Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

tomxxx

Když jsem viděl různé upoutávky, zahodil jsem tento film mezi nudné komedie. Za několik týdnů přišli přátelé nadšeni z kina. Zhlídnul jsem film také a ejhle ono to neni zas tak nudné, ale docela jsem se i bavil, ty hlášky a ta hudba. Pak ta přehnanost v každé scéně...nádhera vřele doporučuji:D ()

T-pack

To byla jízda. Něco tak šílenýho a zároveň vtipnýho tu zase chvíli nebylo. Takováhle nenáročná kravina je něco akorát pro mě. Plus je tam nějakej ten politickej subplot a dokonce Schneider tu vypadá na slušnýho herce. Navíc je to film, který se nebojí ukázat stereotypy. Moc dobrý. ()

radeko

Komédia, na ktorej sa dalo sem tam zasmiať a sem tam som sa to už chystal vypnúť. Zdalo sa mi to dosť prehnané vo všetkých smeroch. Festovne ma znechutil hammalachabala duet na konci a trápne súboje a teroristami v prvej 20-minútovke. Nie som nejaký extra obdivovateľ disco štýlu, ale tie staré hitovky mi dvihli náladu na **. ()

terunka003

Parodující, místy vtipné × přehnané, místy trapné. Takového kadeřníka bych fakt nechtěla. Ale uměl dobře parodovat bojové scény. A kopat nohama. Nevím, jak tomu bylo v jiných jazycích, ale v tom našem používali divná slova a slovní spojení. Myslím si, že by si měl Adam Sandler odpočinout. Film pro ty, kterým se líbí pády, ztřeštěné grimasy a pohyby. A co ta scéna s kopáním do kočky?! Natočte nějakou vtipnou komedii, která neurazí.. ()

lennyd

Zohan chce jen jediné, stát se kadeřníkem (kniha veleznámého New Yorkského kadeřníka je Zohanovou každodenní četbou před usnutím). Bohužel jeho původ jej předurčil, být bojovníkem za svobodu v Izraeli, a hlavně prohánět svého uhlavního nepřítele, palestinského teroristu Fantoma. Jednoho dne ale dostane výborný nápad - nechat se od Fantoma zabít, a pod jinou identitou jít za svým cílem a stát se kadeřníkem. Jenže ani to není tak jednoduché, jak si Zohan představuje, a ke splnění svého cíle bude muset vynaložit všechny své schopnosti ... Musím říct, že mne Zohan trochu zklamal. I úvodní půl hodinka je naprosto skvělá, Bond by se při setkání se Zohanem musel jít zahrabat. Jenže pak se Zohan začne soustředit na to, jak sexuálně uspokojit větší polovinu New Yorku (bez rozdílu pohlaví či věku), a zábava se trochu vytrácí. Poslední půl hodinka (od setkání s Mariah Carey, sorry Mariah) už stojí za úplnej prd. Nicméně Adam Sandler ukazuje, že ruku v ruce s Benem Stillerem patří ke komediální špičce, a jejich nápady na nové a nové filmy nemají konce.. ()

majxik

Hehe, hold tohle je spravná komedie v jednom smyslu. Dělá si ze všeho prdel a nekouká se nalevo ani na pravo. Člověk se u ní pobaví, ale mě osobně zase tak moc neoslovila i když mi to přišlo jako pěkná podívaná. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Musím tak trochu zahanbeně uznat, že Zohan funguje, je vtipný a bavil mě, asi protože jde opravdu přes čáru co se dobrého vkusu týče přes mrtvoly. Ale zároveň nahodí i tolik "unikátních" vtipů a naprosto bizarních situacích, které opravdu jinde nenajdete (možná v někdy ve snímku s Willem Farrellem). Pro jednou to dvojce výtečníků Dugan-Sandler vyšlo, hlavně díky odvážnému námětu a neokoukané tématice (v žánru), je škoda, že spolu nejdou odvážnější cestou častěji. 70 % ()

Mihail123

Po vynikajúcom Volaní o pomoc, a priemernom Keď si Chuck bral Larryho Sandler opäť klesol. Avšak niektoré vtipy boli naozaj vtipné a jeho prízvuk nebol až taký trápny ako som si myslel z ukážok. ()

yeniczek

Začátku nechybí nápad, ani náboj. Vše se mi líbilo, bylo to správně uhláškované, smál jsem se.. Ale po příjezdu do USA se z toho stane nehorázná ptákovina.. Stokrát okoukané scény, nudící vtípky, úchylnej Sandler a korunu všemu nasadí "úžasnej happyend".. Škoda... ()

VasaX

Na jednu stranu mám rád absurdní komedie/parodie (skvělé odreagování), Sandlera mám taky rád, na druhou stranu moc nemusím sexistický/obscénní humor. Na druhou stranu tam také byla parodie na mnoho dalších věcí, hlavně celkem trefná na celý palestinsko/izraelský konflikt a terorismus, mimo jiné.Takže Zohan je u mě tak na půl cesty... ale pobavil a celou dobu jsem se ani chvíli nenudil, takže pod tři hvězdy nejdu. PS: Ta část jak se ostatní Izraelci z New Yorku chystají aby vyrazili Zohanovi na pomoc a velmi pohotově seknou s prací vytahují vtipně skryté vybavení je opravdu super. :-) ()

Master19

Velmi povedená komedie se spousou výborných vtipů, ale s dvěma zásadními neduhy. Jedním je naprosto nesmyslná politická angažovanost (ne moc, ale je tam) a druhým zbytečné sklouzávání k trapnostem. Každopádně na Zohana jen tak nezapomenete. Zejména úvodní scénka na pláži a v podstatě všechny akční pasáže jsou opravdu skvělé. ()

Millanium

Jsem rád, že jsem z kina po několika prvních minutách neutekl. Film se ocitá na tenké hranici mezi trapností a vtipem a naštěstěstí se většinou přiklání k té pozitivnější straně. Adam Sandler zde hraje něco jako těžce sexuálně ulítlého superčlověka, který chce změnit svůj osud a začít stříhat. Sex s důchodkyněmi jsem naštěstí rozdýchal:-) 60% ()

polydor

Zábava, zábava, zábava která má občas myšlenku. Další Sandlerovka, která tentokrát nejspíš zaujme víc lidí. A budu rád, když mezi nimi bude i hodně palestinců a židů...Určitě je překvapující že na komedii s ožehavým tématem je někdo ochoten dát tolik peněz. ()

swe

Prvních patnáct minut bylo skvělých, o tom žádná. Pak ale nastalo přesně to, čeho jsem se obával, Zohan si sbalil fidlátka a odjel si splnit svůj sen do USA. Od té chvíle kvalita velmi upadla a dostavila se těžká nuda, ze které mě sem tam vytrhnul průměrný vtípek. Navíc mě brutálně štvala ta hatmatilka, kterou Izraelci v tomto filmu mluvili (dabovaná verze). Nedokoukal jsem. ()