poster

Superman: Soudný den

 • USA

  Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trellíno
  ****

  Až po "That´s why I´m here" těžká nuda, ale pak už je to až do konce nátěr jako kráva. Souhlas s ostatníma. Tohle mělo být natočený jako hraný film, jenomže by na to bylo asi potřeba tak půl miliardy.(11.2.2008)

 • KarelR
  ****

  Na kreslené filmy už moc nekoukám, ale tohle je prostě nářez. Superman demolující při souboji celé Metropolis? Just wow!(25.11.2007)

 • Tosim
  *****

  Tvůrci tohohle animáku by měli začít psát scénáře pro hrané filmy.(29.9.2009)

 • Shakers
  ***

  Superman zrovna nieje môj obľúbený komiksový hrdina ale kukol som sa na to.A priznám sa ,že Supermana som umierať ešte nevidel a práve preto ma to celkom prekvapilo.Ale stále to nie je nič extra.Dobrý dej,postavy,animácie,akcie,nápady ale stále je to len dobré.Ani nuda ani prekvapenie.Rozhodne ale jeden z lepších animákov. 70% - 3*(6.7.2010)

 • Caszidy
  ****

  Animace je poměrně jednoduchá, ale to atmosféře neškodí. Příběh je příjemně temný a černý oblek "muže z oceli" je vskutku "cool". Hudební doprovod mi nejprve přišel mírně napodobující původní motiv Johna Williamse, ale postupně do Soudného dne dobře zapadl. Celkově patří Superman Doomsday k tomu nejlepšímu, co bylo v posledních letech v žánru animovaného filmu se superhrdinskou tématikou natočeno.(19.2.2010)

 • - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)

 • - Režisér, scénárista a producent Kevin Smith se ve filmu objevil jako jeden muž v davu, který při záchraně autobusu před mechanickým pavoukem prohlásí: "Pff, like we really needed him to bust up the mechanical spider right? Lame!" To je odkaz na zrušený projekt Superman Lives (nahrazený Superman se vrací (2006)), ve kterém chtěl Smith použít stejnou zápletku jako zde. (Caszidy)

 • - Supermanův černý oblek a delší vlasy jsou jedny z mála věcí, které se shodují s komiksovou předlohou. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace