Superman: Soudný den

Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

CITÁT - Přijde čas, kdy Bohové musí zemřít......... Vykonavatel soudného dne je docela fešák a Superman se i zpotí. Jen škoda té hudby. Tady bych čekal spíš nějakej Metal a ne orchestr. Ten se k těm soubojům vůbec nehodí. CITÁT - Poprvé vidím Supermana dostávat za brad........... Asi od třicáté minuty je snímek ponurý a smutný. DIALOG : SUPERMAN - Promiňte, pánové policisté, ale potřebuju mluvit z vaším vězněm. POLICISTA . Je to správné ? HRAČIČKÁŘ - Nemám ti co říci. SUPERMAN - Co takhle zbohem ??!! LOIS - On ho z té výšky opravdu pustil ?!!!........... Velice devastační příběh, letecké souboje, bitvy, zbourané baráky, létající lodě, všude spousta krve a mrtvol. To je opravdu soudný den. CITÁT - Dělám to jen pro vaše dobro......... Zlej Superman a zlejší Superman, skvělé. Krutý komiksový příběh, tak jak to má být. Jest-li historie potvrdila, že Bohové mohou zemřít, potvrdí i že mohou být opět vzkříšeni. CITÁT - Óóo, to málem bolelo..........(27.5.2012)

Moc příjemné animované zpracování supermana. Já ho opravdu nemám rád, ani sem neviděl jeho slavnej návrat nicméně tady .. všechna čest. Animace mi naprosto vyhovovala, nepotřebuju detailní a mnohamilionové zobrazení k tomu, abych uznal, že mam před sebou dobrej animáč. Dokonce ani to spermíkovo lítání mi tady nelezlo na nervy .-) co mě však dostalo nejvíce, jak autoři při té víceméně nevinné animaci dokázali film obestoupit temnotou a masakrálními praktikami.(27.6.2009)

Superman alive... yeaaah. Niesom znalec danej animácie ani jej obzvlášť veľký obdivovateľ, ale tento dej ma vtiahol až na okraj priepasti a našťastie nepustil. Taktiež by som uvítal real prevedenie ako väčšina mojích kolegov, asi to však nie je možné..? 8/10(21.9.2009)

To takhle chtěla mamča ať najdu nějákou pohádku. Tohle bylo to jediné k dispozici. SOUDNÝ DEN je narvaná akční animovaná pecka, která překvapí svou drsností a destrukcí. Metropolis na hadry, umírající lidé... paráda. Jen ta kresba mohla být promakanější.(13.8.2011)

• HellFire

Nepovedené.(8.3.2010)

• - Režisér, scénárista a producent Kevin Smith se ve filmu objevil jako jeden muž v davu, který při záchraně autobusu před mechanickým pavoukem prohlásí: "Pff, like we really needed him to bust up the mechanical spider right? Lame!" To je odkaz na zrušený projekt Superman Lives (nahrazený Superman se vrací (2006)), ve kterém chtěl Smith použít stejnou zápletku jako zde. (Caszidy)

• - Ve scéně, kdy Toyman unese děti a poté "Superman" vstane z mrtvých, zakřičí Toyman: "School's out... FOREVER!" To je odkaz na skladbu "School's Out" od Alice Coopera. (Caszidy)

• - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)