poster

Superman: Soudný den

 • USA

  Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  Není to dokonalé (spousta věcí nedává smysl, Supíkova...ehm...vy víte co mohla být emotivnější, scénář poutavější, Doomsday "drsnější"), ale v rámci žánru je to neskutečný náser a za tu likvidaci Metropolisu a spoustu narážek na současnou společnost musím dát palec nahoru.(18.10.2007)

 • Kryton
  *****

  Animovaný Supermanovský film trumfuje stamilionový Singerův vysněný film. Stranou bych úplně dal animaci i finanční stránku. To se nedá rovnat film za stovky milionů s direct-dvd filmem pro fanoušky. No a proto právě vítězí animovaný Superman na celé čáře. Tempo,akce,příběh a celková temná atmosféra mě držela u obrazovky. Budu souhlasit s Tosimem, protože tvůrci tohoto animáku by měli dostat šanci na hraný celovečerák. V poslední době jsem naprosto unešen a spokojený z tvorby dospělých animovaných filmů s hrdiny komiksu (viz. Superman/Batman: Veřejní nepřátelé anebo Hulk vs Wolverine). Je to zajímavé, ale klasická animace mě tento rok daleko více dostala než tolik dnes modní PC animace.(22.11.2009)

 • Revanx
  ***

  Byť celých 74 minút takých ako posledných 20, tak by to aj za päť bolo. Toto tak vidieť live-action a hocaké roboty by sa mohli ísť zahrabať, len ten rozpočet by musel byť aspoň okolo tej pol miliardy :)(31.5.2009)

 • HateBreeder
  ****

  Moc příjemné animované zpracování supermana. Já ho opravdu nemám rád, ani sem neviděl jeho slavnej návrat nicméně tady .. všechna čest. Animace mi naprosto vyhovovala, nepotřebuju detailní a mnohamilionové zobrazení k tomu, abych uznal, že mam před sebou dobrej animáč. Dokonce ani to spermíkovo lítání mi tady nelezlo na nervy .-) co mě však dostalo nejvíce, jak autoři při té víceméně nevinné animaci dokázali film obestoupit temnotou a masakrálními praktikami.(27.6.2009)

 • mm13
  ***

  Nemám rád Supermana, ale toto je skutočne jeden z jeho najlepších príbehov. I tak sa však tento poloboh už zo svojej podstaty vzpiera každému temnejšiemu a poľudšťujúcejšiemu pokusu, nie je v týchto polohách tak suverénne presvedčivý, ako väčšina jeho druhov v zbrani zo stránok hrdinských komiksov. Naďalej zostávam v presvedčení, že Richard Donner túto látku pochopil najviac a v tom 1978-om s ňou naložil najlepšie ako sa dalo.(29.3.2010)

 • - Ve scéně na střeše Daily Planet, když Lois startuje vrtulník, řekne Jimmymu, že se v letadle narodila. V komiksové předloze byl její otec Sam Lane armádním generálem. (Caszidy)

 • - Supermanův černý oblek a delší vlasy jsou jedny z mála věcí, které se shodují s komiksovou předlohou. (HellFire)

 • - Ve scéně, kdy Toyman unese děti a poté "Superman" vstane z mrtvých, zakřičí Toyman: "School's out... FOREVER!" To je odkaz na skladbu "School's Out" od Alice Coopera. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace