V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

Maxmilian

Film se zaměřuje na běžné praxe speciálních jednotek BOPE v Rio de Janeiru. Tento útvar je volán do akce ve chvíli, kdy boje s běžnou policií přerůstají v solidní válečný konflikt. Po celou dobu ná s dějem jako vypravěč provází velitel jednotky, který se po vyčerpávající službě snaží uniknou k rodině. Má to ale jeden háček, musí za sebe nalézt náhradu. Zde se odehrává druhý příběh. Kariérní začátky a následný postup obyčejných policistů Neta a Andreho. Ti přicházejí do styku s drsnou realitou úplatkářství, kterým je celá policie skrz na skrz prolezlá. Divák tak paralelně sleduje obě linie našich postav, které se v polovině filmu spojují až do silně emotivního závěru snímku. Je zde vidět korupce a odvrácená tvář Ria. A z toho jsem byl docela v šoku, protože i kdyby byla jen polovina pravda, tak je to šílené. Ale je zde ukázán život i z té druhé strany. Proto film doporučuji. A v neposlední řadě zde byla skvělá hudba. ()

RobbieM@N

Film se dá rozdělit do dvou polovin, ta první si nedokáže vybrat o co jí vlastně jde, chybí ji přímočarost, ale to co následuje v druhé polovině je prostě nářez, bolestivý realismus, kulky protínající kosti, bez kompromisů vás pohltí, akce je cítitelná na vlastní tělo, samozřejmě že autoři chtěli poukázat na pár věcí a použilii pouze jednu stranu mince, ale kašlu na to, tohle nebyl intelektuální film, pouze ukázal skutečnosti z pohledu BOPE officera a šlo mu to skvěle, pro mě je rozhodně cennější než mnoho hollywoodských filmů s lepší kamerou a filtrem, takovou autenticitu má málokterý. ()

snakepit

V poslednom čase zisťujem, že ma čoraz viac fascinujú filmy z drsného prostredia slumov a chudobných štvrtí rôznych Megalopolisov, kde je každý deň boj o holý život. Začalo to Man on Fire, pokračovalo Mestom Bohov a cez Slumdog Millionaire som sa dostal až k Tropa De Elite. Film by sme kľudne mohli porovnať s americkým SWAT, čo je oproti tomuto komerčná sračka. Možno mi chýbalo viac leteckých záberov na chudobné favely, ktoré by len zvýraznili už i tak perfektnú atmosféru, ktorú sa podarilo budovať celý film vďaka klipovitému strihu a roztrasenej kamere. Aj keď si myslím, že v niektorých miestach to bolo dosť prehnané, Elite Squad rozhodne patrí k tým lepším filmom z policajného prostredia ()

hackstolle

Tohoto filmecku si moc cenim. Rozhodne se na nej podivejte. Skvela muzika, ale rozhodne to neni to, co dela tento snimek vyjimecnym. Porovnani s Meste bohu nekomentuji. A vubec se zdrzim jakychkoliv komentaru. Uvidite sami, jak perfektni film to je. A jeste jeden detail. Kdyz jsem po sedmi letech videl film znovu s dabingem, nestacil jsem se divit. Proto doporucuji rozhodne v originale! ()

Mr.Roman

Dve strany mince. To je hlavné téma, ktoré spracováva tento vynikajúci film. Prostredím pripomína Mesto Bohov, len rozoberané z odvrátenej strany. Neznámy režisér a neznámi herci sa tentokrát osvedčili a spracovali téma a celý film s väčšou gráciou než by sa možno podarilo hocijakej inej nákladnejšej produkcii. Proste keď sa niečo robí s umením a rozumom, bez hollywoodskych pridaných hodnôt, väčšinou to stojí za to a tento film je určite jeden z nich. ()

quentinT

Mne sa tento film strašne páčil. Spôsob ako ukázal favelu sa mi zdal v mnohých ohľadoch pritiahnutý za vlasy. Dúfam že to tam nieje až také zlé :] ()

Pharlap

Rozpačitý a neurčitý začátek, ale od půlky už to je jednoznačně super jízda, takové "vyprávění" o tom, jak to bylo v naší jednotce. Místama sice ideově přitažené za vlasy, ale jinak to asi nejde.. na hrubý pytel, patří hrubá záplata. A není potřeba si to nijak přibarvovat. Pokud budeme tolerovat byť i malé ilegální věci.. takové to pohulení travky apod. ()

DJ Kritik

Akčné, apolitické, plné korupcie, biedy, drog a násilia. To je zhruba zameranie tohto filmu, ktorý sa zameriava na policajné jednotky a jednotky BOPE v teritóriu de Janeira slamov. Z počiatku sa mi zdalo celé to rozprávanie veliteľa len ako priemerný film, ale postupne to naberá na akčnosti a brutalite a celé je to výborne natočené. .... .... ..... .... ..... . .... ... .... ..... .... .... ..... .... ..... .... Akcia: **** Brutalita: *** Vtiahnutie do deja: **** Realita: **** ()

kolik27

Akce, krev, drama, zkorumpovaná policie a elitní policie dohromady tvoří zrovna tento snímek, který mě velice zaujal ať po stránce surovosti, tak po stránce spravedlnosti. Na 5 hvězdiček to nemá, ale čtyři jsou pro tento film, místy i dokumentární, opravdu málo ... ()

jonny

DaViD´82 dokazuje proc je jednim z mych oblibenych uzivatelu. Musim se podepsat pod jeho "krasny" komentar. Tenhle film je tak silny, ze si to neumite predstavit. Po velmi dlouhe dobe jsem shledl neco, co ve mne zustane dlouho, velmi dlouho a snad si z neho odnesu neco po cely muj zivot. Brazilska kinematografie ma co rici, stante se i vy jejimi divaky. Vrele doporucuji pokud jste jiz pochopili, ze tento svet neni krasny ...ze je tento svet ...pekne zkurvene misto pro zivot. ()

Hank

Špatně nebo poměrně nevěrohodně a dosti škobrtavě napsáno, ovšem dobře a poutavě natočeno. Film se dějově i kvalitativně dá rozdělit na dvě poloviny, kdy ze začátku převládá spíše zmatek typu kdo s kým, kdo proti komu a jak to celé vůbec je - plus samozřejmě nezbytná vztahovka, která dobře prostě skončit nemůže. A druhá půlka, kdy se vzpomínky přetnou do reality a začíná nelítostná a dosti surová řež, kde BOPE kosí co na přijdou, mezitím se střihne ostrý výcvik nováčků, narození dítěte, rodinné problémy a závěrečná akce, kdy dobro vykonáno jest, pomsta provedena, všichni postříleni a kapitán Nascimento může odejít v klidu do důchodu. Žádné otázky, žádné odpovědi dobro (i ta korupce je vlastně "dobro" - tak to funguje a prospívá všem, když všichni kradou od všech:-D) x zlo je jasně rozděleno a jede se vpřed! Pravičácké, ostré jako břitva, nicméně v záplavě podobných filmů nadprůměrné!! A s městem bohů bych to rozhodně nesrovnával! ()

Exix

Pomalý rozjezd, ale potom chytne divaka a v tahne ho do děje.Hodně lidi to srovnáva s filmem Město bohu, ale to se neda.Sice oba se snaží popsat jeden problem.Jenže každý film se na to divá z jiné stránky. ()

nula87

Nekompromisní nářez, který kašle na korektnost a ohleduplnost, vás provede po těch nejhorších favelách v Riu. Tady není místo pro přílišné přemýšlení, zastřel nebo budeš zastřelen. Buď se zapojíš do zkorumpovaného systému, nebo budeš bojovat. Film silný, úderný, a potřebný... 85% ()

huzgi

Brutálně drsný film, který se horem pádem valí, skáče, řítí, hřmí a duní. Režijní rytmus dávkuje Padilha ďábelsky přesně, strhává sebou celé salvy otázek a dává jen nejasné odpovědi. Právem vítězný film z Berlína. ()

Forsetino

Od filmu jsem očekával pořádnou dávku akce a "drive" od začátku dokonce. Bohužel zůstalo jen u očekávání. Námět byl vcelku dobrý, ale zpracování hodně vázlo. Navíc se mi nelíbil ani styl kamery, díky které se spoustu scén jevilo sice originálně, ale nepřehledně. U filmu jsem neměl ani pocit autentičnosti, což je u takového snímku hrubý nedostatek. Nakonec ani scénář nebyl nic zázračného a působil místy dost šablonovitě. Když už jsem asi po padesáté slyšel, jak kapitán (v roli vypraveče) diváka upozornil, že musí najít svého nástupce, který se vyrovná jeho dokonalosti, tak už mě to vytočilo, a to bylo znamení, že se z průměru stává podprůměr. Upřímně mě to nebavilo a pitomý konec to rozhodně nezachránil, takže 2 hvězdy za námět a snahu upozornit na bordel v brazilské policii. ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)