Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

palmrus

Pěkný počin dal bych asi i 4,5* Brad je Brad, i když sem za celou tu dobu nepochopil kde se ty zomboni vzali, ale to byl možná záměr. ()

canni

Docela překvapení. Od začátku filmu až téměř do konce jsem seděl jako přikovaný do sedačky a nebýt přítelkyně tak si asi ohryžu všechny nehty možná i na nohou. Podobně depresivní atmosféra jako Já, Legenda. Napínavé. Akční. Já jsem se nenudil. Určitě to není letošní nejlepší film a patří k těm lepším. 80% ()

TheMraca

Zombie survival přesně podle mého gusta. Akce hned od začátku a davové scény jak vystřižené z Left4Dead, se střídají se stealth prvky. Světová válka Z není jen zombie akce, ale našel se i čas na vtipy, nejlepším je asi jak řešení zombie problému vyřeší v Severní Koreji, nebo společná píseň židů a arabů v Jeruzalémě. K zamyšlení zas vede prvek kdy se lide ohodnocují vůči prospěšnosti společnosti a podle toho se rozhoduje kdo bude mít větší šanci na záchranu. Za mě 80% PS: Po návratu z kina akorát začínal v TV film 12 opic, bylo zajímavé vidět Brada Pitta v jednom filmu jako zachránce a v druhém jako původce pandemie :) ()

ortoncz

Předlohu jsem nečetl , takže jsem šel na snímek s čistou hlavou a bez předsudků. Podstatou tohoto filmu je , že si vždycky něco posere. Nic nemůže jít hladce. Napětí není ani tak budováno , jako že si spíše drži konstantní úroveň od začátku do konce. Sledujeme světovou pohromu , ale přitom jde spíše o jednu postavu , než o celek . Musím říct , že snímek je dobrý , ale přesto zůstává pocit , že potenciál nebyl plně využit. 70% ()

Batobus

Jelikož se akční snímky v současnosti natáčí a stříhají všechny podle stejného vzoru, šel jsem na to s očekáváním, že uvidím další vysokorozpočtovou s.ačku s opulentními triky a zbytečným "morálním poselstvím". Což se z větší části potvrdilo. Ale docela příjemně se na to kouká a v první polovině to dokonce nepostrádá svérázný humor (největší mozek lidstva se omylem zastřelí na kluzké podlaze . . . To je za 15% navíc v hodnocení) V prvních 2/3 se střídají pěkně natočené velkorysé akční scény, poslední třetina je už jen lekačka ve sklepě. A kdyby místo Pitta titulní roli dostal Clive Owen nebo Josh Brolin, byl bych subjektivně spokojen více. Ale Pitt prostě prodává. 3 hvězdičky - 65%. P.S. Mrzí mne několik antisemitských výlevů zde v komentářích. Asi je to náš "národní sport". ()

Killingjoke

Nesnáším všechno co se nějakým způsobem dotýká současnému fenoménu zombies. Absolutně nesnáším filmy a seriály, ve kterých vystupují houfy krvelačných oživlých mrtvol, tupě a lačně toužících zakousnout své zuby do něčeho čerstvého a živého. Asi nikdy nepochopím, co na tom všem diváky a jiné fanoušky sakra tak baví… K tomuhle filmu jsem se dostal tak nějak omylem. Vlastně kdyby v něm hlavní roli nehrál Brad Pitt, zřejmě bych se mu vyhnul velikánským obloukem. Nakonec to asi bude jediná zombie záležitost, která mne nějakým způsobem kdy bavila (krom prvních dvou dílů Walking Dead, což byla další náhoda). Bylo to celkem napínavé, místy příjemně akční a občas i trošku zamyšlené. Vlastně jsem měl celou dobu pocit, že sleduji nějakou zhmotněnou počítačovou hru, kdy genezí příběhu procházíme od prvotní „invaze“ až po celosvětový boj proti nemrtvým. Brad Pitt zde předvádí, že i v takovém to filmu umí zahrát a ostatní herce nechává daleko za sebou. Jeho postava Gerryho, bývalého vyšetřovatele OSN je možná až moc „nesmrtelná“, protože si nedovedu představit, že by někdo dokázal přežít vše co on. Ale budiž, asi to bylo k věci a vlastně mi to vůbec nevadí. WWZ je zábavným filmem, který možná trošku neví, čím chce být. Jestli přímočarým letním akčňákem s oživlými mrtvolami, nebo filmem s nějakým tím vyšším poselstvím. Nakonec to bude jeden z mála zombie filmů, kterému jsem ochoten dát šanci s dalším shlédnutím a to je u mě tedy co říci… ()

SimonShot

No, nebýt tam Brad Pitt tak myslím, že bych o tom filmu ani nevěděl a, když už bych se náhodou o něm dozvěděl, tak bych tam 100% nešel do kina, no takže jsem tam šel vlastně kvůli Pitta a nelituju, kvalitní příběh, sice jsem tam měl nejastnosti, s tou vakcínou, a nebyly tam zodpovězené nějaké duležité otázky, ale vesměs to působili dobrým zombie filmem, který si v kině dost užijete. ()

IBI

WWZ MOHL být špička žánru. Má zajímavé zpracování megalomanských scén, charismatického hlavního hrdinu, atmosféru celosvětové katastrofy a navrch i chytlavý název. Pro mě z něj ale bohužel jde hrozně cítit, jak se tu a tam dodatečně ubíralo, přidávalo, přetáčelo, měnilo atd. Vše natočeno tak, aby neurazilo a místo velkého finále... tiché vyšumění. Díkybohu za Brada Pitta, který film celou dobu táhne a i kvůli němu dám World War Z čtyři hvězdy. ()

Dm1tr1j

Veľmi slabo a chatrne postavený príbeh z ktorého sa dalo vyťažiť o toľko viac. Zombie nič nové, scenaristi si nelámali hlavu nad ničím čo by mohlo vysvetliť pôvod nákazy. Mohli z toho spraviť úsmevnejšiu historku ako chodí Pitt po svete a pátra po chorobe a všade sa to nejako vtipne zosype a stihne naposlednu chvíľu ujsť, ešte tak zotri také situácie ku udalostiam v Jeruzaleme a možno by to boli tri hviezdy. Takto za chýbajúcu príčinu nákazy ale zato s v celku oroginálnym riešením s kamuflážou jedna hviezda. ()

Stíba

Nic kulervoucího ale velice slušně namíchaná spádová akce s klidnějšími dialogovými úseky. Zombíci mají šťávu a dostali pořádnou dávku testosteronu, pár povedených lekaček a celkově pěkné a neokoukané zpracování dělají ze "Zetka" podívanou, která by nemusela ujít nejenom fanouškům zombie žánru. (Cinema City Flora 2D - 8.7.2013) ()

goni

Svet zachvatila bleskurychla epidemia, ktora meni nevinnych ludi na krvilacne zombie bestie. Takychto nametov tu uz bolo kopec, ale co sa tyka spracovania a celkovej atmosfery, tento film patri na samotnu spicu. Myslim, ze ho v pohode zvladnu aj ludia, ktorym zombici velmi nevonaju. Od zaciatku do konca neuveritelne napinave a akcne. 3D efekty su tiez podarene, takze sa je na co pozerat. Navyse univerzalny Brad Pitt opat potvrdil, ze je schopny zahrat snad akukolvek rolu a vzdy mu to sadne. Takze pre mna jasny adept na NAJ sci-fi film roku 2013 [58/2013]. ()

Bird_house

Ze začátku dost hektické - vůbec jsem nechápal, co se kde děje.. Jelikož jsem příliš nevěděl, do čeho jdu, zombíci mě trochu překvapili, ale konec konců, proč ne..? Nicméně na konci děje se to stejně nevyřeší, takže očekávám pokračování tohoto solidního filmu.. BTW, mám nejraději ty zpomalený záběry padajících věcí, nejčastěji letadel a ten mohutný zvuk k tomu..!! ()

saltonsea?

S předlohou nemá filmové pojetí prříliš společného, i přesto se jedná v rámci zombie žánru o nadprůměr. Příběh upaluje bez nudných pasáží, napětí střídá akce a občas i nějaklé to poselství lidstvu...no dobře. Škoda závěru filmu, který jako by producenti ukončili předčasně z důvodu vyčerpání finančních prostředků. ()

Cheeker

Jako celek film nepůsobí špatným dojmem. Hudba, zvuky, pazvuky, skřeky a všechny tyhle věci byly povedené. Ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že první polovina filmu byl zmodifikovaný film 2012 a ta druhá polovina mi hrozně připomínala Resident Evil. A ještě malý dodatek. Přesně jak psal flanker.27, vidět ruský An-12 s americkou imatrikulací, který se občas mění na C-130 Hercules a nejdříve startuje z letadlové lodi je opravdová kuriozita. ()

emdvojka

Film, je svižný, nápaditý a napínavý. Má výborný scenár, ktorý nenechá oddýchnuť a prináša do tak o hranej témy, ako je vírus a premena ľudí na zombie nový dych a nevídané spracovanie. Preto si zaslúži veľké plus. ()

bararich8

Řeknete si: "Zombíci, dobře." Ale byla by škoda se na to nepodívat. Ono je to totiž nakonec celkem originální, ať už se vezme uvedení diváka do děje, kde je víceméně předhozen do víru akce a stejně jako hlavní postavy nic netuší nebo kontroverzní zombíci, kterým by jejich pohyblivost mohl závidět i Bolt a nakonec přihoďte netradiční "vyřešení" zápletky. Tohle jsem tak opravdu nečekal. Sice se tu jako vždy objeví několikery klišé, ale to v produkci USA musíte ignorovat. Film je dobře natočen a akce je opravdu akce a to pěkně divoká a rychlá. Příjemné překvapení, 4* ()

PEZ

3 filmy v jednom. Bolo citit, ze film sa na viac krat strihal a dotacal, no nakoniec to dokazali dat tvorcovia ako tak dokopy a nakoniec posledny act v britskom ustave mi sadol najviac. Ale mohlo to byt ovela lepsie (na druhu stranu i horsie). Brad Pitt podal svoj klasicky kvalitny vykon a cely film potiahol. 3D sklamalo na plnej ciare, nazval by som to totalnym fiaskom (niet divu, ze povodny reziser bol proti a po schvaleni konverzie do 3D cely projekt opustil). Zaroven zamrzi, ze sa producenti nerozhodli ponechat originalny zaver, ten vyzeral omnoho masakralnejsie a viac by sa k celemu filmu hodil. Kazdeho vsak, po vsetkych tych problemoch pri natacani, potesil zarobok v kinach a tak sa prekvapivo mozme tesit na pokracovanie. Snad bude mat stastie na menej turbulencii pri natacani a my naopak na viac pozitivnych pocitov pocas sledovania. 7/10 ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech