Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

Morrigen

Šílená, bláznivá, absurdní, stupidní komedie, ve které není logiky co by se za nehet vešlo plná převrácených klišé. Izraelský bojovník předstírá smrt, aby se dostal do Ameriky za svým snem, zamiluje se, ale i přes utajení svojí identity je odhalen a musí se následně vypořádat se svou minulostí. Tenhle film není výkvětem nejlepších děl komediálního žánru, ale v rámci crazy komedií u mě zaujímá jedno z předních míst. Perfektní oddechovka na pohodový večer, která si hraje s osmdesátkami a vztahy mezi Palestinci a Izraelci. ()

marvolo

Komédie, ako žáner ma moc nebavia. Väčšina takých filmov mi totiž pripadá viac trápna než humorná. O filme Zohan sa to ale povedať nedá. Bavil som sa celý film a to herca Adama Sandlera moc nemusím, o to ma to prekvapilo viac. Bolo tam ale množstvo nečakaných a vtipných momentov a ani ten jeho hlúpy účes mi až tak nevadil :D ()

juanpera

Tak jak proste nemam rad humor Adama Sandlera a k tomu jeho samotneho, tak tenhle film se mu povedl. Znam ho v originale s titulkama i v ceskem dabingu a oboji je ok. Specificky zidovsky humor a izraelci s palestincena na jednom miste, na jedne ulici. Proste parada. A pokud jste se s nekym potkali v realnem zivote, nebo byli v tech koncinach, tak Vam to urcite neco "presne" pripomina... To pocit a celkovy nazor samozrejme velmi umocnuje. Hodne povedena komedie, ktera jde skouknou i podruhe... Dobry tip pro pobaveni a uvolneni. Proste komedie! LIBI 80+ ()

Panel250

Film, ktery si na nic nehraje. Je proste prastenej. Skoda, ze nejlepsi cast je hned v prvnim ctvrtine filmu, pak uz to jde jen dolu. Ale i tak... Pro cloveka, ktery ma rad prasteny veci na platne jako jo. Nerozumim kritikum, kteri maji potrebu se na film dokoukat i kdyz je evidentne nebavi a nerika jim zhola nic. Kdyz je v restauraci hnusny jidlo, taky to dojite a nenechate ani kousicek? :-) Chlapci, chlapci... :-) ()

Oxytocin

Ty voe... neskutečná bláznovina, u které jsem se málem podělal smíchy. Jeden z mých nejlepších filmů se Sandlerem. ()

DavidAAAA

No, pro někoho, komu k super náladě stačí slyšet jen prdel, kozy a šukat, bude první půlka pětihvězdičková. Pro ty s troškou mozku hrozná trapárna. Mám rád podobně praštěný druh humoru, ale tohle není praštěný, tohle je ubohý. Druhá půlka je o něco lepší, ale přesto ani Mařka Keryjová a Žon Mekenrou svou přítomností nic moc nedokážou zachránit. Těžce podprůměrná komedie, trapná a naprosto bezúčelně vulgární. ()

Jarsey

Blbost na entou! I když se zpočátku zdá, že se snad bude jednat o parodii na filmy typu bondovka, asi po půl hodině dojde k procitnutí, že toto nemá s komedií nic společného. A právě ten začátek je to, proč tomu dávám alespoň jednu hvězdičku, to bylo poprvé a naposled, kdy jsem se při celém filmu zasmála a věřila jsem, že v podobném duchu se ponese celý film. Jenže pak to jde akorát z kopce, některé scény na sebe pořádně nenavazují, takže v jednu chvíli je Zohan v kadeřnictví, za chvíli frajersky řídí limuzínu, aby za chvíli byl zase někde jinde. Některé scény se snad zvedly samy ze dna střižny, aby film neztratil na minutách, což akorát uškodilo. Poslední dobou se sice zakoukávám do sandlerovek, ale tohle byl teda úlet a velké zklamání! ()

im8

Wow. Jeden z nejlepších Sandlerů. Naprosto nekorektní, neprdící humor o soužití Židů a Palestinců, padni komu padni. Adept na cenu sexystické prasátečko. K tomu úvod, za jaký by se nemusel stydět Ethan Hunt nebo Jason Bourne. Celé je to spojeno perlami typu scéna s telefonní linkou Hizballáhu (Rob Schneider), footback s kocourem, klácení post-klimakterických žabek v kadeřnickém salónu, souboje s úhlavní nepřítelem Phantomem/Fatušem (skvělý John Turturro) a zalito hektolitry hummusu. Že to zní divně? Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne. Tohle mě fakt bavilo. 4*. ()

Drslw

Zaujímavé. 70% vtipov je geniálnych a k veci. 30% trápnych a mimo. Ale dokopy príjemné prekvapenie, vrátane hercov a hudby. Obzvlášť ma pobavil Rob Schneider, čo som teda čakal najmenej... ()

EYO EYO

super komedia o teroristovy(či co to vlastne je)ktory isiel do ameriky robit hebke vlasy.Táto Parodie na izraelsko-palestinské vztahy se pomerne vydarila aj ked toho sexu s babičkami mohlo byt aj menej.Super komedia u ktorej som sa zasmial ako blazon.určite odporučam pozriet. ()

Wolfis

Ja neviem, dnes sa komédie, ak sa to tak dá v niektorých prípadoch vôbec nazvať, robia strašne nasilu a potom je z toho iba náhodne poskladané puzzle s trápnym humorom a plytkým dejom. Pre mňa osobne fakt nič moc, za celý film som sa pousmial len párkrát a aj to nasilu z ľútosti. Jediné, čo zaujalo, bol akurát tak ten koniec v štýle "happyendu", čo aj tak nie je nič výnimočné pri predvídateľnom náhodne vyskladanom deji. Na nudu možno fajn, viac nudiť sa už nebudete, takže tým nič nepokazíte, no ak chcete stráviť večer príjemnejšie a zbaviť sa nudy, odporúčam siahnuť po niečom inom. /nekomedialných 30%/ ()

SNCIS

"Proč nemůžu dělat něco jiného? Něco více kreativního." - "Kreativního? Chytit tolik teroristů, to je umění. Jsi jako Rembrandt s granátem." - "Chci jen dělat lidi hedvábně jemné!" - 70%. ()