a vtipných scénok avšak chýbala kvantita geniálnych hlášok ako v prípadne Podfucku Z.P.A.V (skratka zbaľ prachy a vypadni).Tento film je celkovo robený v inom duchu ako predchodcovia no na škodu to určite nie je. Veľkým kladom bola hudba RockNrollové podmasy Londonského podsvetia hodnotím veľmi kladne. HERCI- Tak ako Tarantino si aj Ritchie vie veľmi dobre vybrať hercov do jednotlivých úloh. Aj on má svojich "dvorných" hercov, ktorým vždy vyberie také úlohy aké im najviac sadnú. Patria medzi nich hlavne Jason Statham a Vinnie Jones oboch sme mali možnosť vidieť ako v Podfu(c)ku tak i v Z.P.A.V. ale bohužiaľ tu ich už nevidno čo je zároveň zápor lebo v rámci jeho filmov som si na tie ich xichty už zvykol no zároveň je to klad pretože namiesto nich tu máme plejádu hercov, ktorý nie sú veľmi známi aspoň pre mňa ale odteraz si ich budem určite pamätať lebo na mňa urobili veľký dojem. Hlavne charizmatycký sympaťák Archie - Podal najdôverihodnejší výkon, ktorý oceňujem. a uletený narkoman...problémová Rocková hviezda Johnny Quid tiež super výkon. Samozrejme skvelý boli i známe xichty Butler (OneTwo -fakt originálna prezývka) Thandie Newton (Stella) a ruský bilionár čech Karel Roden. U mňa však najlepšou postavou z Ritchieho filmov ostane vždy cigoš Mickey v podaný môjho obľúbeného Brada Pitta. Nesmieme zabudnúť na prostredie, kde sa film odohráva a je to samozrejme opäť London (hnusná ryba z hranolkami a ešte horšie počasie blbá Mary Poppinsová London) iný než predtým ale stále London. Zrejme i vďaka tomu sa film nesie v inom duchu. Na záver chcem už povedať len toľko že ak ste fanúšikmi Guya Ritchieho a nevideli ste tento film robíte veľkú chybu. Alebo ani nemúsíte byť jeho fanúšikmi stačí že máte radi atribúty správnej gangsterky tak vám to vrele odporúčam... () (méně) (více)

ciapok

krásny, ružolícy britský braček Pulp fiction... absolútna muzika, výborný strih, postavičky, figúrky, účtovníčky, ruskí milardári ... ()

panLogin

Vzhledem k tomu, že mi přišel pozitivní test na HIV od zdejšího lékařského konsília, pak i já přispěji nějakým tím moudrým hovnem do zdejšího silně intelektuálního mlýna. Říká se, že dobrého pomálu, proto zde nebudu písemně exhibovat, ale jen skromně napíši, že RocknRolla, je film ...ano, je to film a to takový, že naprosto skvělý. Ritchie občas ulítne směrem pro mě nepochopitelným, ovšem v tomhle případě je to ON, tak jak ho známe a milujeme. Butler je king of grázl, Strong je kápo, Rusáci zasraně ruský a podsvětí (pokud je jen na plátně, či lcd) sympatický a mám si s nimi chuť vožrat tlamu a sem tam bafnout na účetní s kufrem plným čaulířů...njn, škoda, že jsem jen přiblblý, český, poctivý retard, takhle využiji jen jediný filmový zlepšovák a bez ostré tužky (modré) se již po nocích netoulám. Snímek, jehož myšlenka je Užívej si Aneb jak obchcat neobchcatelné. ()

Lonelybiker

Už to asi není ono a něco tomu filmu k dokonalosti chybí. Ritchie kopíruje sám sebe a mě už se to tolik nelíbí. Do party tady chybí Jason Statham, ale oko českého diváka určitě potěší Karel Roden coby ruský mafián. ()

Péča

Po natočení filmů Sbal prachy a vypadni + Podfu(c)k, tak i po několika letech se Guy Ritchie umí na plátně ohánět. Nevyjímaje hereckého obsazení šité na míru pro Butlera, Wilkisona, vypravěče (fackovače) Stronga, pravého Rock'n'Rolly Kebbella a mnoho dalších herců co zapadají přímo do svých rolí a vytvářejí film, který má svou rychlost a efektivitu. Zápleky v ději mezi osobami a ,,gangy'', jsou vymyšlené v rámci možností opravdu dobře. Samozřejmostí je i soundtrack, co má grády a okamžitě po shlédnutí jsem si ho musel sehnat. Ten kdo má rád sarkastické narážky, trochu černého humoru a akčnosti, tak vřele doporučuju. ;) ()

SONNY07

Přiznám se, že mi to dlouho trvalo, ale stálo to zato !!! Nejdřív mi to připadalo jako hodně neoriginální, ale tak po pátým shlenutí jsem změnil názor, i když je pravda, že Guy Ritchie čerpá z toho co už vytvořil. ()

Yhitte

Ritchieho dokonalá kamera se spojila se super hudbou a vytvořila mnoho nezapomenutelných momentů.Propletené příběhy nejlépe pojmenovaných postav z londýnského podsvětí. které nám ukazují co bych i věřil, že je pravda o lidech. ()

Fogy225

Guy Ritchie je zpět, a pokud jste čelkali následovníka "Sbal prachy a vypadni", měli jste pravdu. Britská gangsterka v tom pravém slova smyslu je tu konečně znova. Žádné přehnané Hollywoodské akční scény, žádné přehnané nereálnosti, žádný přehnaně tvrdý řeči, ale hlavě žádná nuda. Guy Ritchie se toho zhostil zase tak, jak to on umí nejlépe. Jednoduchý příběh o tom jak se zdánlivě jednoduchý a prostý plán dokáže podělat, a jak se z toho parta pouličních zlodějíčků pokouší dostat. V průběhu filmu se oběví pár postav, kterým divák nepřikládá velký význam, jenže ony se projeví, a to na konci a přispějí tak k nečekanému konci, a tak to má u podobný filmů být. Za mě naprostá spokojenost. ()

Corek

Slušná gangsterská sranda. Jen ten konec takovej moc rychlej. Chybělo mi tam to závěrečné vypořádání a nevím jak dopadli ostatní aktéři příběhu. ()

miroyeah

Jednoducho zbožňujem takýto žáner, škoda, že sa takých filmov točí čoraz menej. Skvelý herci a aj štandardne dobré výkony... Vyzdvihujem to, ako sa vie Tom Hardy zmeniť ()

marvelgirl1

Rocknrolla jsem měla doma už dlouho, ale pořád jsem se nemohla k tomu dostat a upřímně ani zvlášť jsem nechtěla. Gansterky mě moc neberou a když vím že stejný režisér na točil i podfuck který mě nebavil tak jsem neměla důvod si ho pouštět. Na konec jsem neměla žádný film a tak jsem si ho pustila. A ono mě to opravdu bavilo a to dost. Ani jsem nevěděla že tam hraje Karel Roden.Bylo zajímavé ho vidět zas v zahraničním filmu.Všichni herci to zahrály dobře.Scénář se mi líbil moc některé hlášky byly opravduo povedené. Rocknrollu v klidu mužů dat 90% protože si myslím že mě dlouho žádná gansterka takhle nepobavi. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)