Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

BeranSon

Světová válka Z jje jediný film se Zombie, se kterým plně souhlasím. Je to asi proto že Zombii se mi zdají příliš Američtí. Pro Brada Pitta je to jeho velký úspěch, myslím tím co se týče tržeb. Je vidět několik výborných nápadů a to ne jeden. Film se mi líbil hlavně, že to co tam probíhalo vyložili z části jako nemoc alias vzteklinu. Samozřejmě že bych mohl filmu vytknout pár věcí, ale mě se líbil a vskutku dobře na mě zapůsobil, a tak ho nebudu dále rozebírat. Já jsem velmi spokojený a těším se na pokračování. - 9/10 - ()

HH

Rozhodně to není špatný film. To určitě ne. Dívat se na něj dá a nenudí... Ale je to přehlídka scén, které už divák někde viděl. Po prvních cca 25 minutách jsem si říkal, jestli to není americký remake 28 dní poté. Pak to ale uhnulo trochu jinam. Nicméně na víc než 3 hvězdy to bevidím. ()

Ombak▼Penari

Na tomto snímku je krásně vidět, že zombie filmy nepotřebují velké rozpočty. Ačkoliv jsou tam velkolepé scény s omračujícím množstvím nemrtvých, vlastně by je film ani moc nepotřeboval. A vlastně ani Brada Pitta, nic extra nepředvedl. Příběh je standardní jako u jiných zombie snímků a seriálů, jen se tam více střídají lokace, děj je vcelku předvídatelný, prostě nic extra objevného. Laviny nemrtvých, ženoucí se lačně a bez špetky pudu sebezáchovy za svou kořistí jsou nakonec asi jediným skutečně působivým prvkem na celém filmu. Celkově to vůbec není špatné, nicméně od tak drahého filmu by člověk čekal něco opravdu extra a ne jen to, co Walking Dead servíruje s menší pompou v každém díle. ()

Fujara777

ÁNO: Vytvoriť si vzťah ku Gerrymu a jeho rodine je pomerne jednoduché, čo je dobré, lebo ďalšia časť filmu si to vyžaduje. Už tu sa pomaly strih zrýchľuje, takže napojenie na akciu je plynulé. Réžia je výborná práve v tom, že nad ňou nepremýšľate. Tam kde má byť pohodková (úvod) je pohodková, až mi to pripomínalo reklamu na nejaký  -super čajík pre celú vašu rodinu-. No a potom už je to besné, ale v dobrom. Človek pohrúžený očakáva, jak to dopierdole bude ďalej. S napätím sa narába umne a počas akcie neprekáža ani rozklepaná kamera. NIE: No a potom sa človek začne zaoberať tým, ako je to celé urobené. Našťastie toto hĺbavé rozpoloženie prichádza o dosť neskôr, ale aj tak. Muselo to byť? Od "pristátia" lietadla to ide akýmsi iným smerom. Čo sa týka knižnej predlohy, nevidel som ani len jej obal, takže neviem, nakoľko sa jej scenár pridŕža. Každopádne tí 3ja, čo písali scenár, sa s tým mohli popasovať lepšie. ()

bacon

Ja legenda, Resident evil, ...... . Za originalitu scenára a deja asi toho moc nedostanú, pripomenulo mi to zmesku filmov čo som spomínal už skôr. No film je vcelku fajn oddychovka, nechýbalo klasické americké hrdinstvo, niektoré scény postrádali logiku, no ale v takomto filme to človek očakáva. Po dlhšej dobe si mohol človek povedať, že to stálo za pozretie a nebol to stratený čas. ()

BOURQUE

!Pozor, komentár obsahuje spoiler! Čo si povieme – z obsahovej a tematickej stránky sme už tu mali kopu takýchto filmov. Každopádne si myslím, že je to jeden z tých lepších. B. Pitt odviedol celkom slušný výkon. Uvidíme, že čo prinesie pokračovanie. PS: (Spoiler! Nápad použitie smrteľného vírusu proti „smrteľnému“ vírusu bol dobrým ťahom.) Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

hEROic

celkem prijemne prekvapko... myslel jsem, ze to bude jen zombie vyvrazdovacka, ale kupodivu je zde i dej :) nekolik hodne solidnich scenek... jen konec bych si predstavoval trosku jinak, ale slusny... 75% celkem odpovida ()

MickeyStuma

Protože jde opět o virovou nákazu, nutí mě to porovnat s obdobným snímkem '28 dnů poté'. Rozdíl? Tento je daleko akčnější. Bohužel však už na věky potvrdil novodobé Hollywoodské pravidlo, že Zombie už nejsou co bývali. Pryč jsou časy, kdy se pomalu šourali a sekaně sebou trhali. Teď jsou hbití a rychlí, že by jim mohl nejeden atlet závidět. Film jako takový splňuje veškeré atributy akčního žánrového filmu. Efekty jsou na úrovni, akčnost přijatelná a nad událostmi mající vcelku dobrou atmosféru i občasný dějový oddych. Je to prostě zábavný pop-kornový biják, který se na danou věc dívá krapet s nadhledem. A nepřišlo mi to špatné. Svůj záměr splnil a to je hlavní. ()

helloween93

Snímek, který dává filmum zombies nějaký smysl a docela i logiku a reálnost. Pitt sice není úplně typický hrdina, co kosí nemrtvé po stovkách, ale spíš normální chlap, co dělá pro OSN. U filmu je vidět vysoký rozpočet, kde se na trkách rozhodně nešetřilo...přesto film není o nich, ale o příběhu. Jen jsem čekal víc prostoru pro Davida Morse. 4* ()

KNTRFKT

Brad se konečně dostal ven z baráku na vzduch od tý svý celosvětově přeceňovaný pizdy a natočil něco, čemu koule rozhodně nechyběj. Zombíci sice lítaj jak torpéda a nezastavěj se ani před rozkrokem Madonny. Brad je naštěstí dobře vytrénovanej z domova, z toho, jak pořád zdrhá před tou svou fúrií a tak si s nimi hravě poradí. Samozřejmě se ve filmu neobjeví jediná pěkná herečka(natož mladá), protože to by na place Endží jistě nerozdýchala. Je ovšem vidět, že i omleté téma se dá omlít znovu a znovu a stále baví. ()

Raziel_cz

Katastrofický velkofilm, ve které lidstvo neohrožují mimozemské viry, přírodní pohromy nebo zlovolná data, ale přehnaně CGI nemrtví. Podobnost s předlohou pochopitelně nulová, ale s přihlédnutím k tomu, jak dlouho a hluboko ve vývojovém pekle tahle věc byla, překvapivě žádný průser. Těžko se dá označit za něco jiného než ryzí mainstream, ale z posledních let rozhodně jeden z těch důstojnějších zombie snímků. ()

Rathalos

Zombici patria medzi moj oblubeny hororovy zaner a Svetova vojna Z je jeden z najlepsich filmov,ktore sa natocili ohladom tejto temy,nemrtvi su extremne rychli a agresivni,co je samozrejme super,nechyba napatie,kopec akcie,nie su hluche miesta,cize nuda nehrozi,ma to cele skvelu beznadejnu atmosferu,niektore sceny su nezabudnutelne,epicke ako napriklad s tym lezenim na mur,zvuk je dokonaly a Brad Pitt to zahral k spokojnosti divakov,za mna jasna zalezitost...:-) ()

derek007

Od začátku se jede na efekt a logika dostává slušně na frak, Brad si nechal po Tróji zarovnat konečky a kandiduje na nejhorší sestřih kariéry. Přesto, nebo možná právě proto, jde o moc zábavný cestovaní světem bez zbytečných průtahů, pěkných pár nečekaných momentů a ten závěrečnej čízy moment s plechovkou jsem sežral i s navijákem. Soundtrack a bubáci moc fajn. ()

KOOHA

Film k ničemu a o ničem. Kdyby do toho nedali tolik prachů a nebyl tam Pitt, tak to bylo klasický Béčko. Škoda peněz. ()

Allcinna

V podstatě to byl takový Left for Dead jinak :D A vážně mě dost iritují komentáře pozastavující se nad hbitostí a až děsivou rychlostí zombíků. Jako jo, jsme lidi, takže si prostě musíme na něčem nahonit ego a najít si pár drobností, které se nám na filmu nelíbily. Ale proboha, viděl už tady někdo někdy skutečného zombíka, aby nám mohl povyprávět, jak ten tvor vypadá a jak se chová? To, že někdo jednou vykreslil tu potvoru jedním způsobem, snad neznamená, že vytvořil obecně platnou definici. Ve středověku lidi taky věřili tomu, že je Země placka! Vědění i myšlení se vyvíjí, proboha. Zkuste se toho nebát a dopřát svým mozkům trochu čerstvého vzduchu a rozšířit si obzory. Anebo si seďte dál v tý svojí jeskyni u ohně a čmárejte si ty honící komentáře uhlem na stěnu. ()

darkreider

Problém je, že som čakal mnoho. Všetky nadšené ódy na každý trailer hovorili o nadpriemernom zombie filme s hordami aké sme ešte nevideli. Z toho sa človek ľahko namlsá a potom je sklamaný, že ostalo len to sformovanie nemŕtvych do megalomanských vĺn a zbytok je len ťažký priemer s každým prevareným klišé. Dej jednoduchý a akcia (asi hlavne kvôli 3D) často extrémne neprehľadná. Srdcervúce scény otec-dcéra, muž-žena sú echt boľavé a nevdailo by mi keby ich čas venovali na dofúknutie veľmi odvareného konca. Neskrývam sklamanie. ()

Patriot.X

Hodnocení platí stejně jako u Avatara pro 3D verzi viděnou v kině. Rychlost, hbitost, dynamičnost a flexibilita. To jsou vlastnosti zombie v tomto filmu. V podstatě jde asi o nejrychlejší zombie všech dob. Jsou rychlí jak sračka nebo samopal vzor58(a někdy i rychlejší). Jaká to změna oproti prvním zombie, kteří byli jen o málo rychlejší než zácpa. Navíc k proměně dochází už po 12 sekundách po kousnutí. To je zapeklitý problém i pro božského Brada. Ale o co víc má Brad problémy, o to víc se divák baví. ()

Yancl

Další z řady vydařených snímků letošní filmové scény, který opět vsází na vyhračičkované vizuální provedení a také na kvalitní herecké představení, tentokrát v podobě velmi dobře hrajícího B. Pitta. Jinak má "Světová válka Z" podobný scénář, jako řada moderních filmů. Ihned v prvních minutách nakope diváka informacemi a akcí .. poté následuje slušně vyprávěný příběh, který v podstatě neobsahuje hluchá místa. Dialogy jsou doplněny masakrálními útoky zombíků a v pozadí se pomalinku lemuje hlavní myšlenka filmu. Velmi mě překvapila atmosféra, která byla místy hodně temná, až hororová. Tudíž nechybělo napětí a o lekací scény nebyla též nouze. V otázce záporů byl viditelný jeden základní fakt. A to, že se celý film snaží nabudit opravdovou reálnost, ale detaily až tak reálné nejsou a vyloženě bíjí do hlavy. A asi nejvíce zpackaná záležistot, z jinak velmi působivého filmu, je zmršený závěr. Není to vyloženě špatné, ale takové useknuté a následují titulky. Ale pro milovníky zombie filmů jasná záležitost. [80%] ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech