Akta X: Chci uvěřit

The X-Files: I Want to Believe

Akty X: Chcem uveriť

The X-Files: I Want to Believe

Thriller / Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

USA / Kanada, 2008, 104 min (Director's cut: 108 min)

Zručně natočená, prodloužená, průměrná epizoda. Bohužel nic víc, avšak na jedno zhlédnutí to celkem ujde. 65%(29.9.2008)

Čistočistý dárek pro fanoušky, který se maskuje za film, který ocení i nezasvěcení či polozasvěcení. Neocení. Paradoxně právě ti, kteří seriál před lety sledovali a mají ho v paměti jako sérii případů monster z lesů, kanálů či polárních krajů prokládanou mimozemskou naháněčkou, budou nejvíce zklamaní. Kdo si ale s Mulderem a Scully prožil oněch devět seriálových let a chápe tak jejich rozvinuté pouto či narážky na Williama, docení zimní odyseu o poznání víc. Temných epizod, kde paranormální jevy nebyly ústředním bodem scénáře, nabídl seriál několik. Tady je ale všechno o dvě třídy osobnější. Díky tomu je tak z podceňovaného snímku nejen napínavý thriller, ale v první řadě i duševní očista obou hlavních hrdinů. Zkrátka (doslovné) zamávání nezapomenutelnému fenoménu, které si seriál bezpochyby zasloužil. Vzpomínat se bude krásně.(10.10.2012)

Veľmi sa mi páčil ten nežný partnerský motív medzi Mulderom a Scullyovou, celkovo film nebol zlý. Len škoda, že to vyšetrovanie či "záhada" bola ako dvojepizóda zo seriálu.(8.9.2008)

• imf

Mizerná epizoda z jedné z pokročilejších sezón (kdo neviděl pár posledních dílů, bude se celkem divit, kam to Mulder a Scully dotáhli :)... záhadu abyste hledali lupou a pod nánosem dialogové vaty a Mulderových vousů se řeší víra, pohoda rodinného krbu a pár ztracených holek. Po třiceti minutách jsem chtěl přepnout (ale ovladače nám sebrali), po čtyřiceti jsem už jen čekal na konec. Průměrně natočené, podprůměrně napsané, nadprůměrně bolestné... tohle si slavná televizní dvojka fakt nezasloužila.(22.7.2008)

No já chci taky uvěřit, ale raději v mimozemšťany než v takovéhle řezníky. Přišlo mi to jako jedna z normálních epizod seriálu s tím rozdílem, že jsme tu měli větší stopáž a tím i větší natahování děje, který někdy úplně klouzal nebo spíš vykluzoval ze stanovených kolejí zápletky.(16.11.2008)