Tom Hanks je brilantní jako vždy! Dokonalá nezapomenutelná hudba.(15.8.2005)

Další z úžasných výkonů Toma Hankse poboku Denzela Washingtona ... Velice emotivní a silný film(6.12.2005)

Tom Hanks je Pan Herec. I po tisícerém zhlédnutí mi závěrečná scéna vhání slzy do očí. K tomu bezchybný hudební doprovod Bruce Springsteena. Není, co řešit.(9.5.2006)

Sice je to chvilkami dosti přeslazené, ale pro mne velmi silné a to hlavně díky výkonu Toma Hankse.Rozhodně stojí za zhlédnutí.(3.1.2007)

Nějak to ve mě nerozproudilo emoce jak asi mělo. Poslední scény, kdy už hlavní hrdina...SPOILER...a rodina se dívá na rodinné video, zůstaly tak nějak prázdné. Ale Tom Hanks jako vždy předvádí, že je opravdu herec.(8.1.2008)

• SB

Díky prvoplánovitosti celého(!) filmu tento film snad ani žádnou hodnotu nemá.(7.4.2008)

Tenhle film si nezaslouží zneuctění mým chabým komentářem.(20.8.2008)

Moc pěkný film. V hlavní roli velmi silná dvojice, která se spojí proti NIM, aby se jí dostalo spravedlnosti. Mám moc rád filmy o nejrůznějších soudních přích a tohle je jistě jeden z nejlepších. + Výborný soundtrack!(24.10.2009)

Film o lidském pokrytectví hluboko usazené v srdcích lidí, o mýtech a předsudcích vůči homosexuálům a lidem s AIDS. Tom Hanks ve skvělé roli, Denzel Washington mu skvěle sekunduje. Úžasná píseň Streets of Philadelphia.(19.1.2010)

Srdeční záležitost, film, který mne donutil ne brečet ale lkát - jak krásné české slovo :-). Odvážný film s gay tematikou, který trochu zahýbal s americkou upjatostí a prudérností. Neskutečné herecké výkony všech zúčastněných, neskutečná hudba, skvělá atmosféra.(26.2.2010)

Film sa snaží hrať v niektorých pasážiach na city, avšak u mňa neuspel. Chýba mi tam do toho väčšia dynamika, ráznejší priebeh, živšia hudba. Viem, že ide o smutný príbeh, ale mňa toto podanie proste neoslovilo. Nezachraňuje ho ani skvelý Tom Hanks, ktorý je pre takéto role ako stvorený.(1.8.2010)

Vynikající Tom Hanks, jinak klasické soudní drama o věcech, o kterých se kdysi moc nemluvilo. Mě nedojalo, ale věřím, že všichni čtyřprocentní se topili v slzách...(29.1.2011)

Film, který vypráví o závažném tématu, ale určitě se u něho ani chvilku nenudíte. Zasloužený oscar pro Hankse.(28.8.2011)

Ak sa ma niekto spýta na najlepšiu drámu, je to práve tento film. Tom Hanks podal svoj životný výkon a určite nenechal chladným nikoho. Kompletný balík dotvára Bruce Springsteen a jeho skladba 95%(12.6.2012)

Bezesporu zajímavé téma. Není moc dobrých filmů pojednávajících o homosexualitě a viru HIV. I přes to, že cítím k homosexuálům pořád určitý odpor, tak po Philadelphia se můj pohled určitě částečně změnil. Opravdu jsem soucítil s tím, jak bylo s Andrewem nespravedlivě zacházeno. A uvědomil jsem si, kolik lidí na tomto světě je pro svoji odlišnost považováno za špatné. Také musím vyzdvihnout úžasnou hudbu a jak jinak než skvělý herecký výkon Toma Hankse.(12.4.2013)

Vo svojej kategórii resp. tematike asi jeden z najlepšie, keď nie najlepšie natočený a zahraný film. Už úvodné (s neskutočne veľkým citom vybrané) snímky a pieseň od „Bossa“ nám napovedia, že budeme svedkami niečoho výnimočného. Zaslúžený Oscar pre T. Hanksa a pre pieseň „Streets of Philadelphia“. Osobné hodnotenie: 100% (*****) (10.10.2013)

Příběh? Zajímavý. Pointa? Hrůzostrašná. Tom Hanks? Bravurní až fantastický. Denzel Washington? Skvělý. Pozadí filmu a natáčení? Velmi zajímavé. Ale zpracování? Chvílemi nudné, zdlouhavé a uspávající. Podruhé bych si to bohužel nepustil, ale prvního zhlédnutí nelituji.(17.10.2013)

Chyběla mi tam na konci nějaká dojemná řeč, takhle to nějak vyšumělo do ztracena.(1.9.2014)

Skvělá věc!! Dramata mě nikdy tolik nebrali, ale tohle mě opravdu dostalo. Já jsem se poměrně i dobře zasmál a je to asi první drama, na které jsem se vydržel koukat do konce. Ně, že by na mě Tom Hanks nesabůsobil, ale u mě to vyhrál Denzel Washington, který hrál naprosto perfektně a filmu dodával atmosféru. Snímek na mě zapůsobil opravdu velmi a těším se na repete. Závěr: Skvělé drama, které stojí za to ztrácet u něj čas.(21.6.2015)

Skvelý výber hudby, skvelý scenár, skvelý herecký výkon Denzela Washingtona.(21.9.2015)