Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Marčus

Opravdu eXtrémně slaboučké. Film nemá prakticky žádnou zápletku, celou dobu je výrazně nudný a závěr ve stylu přišij hlavu k jinému tělu snad ani nemá cenu komentovat. Propadák na plné čáře. 40 % ()

cache

Obycajna kriminalka s pomerne nudnym priebehom a naznakom napatia az takmer na zaver. Polovica filmu je zabita problemami Muldera a Scullyovej. Ak by som odtial odstranil "akty x" zlozku, je z toho skvely namet na specialnu cast niektoreho CSI, na film ale slabota. Celkovo to ocenia mozno len zaryty fanusikovia Aktov X. ()

smazilek

kde jsou ty starý AktaX????? Kde je sci-fi a ufo??? Chci je, kvůli tomu si Akta získali své příznivce!!! To co ovšem teď předhodili davu je podprůměrný thriller, který kromě napětí nemá ani špetku tajemna. Nuda, nuda a zklamání..... ()

Pavlinkaxx

Mno, musím uznat, že pro mě je to zklamání. Jediné, co stojí za zmínku, je Mulderovo charisma a scéna s Bushem. Jinak je to celé jako hodně slabá epizoda... Žádné mrazení v zádech, jako u prvních sezón seriálu. Škoda. ()

bocy odpad!

Na tento film som sa fakt tesil. Ak mate radi UFO vo filme, tak v tomto ho neuvidíte. Prvá polovica filmu o ničom, som nevedel pochopiť, načo na takýto prípad Muldera a Scullyovú. Rozuzlenie príbehu...novodobý Frankenstein...tak toho si mohol Chris Carter kľudne nechať. Z "I want to believe" som hlboko sklamaný.:-( ()

Smoldo56

Zbytočnosť, ktorá čerpá z osvečeného konceptu a snaží sa vrátiť k originálu. Problémov, prečo tento film nedosahuje ani kvalite prvého filmu je hneď niekoľko. Zaprvé - herecké výkony. Duchovny sa pocelý film tvári rovnako a pri pohľade na Gillian máte pocit že herečkou može byť hocikto. Aj vy. Príbeh je dosť nudný, a film je skor podpriemerná časť seriálu v siedmej sérii. Ponta filmu skoro žiadna, výkony nulové, pochváliť sa dá jedine cool cover, nič viac. Zatiaľ čo prvý film bol zmesou toho najlepšieho zo seriálu dvojka ako keby parodovala samotný seriál. Počas filmu stále čakáte kedy to začne a tento pocit sa s vami tiahne celý film. Na konci sa impotentne zahladíte na sálu a poviete si "Čo to ako malo dopekla byť". A to čo všetci od filmu ako aj seriálu očakávali sa znovu nestalo, Mulder nenašiel.... a ja rovnako ako Scully sme neuverili. Škoda, mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. ()

Martas79

Na nová Akta X jsem se po prvním předchozím celovečerním filmu moc těšil. Ale když jsme na nich byli v kině, tak jsem přemýšlel jestli jsme si nespletli sál. Nevidět na plátně Davida Duchovny a Gillian Anderson, tak bych ani neuvěřil že se film jmenuje Akta X, protože to s nimi kromě hlavních představitelů nemá absolutně nic společného. Byla to vlastně taková průměrná kriminálka, na kterou bych do kina rozhodně našel. Zklamání na plné čáře i za to co provedli s osudy hlavních postav. Jako velký fanoušek seriálu od první série už víckrát tenhle film vidět nemusím, a jestli by mělo být natočeno někdy něco podobného, tak ať už radši Akta X zůstanou navždy uzavřena. Jedna hvězdička za Muldera a Scullyovou. ()

Darknees

Líbilo se mi to. Tajemno, strach to všechno jsem tam cítil. Jen mě zarazilo, že má Mulder Scullyovou ve svém telefonu uloženou jako Gillian..... Není to snad chybka?? :D ()

2060

Kam se poděli starý dobrý akta X. Celkem podprůměrná detektivka a nic jiného. Jo není nad starej dobrej seriál. ()

bee.el

kam zmizeli mimozemšťani? těšila jsem se na pořádné zelené mužíčky, ale kde nic tu nic... Nicméně vidět agenta Muldera a agentku Scullyovou po tolika letech opět v akci potěší. Není to extra film, vidět jednou, max dvakrát stačí - a dost. ()

Slavusko

Su to vobec Akty X? : ) No pravdupovediac s povodnym serialom nemaju takmer nic spolocne. Tento film vyobrazuje klasicky druhotriedny krimi film niekde v zasnezenom prostredi, kde patraju po vrahovi, resp. priekopnikovi s ludskymi organmi. Ziadne poriadne paranormalne javy, ziadne zakryvanie pravdy zo strany FBI, ziadny chlap s cigaretou... Nic. Nechapem pohnutky Chrisa Cartra natocit druhy celovecerny film Akty X. Esteze vo filme hraje aj Amanda Peet : ) ()

chrochtos

Akta-X byla pro me vzdycky smesice bullshitu, ale natocena tak ze to bylo zahadny, napinavy, zajimavy a bavilo me na to koukat. Tenhle film sebral vetsinu napinavyho, vsechno zahadny a vetsinu zajimavyho a zbyl jenom bullshit.. a to bylo malo.. takze se prihodila absolutne zbytecna a neuveritelne nudna a otravna cast s umirajicim ditetem. Dve hvezdicky davam spis z nostalgie, znova to videt nemam potrebu ()

darazoda

serial som zrala uz ako male decko. ale tento film vo mne nezanechal nijaky pocit. herecke vykony slabe. herci sa cely film tvarili tak, ze by som im 5 korun dala. dej podpriemerny, ziadne napatie, ziadny strach, ziadna akcia. od najlepsich casti serialu to ma na mile daleko. ()

Adrian_S

Tuhle Aktu jsem do nedávna neviděl. Začátky byly jaksi zajímavé, ale kdesi mě to trošičku zarazilo... Nebylo to ono, co dříve, čekal jsem více mysterioznósti a ještě více napínavosti a starých postav (např. kuřák)... Efekty jsou povedené a příběh taky, co mě ovšem nejvíce zaujalo (kromě postav), byla záverečná hudba. Je to modernější než z TV seriálu, ale do tohodle filmu se to velice hodí. Na jednu stranu bych měl dát jen 4*, ale ta hudba to u mě vyvážila na 5*. P.S. Co mě zarazilo, byl konec filmu. Dopadl hezky, to ano, ale jestli budou nějaká pokračování, bude ještě Mulder hledat po pravdě?? :O Byla by škoda, kdyby to zabalil.. :( ()

Neferttiti

Jako fanynka seriálu jsem velmi zklamaná :( .Nemělo to se seriálem,kromě hlavních hrdinů nic společného :( ...Chápu,že tento film byl natočen v roce 2008 a k mimozemským událostem ze seriálu mělo dojít až v roce 2012.Ale přesto tam mělo být něco o kolonizaci nastíněno.Takhle to byla jen samostatná kriminálka,kterých je tucty :(.Je vidět,že tenhle film se dělal jen pro peníze a ne od srdce :(.Napravili by to jedině,kdyby natočili odpovídající závěrečný film se vším všudy,co k seriálu patřilo.Tohle bylo nedůstojné vůči seriálu. ()

StarFsh

Tento film je úplne mimo čas a realitu. Natočiť pokračovanie 10 rokov po jednotke, ktorá príbehovo ani nenadväzuje je... úplne mimo, lebo nejde ani o prvý z viacerých (plánovaných) filmov, alebo pilot k novému seriálu. Ani UFOnský Boh by nedokázal po desiatich rokoch vzkriesiť zašlú slávu tohoto na svoju dobu priekopnického seriálu. ()

Dexies

Tak jak jsem byl s jedničkou spokojený, tak s druhým dílem jsem na velkých rozpacích ... náboženství, úchylný kněz, a závěrečná pointa ? To už fakt bylo na mne moc ... film po technické stránce je dobrý, ale příběh a dej hodně pokulhává, to se nepovedlo ... v případě, že postavím film jako samostatný, tak je to slabší průměr, který stačí vidět jen jednou ... v kultu The X Files, toto nemá co dělat ... jediné co je top je Gillian :) ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část